Divi 5.0.0-public-beta.2.2 - en to ms translation catalogue (1500 entries)

en:  Enable custom title
ms:  Dayakan tajuk tersuai

en:  Enable meta description
ms:  Dayakan perihalan meta

en:  Enable meta keywords
ms:  Dayakan kata kunci meta

en: %1$d %2$s are Incompatible with %3$s
ms: %1$d %2$s Tidak Serasi Dengan %3$s

en: %1$d %2$s is Incompatible with %3$s
ms: %1$d %2$s Tidak Serasi Dengan %3$s

en: %1$s Columns
ms: %1$s Lajur

en: %1$s Images Used From Unsplash
ms: Imej %1$s Digunakan Daripada Unsplash

en: %1$s Modules Ready to be Converted to %2$s
ms: %1$s Modul Sedia Untuk Ditukar kepada %2$s

en: %1$s Widget is Incompatible with %2$s
ms: Widget %1$s Tidak Serasi dengan %2$s

en: %1$s Widgets are Incompatible with %2$s
ms: Widget %1$s Tidak Serasi dengan %2$s

en: %1$s could not be displayed.
ms: %1$s tidak dapat dipaparkan.

en: %d Items
ms: %d Item

en: %d Layout
ms: Susun Atur %d

en: %d Layout Pack
ms: Pek Susun Atur %d

en: %d Layout Packs
ms: Pek Susun Atur %d

en: %d Layouts
ms: Susun Atur %d

en: %d Module
ms: Modul %d

en: %d Modules
ms: Modul %d

en: %d Page
ms: Halaman %d

en: %d Pages
ms: Halaman %d

en: %d Reviews
ms: %d Ulasan

en: %d Row
ms: Baris %d

en: %d Rows
ms: Baris %d

en: %d Sales
ms: %d Jualan

en: %d Section
ms: Seksyen %d

en: %d Sections
ms: Seksyen %d

en: %d Total Layouts
ms: Jumlah Susun Atur %d

en: %s Name
ms: Nama %s

en: %s News And Resources
ms: Berita Dan Sumber %s

en: %s Plugin is Potentially Incompatible
ms: Pemalam %s Berpotensi Tidak Serasi

en: %s Plugins are Potentially Incompatible
ms: Pemalam %s Berpotensi Tidak Serasi

en: %s Roadmap
ms: Pelan Halatuju %s

en: %s Theme Options
ms: Pilihan Tema %s

en: %s Theme Templates Are Incompatible With %s
ms: Templat Tema %s Tidak Serasi Dengan %s

en: &laquo; Older Entries
ms: &laquo; Entri Lama

en: (no title)
ms: (tiada tajuk)

en: + Add One More Tab
ms: + Tambah Satu Lagi Tab

en: 0 Comments
ms: 0 Komen

en: 0 comments
ms: 0 komen

en: 1 Column
ms: 1 Lajur

en: 1 Comment
ms: 1 Komen

en: 1 comment
ms: 1 komen

en: 3D Render
ms: Render 3D

en: 404 Not Found
ms: 404 Tidak Ditemui

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
ms: <div class="updated"><p>Ini ialah pemasangan baharu tema %1$s. Jangan lupa pergi ke <a href="%2$s">ePanel</a> untuk menetapkannya. Mesej ini akan hilang selepas anda mengklik butang Simpan dalam <a href="%2$s">halaman pilihan tema</a>.</p></div>

en: <em>Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Learn more here</a></em>. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly
ms: <em>Sebelum anda boleh menerima kemas kini produk, anda mesti mengesahkan langganan Elegant Themes anda terlebih dahulu. Untuk berbuat demikian, anda perlu memasukkan kedua-dua Nama Pengguna Elegant Themes anda dan Kunci Elegant Themes API anda ke dalam Tab Kemas Kini dalam tetapan tema dan pemalam anda. Untuk mencari Kunci API anda, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> ke akaun Elegant Themes anda dan pergi ke halaman <strong>Account > API Key</strong>. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Ketahui lebih lanjut di sini</a></em>. Jika anda masih menerima mesej ini, sila pastikan Nama Pengguna dan Kunci API anda telah dimasukkan dengan betul

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
ms: <span class="meta-nav">&larr;</span> Komen Lama

en: AI Default
ms: Lalai AI

en: AI Unlimited
ms: AI Tanpa Had

en: API Key
ms: Kunci API

en: About
ms: Kira-kira

en: About %s seconds remaining
ms: Kira-kira %s Saat Lagi

en: About Me
ms: Tentang Saya

en: Abstract Art
ms: Seni Abstrak

en: Access Your %s From Any Website
ms: Akses %s Anda Dari Mana-mana Laman Web

en: Activate WooCommerce Plugin
ms: Aktifkan Pemalam WooCommerce

en: Activating WooCommerce
ms: Mengaktifkan WooCommerce

en: Active Link Color
ms: Warna Pautan Aktif

en: Active Primary Menu Link Color
ms: Warna Pautan Aktif Menu Utama

en: Add A Custom Page
ms: Tambah Halaman Tersuai

en: Add Author Bio
ms: Tambah Bio Penulis

en: Add Background Color
ms: Tambah Warna Latar Belakang

en: Add Button Icon
ms: Tambah Ikon Butang

en: Add ET Box
ms: Tambah Kotak ET

en: Add ET Button
ms: Tambah Butang ET

en: Add ET Learn more block
ms: Tambah blok Ketahui lebih lanjut ET

en: Add ET Tabs
ms: Tambah Tab ET

en: Add Element
ms: Tambah Elemen

en: Add From Library
ms: Tambah Dari Pustaka

en: Add New Category
ms: Tambah Kategori Baharu

en: Add New Cloud Category
ms: Tambah Kategori Cloud Baharu

en: Add New Cloud Tag
ms: Tambah Tag Cloud Baharu

en: Add New Layout
ms: Tambah Susun Atur Baharu

en: Add New Pack
ms: Tambah Pek Baharu

en: Add New Page
ms: Tambah Halaman Baharu

en: Add New Tag
ms: Tambah Tag Baharu

en: Add New Theme Options
ms: Tambah Pilihan Tema Baharu

en: Add Theme Options
ms: Tambah Pilihan Tema

en: Add To Categories
ms: Tambah Ke Kategori

en: Add To Divi Cloud
ms: Tambah Ke Divi Cloud

en: Add To Favorites
ms: Tambah Ke Kegemaran

en: Add To Tags
ms: Tambah Ke Tag

en: Add a Tooltip Text
ms: Tambah Teks Tooltip

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
ms: Tambah kod ke < body > (sesuai untuk kod penjejakan seperti google analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
ms: Tambah kod ke < head > blog anda

