Divi 5.0.0-public-beta.2.2 - en to fi translation catalogue (1514 entries)

en:  Enable custom title
fi:  Ota mukautettu otsikko käyttöön

en:  Enable meta description
fi:  Ota metakuvaus käyttöön

en:  Enable meta keywords
fi:  Ota meta-avainsanat käyttöön

en: %1$d %2$s are Incompatible with %3$s
fi: %1$d %2$s Eivät Ole Yhteensopivia %3$s:n Kanssa

en: %1$d %2$s is Incompatible with %3$s
fi: %1$d %2$s Ei Ole Yhteensopiva %3$s:n Kanssa

en: %1$s Columns
fi: %1$s Saraketta

en: %1$s Images Used From Unsplash
fi: %1$s Kuvaa Käytetty Unsplashista

en: %1$s Modules Ready to be Converted to %2$s
fi: %1$s Moduulia Valmiina Muunnettavaksi Kohteeseen %2$s

en: %1$s Widget is Incompatible with %2$s
fi: %1$s-pienoissovellus ei ole yhteensopiva kohteen %2$s kanssa

en: %1$s Widgets are Incompatible with %2$s
fi: %1$s-pienoissovellukset eivät ole yhteensopivia kohteen %2$s kanssa

en: %1$s could not be displayed.
fi: Kohdetta %1$s ei voitu näyttää.

en: %d Item
fi: %d Kohde

en: %d Items
fi: %d Kohdetta

en: %d Layout
fi: %d Asettelu

en: %d Layout Pack
fi: %d Asettelupaketti

en: %d Layout Packs
fi: %d Asettelupakettia

en: %d Layouts
fi: %d Asettelua

en: %d Module
fi: %d Moduuli

en: %d Modules
fi: %d Moduulia

en: %d Page
fi: %d Sivu

en: %d Pages
fi: %d Sivua

en: %d Reviews
fi: %d Arvostelua

en: %d Row
fi: %d Rivi

en: %d Rows
fi: %d Riviä

en: %d Sales
fi: %d Myyntiä

en: %d Section
fi: %d Osio

en: %d Sections
fi: %d Osiota

en: %d Total Layouts
fi: %d Asettelua Yhteensä

en: %s Name
fi: %s-Nimi

en: %s News And Resources
fi: %s Uutiset Ja Resurssit

en: %s Plugin is Potentially Incompatible
fi: %s-Lisäosa Saattaa Olla Yhteensopimaton

en: %s Plugins are Potentially Incompatible
fi: %s Lisäosaa Saattaa Olla Yhteensopimattomia

en: %s Roadmap
fi: %s-Tiekartta

en: %s Theme Options
fi: %s Teeman Asetukset

en: %s Theme Templates Are Incompatible With %s
fi: %s-Teemamallit Eivät Ole Yhteensopivia %s:n Kanssa

en: &laquo; Older Entries
fi: &laquo; Vanhemmat Merkinnät

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: + Add One More Tab
fi: + Lisää Vielä Yksi Välilehti

en: 0 Comments
fi: 0 Kommenttia

en: 0 comments
fi: 0 kommenttia

en: 1 Column
fi: 1 Sarake

en: 1 Comment
fi: 1 Kommentti

en: 1 comment
fi: 1 kommentti

en: 3D Render
fi: 3D-renderöinti

en: 404 Not Found
fi: 404 Ei Löytynyt

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
fi: <div class="updated"><p>Tämä on teeman %1$s uusi asennus. Muista siirtyä kohtaan <a href="%2$s">ePanel</a> määrittääksesi sen. Tämä viesti katoaa, kun olet napsauttanut Tallenna-painiketta <a href="%2$s">teeman asetussivulla</a>.</p></div>

en: <em>Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Learn more here</a></em>. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly
fi: <em>Ennen kuin voit vastaanottaa tuotepäivityksiä, sinun täytyy ensin vahvistaa Elegant Themes-tilauksesi. Tämä tehdään syöttämällä sekä Elegant Themes-käyttäjänimesi että Elegant Themes API-avaimesi teeman ja lisäosien asetusten Päivitykset-välilehdelle. Löydät API-avaimesi kirjautumalla <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">sisään</a> Elegant Themes-tilillesi ja siirtymällä sivulle <strong>Account > API Key</strong>. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Lisätietoja täällä</a></em>. Jos saat yhä tämän viestin, varmista, että käyttäjänimi ja API-avain on syötetty oikein

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
fi: <span class="meta-nav">&larr;</span> Vanhemmat Kommentit

en: AI Default
fi: AI:n Oletus

en: AI Unlimited
fi: AI Rajattomasti

en: API Key
fi: API-avain

en: About
fi: Noin

en: About %s seconds remaining
fi: Noin %s sekuntia jäljellä

en: About Me
fi: Tietoja Minusta

en: Abstract Art
fi: Abstrakti Taide

en: Access Your %s From Any Website
fi: Käytä %s:ää Millä Tahansa Sivustolla

en: Activate WooCommerce Plugin
fi: Aktivoi WooCommerce-Lisäosa

en: Activating WooCommerce
fi: Aktivoidaan WooCommerce

en: Active Link Color
fi: Aktiivisen Linkin Väri

en: Active Primary Menu Link Color
fi: Aktiivisen Päävalikkolinkin Väri

en: Add A Custom Page
fi: Lisää Mukautettu Sivu

en: Add Author Bio
fi: Lisää Tekijän Bio

en: Add Background Color
fi: Lisää Taustaväri

en: Add Button Icon
fi: Lisää Painikekuvake

en: Add ET Box
fi: Lisää ET-Laatikko

en: Add ET Button
fi: Lisää ET-Painike

en: Add ET Learn more block
fi: Lisää ET Lisätietoja -Lohko

en: Add ET Tabs
fi: Lisää ET-Välilehdet

en: Add Element
fi: Lisää Elementti

en: Add From Library
fi: Lisää Kirjastosta

en: Add New Category
fi: Lisää Uusi Kategoria

en: Add New Cloud Category
fi: Lisää Uusi Pilvikategoria

en: Add New Cloud Tag
fi: Lisää Uusi Pilvitunniste

en: Add New Layout
fi: Lisää Uusi Asettelu

en: Add New Pack
fi: Lisää Uusi Paketti

en: Add New Page
fi: Lisää Uusi Sivu

en: Add New Tag
fi: Lisää Uusi Tunniste

en: Add New Theme Options
fi: Lisää Uudet Teeman Asetukset

en: Add Theme Options
fi: Lisää Teeman Asetukset

en: Add To Categories
fi: Lisää Kategorioihin

en: Add To Divi Cloud
fi: Lisää Divi Cloudiin

en: Add To Favorites
fi: Lisää Suosikkeihin

en: Add To Tags
fi: Lisää Tunnisteisiin

en: Add a Tooltip Text
fi: Lisää Vihjeteksti

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
fi: Lisää koodi < body > -osioon (hyvä seurantakoodeille, kuten google analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
fi: Lisää koodi blogisi < head > -osioon

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
fi: Lisää koodi artikkelien alaosaan, ennen kommentteja

en: Add code to the top of your posts
fi: Lisää koodi artikkelien yläosaan

en: Added Context
fi: Lisätty Konteksti

en: Adjust Divi AI Default Styles
fi: Säädä Divi AI:n Oletustyylejä

en: Adsense Code
fi: Adsense-koodi

en: Advanced Settings
fi: Lisäasetukset

en: Advertisement
fi: Mainos

en: Agency About Page
fi: Toimiston Tietoja -Sivu

en: Agency Blog Page
fi: Toimiston Blogi-Sivu

en: Agency Contact Page
fi: Toimiston Yhteystiedot-Sivu

en: Agency Home Page
fi: Toimiston Etusivu

en: Agency Landing Page
fi: Toimiston Aloitussivu

en: Agency Portfolio Page
fi: Toimiston Portfolio-Sivu

en: Agency Pricing Page
fi: Toimiston Hinnoittelu-Sivu

en: All
fi: Kaikki

en: All %1$s are Compatible with %2$s
fi: Kaikki %1$s Ovat Yhteensopivia %2$s:n Kanssa

en: All Active Plugins are Compatible with %s
fi: Kaikki Aktiiviset Lisäosat Ovat Yhteensopivia Kohteen %s Kanssa

en: All Body Templates are Compatible with %s
fi: Kaikki Pääsisältöpohjat Ovat Yhteensopivia Kohteen %s Kanssa

en: All Divi users can store up to %s items to their Divi Cloud for free. To save more items to your cloud and unlock unlimited storage, upgrade your Divi Cloud membership today. If you build Divi websites for a living, Divi Cloud is an awesome add-on and an amazing time saver. You are going to love it!
fi: Kaikki Divi-käyttäjät voivat tallentaa maksutta enintään %s kohdetta Divi Cloudiinsa. Tallentaaksesi lisää kohteita pilveesi ja avataksesi rajattoman tallennustilan, päivitä Divi Cloud-jäsenyytesi jo tänään. Jos teet Divi-sivustoja työksesi, Divi Cloud on loistava lisäosa ja huikea ajansäästäjä. Tulet rakastamaan sitä!

en: All Footer Templates are Compatible with %s
fi: Kaikki Alatunnistepohjat Ovat Yhteensopivia Kohteen %s Kanssa

en: All Header Templates are Compatible with %s
fi: Kaikki Ylätunnistepohjat Ovat Yhteensopivia Kohteen %s Kanssa

en: All Plugins are Compatible with %s
fi: Kaikki Lisäosat Ovat Yhteensopivia %s:n Kanssa

en: All Presets are Compatible with %s
fi: Kaikki Esiasetukset Ovat Yhteensopivia %s:n Kanssa

en: All Theme Builder Templates are Compatible with %s
fi: Kaikki Theme Builder-mallit ovat yhteensopivia kohteen %s kanssa

en: All Theme Options
fi: Kaikki Teeman Asetukset

en: All Widget Areas are Compatible with %s
fi: Kaikki Vimpainten Alueet Ovat Yhteensopivia %s:n Kanssa

en: Alt
fi: Alt-teksti

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
fi: Kaikki tänne lisätty koodi näkyy blogisi kaikkien sivujen body-osiossa. Tämä on hyödyllistä, jos sinun täytyy lisätä seurantapikseli kävijälaskuria varten, kuten Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
fi: Kaikki tänne lisätty koodi näkyy blogisi jokaisen sivun head-osiossa. Tämä on hyödyllistä, kun sinun täytyy lisätä JavaScript- tai CSS-koodia kaikille sivuille.

en: Any code you place here will be placed at the bottom of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
fi: Kaikki tänne lisätty koodi sijoitetaan kaikkien yksittäisten artikkeleiden alaosaan. Tämä on hyödyllistä, jos haluat integroida esimerkiksi sosiaalisten kirjanmerkkien linkkejä.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
fi: Kaikki tänne lisätty koodi sijoitetaan kaikkien yksittäisten artikkeleiden yläosaan. Tämä on hyödyllistä, jos haluat integroida esimerkiksi sosiaalisten kirjanmerkkien linkkejä.

[ctx: Apply layout to the page]
en: Use This Layout
fi: Käytä Tätä Asettelua

en: Archives
fi: Arkistot

en: Are You Sure?
fi: Oletko Varma?

en: Are you sure want to remove this page?
fi: Haluatko varmasti poistaa tämän sivun?

en: As with any major update, it's important that you back up your website and test the migration on a staging site. If something does go wrong and you forgot to back up, the Divi 5 Migrator automatically backs up your post content, and you can restore that content and roll back to Divi 4 if you choose.
fi: Kuten minkä tahansa suuren päivityksen yhteydessä, on tärkeää varmuuskopioida sivustosi ja testata migraatio ensin testiympäristössä. Jos jokin menee pieleen ja unohdit varmuuskopioida, Divi 5 -migraattori varmuuskopioi automaattisesti julkaisujesi sisällön, ja voit halutessasi palauttaa sen sekä palata takaisin Divi 4:ään.

en: Aspect Ratio
fi: Kuvasuhde

en: At Least
fi: Vähintään

en: Authentication
fi: Todennus

en: Authentication Required
fi: Todennus Vaaditaan

en: Author
fi: Kirjoittaja

en: Author Image URL
fi: Tekijän Kuva URL

en: Auto
fi: Automaattinen

en: Auto Speed
fi: Automaattinen Nopeus

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
fi: Liukusäätimen automaattinen nopeus (toimii vain, jos Automaattinen on asetettu kyllä)

en: Back To Top Button
fi: Takaisin Ylös -Painike

en: Background
fi: Tausta

en: Background Color
fi: Taustaväri

en: Background Fill Description
fi: Taustan Täytön Kuvaus

en: Background Image
fi: Taustakuva

en: Background Position
fi: Taustan Sijainti

en: Background Repeat
fi: Taustan Toisto

en: Background image URL or base64 string is required.
fi: Taustakuvan URL tai base64-merkkijono vaaditaan.

en: Backwards Compatibility Mode Enabled
fi: Taaksepäin Yhteensopivuustila Käytössä

en: Banner
fi: Banneri

en: Before generating a new image, you must extend the image canvas using the draggable anchors.
fi: Ennen uuden kuvan luontia sinun on laajennettava kuvakangasta vetokahvoilla.

en: Before generating a new image, you must make a rough sketch of the object you want to add.
fi: Ennen uuden kuvan luontia sinun on tehtävä karkea luonnos kohteesta, jonka haluat lisätä.

en: Before generating a new image, you must paint the area of the image you want to modify.
fi: Ennen uuden kuvan luontia sinun on maalattava sen kuvan alue, jota haluat muokata.

en: Before you can download Premade Layouts from the %1$s Library you must authenticate your %2$s subscription.
fi: Ennen kuin voit ladata Valmiita Asettelupohjia %1$s-kirjastosta, sinun on todennettava %2$s-tilauksesi.

en: Before you can generate Text using the Divi AI you must authenticate your Elegant Themes subscription.
fi: Ennen kuin voit luoda tekstiä Divi AI:lla, sinun on todennettava Elegant Themes-tilauksesi.

en: Blog
fi: Blogi

en: Blog Post
fi: Blogikirjoitus

en: Blog Style Mode
fi: Blogin Tila

en: Body Font
fi: Leipätekstin Fontti

en: Body Font Color
fi: Leipätekstin Fonttiväri

en: Body Font Style
fi: Leipätekstin Fontin Tyyli

en: Body Font Weight
fi: Leipätekstin Fontin Paksuus

en: Body Line Height
fi: Leipätekstin Rivikorkeus

en: Body Text Color
fi: Leipätekstin Väri

en: Body Text Size
fi: Leipätekstin Koko

en: Body/Link Line Height
fi: Leipä-/Linkkitekstin Rivikorkeus

en: Body/Link Text Size
fi: Leipä-/Linkkitekstin Koko

en: Bold
fi: Lihavoitu

en: Border Color
fi: Reunan Väri

en: Border Radius
fi: Reunan Pyöristys

en: Border Width
fi: Reunan Leveys

en: Bottom
fi: Alareuna

en: Bottom Bar
fi: Alapalkki

en: Bottom to Top
fi: Alhaalta Ylös

en: Browse All Divi Docs
fi: Selaa Kaikkia Divi-Ohjeita

en: Browse The Marketplace
fi: Selaa Marketplacea

en: Brush Blur
fi: Siveltimen Sumennus

en: Brush Color
fi: Siveltimen Väri

en: Brush Size
fi: Siveltimen Koko

en: Build Your Page With AI
fi: Rakenna Sivusi AI:n Avulla

en: Building Your Website
fi: Verkkosivustoasi Rakennetaan

[ctx: Business]
en: Agency
fi: Toimisto

[ctx: Business]
en: Consultant
fi: Konsultti

en: Button
fi: Painike

en: Button Font Style
fi: Painikkeen Fontin Tyyli

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Buttons Font
fi: Painikkeiden Fontti

en: Buttons Hover Style
fi: Painikkeiden Hover-Tyyli

en: Buttons Style
fi: Painikkeiden Tyyli

en: Buy
fi: Osta

en: By %s
fi: Tekijä: %s

en: By Elegant Themes
fi: Tekijä: Elegant Themes

en: By The Community
fi: Tekijä: Yhteisö

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
fi: Oletuksena sivuilla ei näytetä kommentteja. Jos haluat sallia kommentoinnin sivuillasi, ota tämä asetus käyttöön.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
fi: Oletuksena sivut lajitellaan nimen mukaan. Jos haluat ne mieluummin lajiteltaviksi ID:n mukaan, voit muuttaa tätä asetusta.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
fi: Oletuksena navigointipalkki pysyy aina näytön yläreunassa. Suosittelemme poistamaan tämän asetuksen käytöstä, jos sinun täytyy käyttää oletuslogoa korkeampaa logoa.

en: By default the theme creates a Home link that, when clicked, leads back to your blog's homepage. If, however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
fi: Oletuksena teema luo Etusivu-linkin, jota napsauttamalla palataan blogisi etusivulle. Jos kuitenkin käytät staattista etusivua ja olet jo luonut sivun nimeltä Etusivu, tästä seuraa päällekkäinen linkki. Tässä tapauksessa sinun kannattaa poistaa tämä ominaisuus käytöstä linkin poistamiseksi.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
fi: Teema luo oletuksena artikkeliotsikot artikkelin otsikon ja blogin nimen perusteella. Jos haluat metaotsikon poikkeavan varsinaisesta artikkeliotsikosta, voit määrittää jokaiselle artikkelille mukautetun otsikon mukautettujen kenttien avulla. Tämän asetuksen on oltava käytössä, jotta mukautetut otsikot toimivat, ja alla on valittava otsikolle mukautetun kentän nimi.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
fi: Oletuksena teema ei lisää avainsanoja otsakkeeseen. Useimmat hakukoneet eivät enää käytä avainsanoja sivustosi sijoituksen määrittämiseen, mutta jotkut määrittävät ne silti varmuuden vuoksi. Jos haluat lisätä meta-avainsanat otsakkeeseen, ota tämä asetus käyttöön ja täytä alla oleva mukautettujen avainsanojen kenttä.

en: By default the theme truncates your posts on index/homepages automatically to create post previews. If you would rather show your posts in full on index pages like a traditional blog then you can activate this feature.
fi: Oletuksena teema lyhentää artikkelisi automaattisesti indeksi-/etusivuilla esikatselun luomiseksi. Jos haluat sen sijaan näyttää artikkelit kokonaisina indeksisivuilla perinteisen blogin tapaan, voit ottaa tämän ominaisuuden käyttöön.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
fi: Oletuksena teema muodostaa etusivun otsikot yhdistämällä blogisi nimen ja kuvauksen, jotka määritit blogia luodessasi. Jos haluat määrittää mukautetun otsikon, ota tämä asetus käyttöön ja täytä alla oleva mukautetun otsikon kenttä.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
fi: Oletuksena teema käyttää blogisi kuvausta, jonka määritit blogia luodessasi, metakuvauksen kenttään. Jos haluat käyttää eri kuvausta, ota tämä asetus käyttöön ja täytä alla oleva mukautetun kuvauksen kenttä.

en: By default thumbnail images are created using custom fields. However, if you would rather use the images that are already in your post for your thumbnail (and bypass using custom fields) you can activate this option. Once activated thumbnail images will be generated automatically using the first image in your post. The image must be hosted on your own server.
fi: Oletuksena pikkukuvat luodaan mukautetuilla kentillä. Jos haluat mieluummin käyttää artikkelissasi jo olevia kuvia pikkukuvina (ja ohittaa mukautetut kentät), voit ottaa tämän asetuksen käyttöön. Kun asetus on käytössä, pikkukuvat luodaan automaattisesti artikkelin ensimmäisestä kuvasta. Kuva täytyy olla omalla palvelimellasi.

en: By default thumbnails are not placed on pages (they are only used on posts). However, if you want to use thumbnails on pages you can! Just enable this option.
fi: Oletuksena pikkukuvia ei näytetä sivuilla (niitä käytetään vain artikkeleissa). Jos kuitenkin haluat käyttää pikkukuvia myös sivuilla, ota tämä asetus käyttöön.

en: By default thumbnails are placed at the beginning of your post on single post pages. If you would like to remove this initial thumbnail image to avoid repetition simply disable this option.
fi: Oletuksena pikkukuvat sijoitetaan artikkelin alkuun yksittäisten artikkelien sivuilla. Jos haluat poistaa tämän aloituspikkukuvan välttääksesi toiston, poista tämä asetus käytöstä.

en: CSS No Selector
fi: CSS Ilman Valitsinta

en: CSS Snippet
fi: CSS-koodinpätkä

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treated individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
fi: Kanonisointi auttaa estämään hakukoneita indeksoimasta päällekkäistä sisältöä ja voi näin auttaa välttämään päällekkäisen sisällön rangaistuksia ja PageRankin heikentymistä. Joillakin sivuilla voi olla useita eri URL-osoitteita, jotka kaikki johtavat samaan paikkaan. Esimerkiksi domain.com, domain.com/index.html ja www.domain.com ovat kaikki eri URL-osoitteita, jotka johtavat etusivullesi. Hakukoneen näkökulmasta näitä päällekkäisiä URL-osoitteita, joita syntyy usein myös mukautettujen pysyvien linkkien vuoksi, voidaan käsitellä erillisinä kohteina yhden määränpään sijaan. Kanonisen URL-osoitteen määrittäminen kertoo hakukoneelle, mitä URL-osoitetta haluat käyttää virallisena. Teema muodostaa kanoniset URL-osoitteensa pysyvien linkkiesi ja wp-admin:n Asetukset-välilehdessä määritetyn verkkotunnuksen perusteella.

en: Canvas Size
fi: Kankaan Koko

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Caption goes here
fi: Kuvateksti tulee tähän

en: Caption title goes here
fi: Kuvatekstin otsikko tulee tähän

en: Cartoon
fi: Piirrosanimaatio

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Category
fi: Kategoria

en: Center
fi: Keskellä

en: Centered
fi: Keskitetty

en: Centered Inline Logo
fi: Keskitetty Rivissä Olevalla Logolla

en: Change Image
fi: Vaihda Kuva

en: Change Image Style
fi: Vaihda Kuvan Tyyliä

en: Change Tone
fi: Vaihda Sävyä

en: Characters
fi: Merkkiä

en: Chat With An Expert
fi: Keskustele Asiantuntijan Kanssa

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
fi: Valitse tämä, jos haluat näyttää metakuvaukset kategoria-/arkistosivuilla. Kuvaus perustuu kategorian kuvaukseen, jonka valitset luodessasi/muokatessasi kategoriaa wp-admin-hallinnassa.

en: Checking %1$s %2$s...
fi: Tarkistetaan %1$s %2$s...

en: Checking Active Plugins...
fi: Tarkistetaan Aktiiviset Lisäosat...

en: Checking Theme Builder Compatibility
fi: Tarkistetaan Theme Builder-Yhteensopivuus

en: Choose A Starter Site
fi: Valitse Aloitussivusto

en: Choose File
fi: Valitse Tiedosto

en: Choose Library
fi: Valitse Kirjasto

en: Choose Style
fi: Valitse Tyyli

en: Choose Type
fi: Valitse Tyyppi

en: Choose an Image
fi: Valitse Kuva

en: Choose button color
fi: Valitse painikkeen väri

en: Choose button type
fi: Valitse painikkeen tyyppi

en: Choose how many times bigger you want your upscaled image to be.
fi: Valitse, kuinka monta kertaa suuremmaksi haluat ylös skaalatun kuvan.

en: Choose the aspect ratio that will be used for the generated image.
fi: Valitse kuvasuhde, jota käytetään luodussa kuvassa.

en: Choose the size of your new image. Blank areas of the canvas outside the bounds of your original image will be filled in with AI.
fi: Valitse uuden kuvan koko. Kankaan tyhjät alueet alkuperäisen kuvan rajojen ulkopuolella täytetään AI:n avulla.

en: Choose title autogeneration method
fi: Valitse otsikon automaattinen luontitapa

en: Choose what style of image you would like to create. Or, select none and describe the style of image in your prompt.
fi: Valitse, millaisen kuvatyylin haluat luoda. Tai valitse ei mitään ja kuvaile kuvatyyli kehotteessa.

en: Choose which items to display in the post info section
fi: Valitse, mitkä kohteet näytetään artikkelin tieto-osiossa

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
fi: Valitse kyllä, jos haluat liukusäätimen automaattisen animaation

[ctx: Classes Page (Fitness, Training, etc)]
en: Classes
fi: Kurssit

en: Clear CSS Cache
fi: Tyhjennä CSS-Välimuisti

en: Click Below To Migrate Your Site to Divi 5
fi: Napsauta Alla Siirtääksesi Sivustosi Divi 5:een

en: Click here to learn more
fi: Napsauta tästä saadaksesi lisätietoja

en: Close
fi: Sulje

en: Close Modal
fi: Sulje Modaalinen Ikkuna

en: Cloud
fi: Pilvi

en: Code
fi: Koodi

en: Code Integration
fi: Koodin Integrointi

en: Code Snippet
fi: Koodinpätkä

en: Code Snippets Library
fi: Koodinpätkäkirjasto

en: Code With AI
fi: Koodaa Tekoälyn Avulla

en: Coffee Shop
fi: Kahvila

en: Coffee Shop About Page
fi: Kahvilan Tietoa-Sivu

en: Coffee Shop Blog Page
fi: Kahvilan Blogi-Sivu

en: Coffee Shop Contact Page
fi: Kahvilan Yhteystiedot-Sivu

en: Coffee Shop Footer Page
fi: Kahvilan Alatunniste-Sivu

en: Coffee Shop Guide Page
fi: Kahvilan Opas-Sivu

en: Coffee Shop Home Page
fi: Kahvilan Etusivu

en: Coffee Shop Landing Page
fi: Kahvilan Laskeutumissivu

en: Coffee Shop Menu Page
fi: Kahvilan Menu-Sivu

en: Coffee Shop Shop Page
fi: Kahvilan Kauppa-Sivu

en: Color
fi: Väri

en: Color Schemes
fi: Värimallit

en: Column Layout
fi: Sarakeasettelu

en: Comic Book
fi: Sarjakuva

en: Coming Soon
fi: Tulossa Pian

en: Comments
fi: Kommentit

en: Community
fi: Yhteisö

en: Compatibility Check in Progress...
fi: Yhteensopivuustarkistus Käynnissä...

en: Complete your purchase using the pop-up to upgrade Divi Cloud.
fi: Viimeistele osto ponnahdusikkunassa päivittääksesi Divi Cloudin.

en: Concept Art
fi: Konseptitaide

en: Configuring Theme Options
fi: Määritetään Teema-Asetuksia

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Congratulations! This site is %2$s compatible with %1$s. You can migrate your site to %1$s to take advantage of the new builder and front end page speeds. Don't forget to back up your website before migrating.
fi: Onnittelut! Tämä sivusto on yhteensopiva %1$s:n kanssa: %2$s. Voit migroida sivustosi %1$s:een hyödyntääksesi uutta builderia ja etupään sivunopeuksia. Muista varmuuskopioida sivustosi ennen migrointia.

en: Congratulations! You migrated your website to the Divi 5 framework. You can return to this page anytime to run a new compatibility check to see if additional modules are ready for conversion. In the future, third party modules from the Divi Marketplace, may be updated to support Divi 5. At that point, you can convert them using the migrator. Most third-party modules will not be ready for conversion at this early stage.
fi: Onnittelut! Migroit sivustosi Divi 5 -frameworkiin. Voit palata tälle sivulle milloin tahansa tekemään uuden yhteensopivuustarkistuksen ja katsomaan, onko lisää moduuleja valmiina muunnettavaksi. Jatkossa kolmannen osapuolen moduuleja Divi Marketplace-markkinapaikasta voidaan päivittää tukemaan Divi 5:tä. Silloin voit muuntaa ne migraattorilla. Useimmat kolmannen osapuolen moduulit eivät ole tässä varhaisessa vaiheessa valmiita muunnettaviksi.

en: Content
fi: Sisältö

en: Content Length
fi: Sisällön Pituus

en: Content Results
fi: Sisältötulokset

en: Content Type
fi: Sisältötyyppi

en: Content goes here
fi: Sisältö tulee tähän

en: Content text or html
fi: Sisältöteksti tai HTML

en: Continue Editing
fi: Jatka Muokkaamista

en: Convert Module To Row
fi: Muunna Moduuli Riviksi

en: Convert Module To Section
fi: Muunna Moduuli Osioksi

en: Convert Row To Section
fi: Muunna Rivi Osioksi

en: Copy
fi: Kopioi

en: Copy To
fi: Kopioi Kohteeseen

en: Copy To Divi Cloud
fi: Kopioi Divi Cloudiin

en: Copy To Library
fi: Kopioi Kirjastoon

en: Copywriter
fi: Tekstinkirjoittaja

en: Copywriter About Page
fi: Copywriterin Tietoa-Sivu

en: Copywriter Blog Page
fi: Copywriterin Blogi-Sivu

en: Copywriter Contact Page
fi: Copywriterin Yhteystiedot-Sivu

en: Copywriter FAQ Page
fi: Copywriterin UKK-Sivu

en: Copywriter Home Page
fi: Copywriterin Etusivu

en: Copywriter Landing Page
fi: Copywriterin Laskeutumissivu

en: Copywriter Portfolio Page
fi: Copywriterin Portfolio-Sivu

en: Copywriter Pricing Page
fi: Copywriterin Hinnat-Sivu

en: Copywriter Services Page
fi: Copywriterin Palvelut-Sivu

en: Create New Category/Categories
fi: Luo Uusi Kategoria/Kategoriat

en: Create New Tag(s)
fi: Luo Uusi(a) Tunniste(ita)

en: Create New Tag/Tags
fi: Luo Uusi Tunniste/Tunnisteet

en: Creating %1$s Page
fi: Luodaan %1$s-Sivu

en: Creating Imagery
fi: Luodaan Kuvia

en: Creating Your Menu
fi: Luodaan Valikkoasi

en: Creative
fi: Luova

en: Creators from the marketplace are hard at work updating their modules for Divi 5. Most third-party modules won't be ready for Divi 5 right away. You can still use these modules with Divi 5. However, pages using legacy modules will not benefit from Divi 5's performance improvements and will be more prone to quirks. You can always return to the migrator and convert them later, once they are ready.
fi: Markkinapaikan tekijät tekevät kovasti töitä päivittääkseen moduulinsa Divi 5:tä varten. Useimmat kolmansien osapuolten moduulit eivät ole heti valmiita Divi 5:een. Voit silti käyttää näitä moduuleja Divi 5:n kanssa. Vanhoja moduuleja käyttävät sivut eivät kuitenkaan hyödy Divi 5:n suorituskykyparannuksista ja ovat alttiimpia pienille yhteensopivuusongelmille. Voit aina palata migraattoriin ja muuntaa ne myöhemmin, kun ne ovat valmiita.

en: Critical CSS
fi: Kriittinen CSS

en: Critical CSS greatly improves website load times and Google PageSpeed scores by deferring non-critical styles and eliminating render-blocking CSS requests.
fi: Kriittinen CSS parantaa merkittävästi sivuston latausaikoja ja Google PageSpeed-pisteitä lykkäämällä ei-kriittisiä tyylejä ja poistamalla renderöinnin estävät CSS-pyynnöt.

en: Critical Threshold Height
fi: Kriittinen Kynnyskorkeus

en: Current Color
fi: Nykyinen Väri

en: Currently viewing archives from %1$s
fi: Tarkastelet parhaillaan arkistoja ajalta %1$s

en: Custom
fi: Mukautettu

en: Custom CSS
fi: Mukautettu CSS

en: Custom Size
fi: Mukautettu Koko

en: Custom field Name to be used for description
fi: Kuvauksessa käytettävän mukautetun kentän nimi

en: Custom field Name to be used for keywords
fi: Avainsanoissa käytettävän mukautetun kentän nimi

en: Custom field Name to be used for title
fi: Otsikossa käytettävän mukautetun kentän nimi

en: Customize Fonts and Colors
fi: Mukauta Fontit ja Värit

en: Customize and Select Your Pages
fi: Mukauta Ja Valitse Sivusi

en: Dark
fi: Tumma

en: Dashboard
fi: Ohjauspaneeli

en: Dashed
fi: Katkoviiva

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Default
fi: Oletus

en: Default Website Template
fi: Sivuston Oletusmalli

en: Defer Additional Third Party Scripts
fi: Lykkää Muita Kolmannen Osapuolen Skriptejä

en: Defer Gutenberg Block CSS
fi: Lykkää Gutenberg-Lohkojen CSS

en: Defer jQuery And jQuery Migrate
fi: Lykkää jQuery Ja jQuery Migrate

en: Define a character to separate BlogName and Post title
fi: Määritä merkki Blogin Nimen ja Artikkelin Otsikon erottimeksi

en: Define custom fonts and colors below or leave empty to let AI choose for you
fi: Määritä mukautetut fontit ja värit alla tai jätä tyhjäksi, jotta AI valitsee ne puolestasi

en: Define how much influence your reference image has over the generated image. The less influence you give to the reference image, the more impact your image description will have.
fi: Määritä, kuinka paljon viitekuva vaikuttaa luotuun kuvaan. Mitä vähemmän vaikutusta annat viitekuvalle, sitä enemmän kuvauksesi vaikuttaa.

en: Define your default fonts and colors or leave empty to let AI choose for you. The settings you define here will be used by default when you generate your next layout.
fi: Määritä oletusfontit ja -värit tai jätä tyhjäksi, jotta AI valitsee puolestasi. Tässä määritettyjä asetuksia käytetään oletuksena, kun luot seuraavan asettelusi.

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Page
fi: Poista Sivu

en: Delete Permanently
fi: Poista Pysyvästi

en: Delete Selected Items
fi: Poista Valitut Kohteet

en: Describe The Page You Want Divi AI To Create
fi: Kuvaile Sivu, Jonka Haluat Divi AI:n Luovan

en: Describe The Section You Want Divi AI To Create
fi: Kuvaile Osio, Jonka Haluat Divi AI:n Luovan

en: Describe the page you want Divi AI to create. If there are specific sections, colors or fonts you want to use, let it know! Or, keep it simple and let Divi AI run with it.
fi: Kuvaile sivu, jonka haluat Divi AI:n luovan. Jos haluat käyttää tiettyjä osioita, värejä tai fontteja, kerro siitä! Tai pidä se yksinkertaisena ja anna Divi AI:n hoitaa loput.

en: Describe the section you want Divi AI to create. If there are specific elements, colors or fonts you want to use, let it know! Or, keep it simple and let Divi AI run with it.
fi: Kuvaile osio, jonka haluat Divi AI:n luovan. Jos haluat käyttää tiettyjä elementtejä, värejä tai fontteja, kerro siitä! Tai pidä se yksinkertaisena ja anna Divi AI:n hoitaa loput.

en: Design Agency
fi: Design-toimisto

en: Design Agency About Page
fi: Design-Toimiston Tietoa-Sivu

en: Design Agency Blog Page
fi: Design-Toimiston Blogi-Sivu

en: Design Agency Case Study Page
fi: Design-Toimiston Case Study -Sivu

en: Design Agency Contact Page
fi: Design-Toimiston Yhteystiedot-Sivu

en: Design Agency Home Page
fi: Design-Toimiston Etusivu

en: Design Agency Landing Page
fi: Design-Toimiston Laskeutumissivu

en: Design Agency Portfolio Page
fi: Design-Toimiston Portfolio-Sivu

en: Design Agency Project Page 1
fi: Design-Toimiston Projekti-Sivu 1

en: Design Agency Project Page 2
fi: Design-Toimiston Projekti-Sivu 2

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
fi: Suunnitellut: %1$s | Palvelun tarjoaa: %2$s

en: Designing Layout
fi: Suunnitellaan Asettelu

en: Digital Painting
fi: Digitaalinen Maalaus

en: Digital Payments
fi: Digitaaliset Maksut

en: Digital Payments About Page
fi: Digitaalisten Maksujen Tietoa-Sivu

en: Digital Payments Blog Page
fi: Digitaalisten Maksujen Blogi-Sivu

en: Digital Payments Contact Page
fi: Digitaalisten Maksujen Yhteystiedot-Sivu

en: Digital Payments Features Page
fi: Digitaalisten Maksujen Ominaisuudet-Sivu

en: Digital Payments Home Page
fi: Digitaalisten Maksujen Etusivu

en: Digital Payments Landing Page
fi: Digitaalisten Maksujen Laskeutumissivu

en: Digital Payments Pricing Page
fi: Digitaalisten Maksujen Hinnat-Sivu

en: Digital Payments Sign-Up Page
fi: Digitaalisten Maksujen Rekisteröitymis-Sivu

en: Disable Footer Credits
fi: Poista Alatunnisteen Tekijätiedot Käytöstä

en: Disable Translations
fi: Poista Käännökset Käytöstä

en: Disable WordPress Emojis
fi: Poista WordPress-Emojit Käytöstä

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
fi: Poista tämä asetus käytöstä, jos haluat poistaa Google Fonts-fontit Divi Builder-sivuistasi.

en: Disable this option to remove the Google Maps API script from your Divi Builder Pages. This may improve compatibility with third party plugins that also enqueue this script. Please Note: Modules that rely on the Google Maps API in order to function properly, such as the Maps and Fullwidth Maps Modules, will still be available but will not function while this option is disabled (unless you manually add Google Maps API script).
fi: Poista tämä asetus käytöstä, jos haluat poistaa Google Maps API-skriptin Divi Builder-sivuistasi. Tämä voi parantaa yhteensopivuutta kolmannen osapuolen lisäosien kanssa, jotka myös lisäävät tämän skriptin jonoon. Huomio: Moduulit, jotka edellyttävät toimiakseen Google Maps API-rajapintaa, kuten Kartat- ja Täysleveä kartta -moduulit, ovat edelleen käytettävissä, mutta ne eivät toimi, kun tämä asetus on poistettu käytöstä (ellei Google Maps API-skriptiä lisätä manuaalisesti).

en: Disable top tier dropdown menu links
fi: Poista Ylimmän Tason Avattavien Valikkojen Linkit Käytöstä

en: Disable translations if you don't want to display translated theme strings on your site.
fi: Poista käännökset käytöstä, jos et halua näyttää sivustollasi teeman käännettyjä merkkijonoja.