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
ms: Tambah kod ke bahagian bawah kiriman anda, sebelum komen

en: Add code to the top of your posts
ms: Tambah kod ke bahagian atas kiriman anda

en: Added Context
ms: Konteks Ditambah

en: Adjust Divi AI Default Styles
ms: Laraskan Gaya Lalai Divi AI

en: Adsense Code
ms: Kod Adsense

en: Advanced Settings
ms: Tetapan Lanjutan

en: Advertisement
ms: Iklan

en: Agency About Page
ms: Halaman Perihal Agensi

en: Agency Blog Page
ms: Halaman Blog Agensi

en: Agency Contact Page
ms: Halaman Hubungi Agensi

en: Agency Home Page
ms: Halaman Utama Agensi

en: Agency Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Agensi

en: Agency Portfolio Page
ms: Halaman Portfolio Agensi

en: Agency Pricing Page
ms: Halaman Harga Agensi

en: All
ms: Semua

en: All %1$s are Compatible with %2$s
ms: Semua %1$s Serasi Dengan %2$s

en: All Active Plugins are Compatible with %s
ms: Semua Pemalam Aktif Serasi Dengan %s

en: All Body Templates are Compatible with %s
ms: Semua Templat Kandungan Utama Serasi Dengan %s

en: All Divi users can store up to %s items to their Divi Cloud for free. To save more items to your cloud and unlock unlimited storage, upgrade your Divi Cloud membership today. If you build Divi websites for a living, Divi Cloud is an awesome add-on and an amazing time saver. You are going to love it!
ms: Semua pengguna Divi boleh menyimpan sehingga %s item ke Divi Cloud mereka secara percuma. Untuk menyimpan lebih banyak item ke cloud anda dan membuka kunci storan tanpa had, naik taraf keahlian Divi Cloud anda hari ini. Jika anda membina laman web Divi untuk mencari rezeki, Divi Cloud ialah add-on yang hebat dan penjimatan masa yang menakjubkan. Anda pasti akan menyukainya!

en: All Footer Templates are Compatible with %s
ms: Semua Templat Pengaki Serasi Dengan %s

en: All Header Templates are Compatible with %s
ms: Semua Templat Pengepala Serasi Dengan %s

en: All Plugins are Compatible with %s
ms: Semua Pemalam Serasi Dengan %s

en: All Presets are Compatible with %s
ms: Semua Pratetap Serasi Dengan %s

en: All Theme Builder Templates are Compatible with %s
ms: Semua Templat Theme Builder Serasi Dengan %s

en: All Theme Options
ms: Semua Pilihan Tema

en: All Widget Areas are Compatible with %s
ms: Semua Kawasan Widget Serasi Dengan %s

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
ms: Sebarang kod yang anda letakkan di sini akan dipaparkan dalam bahagian body pada semua halaman blog anda. Ini berguna jika anda perlu memasukkan piksel penjejakan untuk kaunter statistik seperti Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
ms: Sebarang kod yang anda letakkan di sini akan dipaparkan dalam bahagian head pada setiap halaman blog anda. Ini berguna apabila anda perlu menambah JavaScript atau CSS pada semua halaman.

en: Any code you place here will be placed at the bottom of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
ms: Sebarang kod yang anda letakkan di sini akan diletakkan di bahagian bawah semua kiriman tunggal. Ini berguna jika anda ingin mengintegrasikan perkara seperti pautan penanda buku sosial.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
ms: Sebarang kod yang anda letakkan di sini akan diletakkan di bahagian atas semua kiriman tunggal. Ini berguna jika anda ingin mengintegrasikan perkara seperti pautan penanda buku sosial.

[ctx: Apply layout to the page]
en: Use This Layout
ms: Guna Susun Atur Ini

en: Archives
ms: Arkib

en: Are You Sure?
ms: Adakah Anda Pasti?

en: Are you sure want to remove this page?
ms: Adakah anda pasti mahu membuang halaman ini?

en: As with any major update, it's important that you back up your website and test the migration on a staging site. If something does go wrong and you forgot to back up, the Divi 5 Migrator automatically backs up your post content, and you can restore that content and roll back to Divi 4 if you choose.
ms: Seperti mana-mana kemas kini utama, penting untuk anda membuat sandaran laman web anda dan menguji migrasi pada tapak pementasan. Jika sesuatu benar-benar berlaku dan anda terlupa membuat sandaran, Pemigrasi Divi 5 akan membuat sandaran kandungan kiriman anda secara automatik, dan anda boleh memulihkan kandungan tersebut serta kembali semula ke Divi 4 jika anda mahu.

en: Aspect Ratio
ms: Nisbah Aspek

en: At Least
ms: Sekurang-kurangnya

en: Authentication
ms: Pengesahan

en: Authentication Required
ms: Pengesahan Diperlukan

en: Author
ms: Pengarang

en: Author Image URL
ms: URL Imej Penulis

en: Auto Speed
ms: Kelajuan Auto

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
ms: Kelajuan gelangsar automatik (berfungsi hanya jika Auto ditetapkan kepada ya)

en: Back To Top Button
ms: Butang Kembali Ke Atas

en: Background
ms: Latar Belakang

en: Background Color
ms: Warna Latar Belakang

en: Background Fill Description
ms: Penerangan Isi Latar Belakang

en: Background Image
ms: Imej Latar Belakang

en: Background Position
ms: Kedudukan Latar Belakang

en: Background Repeat
ms: Ulangan Latar Belakang

en: Background image URL or base64 string is required.
ms: URL imej latar belakang atau rentetan base64 diperlukan.

en: Backwards Compatibility Mode Enabled
ms: Mod Keserasian Ke Belakang Didayakan

en: Banner
ms: Sepanduk

en: Before generating a new image, you must extend the image canvas using the draggable anchors.
ms: Sebelum menjana imej baharu, anda mesti meluaskan kanvas imej menggunakan penambat yang boleh diseret.

en: Before generating a new image, you must make a rough sketch of the object you want to add.
ms: Sebelum menjana imej baharu, anda mesti membuat lakaran kasar objek yang anda mahu tambah.

en: Before generating a new image, you must paint the area of the image you want to modify.
ms: Sebelum menjana imej baharu, anda mesti menyapu pada kawasan imej yang anda mahu ubah suai.

en: Before you can download Premade Layouts from the %1$s Library you must authenticate your %2$s subscription.
ms: Sebelum anda boleh memuat turun Reka Letak Prasiap daripada Pustaka %1$s, anda mesti mengesahkan langganan %2$s anda.

en: Before you can generate Text using the Divi AI you must authenticate your Elegant Themes subscription.
ms: Sebelum anda boleh menjana Teks menggunakan AI Divi, anda mesti mengesahkan langganan Elegant Themes anda.

en: Blog Post
ms: Catatan Blog

en: Blog Style Mode
ms: Mod Gaya Blog

en: Body Font
ms: Fon Teks Utama

en: Body Font Color
ms: Warna Fon Teks Utama

en: Body Font Style
ms: Gaya Fon Teks Utama

en: Body Font Weight
ms: Berat Fon Teks Utama

en: Body Line Height
ms: Ketinggian Baris Teks Utama

en: Body Text Color
ms: Warna Teks Utama

en: Body Text Size
ms: Saiz Teks Utama

en: Body/Link Line Height
ms: Ketinggian Baris Teks Utama/Pautan

en: Body/Link Text Size
ms: Saiz Teks Utama/Pautan

en: Bold
ms: Tebal

en: Border Color
ms: Warna Sempadan

en: Border Radius
ms: Jejari Sempadan

en: Border Width
ms: Lebar Sempadan

en: Bottom
ms: Bawah

en: Bottom Bar
ms: Bar Bawah

en: Bottom to Top
ms: Bawah Ke Atas

en: Browse All Divi Docs
ms: Semak Imbas Semua Dokumen Divi

en: Browse The Marketplace
ms: Semak Imbas Marketplace

en: Brush Blur
ms: Kabur Berus

en: Brush Color
ms: Warna Berus

en: Brush Size
ms: Saiz Berus

en: Build Your Page With AI
ms: Bina Halaman Anda Dengan AI

en: Building Your Website
ms: Membina Laman Web Anda

[ctx: Business]
en: Agency
ms: Agensi

[ctx: Business]
en: Consultant
ms: Perunding

en: Button
ms: Butang

en: Button Font Style
ms: Gaya Fon Butang

en: Buttons
ms: Butang

en: Buttons Font
ms: Fon Butang

en: Buttons Hover Style
ms: Gaya Hover Butang

en: Buttons Style
ms: Gaya Butang

en: Buy
ms: Beli

en: By %s
ms: Oleh %s

en: By Elegant Themes
ms: Oleh Elegant Themes

en: By The Community
ms: Oleh Komuniti

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
ms: Secara lalai, komen tidak dipaparkan pada halaman, namun jika anda ingin membenarkan orang mengulas pada halaman anda, dayakan sahaja pilihan ini.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
ms: Secara lalai, halaman diisih mengikut nama. Namun jika anda lebih suka mengisihnya mengikut ID, anda boleh melaraskan tetapan ini.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
ms: Secara lalai, bar navigasi kekal di bahagian atas skrin sepanjang masa. Kami cadangkan anda nyahdayakan pilihan ini jika anda perlu menggunakan logo yang lebih tinggi daripada logo lalai.

en: By default the theme creates a Home link that, when clicked, leads back to your blog's homepage. If, however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
ms: Secara lalai tema mencipta pautan Laman Utama yang, apabila diklik, membawa kembali ke halaman utama blog anda. Namun, jika anda menggunakan halaman utama statik dan telah pun mencipta halaman bernama Laman Utama untuk digunakan, ini akan menghasilkan pautan pendua. Dalam kes ini, anda perlu menyahdayakan ciri ini untuk mengalih keluar pautan tersebut.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
ms: Secara lalai, tema mencipta tajuk pos berdasarkan tajuk pos anda dan nama blog anda. Jika anda mahu tajuk meta berbeza daripada tajuk pos sebenar, anda boleh menetapkan tajuk tersuai bagi setiap pos menggunakan medan tersuai. Pilihan ini mesti didayakan agar tajuk tersuai berfungsi, dan anda mesti memilih nama medan tersuai untuk tajuk anda di bawah.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
ms: Secara lalai, tema tidak menambah kata kunci pada pengepala anda. Kebanyakan enjin carian tidak lagi menggunakan kata kunci untuk meletakkan kedudukan laman anda, tetapi sesetengah orang tetap menentukannya sebagai langkah berjaga-jaga. Jika anda mahu menambah kata kunci meta pada pengepala anda, dayakan pilihan ini dan isikan medan kata kunci tersuai di bawah.