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän asetuksen poistaminen käytöstä poistaa alla olevan body-koodin blogistasi. Näin voit poistaa koodin käytöstä ja säilyttää sen myöhempää käyttöä varten.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän asetuksen poistaminen käytöstä poistaa alla olevan ylätunnistekoodin blogistasi. Näin voit poistaa koodin käytöstä ja säilyttää sen myöhempää käyttöä varten.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän asetuksen poistaminen käytöstä poistaa alla olevan yksittäisen sivun alakoodin blogistasi. Näin voit poistaa koodin käytöstä ja säilyttää sen myöhempää käyttöä varten.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
fi: Tämän asetuksen poistaminen käytöstä poistaa alla olevan yksittäisen sivun yläkoodin blogistasi. Näin voit poistaa koodin käytöstä ja säilyttää sen myöhempää käyttöä varten.

en: Display Home link
fi: Näytä Etusivu-Linkki

en: Displays About Me Information
fi: Näyttää Tietoja Minusta -tiedot

en: Displays Adsense Ads
fi: Näyttää Adsense-mainokset

en: Displays Advertisements
fi: Näyttää Mainokset

en: Divi 5 Migrator
fi: Divi 5 -Migraattori

en: Divi 5 cannot be activated while the following plugins are active. Please deactivate these plugins and activate Divi 5 again.
fi: Divi 5:tä ei voi aktivoida, kun seuraavat lisäosat ovat käytössä. Poista nämä lisäosat käytöstä ja aktivoi Divi 5 uudelleen.

en: Divi AI Default
fi: Divi AI:n Oletus

en: Divi AI Default Styles
fi: Divi AI:n Oletustyylit

en: Divi AI Server is too busy right now. Please try again in a few minutes.
fi: Divi AI -palvelin on juuri nyt liian ruuhkainen. Yritä uudelleen muutaman minuutin kuluttua.

en: Divi AI is finalizing your images!
fi: Divi AI viimeistelee kuviasi!

en: Divi AI will fill your layouts with relevant photos and images automatically. Using stock photos is the fastest and most reliable option. You can also generate completely unique images using AI, which takes longer but can result in a wider variety of unique images.
fi: Divi AI täyttää asettelusi automaattisesti sopivilla valokuvilla ja kuvilla. Kuvapankkikuvien käyttö on nopein ja luotettavin vaihtoehto. Voit myös luoda täysin ainutlaatuisia kuvia AI:n avulla, mikä kestää kauemmin mutta voi tuottaa laajemman valikoiman yksilöllisiä kuvia.

en: Divi AI will fill your pages with relevant photos and images automatically. Using stock photos is the fastest and most reliable option. You can also generate completely unique images using AI, which takes longer.
fi: Divi AI täyttää sivusi automaattisesti asiaankuuluvilla valokuvilla ja kuvilla. Kuvapankkikuvien käyttö on nopein ja luotettavin vaihtoehto. Voit myös luoda täysin uniikkeja kuvia tekoälyllä, mikä kestää pidempään.

en: Divi Cloud Categories
fi: Divi Cloud-Kategoriat

en: Divi Cloud Tags
fi: Divi Cloud-Tunnisteet

en: Divi Customizer Settings
fi: Divi-Mukauttimen Asetukset

en: Divi Library
fi: Divi-Kirjasto

[ctx: Divi Library]
en: %s Library
fi: %s-kirjasto

[ctx: Divi Library]
en: View Mode
fi: Näkymätila

[ctx: Divi Library Global Module]
en: Global
fi: Yleinen

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Layout
fi: Asettelu

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Module
fi: Moduuli

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Row
fi: Rivi

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Section
fi: Osio

en: Divi Library Snippet Name
fi: Divi-Kirjaston Koodinpätkän Nimi

[ctx: Divi Library Title]
en: Layout Details
fi: Asettelun Tiedot

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Grid View
fi: Ruudukkonäkymä

[ctx: Divi Library View Mode]
en: List View
fi: Luettelonäkymä

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Tag View
fi: Tunnistenäkymä

[ctx: Divi Library View Mode (Layout Pack)]
en: Pack View
fi: Pakettinäkymä

en: Divi Overview
fi: Divi-Yleiskatsaus

en: Divi Page Settings
fi: Divi-Sivun Asetukset

en: Divi Theme Templates
fi: Divi-Teemamallit

en: Divi has been installed and activated. Next, you must activate your license so that your website can receive updates. Click the button below to log in to your Elegant Themes account and automatically activate this installation.
fi: Divi on asennettu ja aktivoitu. Seuraavaksi sinun on aktivoitava lisenssisi, jotta verkkosivustosi voi vastaanottaa päivityksiä. Napsauta alla olevaa painiketta kirjautuaksesi Elegant Themes-tilillesi ja aktivoidaksesi tämän asennuksen automaattisesti.

en: Divi is up to date
fi: Divi on ajan tasalla

en: Do you want to move selected items to your trash?
fi: Haluatko siirtää valitut kohteet roskakoriin?

en: Do you want to permanently delete all the items in your trash? This action cannot be undone and the items cannot be recovered.
fi: Haluatko poistaa roskakorin kaikki kohteet pysyvästi? Tätä toimintoa ei voi kumota eikä kohteita voi palauttaa.

en: Documentation
fi: Dokumentaatio

[ctx: Documentation Page]
en: Documentation
fi: Dokumentaatio

en: Dot Navigation
fi: Pistenavigointi

en: Dotted
fi: Pilkullinen

en: Double
fi: Kaksoisviiva

en: Download Backup Before Importing
fi: Lataa Varmuuskopio Ennen Tuontia

en: Download Compatibility Report
fi: Lataa Yhteensopivuusraportti

en: Download More Layouts From The Marketplace
fi: Lataa Lisää Asetteluja Markkinapaikalta

en: Drawing
fi: Piirros

en: Dropdown Menu Animation
fi: Pudotusvalikon Animaatio

en: Dropdown Menu Background Color
fi: Pudotusvalikon Taustaväri

en: Dropdown Menu Line Color
fi: Pudotusvalikon Viivan Väri

en: Dropdown Menu Text Color
fi: Pudotusvalikon Tekstin Väri

en: Duplicate
fi: Monista

en: Duplicate Global Item To Cloud
fi: Monista Globaali Kohde Pilveen

en: Duplicate Locally
fi: Monista Paikallisesti

en: Dynamic Icons
fi: Dynaamiset Kuvakkeet

en: Dynamic Module Framework
fi: Dynaaminen Moduulikehys

en: ET About Me Widget
fi: ET Tietoja Minusta -vimpain

en: ET Adsense Widget
fi: ET Adsense-vimpain

en: ET Advertisement
fi: ET Mainos

en: Ecommerce
fi: Verkkokauppa

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Footer Credits
fi: Muokkaa Alatunnisteen Tekijätietoja

en: Edit Image
fi: Muokkaa Kuvaa

en: Edit Tags & Categories
fi: Muokkaa Tunnisteita Ja Kategorioita

en: Edit Theme Options
fi: Muokkaa Teeman Asetuksia

en: Edit With Divi
fi: Muokkaa Divillä

en: Effect
fi: Tehoste

en: Elegant Themes Account
fi: Elegant Themes-Tili

en: Email
fi: Sähköposti

en: Empty Trash
fi: Tyhjennä Roskakori

en: Enable API Key
fi: Ota API-avain Käyttöön

en: Enable Boxed Layout
fi: Ota Laatikkoasettelu Käyttöön

en: Enable Divi Cloud
fi: Ota Divi Cloud Käyttöön

en: Enable Divi Gallery
fi: Ota Divi-Galleria Käyttöön

en: Enable Responsive Images
fi: Ota Responsiiviset Kuvat Käyttöön

en: Enable Single Post 468x60 banner
fi: Ota Käyttöön Yksittäisen Artikkelin 468x60 -banneri

en: Enable Vertical Navigation
fi: Ota Pystysuora Navigointi Käyttöön

en: Enable body code
fi: Ota käyttöön leipäteksti-/body-koodi

en: Enable caching of Google Fonts and load them inline. This reduces render-blocking requests and improves page load times.
fi: Ota Google Fonts-välimuistitus käyttöön ja lataa fontit inline-muodossa. Tämä vähentää renderöinnin estäviä pyyntöjä ja parantaa sivun latausaikoja.

en: Enable canonical URLs
fi: Ota kanoniset URL-osoitteet käyttöön

en: Enable custom description
fi: Ota käyttöön mukautettu kuvaus

en: Enable custom keywords
fi: Ota käyttöön mukautetut avainsanat

en: Enable custom titles
fi: Ota käyttöön mukautetut otsikot

en: Enable header code
fi: Ota käyttöön ylätunnistekoodi

en: Enable meta descriptions
fi: Ota käyttöön metakuvaukset

en: Enable single bottom code
fi: Ota käyttöön yksittäisen sivun alakoodi

en: Enable single top code
fi: Ota käyttöön yksittäisen sivun yläkoodi

en: Enable this if you want to replace the WordPress default gallery with the Divi-style gallery.
fi: Ota tämä käyttöön, jos haluat korvata WordPressin oletusgallerian Divi-tyylisellä gallerialla.

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
fi: Ota tämä käyttöön, jotta Takaisin Ylös -Painike näytetään vieritettäessä

en: Enable this option to get responsive images size generated when uploading images and adding srcset attribute for images element.
fi: Ota tämä käyttöön, jotta kuvia ladattaessa luodaan responsiiviset kuvakoot ja kuville lisätään srcset-attribuutti.

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
fi: Ota tämä käyttöön, jotta hiiren rullalla vieritys on pehmeää

en: Enable this option to show thumbnails on Index Pages.
fi: Ota tämä asetus käyttöön, jotta pikkukuvat näytetään indeksisivuilla.

en: Enable this to allow the Divi Framework to only load the modules that are used on the page, and process the logic for the features in use.
fi: Ota tämä käyttöön, jotta Divi Framework lataa vain sivulla käytetyt moduulit ja käsittelee käytössä olevien ominaisuuksien logiikan.

en: Enabling this option will display a 468x60 banner ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
fi: Tämän asetuksen ottaminen käyttöön näyttää 468x60-bannermainoksen artikkelisivujesi alaosassa yksittäisen artikkelin sisällön alapuolella. Jos otat asetuksen käyttöön, sinun on täytettävä alla bannerikuvan ja kohde-URL:n tiedot.

en: Enabling this option will lower the size of Google Fonts and improve load times, however it will limit Google Fonts support in some very old browsers. You can turn this off to increase support for older browsers at a slight cost to performance.
fi: Tämän asetuksen käyttöönotto pienentää Google Fonts-kokoa ja parantaa latausaikoja, mutta se rajoittaa Google Fonts-tukea joissakin hyvin vanhoissa selaimissa. Voit poistaa tämän käytöstä lisätäksesi tukea vanhemmille selaimille pienellä suorituskykykustannuksella.

en: Enhance
fi: Paranna

en: Enhance Image
fi: Paranna Kuvaa

en: Enhancement Strength
fi: Parannuksen Voimakkuus

en: Enhancements
fi: Parannukset

en: Enqueue Google Maps Script
fi: Lisää Google Maps-skripti jonoon

en: Enqueue jQuery Compatibility Script
fi: Lisää Jonoon jQuery-Yhteensopivuusskripti

en: Enter new API Key
fi: Syötä Uusi API-avain

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
fi: Syötä Facebook-profiilisi URL.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
fi: Syötä Instagram-profiilisi URL.

en: Enter the URL of your RSS feed.
fi: Syötä RSS-syötteesi URL.

en: Enter the URL of your X Profile.
fi: Syötä X-profiilisi URL.

en: Enter which type of page you want.
fi: Valitse, minkä tyyppisen sivun haluat.

en: Enter your ET Account API Key.
fi: Syötä ET-tilisi API-avain.

en: Enter your ET Account Username.
fi: Syötä ET-tilisi käyttäjätunnus.

en: Enter your page title
fi: Anna sivun otsikko

en: Enter your website name, which will be used for meta titles and throughout your website content.
fi: Anna verkkosivustosi nimi, jota käytetään metatitleissä ja kauttaaltaan verkkosivustosi sisällössä.

en: Enter your website slogan, which will be used in meta descriptions and as context for Divi AI.
fi: Anna verkkosivustosi slogan, jota käytetään metakuvauksissa ja taustatietona Divi AI:lle.

en: Error
fi: Virhe

en: Error loading roadmap items.
fi: Virhe ladattaessa tiekartan kohteita.

[ctx: Event Details Page]
en: Details
fi: Tiedot

en: Exactly
fi: Täsmälleen

en: Example: Create a services page that describes our solar installation services, including testimonials and a contact form to collect leads
fi: Esimerkki: Luo palvelusivu, joka kuvaa aurinkoasennuspalvelumme, sisältäen suosittelut ja yhteydenottolomakkeen liidien keräämiseen

en: Example: Create a services section that describes our solar installation services.
fi: Esimerkki: Luo palvelut-osio, joka kuvaa aurinkopaneelien asennuspalveluitamme.

en: Example: Our company, Sunset Solar, is a solar panel installation company serving the San Francisco Bay Area
fi: Esimerkki: Yrityksemme Sunset Solar on aurinkopaneelien asennusyritys, joka palvelee San Franciscon lahden aluetta

en: Exclude categories from the navigation bar
fi: Sulje Kategoriat Pois Navigointipalkista

en: Exclude pages from the navigation bar
fi: Sulje Sivut Pois Navigointipalkista

en: Expand
fi: Laajenna

en: Explore Other Modules With Tag
fi: Tutustu Muihin Moduuleihin Tunnisteella

en: Explore Other Rows With Tag
fi: Tutustu Muihin Riveihin Tunnisteella

en: Explore Other Sections With Tag
fi: Tutustu Muihin Osioihin Tunnisteella

en: Export
fi: Vie

en: Export %s
fi: Vie %s

en: Export %s Name
fi: Vie %s-Nimi

en: Export Theme Options
fi: Vie Teeman Asetukset

en: Exporting your %s will create a JSON file that can be imported into a different area.
fi: Kun viet %s:n, luodaan JSON-tiedosto, joka voidaan tuoda toiseen sijaintiin.

en: Extend
fi: Laajenna

en: Extend Image
fi: Laajenna Kuvaa

en: Facebook Profile Url
fi: Facebook-profiilin URL

en: Fade
fi: Häivytys

en: Fade In
fi: Häivytys Sisään

en: Failed to load your existing layouts. Please try again later.
fi: Olemassa olevia asetteluja ei voitu ladata. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Farmers Market
fi: Torit

en: Farmers Market About Page
fi: Viljelijätorin Tietoa-Sivu

en: Farmers Market Blog Page
fi: Viljelijätorin Blogi-Sivu

en: Farmers Market Contact Page
fi: Viljelijätorin Yhteystiedot-Sivu

en: Farmers Market Donate Page
fi: Viljelijätorin Lahjoita-Sivu

en: Farmers Market Events Page
fi: Viljelijätorin Tapahtumat-Sivu

en: Farmers Market Home Page
fi: Viljelijätorin Etusivu

en: Farmers Market Landing Page
fi: Viljelijätorin Laskeutumissivu

en: Farmers Market Market Page
fi: Viljelijätorin Tori-Sivu

en: Fashion About Page
fi: Muodin Tietoa-Sivu

en: Fashion Blog Page
fi: Muodin Blogi-Sivu

en: Fashion Contact Page
fi: Muodin Yhteystiedot-Sivu

en: Fashion Designer Page
fi: Muotisuunnittelija-Sivu

en: Fashion Gallery Page
fi: Muodin Galleria-Sivu

en: Fashion Home Page
fi: Muodin Etusivu

en: Fashion Landing Page
fi: Muodin Laskeutumissivu

en: Fashion Shop Page
fi: Muodin Kauppa-Sivu

en: Favorites
fi: Suosikit

en: Fetching Pages
fi: Haetaan Sivuja

en: Fetching Pages...
fi: Haetaan Sivuja...

en: Filter
fi: Suodata

en: Finalizing Migration
fi: Viimeistellään Siirtoa

en: Find A Layout
fi: Etsi Asettelu

en: Find A Module
fi: Etsi Moduuli

en: Find A Page
fi: Etsi Sivu

en: Find A Row
fi: Etsi Rivi

en: Find A Section
fi: Etsi Osio

en: Find More Layouts
fi: Etsi Lisää Asetteluja

en: Fixed
fi: Kiinteä

en: Fixed Menu Height
fi: Kiinteän Valikon Korkeus

en: Fixed Navigation Bar
fi: Kiinnitetty Navigointipalkki

en: Fixed Navigation Settings
fi: Kiinteän Navigoinnin Asetukset

en: Flip
fi: Kääntö

en: Florist
fi: Kukkakauppa

en: Florist About Page
fi: Kukkakaupan Tietoa-Sivu

en: Florist Blog Page
fi: Kukkakaupan Blogi-Sivu

en: Florist Contact Page
fi: Kukkakaupan Yhteystiedot-Sivu

en: Florist Gallery Page
fi: Kukkakaupan Galleria-Sivu

en: Florist Home Page
fi: Kukkakaupan Etusivu

en: Florist Landing Page
fi: Kukkakaupan Laskeutumissivu

en: Florist Shop Page
fi: Kukkakaupan Kauppa-Sivu

en: Folder
fi: Kansio

en: Font
fi: Fontti

en: Font Size
fi: Fonttikoko

en: Font Style
fi: Fontin Tyyli

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Footer Area
fi: Alatunnistealue

en: Footer Background Color
fi: Alatunnisteen Taustaväri

en: Footer Elements
fi: Alatunnisteen Elementit

en: Footer Menu
fi: Alatunnisteen Valikko

en: Footer Menu Active Link Color
fi: Alatunnistevalikon Aktiivisen Linkin Väri

en: Footer Menu Background Color
fi: Alatunnistevalikon Taustaväri

en: Footer Menu Text Color
fi: Alatunnistevalikon Tekstin Väri

en: Forgot your <a href="%1$s" target="_blank">Username</a> or <a href="%1$s" target="_blank">Password</a>?
fi: Unohditko <a href="%1$s" target="_blank">käyttäjänimesi</a> tai <a href="%1$s" target="_blank">salasanasi</a>?

en: Formal
fi: Muodollinen

en: Free Divi Cloud Limit Reached
fi: Ilmaisen Divi Cloudin Rajoitus Täynnä

en: Free Trial
fi: Ilmainen Kokeilu

en: Frequently Asked Questions
fi: Usein Kysytyt Kysymykset

en: Fullscreen
fi: Koko Näyttö

en: Fullwidth
fi: Täysleveä

en: Funny
fi: Hauska

en: General
fi: Yleiset

en: General Settings
fi: Yleiset Asetukset

en: Generate
fi: Luo

en: Generate & Publish My Website
fi: Luo Ja Julkaise Verkkosivustoni

en: Generate A New Site
fi: Luo Uusi Sivusto

en: Generate Code
fi: Luo Koodia

en: Generate Four More
fi: Luo Neljä Lisää

en: Generate Image With AI
fi: Luo Kuva AI:lla

en: Generate Images With AI (Slower)
fi: Luo Kuvat AI:lla (Hitaampi)

en: Generate Layout
fi: Luo Asettelu

en: Generate Modified Image
fi: Luo Muokattu Kuva

en: Generate More Like This One
fi: Luo Lisää Tämän Kaltaisia

en: Generate My Website
fi: Luo Verkkosivustoni

en: Generate Page
fi: Luo Sivu

en: Generate Prompt With AI
fi: Luo Prompti AI:lla

en: Generate Section
fi: Luo Osio

en: Generate Section With AI
fi: Luo Osio AI:n Avulla

en: Generate Text
fi: Luo Tekstiä

en: Generate Your Site With AI
fi: Luo Sivustosi Tekoälyllä

en: Generating
fi: Luodaan

en: Generating %1$s Pages
fi: Luodaan %1$s-Sivuja

en: Generating Images
fi: Luodaan Kuvia

en: Generating Layout
fi: Luodaan Asettelua

en: Generating Screenshot
fi: Luodaan Kuvakaappausta

en: Generating Section
fi: Luodaan Osiota

en: Generating Site Outline
fi: Luodaan Sivuston Runkorakenne

en: Generating Your %1$s Page
fi: Luodaan %1$s-Sivuasi

en: Generating Your Menu
fi: Luodaan Valikkoasi

en: Generating...
fi: Luodaan...