en: By default the theme truncates your posts on index/homepages automatically to create post previews. If you would rather show your posts in full on index pages like a traditional blog then you can activate this feature.
ms: Secara lalai, tema memendekkan pos anda pada halaman indeks/laman utama secara automatik untuk mencipta pratonton pos. Jika anda lebih suka memaparkan pos anda sepenuhnya pada halaman indeks seperti blog tradisional, anda boleh mengaktifkan ciri ini.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
ms: Secara lalai, tema menggunakan gabungan nama blog dan perihalan blog anda, seperti yang ditetapkan semasa anda mencipta blog anda, untuk menghasilkan tajuk halaman utama. Namun jika anda mahu mencipta tajuk tersuai, dayakan sahaja pilihan ini dan isikan medan tajuk tersuai di bawah.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
ms: Secara lalai, tema menggunakan perihalan blog anda, seperti yang ditetapkan semasa anda mencipta blog anda, untuk mengisi medan perihalan meta. Jika anda mahu menggunakan perihalan yang berbeza, dayakan pilihan ini dan isikan medan perihalan tersuai di bawah.

en: By default thumbnail images are created using custom fields. However, if you would rather use the images that are already in your post for your thumbnail (and bypass using custom fields) you can activate this option. Once activated thumbnail images will be generated automatically using the first image in your post. The image must be hosted on your own server.
ms: Secara lalai, imej lakaran kecil dicipta menggunakan medan tersuai. Namun, jika anda mahu menggunakan imej yang sudah ada dalam pos anda untuk lakaran kecil (dan mengabaikan penggunaan medan tersuai), anda boleh mengaktifkan pilihan ini. Setelah diaktifkan, imej lakaran kecil akan dijana secara automatik menggunakan imej pertama dalam pos anda. Imej mesti dihoskan pada pelayan anda sendiri.

en: By default thumbnails are not placed on pages (they are only used on posts). However, if you want to use thumbnails on pages you can! Just enable this option.
ms: Secara lalai, imej kecil tidak diletakkan pada halaman (ia hanya digunakan pada siaran). Namun, jika anda mahu menggunakan imej kecil pada halaman, anda boleh! Hanya dayakan pilihan ini.

en: By default thumbnails are placed at the beginning of your post on single post pages. If you would like to remove this initial thumbnail image to avoid repetition simply disable this option.
ms: Secara lalai, imej kecil diletakkan pada permulaan siaran anda pada halaman siaran tunggal. Jika anda mahu mengalih keluar imej kecil awal ini untuk mengelakkan pengulangan, nyahdayakan sahaja pilihan ini.

en: CSS No Selector
ms: CSS Tiada Pemilih

en: CSS Snippet
ms: Snippet CSS

en: Cancel
ms: Batal

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treated individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
ms: Pengkanonikan membantu mengelakkan pengindeksan kandungan pendua oleh enjin carian, dan sebagai hasilnya, boleh membantu mengelakkan penalti kandungan pendua serta kemerosotan pagerank. Sesetengah halaman mungkin mempunyai URL yang berbeza tetapi semuanya menuju ke tempat yang sama. Contohnya domain.com, domain.com/index.html, dan www.domain.com ialah URL yang berbeza tetapi menuju ke halaman utama anda. Dari perspektif enjin carian, URL pendua ini, yang juga kerap berlaku akibat pautan kekal tersuai, mungkin dianggap secara berasingan dan bukannya sebagai satu destinasi. Menentukan URL kanonik memberitahu enjin carian URL mana yang anda mahu gunakan secara rasmi. Tema menetapkan URL kanonik berdasarkan pautan kekal anda dan nama domain yang ditetapkan dalam tab tetapan wp-admin.

en: Canvas Size
ms: Saiz Kanvas

en: Caption
ms: Kapsyen

en: Caption goes here
ms: Kapsyen di sini

en: Caption title goes here
ms: Tajuk kapsyen di sini

en: Cartoon
ms: Kartun

en: Categories
ms: Kategori

en: Category
ms: Kategori

en: Center
ms: Tengah

en: Centered
ms: Di Tengah

en: Centered Inline Logo
ms: Logo Dalam Baris Di Tengah

en: Change Image
ms: Tukar Imej

en: Change Image Style
ms: Tukar Gaya Imej

en: Change Tone
ms: Tukar Nada

en: Characters
ms: Aksara

en: Chat With An Expert
ms: Sembang Dengan Pakar

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
ms: Tandakan kotak ini jika anda mahu memaparkan perihalan meta pada halaman kategori/arkib. Perihalan adalah berdasarkan perihalan kategori yang anda pilih semasa mencipta/mengedit kategori anda dalam wp-admin.

en: Checking %1$s %2$s...
ms: Menyemak %1$s %2$s...

en: Checking Active Plugins...
ms: Menyemak Pemalam Aktif...

en: Checking Theme Builder Compatibility
ms: Menyemak Keserasian Theme Builder

en: Choose A Starter Site
ms: Pilih Laman Permulaan

en: Choose File
ms: Pilih Fail

en: Choose Library
ms: Pilih Pustaka

en: Choose Style
ms: Pilih Gaya

en: Choose Type
ms: Pilih Jenis

en: Choose an Image
ms: Pilih Imej

en: Choose button color
ms: Pilih warna butang

en: Choose button type
ms: Pilih jenis butang

en: Choose how many times bigger you want your upscaled image to be.
ms: Pilih berapa kali lebih besar anda mahu imej yang ditingkatkan resolusinya.

en: Choose the aspect ratio that will be used for the generated image.
ms: Pilih nisbah aspek yang akan digunakan untuk imej yang dijana.

en: Choose the size of your new image. Blank areas of the canvas outside the bounds of your original image will be filled in with AI.
ms: Pilih saiz imej baharu anda. Kawasan kosong pada kanvas di luar sempadan imej asal anda akan diisi oleh AI.

en: Choose title autogeneration method
ms: Pilih kaedah penjanaan automatik tajuk

en: Choose what style of image you would like to create. Or, select none and describe the style of image in your prompt.
ms: Pilih gaya imej yang anda ingin hasilkan. Atau, pilih tiada dan huraikan gaya imej dalam prompt anda.

en: Choose which items to display in the post info section
ms: Pilih item yang hendak dipaparkan dalam bahagian maklumat kiriman

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
ms: Pilih ya jika anda mahu animasi gelangsar automatik