en: Get Divi Cloud
fi: Hanki Divi Cloud

en: Get Divi For Life
fi: Hanki Divi Eliniäksi

en: Get Unlimited Divi Cloud Storage
fi: Hanki Rajaton Divi Cloud-tallennustila

en: Get Unlimited Storage
fi: Hanki Rajaton Tallennustila

en: Get access to hundreds of new Divi modules and thousands of additional layouts and child themes.
fi: Saat käyttöösi satoja uusia Divi-moduuleja sekä tuhansia lisäasetteluja ja lapsiteemoja.

en: Get live chat support with response times under 30 minutes plus bigger discounts in the Divi Marketplace.
fi: Saat live chat -tuen alle 30 minuutin vastausajoilla sekä suuremmat alennukset Divi Marketplacessa.

en: Give Divi AI general information about your website or business. The more context it has about you and your goals, the better layouts it will create and the more relevant content it will write.
fi: Anna Divi AI:lle yleistä tietoa sivustostasi tai yrityksestäsi. Mitä enemmän sillä on kontekstia sinusta ja tavoitteistasi, sitä parempia asetteluja se luo ja sitä relevantimpaa sisältöä se kirjoittaa.

en: Give you content a unique spin by telling Divi AI what tone of voice to use.
fi: Anna sisällöllesi ainutlaatuinen sävy kertomalla Divi AI:lle, millaista äänensävyä sen tulee käyttää.

en: Global items
fi: Yleiset Kohteet

en: Global items cannot be added to your Divi Cloud. Would you like to save a non-global version to your Divi Cloud? The version on this website will remain a global instance
fi: Globaaleja kohteita ei voi lisätä Divi Cloudiin. Haluatko tallentaa ei-globaalin version Divi Cloudiisi? Tämän sivuston versio säilyy globaalina instanssina

en: Google API Key
fi: Google API-Avain

en: Google Fonts Subsets
fi: Google Fonts-osajoukot

en: Grab the first post image
fi: Poimi ensimmäinen artikkelikuvа

en: Green
fi: Vihreä

en: Groove
fi: Ura

en: Guide Me
fi: Opasta Minua

en: HTML/JS Snippet
fi: HTML/JS-koodinpätkä

en: Hang Tight!
fi: Odota Hetki!

en: Harmonize And Remove Artifacts
fi: Yhdenmukaista Ja Poista Artefaktit

en: Harness the power of AI and unlock unlimited text, image, code, layout and website generation.
fi: Hyödynnä tekoälyn voimaa ja avaa rajaton tekstin, kuvien, koodin, asettelujen ja sivustojen generointi.

en: Header & Navigation
fi: Ylätunniste Ja Navigointi

en: Header Elements
fi: Ylätunnisteen Elementit

en: Header Font
fi: Ylätunnisteen Fontti

en: Header Font Style
fi: Ylätunnisteen Fonttityyli

en: Header Font Weight
fi: Otsakkeen Fontin Paksuus

en: Header Format
fi: Ylätunnisteen Muoto

en: Header Letter Spacing
fi: Ylätunnisteen Kirjainväli

en: Header Line Height
fi: Ylätunnisteen Rivikorkeus

en: Header Style
fi: Otsakkeen Tyyli

en: Header Text Size
fi: Ylätunnisteen Tekstin Koko

en: Heading Font
fi: Otsikkofontti

en: Heading Font Color
fi: Otsikkofontin Väri

en: Heading Text Color
fi: Otsikkotekstin Väri

en: Height
fi: Korkeus

en: Help
fi: Ohje

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
fi: Täällä voit lisätä mukautettua CSS:ää oletustyylien korvaamiseksi tai laajentamiseksi.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
fi: Täällä voit vaihtaa merkin, joka erottaa blogin otsikon ja luettelosivun nimen, kun käytössä ovat automaattisesti luodut artikkeliotsikot. Yleisiä arvoja ovat | tai -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
fi: Täällä voit vaihtaa merkin, joka erottaa blogin otsikon ja artikkelin nimen, kun käytössä ovat automaattisesti luodut artikkeliotsikot. Yleisiä arvoja ovat | tai -

en: Here you can choose Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce.
fi: Tässä voit valita kauppasivun ja kategoriasivun asettelun (WooCommerce).

en: Here you can choose default sidebar layout
fi: Tässä voit valita sivupalkin oletusasettelun

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
fi: Täällä voit valita, miten otsikot etusivu-/luettelosivuilla muodostetaan. Voit muuttaa blogin nimen ja luettelosivun otsikon järjestystä tai poistaa blogin nimen otsikosta kokonaan.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
fi: Tässä voit valita, näytetäänkö Facebook-kuvake etusivullasi.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
fi: Tässä voit valita, näytetäänkö Instagram-kuvake etusivullasi.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
fi: Tässä voit valita, näytetäänkö RSS-kuvake.

en: Here you can choose to display the X Icon.
fi: Tässä voit valita, näytetäänkö X-kuvake.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
fi: Tässä voit valita tietyt kategoriat poistettavaksi navigointivalikosta. Kaikki X:llä merkityt kategoriat eivät näy navigointipalkissa.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
fi: Tässä voit valita tietyt sivut poistettavaksi navigointivalikosta. Kaikki X:llä merkityt sivut eivät näy navigointipalkissa.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
fi: Tässä voit valita kategorioiden linkkien näyttöjärjestyksen käänteiseksi. Voit valita nousevan tai laskevan järjestyksen.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
fi: Tässä voit valita sivulinkkien näyttöjärjestyksen käänteiseksi. Voit valita nousevan tai laskevan järjestyksen.

en: Here you can choose to sort your pages links.
fi: Tässä voit valita, miten sivulinkit lajitellaan.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
fi: Täällä voit valita, mitkä kohteet näkyvät artikkelitietojen osiossa sivuilla. Tämä on alue, yleensä otsikon alapuolella, jossa näytetään artikkelisi perustiedot. Alla korostetut kohteet näytetään.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
fi: Täällä voit valita, mitkä kohteet näkyvät artikkelitietojen osiossa yksittäisten artikkelien sivuilla. Tämä on alue, yleensä otsikon alapuolella, jossa näytetään artikkelisi perustiedot. Alla korostetut kohteet näytetään.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Tässä voit määrittää, kuinka monta WooCommerce-tuotetta näytetään arkistosivulla. Tämä asetus toimii riippumatta wp-admin-hallintapaneelin Asetukset > Lukeminen -asetuksista.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Tässä voit määrittää, kuinka monta uusinta artikkelia näytetään arkistosivuilla. Tämä asetus toimii riippumatta wp-admin-hallintapaneelin Asetukset > Lukeminen -asetuksista.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Tässä voit määrittää, kuinka monta uusinta artikkelia näytetään kategoriasivulla. Tämä asetus toimii riippumatta wp-admin-hallintapaneelin Asetukset > Lukeminen -asetuksista.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Tässä voit määrittää, kuinka monta uusinta artikkelia näytetään hakutulossivuilla. Tämä asetus toimii riippumatta wp-admin-hallintapaneelin Asetukset > Lukeminen -asetuksista.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
fi: Tässä voit määrittää, kuinka monta uusinta artikkelia näytetään avainsanasivuilla. Tämä asetus toimii riippumatta wp-admin-hallintapaneelin Asetukset > Lukeminen -asetuksista.

en: Here you can disable automatic memory limit increase.
fi: Täällä voit poistaa automaattisen muistirajan noston käytöstä.

en: Here you can provide 468x60 banner destination url
fi: Tässä voit antaa 468x60-bannerin kohde-URL-osoitteen

en: Here you can provide 468x60 banner image url
fi: Tässä voit antaa 468x60-bannerikuvan URL-osoitteen

en: Hex Value
fi: Heksadesimaaliarvo

en: Hide
fi: Piilota

en: Hide Logo Image
fi: Piilota Logokuva

en: Hide Nav Before Scroll
fi: Piilota Navigointi Ennen Vieritystä

en: Hide Navigation Until Scroll
fi: Piilota Navigointi, Kunnes Vieritetään

en: Hide empty categories
fi: Piilota Tyhjät Kategoriat

en: High
fi: Korkea

en: Home
fi: Etusivu

en: Homepage SEO
fi: Etusivun SEO

en: Homepage custom title (if enabled)
fi: Etusivun mukautettu otsikko (jos käytössä)

en: Homepage meta description (if enabled)
fi: Etusivun metakuvaus (jos käytössä)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
fi: Etusivun meta-avainsanat (jos käytössä)

en: How do I report a bug?
fi: Miten raportoin virheen?

en: How would you like to change the style of this element?
fi: Miten haluaisit muuttaa tämän elementin tyyliä?

en: Humorous
fi: Humoristinen

en: Icon
fi: Kuvake

en: Icon Color
fi: Kuvakkeen Väri

en: Icon Placement
fi: Kuvakkeen Sijoittelu

en: If a page is built with the Divi Builder, the Gutenberg block CSS file is moved from the header to the footer. Since the file is most likely not used, we can load it later. This removes a render blocking request and improving performance.
fi: Jos sivu on rakennettu Divi Builderilla, Gutenberg-lohkojen CSS-tiedosto siirretään otsakkeesta alatunnisteeseen. Koska tiedostoa ei todennäköisesti käytetä, voimme ladata sen myöhemmin. Tämä poistaa renderöinnin estävän pyynnön ja parantaa suorituskykyä.

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
fi: Jos mukautetut otsikot on poistettu käytöstä, valitse automaattisen luomisen tapa

en: If this website contains content built with Divi 4, you can use the migrator to convert your website to the Divi 5 format. Un-migrated content will not benefit from Divi 5 performance improvements.
fi: Jos tämä sivusto sisältää Divi 4:llä rakennettua sisältöä, voit käyttää siirtotyökalua muuntaaksesi sivuston Divi 5 -muotoon. Siirtämätön sisältö ei hyödy Divi 5:n suorituskykyparannuksista.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
fi: Vaikka et käyttäisi mukautettuja artikkeliotsikoita, voit silti hallita, miten otsikot muodostetaan. Täällä voit valita, missä järjestyksessä artikkelin otsikko ja blogin nimi näytetään, tai poistaa blogin nimen otsikosta kokonaan.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
fi: Vaikka et käyttäisi mukautettuja artikkeliotsikoita, voit silti hallita, miten otsikot muodostetaan. Täällä voit valita, missä järjestyksessä artikkelin otsikko ja blogin nimi näytetään, tai poistaa blogin nimen otsikosta kokonaan.

en: If you don't want to display some banners - leave approptiate fields blank
fi: Jos et halua näyttää joitakin bannereita, jätä vastaavat kentät tyhjiksi

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
fi: Jos olet ottanut mukautetut otsikot käyttöön, voit lisätä mukautetun otsikon tähän. Kaikki mitä kirjoitat tähän, sijoitetaan < title >< /title > -tagien väliin header.php-tiedostossa

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
fi: Jos olet ottanut metakuvaukset käyttöön, voit lisätä mukautetun kuvauksen tähän.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
fi: Jos olet ottanut meta-avainsanat käyttöön, voit lisätä mukautetut avainsanat tähän. Avainsanat tulee erottaa pilkuilla. Esimerkiksi: wordpress,themes,templates,elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
fi: Jos haluat, että navigointipalkissa näytetään myös kategoriat, joissa ei ole yhtään artikkelia, poista tämä asetus käytöstä. Oletuksena tyhjät kategoriat piilotetaan.

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
fi: Jos haluat lisätä artikkeliin metakuvauksen, voit tehdä sen mukautettujen kenttien avulla. Tämän asetuksen on oltava käytössä, jotta kuvaukset näytetään artikkelisivuilla. Voit lisätä metakuvauksen mukautettujen kenttien avulla alla määrittämäsi mukautetun kentän nimen perusteella.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
fi: Jos haluat lisätä artikkeliin meta-avainsanoja, voit tehdä sen mukautettujen kenttien avulla. Tämän asetuksen on oltava käytössä, jotta avainsanat näytetään artikkelisivuilla. Voit lisätä meta-avainsanat mukautettujen kenttien avulla alla määrittämäsi mukautetun kentän nimen perusteella.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
fi: Jos haluat poistaa avattavat valikot kategorioiden navigointipalkista, poista tämä ominaisuus käytöstä.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
fi: Jos haluat poistaa avattavat valikot sivujen navigointipalkista, poista tämä ominaisuus käytöstä.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
fi: Jos haluat käyttää omaa mukautettua logokuvaa, klikkaa Lataa Kuva -painiketta.

en: Image
fi: Kuva

en: Image Description
fi: Kuvan Kuvaus

en: Image Dimensions
fi: Kuvan Mitat

en: Image Fill Description
fi: Kuvan Täytön Kuvaus

en: Image Height
fi: Kuvan Korkeus

en: Image Scale
fi: Kuvan Skaalaus

en: Image Selection
fi: Kuvan Valinta

en: Image Size
fi: Kuvan Koko

en: Image Sketch
fi: Kuvan Luonnos

en: Image Style
fi: Kuvan Tyyli

en: Image Type
fi: Kuvan Tyyppi

en: Image URL or base64 string is required.
fi: Kuvan URL tai base64-merkkijono vaaditaan.

en: Image Url
fi: Kuvan URL

en: Image Width
fi: Kuvan Leveys

en: Image doesn't exist
fi: Kuvaa ei ole olemassa

en: Images
fi: Kuvat

en: Images stored on a different website cannot be used as reference. The issue can be resolved by uploading the image to the WordPress media library.
fi: Toiselle verkkosivustolle tallennettuja kuvia ei voi käyttää viitteenä. Ongelma voidaan ratkaista lataamalla kuva WordPress-mediakirjastoon.

en: Import
fi: Tuo

en: Import %s
fi: Tuo %s

en: Import & Export Customizer
fi: Mukauttimen Tuonti & Vienti

en: Import & Export Theme Options
fi: Tuo Ja Vie Teeman Asetukset

en: Import Theme Options
fi: Tuo Teeman Asetukset

en: Import These Templates
fi: Tuo Nämä Mallipohjat

en: Import To Cloud
fi: Tuo Pilveen

en: Importing %1$s Page
fi: Tuodaan %1$s-Sivu

en: Importing Customizer Settings
fi: Tuodaan Mukauttimen Asetuksia

en: Importing Pages
fi: Tuodaan Sivuja

en: Importing Presets
fi: Tuodaan Esiasetuksia

en: Importing Theme Builder
fi: Tuodaan Theme Builder

en: Improve Google Fonts Loading
fi: Paranna Google Fonts-Latausta

en: Improve your web design workflow and collaborate together in the cloud.
fi: Tehosta verkkosuunnittelun työnkulkuasi ja tee yhteistyötä pilvessä.

en: In Progress
fi: Kesken

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
fi: Joissain tapauksissa käyttäjät haluavat luoda yläkategoriat tai linkit paikkamerkeiksi, jotka sisältävät alalinkkien tai alakategorioiden listan. Tällöin ei ole toivottavaa, että ylälinkit johtavat mihinkään, vaan ne palvelevat vain järjestelytarkoitusta. Tämän asetuksen käyttöönotto poistaa linkit kaikilta yläsivuilta/-kategorioilta, jotta ne eivät johda mihinkään, kun niitä napsautetaan.

en: Inactive (%s)
fi: Ei Käytössä (%s)

en: Inactive Widgets
fi: Passiiviset Vimpaimet

en: Increase Contrast
fi: Lisää Kontrastia

en: Increase Detail
fi: Lisää Yksityiskohtia

en: Increase Saturation
fi: Lisää Kylläisyyttä

en: Index Page SEO
fi: Indeksisivun SEO

en: Informative
fi: Informatiivinen

en: Initializing Process
fi: Alustetaan Prosessia

en: Input 468x60 adsense code
fi: Syötä 468x60-adsense-koodi

en: Input 468x60 advertisement banner image
fi: Syötä 468x60-mainosbannerin kuva

en: Input 468x60 advertisement destination url
fi: Syötä 468x60-mainoksen kohde-URL

en: Input your website information and select which pages you want to have on your website.
fi: Syötä verkkosivustosi tiedot ja valitse, mitkä sivut haluat sivustollesi.

en: Input your website information and tell Divi AI about your website or business. The information you provide will be used to generate content, images and make design decisions.
fi: Syötä verkkosivustosi tiedot ja kerro Divi AI:lle verkkosivustostasi tai yrityksestäsi. Antamiasi tietoja käytetään sisällön ja kuvien luomiseen sekä suunnitteluratkaisujen tekemiseen.

[ctx: Insert CSS Snippet from library]
en: Use This CSS Snippet
fi: Käytä Tätä CSS-Katkelmaa

en: Insert Code at Cursor
fi: Lisää Koodi Kursorin Kohdalle

[ctx: Insert HTML/JS Snippet from library]
en: Use This HTML/JS Snippet
fi: Käytä Tätä HTML/JS-Katkamaa

[ctx: Insert Module from library]
en: Use This Module
fi: Käytä Tätä Moduulia

[ctx: Insert Page from library]
en: Use This Page
fi: Käytä Tätä Sivua

[ctx: Insert Row from library]
en: Use This Row
fi: Käytä Tätä Riviä

[ctx: Insert Section from library]
en: Use This Section
fi: Käytä Tätä Osiota

en: Inset
fi: Upotus

en: Instagram Profile Url
fi: Instagram-profiilin URL

en: Install WooCommerce Plugin
fi: Asenna WooCommerce-Lisäosa

en: Install and Configure WooCommerce
fi: Asenna Ja Määritä WooCommerce

en: Installing WooCommerce
fi: Asennetaan WooCommerce

en: Interior Design Company
fi: Sisustussuunnitteluyritys

en: Interior Design Company About Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen Tietoa-Sivu

en: Interior Design Company Blog Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen Blogi-Sivu

en: Interior Design Company Contact Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen Yhteystiedot-Sivu

en: Interior Design Company Home Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen Etusivu

en: Interior Design Company Landing Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen Laskeutumissivu

en: Interior Design Company Portfolio Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen Portfolio-Sivu

en: Interior Design Company Services Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen Palvelut-Sivu

en: Interior Design Company Shop Page
fi: Sisustussuunnitteluyrityksen Kauppa-Sivu

en: Invalid API Key or Username
fi: Virheellinen API-avain tai käyttäjätunnus

en: Invalid post IDs format.
fi: Virheellinen artikkelitunnusten muoto.

en: Invalid shortcode string.
fi: Virheellinen shortcode-merkkijono.

en: Invite your team members and clients and give them full access to your entire suite of Divi services.
fi: Kutsu tiimisi jäsenet ja asiakkaat ja anna heille täysi pääsy koko Divi-palvelukokonaisuuteesi.

en: Italic
fi: Kursivoitu

en: Join Now
fi: Liity Nyt

en: Just another %s site
fi: Vain yksi %s-sivusto muiden joukossa

en: Just another WordPress site
fi: Vain yksi WordPress-sivusto muiden joukossa

en: LMS About Page
fi: LMS Tietoa-Sivu

en: LMS Blog Page
fi: LMS Blogi-Sivu

en: LMS Contact Page
fi: LMS Yhteystiedot-Sivu

en: LMS Course Page
fi: LMS Kurssi-Sivu

en: LMS Courses Page
fi: LMS Kurssisivu

en: LMS Home Page
fi: LMS Etusivu

en: LMS Landing Page
fi: LMS Aloitussivu

en: LMS Marketing Page
fi: LMS Markkinointisivu

[ctx: LMS Page]
en: Course
fi: Kurssi

[ctx: LMS Page]
en: Courses
fi: Kurssit

en: LMS Pricing Page
fi: LMS Hinnoittelusivu

en: Landscape (8:5)
fi: Vaaka (8:5)

en: Language
fi: Kieli

en: Language of Prompt
fi: Kehotteen Kieli

en: Language of Website
fi: Verkkosivuston Kieli

en: Layout
fi: Asettelu

[ctx: Layout]
en: Add New
fi: Lisää Uusi

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Categories
fi: Hallitse Luokkia

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Tags
fi: Hallitse Tunnisteita

[ctx: Layout Category]
en: Art & Design
fi: Taide Ja Design

[ctx: Layout Category]
en: Business
fi: Liiketoiminta

[ctx: Layout Category]
en: Community & Non-Profit
fi: Yhteisö Ja Voittoa Tavoittelematon

[ctx: Layout Category]
en: Education
fi: Koulutus

[ctx: Layout Category]
en: Events
fi: Tapahtumat

[ctx: Layout Category]
en: Fashion & Beauty
fi: Muoti Ja Kauneus

[ctx: Layout Category]
en: Food & Drink
fi: Ruoka Ja Juoma

[ctx: Layout Category]
en: Health & Fitness
fi: Terveys Ja Kuntoilu

[ctx: Layout Category]
en: Online Store
fi: Verkkokauppa

[ctx: Layout Category]
en: Services
fi: Palvelut

[ctx: Layout Category]
en: Technology
fi: Teknologia

en: Layout Name
fi: Asettelun Nimi

en: Layout Pack
fi: Asettelupaketti

[ctx: Layout Pack]
en: Fashion
fi: Muoti

[ctx: Layout Pack]
en: Layouts In This Pack
fi: Tämän Paketin Asettelut

[ctx: Layout Packs]
en: Manage Packs
fi: Hallitse Paketteja

en: Layout Settings
fi: Asetteluasetukset

en: Learn About Divi AI
fi: Tutustu Divi AI:hin

en: Learn About Divi Cloud
fi: Tutustu Divi Cloudiin

en: Learn About Divi Teams
fi: Tutustu Divi Teamsiin

en: Learn About Divi VIP
fi: Tutustu Divi VIP:iin

en: Learn About VIP Support
fi: Lisätietoja VIP-Tuesta

en: Learn More
fi: Lue Lisää

en: Learn More About Divi 5
fi: Lue Lisää Divi 5:stä

en: Leave a Reply to %s
fi: Jätä Vastaus Käyttäjälle %s

en: Left
fi: Vasen

en: Left Sidebar
fi: Vasen Sivupalkki

en: Left to Right
fi: Vasemmalta Oikealle

en: Lengthen
fi: Pidennä

en: Let AI Choose
fi: Anna AI:n Valita

en: Let AI Choose For Me
fi: Anna AI:n Valita Puolestani

en: Letter Spacing
fi: Kirjainväli

en: Let’s Build Your Divi Website!
fi: Rakennetaan Divi-Sivustosi!

en: Level Up Your Divi Toolkit
fi: Tehosta Divi-Työkalupakkiasi

en: Level up your efficiency with limitless AI content and image requests.
fi: Tehosta työskentelyäsi rajattomilla AI-sisältö- ja kuvapyynnöillä.

en: Library
fi: Kirjasto

en: Light
fi: Vaalea

en: Limit Google Fonts Support For Legacy Browsers
fi: Rajoita Google Fonts-Tuki Vanhoille Selaimille

en: Link
fi: Linkki

en: Link Color
fi: Linkin Väri

en: Link text
fi: Linkin teksti

en: List Items
fi: Luettelokohtaa

en: Live Preview
fi: Esikatselu

en: Load From Library
fi: Lataa Kirjastosta

en: Load more
fi: Lataa lisää

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Locations
fi: Sijainnit

en: Log In
fi: Kirjaudu Sisään

en: Log In To Divi Cloud
fi: Kirjaudu Sisään Divi Cloudiin

en: Log In to Activate Your License
fi: Kirjaudu Sisään Aktivoidaksesi Lisenssisi

en: Login
fi: Kirjaudu Sisään

en: Logo Max Height
fi: Logon Enimmäiskorkeus

en: Low
fi: Matala

en: Make Full Width
fi: Tee Täysleveäksi

en: Manage Layouts
fi: Hallinnoi Asetteluja

en: Manage Pages
fi: Hallitse Sivuja

en: Manage Posts
fi: Hallitse Artikkeleita

en: Manage Templates
fi: Hallitse Malleja

en: Manage Theme Templates
fi: Hallitse Teeman Mallipohjia

en: Manage Un-widgetized Advertisements
fi: Hallitse Widget-alueen Ulkopuolisia Mainoksia

en: Manage Website Pages
fi: Hallitse Sivuston Sivuja

en: Manage Your Elegant Themes Account
fi: Hallitse Elegant Themes-Tiliäsi

en: Managing Website Styles
fi: Sivuston Tyylien Hallinta

en: March 28, 2024
fi: 28. maaliskuuta 2024

[ctx: Marketplace Page]
en: Seller
fi: Myyjä

en: Maximum
fi: Enintään

en: Maximum canvas size is 8192px
fi: Kankaan enimmäiskoko on 8192px

en: Medium
fi: Keskitaso

en: Member Login
fi: Jäsenkirjautuminen

en: Memory Limit Increase
fi: Muistirajan Nosto

en: Menu Height
fi: Valikon Korkeus

en: Menu Link Color
fi: Valikkolinkin Väri

en: Menu Text Size
fi: Valikkotekstin Koko

en: Menu Top Margin
fi: Valikon Ylämarginaali

en: Menu Width
fi: Valikon Leveys

en: Meta Font Style
fi: Metatietojen Fonttityyli

en: Meta Letter Spacing
fi: Metatietojen Kirjainväli

en: Meta Line Height
fi: Metatietojen Rivikorkeus

en: Meta Text Size
fi: Metatietojen Tekstin Koko

en: Migrate This Site to %s
fi: Siirrä Tämä Sivusto %s:ään

en: Migrate This Website
fi: Siirrä Tämä Sivusto

en: Migrate To Divi 5
fi: Siirry Divi 5:een

en: Migrating Your %s
fi: Kohteen %s Siirto

en: Migrating Your Modules
fi: Siirretään Moduulejasi

en: Migrating Your Pages
fi: Siirretään Sivujasi

en: Migrating Your Posts
fi: Artikkelien Siirtäminen

en: Migrating Your Settings
fi: Siirretään Asetuksiasi

en: Migrating Your Templates
fi: Siirretään Mallipohjiasi

en: Migrating Your Widget Areas
fi: Vimpaimen Alueiden Siirto

en: Migrating your website will convert all Divi 4 modules to the Divi 5 format. Sweeping changes will be made to all Divi content throughout your website. It's important that you back up your website before migrating or test the migration on a staging site.
fi: Sivuston siirto muuntaa kaikki Divi 4 -moduulit Divi 5 -muotoon. Kaikkiin Divi-sisältöihin tehdään laajoja muutoksia koko sivustollasi. On tärkeää, että varmuuskopioit sivustosi ennen siirtoa tai testaat siirron staging-sivustolla.

en: Mobile Menu
fi: Mobiilivalikko

en: Mobile Styles
fi: Mobiilityylit

en: Modification Strength
fi: Muokkauksen Voimakkuus

en: Modification Type
fi: Muokkauksen Tyyppi

en: Modify
fi: Muokkaa

en: Modify Element
fi: Muokkaa Elementtiä

en: Modify Selected Image
fi: Muokkaa Valittua Kuvaa

en: Modify With AI
fi: Muokkaa AI:lla

en: Modify the reference image with a loose sketch
fi: Muokkaa viitekuvaa karkealla luonnoksella

en: Module Name
fi: Moduulin Nimi

en: Module Name Prefix
fi: Moduulin Nimen Etuliite

en: Module Use
fi: Moduulien Käyttö

en: Modules That Will Not Be Converted (%s)
fi: Moduulit, Joita Ei Muunneta (%s)

en: Modules That Will be Converted (%s)
fi: Muunnettavat Moduulit (%s)

en: Mood & Lighting
fi: Tunnelma Ja Valaistus

en: More Options
fi: Lisää Asetuksia

en: Most Used
fi: Käytetyimmät

en: Move
fi: Siirrä

en: Move To
fi: Siirrä Kohteeseen

en: Move To Divi Cloud
fi: Siirrä Divi Cloudiin

en: Must Use Keywords
fi: Pakolliset Avainsanat

en: My Cloud
fi: Oma Pilvi

en: My Divi Cloud
fi: Oma Divi Cloud

en: My Library
fi: Oma Kirjasto

en: Name
fi: Nimi

en: Need help getting started with Divi? Our support team is available around the clock to help you with anything and everything Divi related.
fi: Tarvitsetko apua Divi:n käytön aloittamiseen? Tukitiimimme on saatavilla ympäri vuorokauden auttamaan kaikessa Divi:iin liittyvässä.

en: New Description
fi: Uusi Kuvaus

en: New Theme Options
fi: Uudet Teeman Asetukset

en: New To Old
fi: Uudesta Vanhimpaan

en: New items are stored into %s library.
fi: Uudet kohteet tallennetaan %s-kirjastoon.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
fi: Uudemmat Kommentit <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Entries &raquo;
fi: Seuraavat Merkinnät &raquo;

en: No
fi: Ei

en: No %s found
fi: Kohdetta %s ei löytynyt

en: No Animation
fi: Ei Animaatiota

en: No Context
fi: Ei Kontekstia

en: No File Selected
fi: Ei Tiedostoa Valittuna

en: No Repeat
fi: Ei Toistoa

en: No Results
fi: Ei Tuloksia

en: No Results Found
fi: Ei Tuloksia

en: No Screenshot
fi: Ei Kuvakaappausta

en: No Sidebar
fi: Ei Sivupalkkia

en: No available options.
fi: Ei saatavilla olevia asetuksia.

en: None
fi: Ei Mitään

en: Note: Color settings set above should be applied to the Default color scheme.
fi: Huomautus: Yllä asetetut väriasetukset tulee ottaa käyttöön Oletus-värimallissa.

en: Nothing found
fi: Mitään ei löytynyt

en: Nothing found in Trash
fi: Roskakorista ei löytynyt mitään

en: Number of Posts displayed on Archive pages
fi: Arkistosivuilla näytettävien artikkelien määrä

en: Number of Posts displayed on Category page
fi: Kategoriasivulla näytettävien artikkelien määrä

en: Number of Posts displayed on Search pages
fi: Hakusivuilla näytettävien artikkelien määrä

en: Number of Posts displayed on Tag pages
fi: Avainsanasivuilla näytettävien artikkelien määrä

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
fi: WooCommerce-arkistosivuilla näytettävien tuotteiden määrä

en: Number of dropdown tiers shown
fi: Näytettävien Avattavien Tasojen Määrä

en: Off
fi: Pois

en: Old To New
fi: Vanhasta Uusimpaan

en: On
fi: Päällä

en: On Divi Cloud
fi: Divi Cloudissa

en: Onboarding Primary Menu
fi: Onboarding Ensisijainen Valikko

en: Only Show
fi: Näytä Vain

en: Only Show Icon on Hover
fi: Näytä Kuvake Vain, Kun Osoitetaan

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
fi: kohteessa

en: Open in a new window
fi: Avaa Uudessa Ikkunassa

en: Open link in new window
fi: Avaa linkki uudessa ikkunassa

en: Options
fi: Asetukset

en: Orange
fi: Oranssi

en: Order Category Links by Ascending/Descending
fi: Järjestä Kategorialinkit Nousevasti/Laskevasti

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
fi: Järjestä Sivulinkit Nousevasti/Laskevasti

en: Outset
fi: Kohotus

[ctx: Page]
en: About
fi: Tietoja

[ctx: Page]
en: Blog
fi: Blogi

[ctx: Page]
en: Careers
fi: Urat

[ctx: Page]
en: Case Study
fi: Tapaustutkimus

[ctx: Page]
en: Categories
fi: Kategoriat

[ctx: Page]
en: Contact
fi: Yhteystiedot

[ctx: Page]
en: Designer
fi: Suunnittelija

[ctx: Page]
en: Donate
fi: Lahjoita

[ctx: Page]
en: Events
fi: Tapahtumat

[ctx: Page]
en: FAQ
fi: UKK

[ctx: Page]
en: Features
fi: Ominaisuudet

[ctx: Page]
en: Gallery
fi: Galleria

[ctx: Page]
en: Gallery 1
fi: Galleria 1

[ctx: Page]
en: Gallery 2
fi: Galleria 2

[ctx: Page]
en: Gallery 3
fi: Galleria 3

[ctx: Page]
en: Guide
fi: Opas

[ctx: Page]
en: Home
fi: Etusivu

[ctx: Page]
en: Landing
fi: Laskeutumissivu

[ctx: Page]
en: Market
fi: Markkinat

[ctx: Page]
en: Marketing
fi: Markkinointi

[ctx: Page]
en: Pricing
fi: Hinnoittelu

[ctx: Page]
en: Project 1
fi: Projekti 1

[ctx: Page]
en: Project 2
fi: Projekti 2

[ctx: Page]
en: Services
fi: Palvelut

[ctx: Page]
en: Shop
fi: Kauppa

[ctx: Page]
en: Team
fi: Tiimi

en: Page Generated Successfully
fi: Sivu Luotu Onnistuneesti

en: Page Layout
fi: Sivun Asettelu

en: Page Name
fi: Sivun Nimi

en: Page Title
fi: Sivun Otsikko

[ctx: Page layout]
en: View Live Demo
fi: Näytä Live-Demo

en: Pages
fi: Sivut

en: Pages Built With Divi
fi: Divi:llä Rakennetut Sivut

en: Pages:
fi: Sivut:

en: Paint Color
fi: Maalin Väri

en: Paint over the area of the image that you would like to modify
fi: Maalaa sen kuvan alueen päälle, jota haluat muokata

en: Paintbrush Size
fi: Pensselin Koko

en: Painting
fi: Maalaus

en: Paragraph
fi: Kappale

en: Paragraphs
fi: Kappaletta

en: Password
fi: Salasana

en: Password Protected
fi: Salasanasuojattu

en: Password:
fi: Salasana:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
fi: Liitä kuvan URL tähän, jos valitsit "images"-liukusäätimen tyypin

en: Performance
fi: Suorituskyky

en: Phone
fi: Puhelin

en: Phone Number
fi: Puhelinnumero

en: Photo
fi: Valokuva

en: Photo Marketplace
fi: Valokuvamarkkinapaikka

en: Photo Marketplace About Page
fi: Valokuvamarkkinapaikka Tietoa-sivu

en: Photo Marketplace Categories Page
fi: Valokuvamarkkinapaikka Kategoriat-sivu

en: Photo Marketplace Contact Page
fi: Valokuvamarkkinapaikka Yhteystiedot-sivu

en: Photo Marketplace Home Page
fi: Valokuvamarkkinapaikka Etusivu

en: Photo Marketplace Landing Page
fi: Valokuvamarkkinapaikka Aloitussivu

en: Photo Marketplace Pricing Page
fi: Valokuvamarkkinapaikka Hinnoittelusivu

en: Photo Marketplace Seller Page
fi: Valokuvamarkkinapaikka Myyjä-sivu

en: Photographer
fi: Valokuvaaja

en: Pick a color for your headings, or let Divi AI choose one for you.
fi: Valitse väri otsikoille tai anna Divi AI:n valita se puolestasi.

en: Pick a color to use for things like paragraphs, or let Divi AI choose one for you.
fi: Valitse väri esimerkiksi kappaleisiin tai anna Divi AI:n valita se puolestasi.

en: Pick a handcrafted Starter Site created by our team. Then, jump into your finished website and customize the content.
fi: Valitse tiimimme luoma käsintehty Starter Site -sivusto. Siirry sitten valmiiseen sivustoosi ja mukauta sisältöä.

en: Pick the starter site that best suits your website. Every Starter Site can be used for any type of website. Once your website is generated, you can easily customize the content and styles using the Divi Builder.
fi: Valitse aloitussivusto, joka sopii parhaiten verkkosivustollesi. Jokainen Aloitussivusto sopii mille tahansa verkkosivustotyypille. Kun verkkosivustosi on luotu, voit helposti muokata sisältöä ja tyylejä Divi Builderilla.

en: Pink
fi: Pinkki

en: Place Thumbs on Pages
fi: Näytä sivujen pikkukuvat

en: Place Thumbs on Posts
fi: Näytä artikkelien pikkukuvat

en: Place your adsense code here.
fi: Sijoita adsense-koodisi tähän.

en: Please Log In Again
fi: Kirjaudu Sisään Uudelleen

en: Plugins below use Divi hooks and may not yet be compatible with %s.
fi: Alla olevat lisäosat käyttävät Divi-hookeja eivätkä välttämättä vielä ole yhteensopivia %s:n kanssa.

en: Plugins may be Incompatible with %s
fi: Lisäosat Saat­tavat Olla Yhteensopimattomia %s:n Kanssa

en: Portability
fi: Siirrettävyys

en: Portrait (3:4)
fi: Pysty (3:4)

en: Post
fi: Artikkeli

en: Post Title
fi: Artikkelin Otsikko

en: Post content has been rolled back to Divi 4 format.
fi: Artikkelin sisältö on palautettu Divi 4 -muotoon.

en: Post info section
fi: Artikkelitietojen osio

en: Posted on
fi: Julkaistu

en: Posts Built With Divi
fi: Divi:llä Rakennetut Artikkelit

en: Premade Layouts
fi: Valmiit Asettelut

en: Presets
fi: Esiasetukset

en: Preview %1$s
fi: Esikatsele %1$s

en: Previous
fi: Edellinen

en: Primary Color
fi: Pääväri

en: Primary Menu
fi: Päävalikko

en: Primary Menu Background Color
fi: Päävalikon Taustaväri

en: Primary Menu Bar
fi: Ensisijainen Valikkopalkki

en: Primary Menu Link Color
fi: Päävalikon Linkin Väri

en: Processing Imagery
fi: Käsitellään Kuvia

en: Product Content
fi: Tuotteen Sisältö

en: Progress Update: Front-End Speed Improvements (And Much More)
fi: Edistymispäivitys: Front-End-Nopeusparannukset (Ja Paljon Muuta)

en: Project Navigation
fi: Projektin Navigointi

en: Published
fi: Julkaistu

en: Published (%s)
fi: Julkaistu (%s)

en: Purchase A Divi AI Membership
fi: Osta Divi AI -Jäsenyys

en: Quick Actions
fi: Pikatoiminnot

en: RSS Icon Url
fi: RSS-kuvakkeen URL

en: Ratings
fi: Arviot

en: Re-Run Compatibility Check
fi: Suorita Yhteensopivuustarkistus Uudelleen

en: Re-Run Divi 5 Compatibility Check
fi: Suorita Divi 5 -Yhteensopivuustarkistus Uudelleen

en: Read Divi Documentation
fi: Lue Divi-Dokumentaatio

en: Red
fi: Punainen

en: Reference Content
fi: Viitesisältö

en: Reference Image (Optional)
fi: Viitekuva (Valinnainen)

en: Reference Image Influence
fi: Viitekuvan Vaikutus

en: Refine Result
fi: Tarkenna Tulosta

en: Refine your prompt
fi: Tarkenna promptiasi

en: Regenerate
fi: Luo Uudelleen

en: Remove
fi: Poista

en: Remove From Cloud
fi: Poista Pilvestä

en: Remove From Favorites
fi: Poista Suosikeista

en: Rename
fi: Nimeä Uudelleen

en: Renew Subscription
fi: Uusi Tilaus

en: Replace Existing Code
fi: Korvaa Aiempi Koodi

en: Replace Existing Content
fi: Korvaa Nykyinen Sisältö

en: Reset
fi: Palauta

en: Reset to Defaults
fi: Palauta Oletukset

en: Respectful
fi: Kunnioittava

en: Restaurant
fi: Ravintola

en: Restaurant About Page
fi: Ravintola Tietoa-sivu

en: Restaurant Blog Page
fi: Ravintola Blogi-sivu

en: Restaurant Contact Page
fi: Ravintola Yhteystiedot-sivu

en: Restaurant Gallery Page
fi: Ravintola Galleria-sivu

en: Restaurant Home Page
fi: Ravintola Etusivu

en: Restaurant Landing Page
fi: Ravintola Aloitussivu

[ctx: Restaurant Page]
en: Menu
fi: Valikko

en: Restaurant Shop Page
fi: Ravintola Kauppa-sivu

en: Restaurant Team Page
fi: Ravintola Tiimi-sivu

en: Restore
fi: Palauta

en: Restore Divi 4 Content
fi: Palauta Divi 4 -Sisältö

en: Restoring Content...
fi: Palautetaan Sisältöä...