[ctx: Classes Page (Fitness, Training, etc)]
en: Classes
ms: Kelas

en: Clear CSS Cache
ms: Kosongkan Cache CSS

en: Click Below To Migrate Your Site to Divi 5
ms: Klik Di Bawah Untuk Migrasikan Laman Anda Ke Divi 5

en: Click here to learn more
ms: Klik di sini untuk mengetahui lebih lanjut

en: Close
ms: Tutup

en: Close Modal
ms: Tutup Modal

en: Cloud
ms: Awan

en: Code
ms: Kod

en: Code Integration
ms: Penyepaduan Kod

en: Code Snippet
ms: Snippet Kod

en: Code Snippets Library
ms: Pustaka Snippet Kod

en: Code With AI
ms: Kod Dengan AI

en: Coffee Shop
ms: Kedai Kopi

en: Coffee Shop About Page
ms: Halaman Perihal Kedai Kopi

en: Coffee Shop Blog Page
ms: Halaman Blog Kedai Kopi

en: Coffee Shop Contact Page
ms: Halaman Hubungi Kedai Kopi

en: Coffee Shop Footer Page
ms: Halaman Pengaki Kedai Kopi

en: Coffee Shop Guide Page
ms: Halaman Panduan Kedai Kopi

en: Coffee Shop Home Page
ms: Halaman Utama Kedai Kopi

en: Coffee Shop Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Kedai Kopi

en: Coffee Shop Menu Page
ms: Halaman Menu Kedai Kopi

en: Coffee Shop Shop Page
ms: Halaman Kedai Kedai Kopi

en: Color
ms: Warna

en: Color Schemes
ms: Skema Warna

en: Column Layout
ms: Susun Atur Lajur

en: Comic Book
ms: Buku Komik

en: Coming Soon
ms: Akan Datang

en: Comments
ms: Komen

en: Community
ms: Komuniti

en: Compatibility Check in Progress...
ms: Semakan Keserasian Sedang Berjalan...

en: Complete your purchase using the pop-up to upgrade Divi Cloud.
ms: Lengkapkan pembelian anda menggunakan pop-up untuk menaik taraf Divi Cloud.

en: Concept Art
ms: Seni Konsep

en: Configuring Theme Options
ms: Mengkonfigurasi Pilihan Tema

en: Confirm
ms: Sahkan

en: Congratulations! This site is %2$s compatible with %1$s. You can migrate your site to %1$s to take advantage of the new builder and front end page speeds. Don't forget to back up your website before migrating.
ms: Tahniah! Laman ini serasi dengan %1$s sebanyak %2$s. Anda boleh migrasikan laman anda ke %1$s untuk memanfaatkan pembina baharu dan kelajuan halaman bahagian hadapan. Jangan lupa untuk membuat sandaran laman web anda sebelum migrasi.

en: Congratulations! You migrated your website to the Divi 5 framework. You can return to this page anytime to run a new compatibility check to see if additional modules are ready for conversion. In the future, third party modules from the Divi Marketplace, may be updated to support Divi 5. At that point, you can convert them using the migrator. Most third-party modules will not be ready for conversion at this early stage.
ms: Tahniah! Anda telah memigrasikan laman web anda ke rangka kerja Divi 5. Anda boleh kembali ke halaman ini pada bila-bila masa untuk menjalankan semakan keserasian baharu bagi melihat sama ada modul tambahan sudah sedia untuk ditukar. Pada masa hadapan, modul pihak ketiga daripada Divi Marketplace mungkin akan dikemas kini untuk menyokong Divi 5. Pada ketika itu, anda boleh menukarnya menggunakan migrator. Kebanyakan modul pihak ketiga belum akan sedia untuk ditukar pada peringkat awal ini.

en: Content
ms: Kandungan

en: Content Length
ms: Panjang Kandungan

en: Content Results
ms: Hasil Kandungan

en: Content Type
ms: Jenis Kandungan

en: Content goes here
ms: Kandungan di sini

en: Content text or html
ms: Teks kandungan atau HTML

en: Continue Editing
ms: Teruskan Penyuntingan

en: Convert Module To Row
ms: Tukar Modul Menjadi Baris

en: Convert Module To Section
ms: Tukar Modul Menjadi Seksyen

en: Convert Row To Section
ms: Tukar Baris Menjadi Seksyen

en: Copy
ms: Salin

en: Copy To
ms: Salin Ke

en: Copy To Divi Cloud
ms: Salin Ke Divi Cloud

en: Copy To Library
ms: Salin Ke Pustaka

en: Copywriter
ms: Penulis Iklan

en: Copywriter About Page
ms: Halaman Perihal Penulis Iklan

en: Copywriter Blog Page
ms: Halaman Blog Penulis Iklan

en: Copywriter Contact Page
ms: Halaman Hubungi Penulis Iklan

en: Copywriter FAQ Page
ms: Halaman Soalan Lazim Penulis Iklan

en: Copywriter Home Page
ms: Halaman Utama Penulis Iklan

en: Copywriter Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Penulis Iklan

en: Copywriter Portfolio Page
ms: Halaman Portfolio Penulis Iklan

en: Copywriter Pricing Page
ms: Halaman Harga Penulis Iklan

en: Copywriter Services Page
ms: Halaman Perkhidmatan Penulis Iklan

en: Create New Category/Categories
ms: Cipta Kategori Baharu

en: Create New Tag(s)
ms: Cipta Tag Baharu

en: Create New Tag/Tags
ms: Cipta Tag Baharu

en: Creating %1$s Page
ms: Mencipta Halaman %1$s

en: Creating Imagery
ms: Mencipta Imej

en: Creating Your Menu
ms: Mencipta Menu Anda

en: Creative
ms: Kreatif

en: Creators from the marketplace are hard at work updating their modules for Divi 5. Most third-party modules won't be ready for Divi 5 right away. You can still use these modules with Divi 5. However, pages using legacy modules will not benefit from Divi 5's performance improvements and will be more prone to quirks. You can always return to the migrator and convert them later, once they are ready.
ms: Pencipta di marketplace sedang giat mengemas kini modul mereka untuk Divi 5. Kebanyakan modul pihak ketiga tidak akan sedia untuk Divi 5 serta-merta. Anda masih boleh menggunakan modul ini dengan Divi 5. Walau bagaimanapun, halaman yang menggunakan modul lama tidak akan mendapat manfaat daripada peningkatan prestasi Divi 5 dan akan lebih cenderung mengalami keanehan. Anda boleh kembali ke migrator pada bila-bila masa dan menukarnya kemudian, apabila ia sudah sedia.