en: Results
fi: Tulokset

en: Retry
fi: Yritä Uudelleen

en: Retry Migration
fi: Yritä Siirtoa Uudelleen

en: Rewrite With AI
fi: Kirjoita Uudelleen AI:lla

en: Rewrite to be more engaging
fi: Kirjoita Uudelleen Houkuttelevammaksi

en: Ridge
fi: Harjanne

en: Right
fi: Oikea

en: Right Sidebar
fi: Oikea Sivupalkki

en: Right to Left
fi: Oikealta Vasemmalle

en: Role Editor
fi: Roolieditori

en: Roll Back to %s
fi: Palauta Takaisin %s:ään

en: Row Height
fi: Rivin Korkeus

en: Row Name
fi: Rivin Nimi

en: Row Name Prefix
fi: Rivin Nimen Etuliite

en: SaaS Company
fi: SaaS-yritys

en: SaaS Company About Page
fi: SaaS-yritys Tietoa-sivu

en: SaaS Company Careers Page
fi: SaaS-yritys Urat-sivu

en: SaaS Company Contact Page
fi: SaaS-yritys Yhteystiedot-sivu

en: SaaS Company Documentation Page
fi: SaaS-yritys Dokumentaatio-sivu

en: SaaS Company Features Page
fi: SaaS-yritys Ominaisuudet-sivu

en: SaaS Company Landing Page
fi: SaaS-yritys Aloitussivu

en: SaaS Company Pricing Page
fi: SaaS-yritys Hinnoittelusivu

en: Save
fi: Tallenna

en: Save %s
fi: Tallenna %s

en: Save Changes
fi: Tallenna Muutokset

en: Save Items To Divi Cloud
fi: Tallenna Kohteet Divi Cloudiin

en: Save Selection Only
fi: Tallenna Vain Valinta

en: Save Theme Options
fi: Tallenna Teeman Asetukset

en: Save To Divi Cloud
fi: Tallenna Divi Cloudiin

en: Save To Library
fi: Tallenna Kirjastoon

en: Save as Global
fi: Tallenna Yleiseksi

en: Save items to the Divi Cloud for later use.
fi: Tallenna kohteet Divi Cloudiin myöhempää käyttöä varten.

en: Save this %s to the Divi Library for later use.
fi: Tallenna tämä %s Divi-Kirjastoon myöhempää käyttöä varten.

en: Save unlimited layouts, theme builder templates, code snippets and more to Divi Cloud.
fi: Tallenna rajattomasti asetteluja, teemanrakentajan mallipohjia, koodinpätkiä ja paljon muuta Divi Cloudiin.

en: Save your Divi assets to the cloud and access them from any website. Collaborate with your team in the cloud.
fi: Tallenna Divi-resurssisi pilveen ja käytä niitä miltä tahansa sivustolta. Tee yhteistyötä tiimisi kanssa pilvessä.

en: Saving Theme Builder
fi: Tallennetaan Theme Builder

en: Scroll
fi: Vieritä

en: Search
fi: Hae

en: Search &hellip;
fi: Hae &hellip;

en: Search Bar Background Color
fi: Hakupalkin Taustaväri

en: Search Bar Text Color
fi: Hakupalkin Tekstin Väri

en: Search Fonts
fi: Hae Fontteja

en: Search For Categories
fi: Hae Kategorioita

en: Search For Layouts
fi: Hae Asetteluja

en: Search For Packs
fi: Hae Paketteja

en: Search Results for: %s
fi: Hakutulokset Haulle: %s

en: Search Theme Options
fi: Hae Teeman Asetuksista

en: Search for:
fi: Hae:

en: Search results for "%s"
fi: Hakutulokset haulle "%s"

en: Secondary Color
fi: Toissijainen Väri

en: Secondary Menu
fi: Toissijainen Valikko

en: Secondary Menu Background Color
fi: Toissijaisen Valikon Taustaväri

en: Secondary Menu Bar
fi: Toissijainen Valikkopalkki

en: Secondary Menu Link Color
fi: Toissijaisen Valikon Linkin Väri

en: Section Height
fi: Osion Korkeus

en: Section Name
fi: Osion Nimi

en: Section Name Prefix
fi: Osion Nimen Etuliite

en: Select
fi: Valitse

en: Select All
fi: Valitse Kaikki

en: Select Animation Effect
fi: Valitse animaatiotehoste

en: Select Font
fi: Valitse Fontti

en: Select Icon
fi: Valitse Kuvake

en: Select Mood
fi: Valitse Tunnelma

en: Select Page
fi: Valitse Sivu

en: Select Slider Type here
fi: Valitse liukusäätimen tyyppi tästä

en: Select a Website Template
fi: Valitse Sivustomalli

en: Select a primary color, or let Divi AI choose a great color for you. The primary color is used through the layout, such as background colors, button colors, etc.
fi: Valitse pääväri tai anna Divi AI:n valita sinulle hyvä väri. Pääväriä käytetään koko asettelussa, kuten taustaväreissä, painikeväreissä jne.

en: Select a secondary color, or let Divi AI choose a great color for you. The secondary color is used through the layout as a secondary accent color, such as for icon colors, text highlights, etc.
fi: Valitse toissijainen väri tai anna Divi AI:n valita sinulle hyvä väri. Toissijaista väriä käytetään asettelussa toissijaisena korostusvärinä, kuten kuvakeväreissä, tekstin korostuksissa jne.

en: Select between expanded and closed state
fi: Valitse laajennetun ja suljetun tilan välillä

en: Select the pages that you want to add to your website. You can select from pre-build pages with custom layouts, and add your own pages that will be built using a simple template.
fi: Valitse sivut, jotka haluat lisätä verkkosivustollesi. Voit valita valmiiksi rakennetuista sivuista mukautetuilla asetteluilla ja lisätä omia sivujasi, jotka rakennetaan yksinkertaisen mallipohjan avulla.

en: Select this option if you plan to sell products on your website. We will install WooCommerce and configure your cart and checkout pages.
fi: Valitse tämä vaihtoehto, jos aiot myydä tuotteita verkkosivustollasi. Asennamme WooCommercen ja määritämme ostoskorin ja kassasivut.

en: Select yes if the link should be opened in a new window
fi: Valitse kyllä, jos linkki tulee avata uudessa ikkunassa

en: Select your desired enhancements. Your image will be sent back through Divi AI and re-imagined to achieve the desired result.
fi: Valitse haluamasi parannukset. Kuvasi lähetetään uudelleen Divi AI:n käsiteltäväksi ja luodaan uudelleen halutun lopputuloksen saavuttamiseksi.

en: Sentences
fi: Lausetta

[ctx: Services/Plans Page]
en: Packages
fi: Paketit

en: Set As Logo
fi: Aseta Logoksi

en: Set the height of image in pixels.
fi: Aseta kuvan korkeus pikseleinä.

en: Set the width of image in pixels.
fi: Aseta kuvan leveys pikseleinä.

en: Share With Team
fi: Jaa Tiimin Kanssa

en: Share Your Divi Cloud With Your Team
fi: Jaa Divi Cloud Tiimisi Kanssa

en: Shared With Me
fi: Jaettu Minulle

en: Shop (selecting this will install WooCommerce)
fi: Kauppa (tämän valitseminen asentaa WooCommercen)

en: Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce
fi: Kauppasivun Ja Kategoriasivun Asettelu (WooCommerce)

en: Shortcode Framework Constant
fi: Lyhytkoodikehyksen Vakio

en: Shortcode Framework Constant Value
fi: Lyhytkoodikehyksen Vakiarvo

en: Shortcode Framework Hook
fi: Lyhytkoodikehyksen Hook

en: Shortcode Framework Option
fi: Lyhytkoodikehyksen Asetus

en: Shortcodes
fi: Lyhytkoodit

en: Shortcodes In Widget Area Use
fi: Pienoiskoodien Käyttö Vimpainalueella

en: Shortcodes Used
fi: Käytetyt Lyhytkoodit

en: Shorten
fi: Lyhennä

en: Show
fi: Näytä

en: Show Facebook Icon
fi: Näytä Facebook-kuvake

en: Show Instagram Icon
fi: Näytä Instagram-kuvake

en: Show RSS Icon
fi: Näytä RSS-kuvake

en: Show Search Icon
fi: Näytä Hakukuvake

en: Show Social Icons
fi: Näytä Somekuvakkeet

en: Show Thumbs on Index pages
fi: Näytä pikkukuvat indeksisivuilla

en: Show Top Bar
fi: Näytä Yläpalkki

en: Show X Icon
fi: Näytä X-kuvake

en: Show comments on pages
fi: Näytä kommentit sivuilla

en: Show comments on posts
fi: Näytä kommentit artikkeleissa

en: Show dropdown menus
fi: Näytä Avattavat Valikot

en: Sidebar
fi: Sivupalkki

en: Sidebar Layout
fi: Sivupalkin Asettelu

en: Sidebar Width
fi: Sivupalkin Leveys

en: Sidebar: %1$s contains third party module(s): %2$s
fi: Sivupalkki: %1$s sisältää kolmannen osapuolen moduuleja: %2$s

en: Sidebar: %1$s, contains the following Divi WooCommerce module(s): %2$s
fi: Sivupalkki: %1$s, sisältää seuraavat Divi WooCommerce-moduulit: %2$s

en: Sign In To Divi Cloud
fi: Kirjaudu Divi Cloudiin

en: Sign Out Of Divi Cloud
fi: Kirjaudu Ulos Divi Cloudista

en: Sign in to your Elegant Themes account using the pop-up to activate Divi Cloud.
fi: Kirjaudu ponnahdusikkunan kautta Elegant Themes-tilillesi aktivoidaksesi Divi Cloudin.

en: Simplify
fi: Yksinkertaista

en: Simply describe your website, sit back, relax, and let Divi AI create your entire website for you in less than 2 minutes.
fi: Kuvaile sivustoasi, nojaa taakse ja anna Divi AI:n luoda koko sivustosi alle 2 minuutissa.

en: Single Page Layout
fi: Yksittäisen Sivun Asettelu

en: Single Post Layout
fi: Yksittäisen Artikkelin Asettelu

en: Single Post Page SEO
fi: Yksittäisen artikkelin sivun SEO

en: Site Identity
fi: Sivuston Identiteetti

en: Site Name
fi: Sivuston Nimi

en: Site Slogan
fi: Sivuston Slogan

en: Size
fi: Koko

en: Skills
fi: Taido

en: Skip This Step & Build Manually
fi: Ohita Tämä Vaihe Ja Rakenna Manuaalisesti

en: Slide
fi: Liu'utus

en: Slide In
fi: Liu'u Sisään

en: Slide In & Fullscreen Header Settings
fi: Sisään Liukuva Ja Koko Näytön Täyttävä Ylätunniste -Asetukset

en: Slider Type
fi: Liukusäätimen Tyyppi

en: Smooth Scrolling
fi: Pehmeä Vieritys

en: Social Icon Color
fi: Somekuvakkeen Väri

en: Social Icon Size
fi: Somekuvakkeen Koko

en: Social Media Post
fi: Sosiaalisen Median Julkaisu

en: Solid
fi: Yhtenäinen

en: Some Theme Builder Templates are Incompatible with %s
fi: Jotkin Theme Builder-mallit eivät ole yhteensopivia kohteen %s kanssa

en: Some third party scripts may be incorrectly enqueued without declaring jQuery as dependency. If jQuery is deferred, these scripts could break. If you are experiencing console errors after enabling the "Defer jQuery And jQuery Migrate" option, you can enable this option, which will load an additional compatibility script that will attempt to solve the issue. You can turn this feature off if everything is working fine without it.
fi: Joitakin kolmannen osapuolen skriptejä saatetaan lisätä jonoon virheellisesti ilmoittamatta jQuery:tä riippuvuudeksi. Jos jQueryn latausta lykätään, nämä skriptit voivat rikkoutua. Jos saat konsolivirheitä otettuasi käyttöön asetuksen "Lykkää jQuery Ja jQuery Migrate", voit ottaa käyttöön tämän asetuksen, joka lataa lisäyhteensopivuusskriptin ja yrittää ratkaista ongelman. Voit poistaa tämän ominaisuuden käytöstä, jos kaikki toimii hyvin ilman sitä.

en: Something Went Wrong While Migrating to Divi 5
fi: Jokin Menin Pieleeen Siirryttäessä Divi 5:een

en: Something went wrong
fi: Jokin meni pieleen

en: Something went wrong. Please try again later or try different request.
fi: Jokin meni pieleen. Yritä myöhemmin uudelleen tai kokeile toista pyyntöä.

en: Sort
fi: Lajittele

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
fi: Lajittele Kategorialinkit Nimen/ID:n/Polkutunnuksen/Määrän/Termiryhmän Mukaan

en: Sort Pages Links
fi: Lajittele Sivulinkit

en: Split Into Modules
fi: Jaa Moduuleiksi

en: Split Into Rows
fi: Jaa Riveiksi

en: Split Into Sections
fi: Jaa Osioiksi

en: Split Layout Into Sections
fi: Jaa Asettelu Osioiksi

en: Split Row Into Modules
fi: Jaa Rivi Moduuleiksi

en: Split Section Into Rows
fi: Jaa Osio Riveiksi

en: Split Test Usage
fi: Split Test -Käyttö

en: Split Test usage found
fi: Split Test -käyttö havaittu

en: Square (1:1)
fi: Neliö (1:1)

en: Start Collaborating!
fi: Aloita Yhteistyö!

en: Start Over
fi: Aloita Alusta

en: Start With %1$s
fi: Aloita %1$slla

en: State
fi: Tila

en: Status
fi: Tila

en: Step %1$s: %2$s Compatibility Check
fi: Vaihe %1$s: %2$s-Yhteensopivuustarkistus

en: Step %1$s: Migrate to %2$s
fi: Vaihe %1$s: Siirry %2$s:ään

en: Stretch Background Image
fi: Venytä Taustakuva

en: Submit
fi: Lähetä

en: Submit Comment
fi: Lähetä Kommentti

en: Submit a Comment
fi: Lähetä Kommentti

en: Subscribe to Stay Up to Date
fi: Tilaa Pysyäksesi Ajan Tasalla

en: Supply Divi AI with a reference image. This image will be combined with your image description to create the final image. Reference images are a great way to inform Divi AI about a desired composition or style while altering the subject matter of the reference image using your image description.
fi: Anna Divi AI:lle viitekuva. Tämä kuva yhdistetään kuvaukseesi lopullisen kuvan luomiseksi. Viitekuvat ovat erinomainen tapa kertoa Divi AI:lle halutusta sommittelusta tai tyylistä samalla kun muutat viitekuvan aihetta kuvauksesi avulla.

en: Supply Divi AI with additional context. The chosen context will alter the results and help Divi AI create relevant content.
fi: Anna Divi AI:lle lisäkontekstia. Valittu konteksti muuttaa tuloksia ja auttaa Divi AI:ta luomaan relevanttia sisältöä.

en: Support
fi: Tuki

en: Tab Content
fi: Välilehden Sisältö

en: Tab Text
fi: Välilehden Teksti

en: Tablet
fi: Tabletti

en: Tag
fi: Tunniste

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: Team Sidebar
fi: Tiimin Sivupalkki

en: Tell Divi AI About Your Website
fi: Kerro Divi AI:lle Verkkosivustostasi

en: Tell Divi AI About Your Website (Optional)
fi: Kerro Divi AI:lle Sivustostasi (Valinnainen)

en: Tell Divi AI about the content you would like it to write.
fi: Kerro Divi AI:lle, millaista sisältöä haluat sen kirjoittavan.

en: Tell Divi AI about the image you would like it to create.
fi: Kerro Divi AI:lle, millaisen kuvan haluat sen luovan.

en: Tell Divi AI how long you want the content it generates to be. The output will be close to, but not exactly equal to, the length you define.
fi: Kerro Divi AI:lle, kuinka pitkää haluat sen luoman sisällön olevan. Tulos on lähellä, mutta ei täsmälleen, määrittelemääsi pituutta.

en: Tell Divi AI how you would like it to fill in the blank area of your expanded image.
fi: Kerro Divi AI:lle, miten haluat sen täyttävän laajennetun kuvan tyhjät alueet.

en: Tell Divi AI how you would like to change the image. Your changes will be applied to the area you select using the Image Selection or Image Sketch interface.
fi: Kerro Divi AI:lle, miten haluat muuttaa kuvaa. Muutokset kohdistetaan alueeseen, jonka valitset Kuvan Valinta- tai Kuvan Luonnos -näkymässä.

en: Tell Divi AI what kind of image you want it to create. Be as descriptive as you like!
fi: Kerro Divi AI:lle, millaisen kuvan haluat sen luovan. Voit olla niin kuvaileva kuin haluat!

en: Tell Divi AI what you want it to write about. Talk to it like you would a person.
fi: Kerro Divi AI:lle, mistä haluat sen kirjoittavan. Puhu sille kuin ihmiselle.

en: Tell Divi AI what you want to achieve using custom code. Divi AI will respond appropriately based on the element and code field you are editing.
fi: Kerro Divi AI:lle, mitä haluat saavuttaa mukautetulla koodilla. Divi AI vastaa sopivasti sen mukaan, mitä elementtiä ja koodikenttää muokkaat.

en: Tell Us About Your Website
fi: Kerro Verkkosivustostasi

en: Text
fi: Teksti

en: Text Color
fi: Tekstin Väri

en: Text Size
fi: Tekstin Koko

en: The %s below contain modules that are not yet compatible with Divi 5. These modules will not be converted, and will continue to rely on the Divi 4 framework.
fi: Alla oleva %s sisältää moduuleja, jotka eivät vielä ole yhteensopivia Divi 5:n kanssa. Näitä moduuleja ei muun­neta, ja ne jatkavat toimintaansa Divi 4 -kehyksen varassa.

en: The Divi 5 Migrator will parse all your website content and look for Divi 4 shortcodes. It will convert those shortcodes to the new Divi 5 format and update each post. Modules that do not yet support Divi 5, such as modules from the Divi Marketplace, will not be converted and will continue to function using the legacy Divi 4 framework. Pages that use such modules will not benefit from Divi 5's performance improvements.
fi: Divi 5 -migraattori käy läpi kaiken sivustosi sisällön ja etsii Divi 4 -lyhytkoodeja. Se muuntaa nämä lyhytkoodit uuteen Divi 5 -muotoon ja päivittää jokaisen julkaisun. Moduuleja, jotka eivät vielä tue Divi 5:tä, kuten Divi Marketplace-moduulit, ei muunnetaan, ja ne jatkavat toimintaansa vanhan Divi 4 -kehyksen avulla. Sivut, jotka käyttävät tällaisia moduuleja, eivät hyödy Divi 5:n suorituskykyparannuksista.

en: The Divi 5 migration process failed. You can try rerunning the migrator; it will pick up where it left off. If the process continues to fail, please get in touch with our support team for assistance or roll back to Divi 4.
fi: Divi 5 -siirtoprosessi epäonnistui. Voit yrittää suorittaa siirtotyökalun uudelleen; se jatkaa siitä, mihin jäi. Jos prosessi epäonnistuu edelleen, ota yhteyttä tukitiimiimme saadaksesi apua tai palauta Divi 4:ään.

en: The Divi Marketplace is full of thousands of additional layouts!
fi: Divi Marketplace sisältää tuhansia lisäasetteluja!

en: The Divi icon font is broken up into various subsets. These subsets are loaded only when needed based on the modules and features used on each page. If you need access to the entire icon font on all pages (for example, if you are using our icon font in your child theme), then you can disable this option and load the entire icon font library on all pages.
fi: Divi-kuvakefontti on jaettu useisiin osajoukkoihin. Nämä osajoukot ladataan vain tarvittaessa sen mukaan, mitä moduuleja ja ominaisuuksia kullakin sivulla käytetään. Jos tarvitset koko kuvakefontin kaikille sivuille (esimerkiksi jos käytät kuvakefonttiamme lapsiteemassasi), voit poistaa tämän asetuksen käytöstä ja ladata koko kuvakefonttikirjaston kaikille sivuille.

en: The Elegant Themes API key you entered is invalid. Please make sure that your API has been entered correctly and that it is enabled in your account.
fi: Antamasi Elegant Themes API-avain on virheellinen. Varmista, että API-avain on syötetty oikein ja että se on otettu käyttöön tililläsi.

en: The Elegant Themes username you entered is invalid. Please enter a valid username to receive product updates. If you forgot your username you can
fi: Antamasi Elegant Themes-käyttäjänimi on virheellinen. Anna kelvollinen käyttäjänimi saadaksesi tuotepäivitykset. Jos unohdit käyttäjänimesi, voit

en: The Item couldn't be downloaded. Please try after a while.
fi: Kohdetta ei voitu ladata. Yritä hetken kuluttua uudelleen.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
fi: Kartat-moduuli käyttää Google Maps API-rajapintaa ja edellyttää toimiakseen kelvollista Google API-avainta. Varmista ennen karttamoduulin käyttöä, että olet lisännyt API-avaimesi tänne. Lue lisää siitä, miten luot Google API-avaimesi <a target="_blank" href="%1$s">täältä</a>.

en: The WooCommerce plugin failed to install during the website generation process. You must install and activate the plugin manually.
fi: WooCommerce-lisäosan asennus epäonnistui sivuston luontiprosessin aikana. Sinun on asennettava ja aktivoitava lisäosa manuaalisesti.

en: The WooCommerce plugin was installed but failed to activate during the website generation process. Visit the Plugins page to activate WooCommerce manually.
fi: WooCommerce-lisäosa asennettiin, mutta sen aktivointi epäonnistui sivuston luontiprosessin aikana. Siirry Lisäosat-sivulle aktivoidaksesi WooCommercen manuaalisesti.

en: The action failed in the following clouds.
fi: Toiminto epäonnistui seuraavissa pilvipalveluissa.

en: The body font will be used for all text blocks throughout the layout. Let AI pick a great font for you, or choose one yourself.
fi: Leipätekstifonttia käytetään kaikkiin tekstilohkoihin koko asettelussa. Anna AI:n valita sinulle hyvä fontti tai valitse itse.

en: The creators of these plugins have chosen to opt out of the Divi 5 Public Alpha while they focus on creating new versions of their modules in preparation for the final release of Divi 5. 🎉
fi: Näiden lisäosien tekijät ovat päättäneet jättäytyä pois Divi 5:n julkisesta alfasta, kun he keskittyvät luomaan moduuleistaan uusia versioita valmistautuessaan Divi 5:n lopulliseen julkaisuun. 🎉

en: The following items are used on your website and are ready to be converted to the Divi 5 format.
fi: Seuraavat kohteet ovat käytössä sivustollasi ja valmiita muunnettavaksi Divi 5 -muotoon.

en: The heading font will be used for all headings throughout the layout. Let AI pick a great font for you, or choose one yourself.
fi: Otsikkofonttia käytetään kaikkiin otsikoihin koko asettelussa. Anna AI:n valita sinulle hyvä fontti tai valitse itse.

en: The higher the enhancement strength, the more power is given to Divi AI to re-imagine the original image. A higher strength will increase the enhancement effect, but it will also result in greater changes to the original subject matter.
fi: Mitä suurempi parannuksen voimakkuus on, sitä enemmän Divi AI voi kuvitella alkuperäisen kuvan uudelleen. Suurempi voimakkuus lisää parannuksen vaikutusta, mutta se aiheuttaa myös suurempia muutoksia alkuperäiseen aiheeseen.

en: The higher the modification strength, the more power your prompt has to modify the original image. Reducing the strength will result in more minimal changes.
fi: Mitä suurempi muokkauksen voimakkuus on, sitä enemmän kehotteesi voi muokata alkuperäistä kuvaa. Voimakkuuden pienentäminen johtaa vähäisempiin muutoksiin.

en: The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
fi: Pyytämääsi sivua ei löytynyt. Kokeile tarkentaa hakua tai etsi artikkeli yllä olevan navigoinnin avulla.

en: The pages below utilize features that are not yet compatible with %s
fi: Alla olevat sivut käyttävät ominaisuuksia, jotka eivät vielä ole yhteensopivia %s:n kanssa

en: The plugins listed below are using the Divi 4 framework and are not fully compatible with Divi 5. These plugins will continue to function, however, since they use the Divi 4 framework, the parts of your website that use these plugins will not benefit from Divi 5's performance improvements.
fi: Alla luetellut lisäosat käyttävät Divi 4 -kehystä eivätkä ole täysin yhteensopivia Divi 5:n kanssa. Nämä lisäosat toimivat edelleen, mutta koska ne käyttävät Divi 4 -kehystä, ne sivustosi osat, jotka käyttävät näitä lisäosia, eivät hyödy Divi 5:n suorituskykyparannuksista.

en: The sidebars and widget areas below contain modules that are not yet compatible with Divi 5. These modules will not be converted, and will continue to rely on the Divi 4 framework.
fi: Alla olevat sivupalkit ja vimpainten alueet sisältävät moduuleja, jotka eivät vielä ole yhteensopivia Divi 5:n kanssa. Näitä moduuleja ei muun­neta, ja ne jatkavat toimintaansa Divi 4 -kehyksen varassa.

en: The size of the image must be less than 10MB.
fi: Kuvan koon on oltava alle 10 Mt.

en: Theme Customizer
fi: Teeman Mukautin

en: Theme Option
fi: Teeman Asetus

en: Theme Options
fi: Teema-Asetukset

en: Theme Options Library
fi: Teeman Asetuskirjasto

en: Theme Templates
fi: Teeman Mallipohjat

en: There are no posts to convert!
fi: Ei artikkeleita muunnettavaksi!

en: There are no posts to rollback!
fi: Ei artikkeleita palautettavaksi!

en: These words will be forced to appear in the content. This is useful for SEO when optimizing for specific keywords, for example.
fi: Nämä sanat pakotetaan esiintymään sisällössä. Tästä on hyötyä esimerkiksi SEO:ssa, kun optimoidaan tiettyjä avainsanoja.

en: Third party modules aren't expected to be ready for Divi 5 during the alpha and beta phases.
fi: Kolmansien osapuolten moduulien ei odoteta olevan valmiita Divi 5:lle alfa- ja betavaiheiden aikana.

en: This Module Content
fi: Tämän Moduulin Sisältö

en: This Page Content
fi: Tämän Sivun Sisältö

en: This Plugin Can't Be Activated While Using Divi 5
fi: Tätä Lisäosaa Ei Voi Aktivoida Divi 5:n Kanssa

en: This Section Content
fi: Tämän Osion Sisältö

en: This Website
fi: Tämä Sivusto

en: This block will eventually be removed, so please check back again in the future. Thanks for testing Divi 5!
fi: Tämä lohko poistetaan myöhemmin, joten tarkista tilanne uudelleen jatkossa. Kiitos Divi 5:n testaamisesta!

en: This is the username that you use to access the Members Area on elegantthemes.com.
fi: Tätä käyttäjänimeä käytät kirjautuaksesi jäsensivuille osoitteessa elegantthemes.com.

en: This may take several minutes. Do not exit or refresh this page or your progress will be lost.
fi: Tämä voi kestää useita minuutteja. Älä poistu tai päivitä tätä sivua, tai edistymisesi menetetään.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
fi: Tämän asetuksen avulla voit muuttaa, miten päivämäärät näytetään. Lisätietoja saat WordPress-codexista täältä:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
fi: Tämä asetus määrittää, kuinka monta tasoa sivujen avattavassa valikossa on. Määrän kasvattaminen mahdollistaa useampien valikkokohteiden näyttämisen.

en: This page is running in backwards compatibility mode because it contains legacy Divi 4 modules. They will continue to function, however, this page won't benefit from all of Divi 5's performance improvements. This page may still need to be converted, or you may be using modules that aren't ready for Divi 5. This notice is for information purposes and is not an error.
fi: Tämä sivu toimii taaksepäin yhteensopivuustilassa, koska se sisältää vanhoja Divi 4 -moduuleja. Ne toimivat edelleen, mutta tämä sivu ei hyödynnä kaikkia Divi 5:n suorituskykyparannuksia. Tämä sivu voi silti vaatia muuntamista, tai saatat käyttää moduuleja, jotka eivät ole valmiita Divi 5:lle. Tämä ilmoitus on tiedoksi, eikä kyseessä ole virhe.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
fi: Tämä artikkeli on suojattu salasanalla. Syötä salasana nähdäksesi kommentit.

en: This website doesn't contain any Divi 4 modules requiring conversion. Your website runs on the Divi 5 framework; you can hit the ground running! You can revisit this migration page anytime to check your website for Divi 4 content. If you import content using the WordPress importer or if you import layouts that contain unsupported modules, you can use the migrator to assess the compatibility of that content and migrate it at your convenience.
fi: Tämä sivusto ei sisällä Divi 4 -moduuleja, jotka vaatisivat muunnoksen. Sivustosi käyttää Divi 5 -kehystä; voit aloittaa heti! Voit palata tälle siirtosivulle milloin tahansa tarkistaaksesi, sisältääkö sivustosi Divi 4 -sisältöä. Jos tuot sisältöä WordPress-tuojalla tai tuot asetteluja, jotka sisältävät ei-tuettuja moduuleja, voit käyttää siirtotyökalua arvioidaksesi sisällön yhteensopivuuden ja siirtääksesi sen sinulle sopivana ajankohtana.

en: This website is linked to your Divi subscriptions and ready to receive the latest Divi updates.
fi: Tämä sivusto on yhdistetty Divi-tilauksiisi ja on valmis vastaanottamaan uusimmat Divi-päivitykset.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
fi: Tämä ottaa käyttöön Google Fonts-fontit muille kuin englanninkielisille kielille.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
fi: Tämä ottaa otteet käyttöön artikkeleissa ja sivuilla.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
fi: Tämä palauttaa kaikki asetus-sivun asetukset oletusarvoihin. <strong>Haluatko varmasti tehdä tämän?</strong>

en: Tile
fi: Ruutu

en: Tile Horizontally
fi: Ruutu Vaakasuunnassa

en: Tile Vertically
fi: Ruutu Pystysuunnassa

en: Title
fi: Otsikko

en: To enable Divi Cloud on this website, log in to your Elegant Themes account
fi: Ottaaksesi Divi Cloudin käyttöön tällä sivustolla, kirjaudu Elegant Themes-tilillesi

en: To modify or add to an element that already exists in the image, choose Modify Element. To add something brand new and unrelated to the original image, choose Add Element.
fi: Jos haluat muokata tai lisätä kuvassa jo olemassa olevaa elementtiä, valitse Muokkaa Elementtiä. Jos haluat lisätä jotain täysin uutta ja alkuperäiseen kuvaan liittymätöntä, valitse Lisää Elementti.

en: To view this protected post, enter the password below
fi: Katsoaksesi tämän suojatun artikkelin, anna salasana alle

en: Tone of Voice
fi: Äänensävy

en: Top
fi: Yläreuna

en: Top Bar Text Color
fi: Yläpalkin Tekstin Väri

en: Top Bar Text Size
fi: Yläpalkin Tekstin Koko

en: Top to Bottom
fi: Ylhäältä Alas

en: Trackbacks/Pingbacks
fi: Paluuviitteet/Pingbackit

en: Translate
fi: Käännä

en: Trash
fi: Roskakori

en: Trash storage for Divi Cloud is limited to 50 items for free accounts. Once your trash exceeds 50 items, the oldest items in your trashed will be permanently deleted to make room for new items. Purchase a <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud Membership</a> for unlimited storage.
fi: Divi Cloudin roskakorin tallennustila on ilmaisilla tileillä rajoitettu 50 kohteeseen. Kun roskakorissasi on yli 50 kohdetta, vanhimmat roskakorissa olevat kohteet poistetaan pysyvästi tilan vapauttamiseksi uusille kohteille. Osta <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud-jäsenyys</a> rajattomaan tallennustilaan.

en: Travel Agency
fi: Matkatoimisto

en: Travel Agency About Page
fi: Matkatoimisto Tietoa-sivu

en: Travel Agency Blog Page
fi: Matkatoimisto Blogi-sivu

en: Travel Agency Contact Page
fi: Matkatoimisto Yhteystiedot-sivu

en: Travel Agency Home Page
fi: Matkatoimisto Etusivu

en: Travel Agency Landing Page
fi: Matkatoimisto Aloitussivu

en: Travel Agency Packages Page
fi: Matkatoimisto Paketit-sivu

en: Travel Agency Shop Page
fi: Matkatoimisto Kauppa-sivu

en: Travel Agency Team Page
fi: Matkatoimisto Tiimi-sivu

en: Tutorials & Documentation
fi: Oppaat Ja Dokumentaatio

en: Tweet
fi: Twiittaa

en: Type
fi: Tyyppi

en: Type of the box
fi: Laatikon tyyppi

en: Typography
fi: Typografia

en: Uh Oh!
fi: Oho!

en: Uh Oh! Something Went Wrong
fi: Hups! Jokin Meni Pieleeen

en: Uh Oh! You have reached your Divi Cloud quota.
fi: Voi Ei! Olet saavuttanut Divi Cloud-kiintiösi.

en: Unable to generate shortcode. Please try again later.
fi: shortcode:a ei voitu luoda. Yritä myöhemmin uudelleen.

en: Underline
fi: Alleviivaus

en: Unlock Unlimited Divi Cloud Storage
fi: Avaa Rajaton Divi Cloud-tallennustila

en: Unsupported Plugins Detected
fi: Ei-tuetut Lisäosat Havaittu

en: Untagged
fi: Ei Tunnistetta

en: Update
fi: Päivitä

en: Updating Website Information
fi: Päivitetään Verkkosivuston Tietoja

en: Upgrade
fi: Päivitä

en: Upgrade Your Divi Cloud
fi: Päivitä Divi Cloud-Tilauksesi

en: Upgrade to Divi AI Unlimited
fi: Päivitä Divi AI Rajattomaksi

en: Upgrade to Unlimited Cloud Storage!
fi: Päivitä Rajattomaan Pilvitallennustilaan!

en: Upgrade to Unlimited Divi Cloud Storage!
fi: Päivitä Rajattomaan Divi Cloud-Tallennustilaan!

en: Upgrade your Divi membership to Lifetime and use Divi on unlimited websites forever.
fi: Päivitä Divi-jäsenyytesi Lifetimeen ja käytä Diviä rajattomalla määrällä verkkosivustoja ikuisesti.

en: Upload
fi: Lataa

en: Upload a Reference Image
fi: Lataa Viitekuva

en: Upload a logo image to be used in your website header and footer.
fi: Lataa logokuva, jota käytetään sivustosi ylätunnisteessa ja alatunnisteessa.

en: Upload your logo (optional)
fi: Lataa logosi (valinnainen)

en: Uppercase
fi: Isot Kirjaimet

en: Upscale
fi: Skaalaa Ylös

en: Upscale Image
fi: Skaalaa Kuva Ylös

en: Upscaling Images
fi: Parannetaan Kuvien Resoluutio

en: Url
fi: URL

en: Use Background Color
fi: Käytä Taustaväriä

en: Use Custom Sidebar Width
fi: Käytä Mukautettua Sivupalkin Leveyttä

en: Use Divi Quick Sites to generate a new website using Divi AI or premade Divi Starter Sites. Quick Sites will set up your entire site including custom pages, menu items, Theme Builder templates and more.
fi: Käytä Divi Quick Sites -toimintoa luodaksesi uuden sivuston Divi AI:n avulla tai valmiista Divi Starter Sites -sivustoista. Quick Sites määrittää koko sivustosi, mukaan lukien mukautetut sivut, valikkokohteet, Theme Builder-mallit ja paljon muuta.

en: Use Divi Quick Sites to set up your site in less than 2 minutes. We will generate pages and content, set up your website info, and configure your menu, templates, styles and presets automatically. You can build your website using AI, or pick from handcrafted Starter Sites.
fi: Käytä Divi Quick Sites -toimintoa sivustosi perustamiseen alle 2 minuutissa. Luomme sivut ja sisällön, asetamme sivustosi tiedot sekä määritämme valikon, mallit, tyylit ja esiasetukset automaattisesti. Voit rakentaa sivustosi tekoälyn avulla tai valita käsintehdyn Starter Site -sivuston.

en: Use Google Fonts
fi: Käytä Google Fonts-fontteja

en: Use Placeholder Images
fi: Käytä Paikkamerkkikuvia

en: Use Pre-Made Starter Site
fi: Käytä Valmista Starter Site -Sivustoa

en: Use Relative Image Paths
fi: Käytä Suhteellisia Kuvapolkuja

en: Use Stock Images (Faster)
fi: Käytä Kuvapankkikuvia (Nopeampi)

en: Use This Code
fi: Käytä Tätä Koodia

en: Use This Image
fi: Käytä Tätä Kuvaa

en: Use This Text
fi: Käytä Tätä Tekstiä

en: Use excerpts when defined
fi: Käytä otteita, kun ne on määritetty

en: Use resizing
fi: Käytä koonmuutosta

en: Use selection as reference
fi: Käytä Valintaa Viitteenä

en: Use your original image as reference in the selected area. Changes will be more seamlessly integrated into the modified image.
fi: Käytä alkuperäistä kuvaasi viitteenä valitulla alueella. Muutokset sulautuvat muokattuun kuvaan saumattomammin.

en: Used for icon button type
fi: Käytetään kuvakepainikkeen tyypissä

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Username:
fi: Käyttäjänimi:

en: Using Divi AI
fi: Divi AI:n Käyttö

en: Using Divi Cloud
fi: Käytetään Divi Cloud-Pilveä

en: Using the Divi Builder
fi: Divi Builder-ohjelman Käyttö

en: Using the Divi Library
fi: Käytetään Divi-Kirjastoa

en: Using the Divi Theme Builder
fi: Divi Theme Builder-ohjelman Käyttö

en: Vector Graphic
fi: Vektorigrafiikka

en: Vertical Menu Orientation
fi: Pystysuoran Valikon Suunta

en: Vertically Centered
fi: Pystysuunnassa Keskitetty

en: View Details
fi: Näytä Tiedot

en: View Full Development Roadmap
fi: Näytä Koko Kehityksen Tiekartta

en: View My Site
fi: Näytä Sivustoni

en: View Theme Options
fi: Näytä Teeman Asetukset

en: View in Divi Marketplace
fi: Näytä Divi Marketplacessa

en: Visit The Migrator
fi: Siirry Migraattoriin

en: Warning: This can cause JavaScript errors in some cases and should be used with care. When enabled, scripts registered by plugins and themes will be deferred to improve performance and jQuery will always be loaded in the body.
fi: Varoitus: Tämä voi joissain tapauksissa aiheuttaa JavaScript-virheitä, ja sitä tulee käyttää varoen. Kun käytössä, lisäosien ja teemojen rekisteröimät skriptit lykätään suorituskyvyn parantamiseksi, ja jQuery ladataan aina body-osioon.