en: Critical CSS
ms: CSS Kritikal

en: Critical CSS greatly improves website load times and Google PageSpeed scores by deferring non-critical styles and eliminating render-blocking CSS requests.
ms: CSS Kritikal meningkatkan masa muat laman web dan skor Google PageSpeed dengan ketara dengan menangguhkan gaya yang tidak kritikal dan menghapuskan permintaan CSS yang menghalang pemaparan.

en: Critical Threshold Height
ms: Ketinggian Ambang Kritikal

en: Current Color
ms: Warna Semasa

en: Currently viewing archives from %1$s
ms: Sedang melihat arkib daripada %1$s

en: Custom
ms: Tersuai

en: Custom CSS
ms: CSS Tersuai

en: Custom Size
ms: Saiz Tersuai

en: Custom field Name to be used for description
ms: Nama medan tersuai untuk perihalan

en: Custom field Name to be used for keywords
ms: Nama medan tersuai untuk kata kunci

en: Custom field Name to be used for title
ms: Nama medan tersuai untuk tajuk

en: Customize Fonts and Colors
ms: Sesuaikan Fon Dan Warna

en: Customize and Select Your Pages
ms: Sesuaikan Dan Pilih Halaman Anda

en: Dark
ms: Gelap

en: Dashboard
ms: Papan Pemuka

en: Dashed
ms: Bertanda

en: Date
ms: Tarikh

en: Date format
ms: Format Tarikh

en: Default
ms: Lalai

en: Default Website Template
ms: Templat Laman Web Lalai

en: Defer Additional Third Party Scripts
ms: Tangguh Skrip Pihak Ketiga Tambahan

en: Defer Gutenberg Block CSS
ms: Tangguhkan CSS Blok Gutenberg

en: Defer jQuery And jQuery Migrate
ms: Tangguh jQuery Dan jQuery Migrate

en: Define a character to separate BlogName and Post title
ms: Tetapkan aksara untuk memisahkan Nama Blog dan tajuk pos

en: Define custom fonts and colors below or leave empty to let AI choose for you
ms: Tetapkan fon dan warna tersuai di bawah atau biarkan kosong untuk membenarkan AI memilih untuk anda

en: Define how much influence your reference image has over the generated image. The less influence you give to the reference image, the more impact your image description will have.
ms: Tentukan sejauh mana imej rujukan anda mempengaruhi imej yang dijana. Lebih kecil pengaruh yang anda berikan kepada imej rujukan, lebih besar kesan penerangan imej anda.

en: Define your default fonts and colors or leave empty to let AI choose for you. The settings you define here will be used by default when you generate your next layout.
ms: Tetapkan fon dan warna lalai anda atau biarkan kosong supaya AI memilih untuk anda. Tetapan yang anda tentukan di sini akan digunakan sebagai lalai apabila anda menjana reka letak seterusnya.

en: Delete
ms: Padam

en: Delete Page
ms: Padam Halaman

en: Delete Permanently
ms: Padam Secara Kekal

en: Delete Selected Items
ms: Padam Item Yang Dipilih

en: Describe The Page You Want Divi AI To Create
ms: Huraikan Halaman Yang Anda Mahu Divi AI Cipta

en: Describe The Section You Want Divi AI To Create
ms: Huraikan Seksyen Yang Anda Mahu Divi AI Cipta

en: Describe the page you want Divi AI to create. If there are specific sections, colors or fonts you want to use, let it know! Or, keep it simple and let Divi AI run with it.
ms: Huraikan halaman yang anda mahu Divi AI cipta. Jika ada seksyen, warna atau fon tertentu yang anda mahu gunakan, beritahunya! Atau, ringkaskan dan biarkan Divi AI menguruskannya.

en: Describe the section you want Divi AI to create. If there are specific elements, colors or fonts you want to use, let it know! Or, keep it simple and let Divi AI run with it.
ms: Huraikan seksyen yang anda mahu Divi AI cipta. Jika ada elemen, warna atau fon tertentu yang anda mahu gunakan, beritahu! Atau, ringkaskan sahaja dan biarkan Divi AI menguruskannya.

en: Design Agency
ms: Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency About Page
ms: Halaman Perihal Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency Blog Page
ms: Halaman Blog Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency Case Study Page
ms: Halaman Kajian Kes Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency Contact Page
ms: Halaman Hubungi Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency Home Page
ms: Halaman Utama Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency Portfolio Page
ms: Halaman Portfolio Agensi Reka Bentuk

en: Design Agency Project Page 1
ms: Halaman Projek Agensi Reka Bentuk 1

en: Design Agency Project Page 2
ms: Halaman Projek Agensi Reka Bentuk 2

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
ms: Direka oleh %1$s | Dikuasakan oleh %2$s

en: Designing Layout
ms: Mereka Letak

en: Digital Painting
ms: Lukisan Digital

en: Digital Payments
ms: Pembayaran Digital

en: Digital Payments About Page
ms: Halaman Perihal Pembayaran Digital

en: Digital Payments Blog Page
ms: Halaman Blog Pembayaran Digital

en: Digital Payments Contact Page
ms: Halaman Hubungi Pembayaran Digital

en: Digital Payments Features Page
ms: Halaman Ciri Pembayaran Digital

en: Digital Payments Home Page
ms: Halaman Utama Pembayaran Digital

en: Digital Payments Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Pembayaran Digital

en: Digital Payments Pricing Page
ms: Halaman Harga Pembayaran Digital

en: Digital Payments Sign-Up Page
ms: Halaman Daftar Pembayaran Digital

en: Disable Footer Credits
ms: Lumpuhkan Kredit Pengaki

en: Disable Translations
ms: Lumpuhkan Terjemahan

en: Disable WordPress Emojis
ms: Lumpuhkan Emoji WordPress

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
ms: Nyahdayakan pilihan ini untuk mengalih keluar Google Fonts daripada Halaman Divi Builder anda.