en: Watch video tutorials
fi: Katso Video-oppaat

en: Watercolor
fi: Akvarelli

en: We are scanning your website to assess its compatibility with Divi 5. If your website is using modules that are not yet supported, we'll let you know which parts of your website will be affected so that you can decide whether or not to proceed with the migration. Unsupported modules will continue to function but won't benefit from Divi 5's performance improvements.
fi: Skannaamme sivustosi arvioidaksemme sen yhteensopivuutta Divi 5:n kanssa. Jos sivustosi käyttää moduuleja, joita ei vielä tueta, kerromme, mihin sivustosi osiin se vaikuttaa, jotta voit päättää, jatkatko siirtoa. Tukemattomat moduulit toimivat edelleen, mutta eivät hyödynnä Divi 5:n suorituskykyparannuksia.

en: We want to provide the community with as much information as possible about the current state of Divi 5. We give monthly updates on our progress and cover various topics related to Divi 5.
fi: Haluamme tarjota yhteisölle mahdollisimman paljon tietoa Divi 5:n nykytilasta. Julkaisemme kuukausittaisia päivityksiä edistymisestämme ja käsittelemme erilaisia Divi 5:een liittyviä aiheita.

en: Web Agency
fi: Web-toimisto

en: Web Agency Careers Page
fi: Web-toimisto Urat-sivu

en: Web Agency Contact Page
fi: Web-toimisto Yhteystiedot-sivu

en: Web Agency Home Page
fi: Web-toimisto Etusivu

en: Web Agency Landing Page
fi: Web-toimisto Aloitussivu

en: Web Agency Portfolio Page
fi: Web-toimisto Portfolio-sivu

en: Web Agency Pricing Page
fi: Web-toimisto Hinnoittelusivu

en: Web Agency Services Page
fi: Web-toimisto Palvelut-sivu

en: Website Build Complete!
fi: Verkkosivuston Rakennus Valmis!

en: Website Content Width
fi: Sivuston Sisällön Leveys

en: Website Default
fi: Sivuston Oletus

en: Website Description (Optional)
fi: Verkkosivuston Kuvaus (Valinnainen)

en: Website Gutter Width
fi: Sivuston Palstavälin Leveys

en: Website Pages
fi: Sivuston Sivut

en: Wedding
fi: Häät

en: Wedding About Page
fi: Häät Tietoa-sivu

en: Wedding Blog Page
fi: Häät Blogi-sivu

en: Wedding Contact Page
fi: Häät Yhteystiedot-sivu

en: Wedding Details Page
fi: Häät Tiedot-sivu

en: Wedding Gallery Page
fi: Häät Galleria-sivu

en: Wedding Home Page
fi: Häät Etusivu

en: Welcome to %s
fi: Tervetuloa %s:ään

en: Welcome to Divi!
fi: Tervetuloa Diviin!

en: Welcome to Divi! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
fi: Tervetuloa Diviin! Ennen kuin sukellat uuteen teemaasi, tutustu <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi-dokumentaatioon</a>, josta löydät kymmeniä perusteellisia ohjeita.

en: We’re Migrating Your Site to the %s Framework!
fi: Siirrämme Sivustosi %s-Kehykseen!

en: What are you writing about?
fi: Mistä kirjoitat?

en: What happens when I run the Divi 5 migrator?
fi: Mitä tapahtuu, kun ajan Divi 5 -migraattorin?

en: What if something breaks after I run the migrator?
fi: Mitä jos jokin rikkoutuu migraattorin ajamisen jälkeen?

en: What language should Divi AI write in? Divi AI can write in over 26 languages!
fi: Millä kielellä Divi AI:n pitäisi kirjoittaa? Divi AI voi kirjoittaa yli 26 kielellä!

en: What type of content are you writing? This will help Divi AI tailor the output to your desired format.
fi: Millaista sisältöä kirjoitat? Tämä auttaa Divi AI:ta muokkaamaan tulosteen haluamaasi muotoon.

en: What would you like to create using custom code?
fi: Mitä haluaisit luoda mukautetulla koodilla?

en: When Critical CSS is enabled, Divi determines an "above the fold threshold" and defers all styles for elements below the fold. However, this threshold is just a estimate and can vary on different devices. Increasing threshold height will deffer fewer styles, resulting in slightly slower load times but less of a chance for Cumulative Layout Shifts to occur. If you are experiencing CLS issues you can increase the threshold height.
fi: Kun kriittinen CSS on käytössä, Divi määrittää "taitteen yläpuolisen kynnyksen" ja lykkää kaikki tyylit elementeille, jotka ovat taitteen alapuolella. Tämä kynnys on kuitenkin vain arvio ja voi vaihdella eri laitteilla. Kynnyskorkeuden kasvattaminen lykkää vähemmän tyylejä, mikä johtaa hieman hitaampiin latausaikoihin, mutta pienentää Cumulative Layout Shift -ilmiön todennäköisyyttä. Jos kohtaat CLS-ongelmia, voit nostaa kynnyskorkeutta.

en: When possible, jQuery and jQuery Migrate will be moved to the body to speed up load times. If a third party plugin registers jQuery as a dependency, it will be moved back to the head.
fi: Kun mahdollista, jQuery ja jQuery Migrate siirretään body-osioon latausaikojen nopeuttamiseksi. Jos kolmannen osapuolen lisäosa rekisteröi jQuery:n riippuvuudeksi, se siirretään takaisin head-osioon.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
fi: Kun määrität avainsanat mukautettujen kenttien avulla, käytä tätä arvoa mukautetun kentän nimenä. Mukautetun kentän arvon tulee olla haluamasi meta-avainsanat pilkuilla eroteltuna.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
fi: Kun määrität metakuvauksen mukautettujen kenttien avulla, käytä tätä arvoa mukautetun kentän nimenä. Mukautetun kentän arvon tulee olla se mukautettu kuvaus, jota haluat käyttää.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
fi: Kun määrität otsikon mukautettujen kenttien avulla, käytä tätä arvoa mukautetun kentän nimenä. Mukautetun kentän arvon tulee olla se mukautettu otsikko, jota haluat käyttää.

en: When you save layouts to Divi Cloud, they become available on every website you build.
fi: Kun tallennat asetteluja Divi Cloudiin, ne ovat saatavilla jokaisella rakentamallasi sivustolla.

en: When you sync %s to Divi Cloud, they become available on every website you build.
fi: Kun synkronoit %s:n Divi Cloudiin, ne ovat saatavilla jokaisella rakentamallasi sivustolla.

en: While Divi 5 was built to be backward compatible, the backward compatibility system is in its alpha stage. Some creators don't want to participate in the testing phase.
fi: Vaikka Divi 5 on rakennettu taaksepäin yhteensopivaksi, taaksepäin yhteensopivuusjärjestelmä on alfavaiheessa. Osa tekijöistä ei halua osallistua testausvaiheeseen.

en: While creating your site, something got hung up. Click Retry to resume where things left off, or Cancel to restore your site to its previous state.
fi: Sivustoasi luodessa jokin jäi jumiin. Klikkaa Yritä Uudelleen jatkaaksesi siitä, mihin jäätiin, tai klikkaa Peruuta palauttaaksesi sivuston aiempaan tilaan.

en: Why am I getting an orange warning in the admin bar?
fi: Miksi hallintapalkissa näkyy oranssi varoitus?

en: Widget Bullet Color
fi: Widgetin Luettelomerkin Väri

en: Widget Header Color
fi: Widgetin Otsikon Väri

en: Widget Link Color
fi: Widgetin Linkin Väri

en: Widget Text Color
fi: Widgetin Tekstin Väri

en: Widgets
fi: Vimpaimet

en: Widgets are Incompatible with %s
fi: Vimpaimet Eivät Ole Yhteensopivia %s:n Kanssa

en: Width
fi: Leveys

en: Will Divi 5 work with modules from the Divi Marketplace?
fi: Toimiiko Divi 5 Divi Marketplace-moduulien kanssa?

en: WooCommerce Plugin Status
fi: WooCommerce-Lisäosan Tila

[ctx: WooCommerce items number]
en: %1$s Item | %1$s Items
fi[0]: %1$s-Kohde
fi[1]: %1$s-Kohdetta

en: WordPress loads it's own WordPress emojis. Modern browsers support native emojis, making WordPress's emojis unnecessary in most cases. Removing WordPress emojis removes unneeded assets and improves performance.
fi: WordPress lataa omat WordPress-emojinsa. Nykyaikaiset selaimet tukevat natiiveja emojeja, joten WordPress-emojit ovat useimmissa tapauksissa tarpeettomia. WordPress-emojien poistaminen poistaa tarpeettomia resursseja ja parantaa suorituskykyä.

en: Words
fi: Sanaa

en: Write %s With AI
fi: Kirjoita %s AI:lla

en: Writing Content
fi: Kirjoitetaan Sisältöä

en: Writing Text Content
fi: Kirjoitetaan Tekstisisältöä

en: X Profile Url
fi: X-profiilin URL

en: Yes
fi: Kyllä

en: Yoga Studio
fi: Joogastudio

en: Yoga Studio About Page
fi: Joogastudio Tietoa-sivu

en: Yoga Studio Blog Page
fi: Joogastudio Blogi-sivu

en: Yoga Studio Classes Page
fi: Joogastudio Tunnit-sivu

en: Yoga Studio Contact Page
fi: Joogastudio Yhteystiedot-sivu

en: Yoga Studio Home Page
fi: Joogastudio Etusivu

en: Yoga Studio Landing Page
fi: Joogastudio Aloitussivu

en: Yoga Studio Team Page
fi: Joogastudio Tiimi-sivu

en: You are using outdated version of Divi. New version is
fi: Käytät vanhentunutta Divi-versiota. Uusi versio on

en: You are using the latest version of Divi.
fi: Käytät Divi:n uusinta versiota.

en: You can continue to alter and improve the content that was generated by giving AI further instructions.
fi: Voit jatkaa luodun sisällön muokkaamista ja parantamista antamalla AI:lle lisäohjeita.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
fi: Voit poistaa tämän asetuksen käytöstä, jos haluat poistaa kommentit ja kommenttilomakkeen yksittäisten artikkelien sivuilta.

en: You can find your API Key <a href="%s" target="_blank">here</a>.
fi: Löydät API-avaimesi <a href="%s" target="_blank">täältä</a>.

en: You can generate 10 layouts
fi: Voit luoda 10 asettelua

en: You can try out Divi AI 100 times
fi: Voit kokeilla Divi AI:ta 100 kertaa

en: You can visit Elegant Themes and contact our support team using the pink chat icon. Give them details about the bug, and we'll handle it from there!
fi: Voit vierailla Elegant Themes-sivustolla ja ottaa yhteyttä tukitiimiimme vaaleanpunaisen chat-kuvakkeen kautta. Kerro heille virheen tiedot, niin hoidamme asian siitä eteenpäin!

en: You don't have pages
fi: Sinulla ei ole sivuja

en: You have hit your 500MB Limit. To continue to save items to your Divi Cloud, you must delete some of your existing items to free up space or upgrade your Divi Cloud storage.
fi: Olet saavuttanut 500 Mt:n rajan. Jatkaaksesi kohteiden tallentamista Divi Cloudiisi sinun on poistettava joitakin olemassa olevia kohteitasi vapauttaaksesi tilaa tai päivitettävä Divi Cloud-tallennustilasi.

en: You have to update Divi in order to use AI.
fi: Sinun täytyy päivittää Divi, jotta voit käyttää AI:ta.

en: You will see this warning if a page contains an un-converted Divi 4 module, of if one of your plugins uses the legacy Divi 4 framework. We built Divi 5 to be backwards compatible with Divi 4 plugins, such as modules from the Divi Marketplace. Until creators update their plugins for Divi 5, legacy plugins will continue to function using the legacy Divi 4 framework. However, loading the Divi 4 framework comes at a performance cost. The orange warning informs you that a plugin you are using is tapping into the legacy framework, and the page is not benefiting from Divi 5's performance improvements.
fi: Näet tämän varoituksen, jos sivu sisältää muuntamattoman Divi 4 -moduulin tai jos jokin lisäosistasi käyttää vanhaa Divi 4 -kehystä. Rakensimme Divi 5:n siten, että se on taaksepäin yhteensopiva Divi 4 -lisäosien kanssa, kuten Divi Marketplace-moduulien. Siihen asti, kun tekijät päivittävät lisäosansa Divi 5:tä varten, vanhat lisäosat toimivat edelleen vanhan Divi 4 -kehyksen avulla. Divi 4 -kehyksen lataamisesta aiheutuu kuitenkin suorituskykyhaittaa. Oranssi varoitus kertoo, että käyttämäsi lisäosa hyödyntää vanhaa kehystä, eikä sivu hyödy Divi 5:n suorituskykyparannuksista.

en: Your %1$s subscription has expired. In order to download Premade Layouts from the %2$s Library you must <a href="%3$s" target="_blank">renew your subscription</a>.
fi: %1$s-tilauksesi on vanhentunut. Ladataksesi Valmiita Asettelupohjia %2$s-kirjastosta sinun on <a href="%3$s" target="_blank">uudistettava tilauksesi</a>.

en: Your Divi AI usage limit has been exceeded. Upgrade Divi AI membership to use Divi AI without any limits!
fi: Divi AI:n käyttöraja on ylittynyt. Päivitä Divi AI -jäsenyys, jotta voit käyttää Divi AI:ta ilman rajoituksia!

en: Your Divi Cloud Session Has Ended
fi: Divi Cloud-Istuntosi On Päättynyt

en: Your Divi Cloud membership has expired
fi: Divi Cloud-jäsenyytesi on vanhentunut

en: Your Divi Cloud membership has expired. To access items stored on your cloud, please <a href="%s" target="_blank">renew your Divi Cloud membership</a>.
fi: Divi Cloud-jäsenyytesi on vanhentunut. Päästäksesi käsiksi pilveesi tallennettuihin kohteisiin, <a href="%s" target="_blank">uusi Divi Cloud-jäsenyytesi</a>.

en: Your Divi Cloud session has ended. Please try logging in again. If you continue to experience authorization failures, try closing Library modal and opening it again so that your authorization token can be regenerated.
fi: Divi Cloud-istuntosi on päättynyt. Yritä kirjautua uudelleen. Jos valtuutusvirheitä esiintyy edelleen, kokeile sulkea Kirjasto-modaali ja avata se uudelleen, jotta valtuutustunnisteesi voidaan luoda uudelleen.

en: Your Divi is outdated
fi: Divi-versiosi on vanhentunut

en: Your Divi license key has expired
fi: Divi-lisenssiavaimesi on vanhentunut

en: Your Divi license key is active
fi: Divi-lisenssiavaimesi on aktiivinen

en: Your Divi license key is invalid
fi: Divi-lisenssiavaimesi on virheellinen

en: Your Elegant Themes username is invalid
fi: Elegant Themes-käyttäjänimesi on virheellinen

en: Your Existing Pages
fi: Nykyiset Sivusi

en: Your Saved Layouts
fi: Tallennetut Asettelusi

en: Your Site Is Ready!
fi: Sivustosi On Valmis!

en: Your Site Is Using Modules Not Fully Supported By %s
fi: Sivustosi Käyttää Moduuleja, Joita %s Ei Tue Täysin

en: Your Website Doesn't require Migration. You're Ready To Go!
fi: Sivustosi Ei Vaadi Siirtoa. Olet Valmis Aloittamaan!

en: Your free Divi AI usage limit has been exceeded. Purchase a Divi AI membership to use Divi AI without any limits!
fi: Ilmaisen Divi AI:n käyttöraja on ylittynyt. Osta Divi AI -jäsenyys, jotta voit käyttää Divi AI:ta ilman rajoituksia!

en: Your image will be upscaled to the size defined here.
fi: Kuvasi skaalataan ylöspäin tässä määritettyyn kokoon.

en: Your license key has expired.
fi: Lisenssiavaimesi on vanhentunut.

en: Your site uses third party modules that are not currently supported by %s. That's ok; you can still migrate. However, these modules won't be converted and will run in backward compatibility mode. The parts of your website that use these modules will not benefit from Divi 5's performance improvements, and unconverted modules can't use Divi 5's new features. If your website relies heavily on incompatible modules, you may consider sticking with Divi 4 until the developers update the modules for Divi 5.
fi: Sivustosi käyttää kolmannen osapuolen moduuleja, joita %s ei tällä hetkellä tue. Ei hätää; voit silti migroida. Näitä moduuleja ei kuitenkaan muunnetta, ja ne toimivat taaksepäin yhteensopivuustilassa. Sivustosi osat, jotka käyttävät näitä moduuleja, eivät hyödy Divi 5:n suorituskykyparannuksista, eikä muuntamattomissa moduuleissa voi käyttää Divi 5:n uusia ominaisuuksia. Jos sivustosi tukeutuu vahvasti yhteensopimattomiin moduuleihin, voit harkita pysymistä Divi 4:ssä, kunnes kehittäjät päivittävät moduulit Divi 5:tä varten.

en: Your website is being created! Sit back and relax while Divi Quick Sites generates content and configures your menu, templates, styles and presets.
fi: Verkkosivustoasi luodaan! Istu takaisin ja rentoudu, kun Divi Quick Sites luo sisällön ja määrittää valikkosi, mallisi, tyylisi ja esiasetuksesi.

en: Your website is ready to go. Below is a list of pages and templates that were created. Next, visit your website and jump into the Divi Builder to edit your content.
fi: Sivustosi on valmis. Alla on luettelo luoduista sivuista ja malleista. Seuraavaksi siirry sivustollesi ja avaa Divi Builder muokataksesi sisältöäsi.

en: Your website's existing content will be returned to the state that it was in before converting to Divi 5. You will lose any changes you made while using Divi 5. Only posts and pages that existed before conversion will be affected.
fi: Sivustosi nykyinen sisältö palautetaan siihen tilaan, jossa se oli ennen muuntamista Divi 5:een. Menetät kaikki muutokset, jotka teit käyttäessäsi Divi 5:tä. Vaikutus koskee vain julkaisuja ja sivuja, jotka olivat olemassa ennen muuntamista.

en: You’re Almost There!
fi: Olet Melkein Valmis!

en: comments
fi: kommentit

[ctx: documentation links]
en: Support
fi: Tuki

en: for free. Upgrade to enjoy
fi: ilmaiseksi. Päivitä ja saat

[ctx: general options]
en: General
fi: Yleiset

en: hide error message
fi: piilota virheilmoitus

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
fi: Integraatio

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
fi: Navigointi

[ctx: page/post]
en: Layout
fi: Asettelu

en: request it here
fi: pyydä sitä täältä

en: settings reset.
fi: asetukset nollattu.

en: settings saved.
fi: asetukset tallennettu.

en: show error message
fi: näytä virheilmoitus

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
fi: Mainokset

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
fi: Väritys

[ctx: theme updates]
en: Updates
fi: Päivitykset

en: unlimited usage.
fi: rajattoman käytön.

en: uploaded logo
fi: ladattu logo

en: you don't have sufficient permissions to access this page
fi: sinulla ei ole riittäviä oikeuksia käyttää tätä sivua

en: « Go Back
fi: « Palaa Takaisin