en: Disable this option to remove the Google Maps API script from your Divi Builder Pages. This may improve compatibility with third party plugins that also enqueue this script. Please Note: Modules that rely on the Google Maps API in order to function properly, such as the Maps and Fullwidth Maps Modules, will still be available but will not function while this option is disabled (unless you manually add Google Maps API script).
ms: Nyahdayakan pilihan ini untuk mengalih keluar skrip Google Maps API daripada Halaman Divi Builder anda. Ini mungkin meningkatkan keserasian dengan pemalam pihak ketiga yang turut enqueue skrip ini. Sila Ambil Perhatian: Modul yang bergantung pada Google Maps API untuk berfungsi dengan betul, seperti Modul Peta dan Modul Peta Lebar Penuh, masih akan tersedia tetapi tidak akan berfungsi apabila pilihan ini dinyahdayakan (melainkan anda menambah skrip Google Maps API secara manual).

en: Disable top tier dropdown menu links
ms: Nyahdayakan pautan menu juntai bawah aras teratas

en: Disable translations if you don't want to display translated theme strings on your site.
ms: Lumpuhkan terjemahan jika anda tidak mahu memaparkan rentetan tema yang diterjemahkan di laman anda.

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ms: Melumpuhkan pilihan ini akan membuang kod badan di bawah daripada blog anda. Ini membolehkan anda membuang kod tersebut sambil menyimpannya untuk kegunaan kemudian.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ms: Melumpuhkan pilihan ini akan membuang kod pengepala di bawah daripada blog anda. Ini membolehkan anda membuang kod tersebut sambil menyimpannya untuk kegunaan kemudian.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ms: Melumpuhkan pilihan ini akan membuang kod bahagian bawah entri tunggal di bawah daripada blog anda. Ini membolehkan anda membuang kod tersebut sambil menyimpannya untuk kegunaan kemudian.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
ms: Melumpuhkan pilihan ini akan membuang kod bahagian atas entri tunggal di bawah daripada blog anda. Ini membolehkan anda membuang kod tersebut sambil menyimpannya untuk kegunaan kemudian.

en: Display Home link
ms: Paparkan pautan Laman Utama

en: Displays About Me Information
ms: Memaparkan Maklumat Tentang Saya

en: Displays Adsense Ads
ms: Memaparkan Iklan Adsense

en: Displays Advertisements
ms: Memaparkan Iklan

en: Divi 5 Migrator
ms: Migrator Divi 5

en: Divi 5 cannot be activated while the following plugins are active. Please deactivate these plugins and activate Divi 5 again.
ms: Divi 5 tidak boleh diaktifkan selagi pemalam berikut aktif. Sila nyahaktifkan pemalam ini dan aktifkan Divi 5 semula.

en: Divi AI
ms: AI Divi

en: Divi AI Default
ms: Lalai Divi AI

en: Divi AI Default Styles
ms: Gaya Lalai Divi AI

en: Divi AI Server is too busy right now. Please try again in a few minutes.
ms: Pelayan Divi AI terlalu sibuk sekarang. Sila cuba lagi dalam beberapa minit.

en: Divi AI is finalizing your images!
ms: Divi AI sedang memuktamadkan imej anda!

en: Divi AI will fill your layouts with relevant photos and images automatically. Using stock photos is the fastest and most reliable option. You can also generate completely unique images using AI, which takes longer but can result in a wider variety of unique images.
ms: Divi AI akan mengisi reka letak anda dengan foto dan imej yang berkaitan secara automatik. Menggunakan foto stok ialah pilihan paling pantas dan paling boleh dipercayai. Anda juga boleh menjana imej yang benar-benar unik menggunakan AI, yang mengambil masa lebih lama tetapi boleh menghasilkan variasi imej unik yang lebih luas.

en: Divi AI will fill your pages with relevant photos and images automatically. Using stock photos is the fastest and most reliable option. You can also generate completely unique images using AI, which takes longer.
ms: Divi AI akan mengisi halaman anda dengan foto dan imej yang relevan secara automatik. Menggunakan foto stok ialah pilihan paling pantas dan paling boleh dipercayai. Anda juga boleh menjana imej yang benar-benar unik menggunakan AI, yang mengambil masa lebih lama.

en: Divi Cloud Categories
ms: Kategori Divi Cloud

en: Divi Cloud Tags
ms: Tag Divi Cloud

en: Divi Customizer Settings
ms: Tetapan Penyuai Divi

en: Divi Library
ms: Pustaka Divi

[ctx: Divi Library]
en: %s Library
ms: Pustaka %s

[ctx: Divi Library]
en: View Mode
ms: Mod Paparan

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Layout
ms: Susun Atur

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Module
ms: Modul

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Row
ms: Baris

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Section
ms: Seksyen

en: Divi Library Snippet Name
ms: Nama Coretan Pustaka Divi

[ctx: Divi Library Title]
en: Layout Details
ms: Butiran Susun Atur

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Grid View
ms: Paparan Grid

[ctx: Divi Library View Mode]
en: List View
ms: Paparan Senarai

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Tag View
ms: Paparan Tag

[ctx: Divi Library View Mode (Layout Pack)]
en: Pack View
ms: Paparan Pek

en: Divi Overview
ms: Gambaran Keseluruhan Divi

en: Divi Page Settings
ms: Tetapan Halaman Divi

en: Divi Theme Templates
ms: Templat Tema Divi

en: Divi has been installed and activated. Next, you must activate your license so that your website can receive updates. Click the button below to log in to your Elegant Themes account and automatically activate this installation.
ms: Divi telah dipasang dan diaktifkan. Seterusnya, anda mesti mengaktifkan lesen anda supaya laman web anda boleh menerima kemas kini. Klik butang di bawah untuk log masuk ke akaun Elegant Themes anda dan aktifkan pemasangan ini secara automatik.

en: Divi is up to date
ms: Divi Terkini

en: Do you want to move selected items to your trash?
ms: Adakah anda mahu memindahkan item yang dipilih ke tong sampah anda?

en: Do you want to permanently delete all the items in your trash? This action cannot be undone and the items cannot be recovered.
ms: Adakah anda mahu memadam semua item dalam tong sampah anda secara kekal? Tindakan ini tidak boleh dibuat asal dan item tidak boleh dipulihkan.

en: Documentation
ms: Dokumentasi

[ctx: Documentation Page]
en: Documentation
ms: Dokumentasi

en: Dot Navigation
ms: Navigasi Titik

en: Dotted
ms: Bertitik

en: Double
ms: Berganda

en: Download Backup Before Importing
ms: Muat Turun Sandaran Sebelum Mengimport

en: Download Compatibility Report
ms: Muat Turun Laporan Keserasian

en: Download More Layouts From The Marketplace
ms: Muat Turun Lebih Banyak Reka Letak Dari Marketplace

en: Drawing
ms: Lukisan

en: Dropdown Menu Animation
ms: Animasi Menu Tarik Turun

en: Dropdown Menu Background Color
ms: Warna Latar Menu Tarik Turun

en: Dropdown Menu Line Color
ms: Warna Garis Menu Tarik Turun

en: Dropdown Menu Text Color
ms: Warna Teks Menu Tarik Turun

en: Duplicate
ms: Duplikat

en: Duplicate Global Item To Cloud
ms: Gandakan Item Global Ke Cloud

en: Duplicate Locally
ms: Duplikasi Secara Setempat

en: Dynamic Icons
ms: Ikon Dinamik

en: Dynamic Module Framework
ms: Rangka Kerja Modul Dinamik

en: ET About Me Widget
ms: Widget Tentang Saya ET

en: ET Adsense Widget
ms: Widget Adsense ET

en: ET Advertisement
ms: Iklan ET

en: Ecommerce
ms: E-dagang

en: Edit
ms: Sunting

en: Edit Footer Credits
ms: Edit Kredit Pengaki

en: Edit Image
ms: Edit Imej

en: Edit Tags & Categories
ms: Sunting Tag & Kategori

en: Edit Theme Options
ms: Edit Pilihan Tema

en: Edit With Divi
ms: Sunting Dengan Divi

en: Effect
ms: Kesan

en: Elegant Themes Account
ms: Akaun Elegant Themes

en: Email
ms: E-mel

en: Empty Trash
ms: Kosongkan Sampah

en: Enable API Key
ms: Dayakan Kunci API

en: Enable Boxed Layout
ms: Dayakan Susun Atur Berkotak

en: Enable Divi Cloud
ms: Dayakan Divi Cloud

en: Enable Divi Gallery
ms: Dayakan Galeri Divi

en: Enable Responsive Images
ms: Dayakan Imej Responsif

en: Enable Single Post 468x60 banner
ms: Dayakan Sepanduk 468x60 Kiriman Tunggal

en: Enable Vertical Navigation
ms: Dayakan Navigasi Menegak

en: Enable body code
ms: Dayakan kod badan

en: Enable caching of Google Fonts and load them inline. This reduces render-blocking requests and improves page load times.
ms: Dayakan caching Google Fonts dan muatkannya secara sebaris. Ini mengurangkan permintaan yang menghalang pemaparan dan meningkatkan masa muat halaman.

en: Enable canonical URLs
ms: Dayakan URL kanonik

en: Enable custom description
ms: Dayakan perihalan tersuai

en: Enable custom keywords
ms: Dayakan kata kunci tersuai

en: Enable custom titles
ms: Dayakan tajuk tersuai

en: Enable header code
ms: Dayakan kod pengepala

en: Enable meta descriptions
ms: Dayakan perihalan meta

en: Enable single bottom code
ms: Dayakan kod bahagian bawah entri tunggal

en: Enable single top code
ms: Dayakan kod bahagian atas entri tunggal

en: Enable this if you want to replace the WordPress default gallery with the Divi-style gallery.
ms: Dayakan ini jika anda mahu menggantikan galeri lalai WordPress dengan galeri gaya Divi.

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
ms: Dayakan pilihan ini untuk memaparkan Butang Kembali Ke Atas semasa menatal

en: Enable this option to get responsive images size generated when uploading images and adding srcset attribute for images element.
ms: Dayakan pilihan ini untuk menjana saiz imej responsif semasa memuat naik imej dan menambah atribut srcset untuk elemen imej.

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
ms: Dayakan pilihan ini untuk mendapatkan kesan tatalan lancar dengan roda tetikus

en: Enable this option to show thumbnails on Index Pages.
ms: Dayakan pilihan ini untuk menunjukkan imej kecil pada Halaman Indeks.

en: Enable this to allow the Divi Framework to only load the modules that are used on the page, and process the logic for the features in use.
ms: Dayakan ini untuk membolehkan Divi Framework hanya memuatkan modul yang digunakan pada halaman, dan memproses logik untuk ciri yang digunakan.

en: Enabling this option will display a 468x60 banner ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
ms: Mendayakan pilihan ini akan memaparkan iklan sepanduk 468x60 di bahagian bawah halaman kiriman anda, di bawah kandungan kiriman tunggal. Jika didayakan, anda mesti mengisi imej sepanduk dan URL destinasi di bawah.

en: Enabling this option will lower the size of Google Fonts and improve load times, however it will limit Google Fonts support in some very old browsers. You can turn this off to increase support for older browsers at a slight cost to performance.
ms: Mendayakan pilihan ini akan mengurangkan saiz Google Fonts dan meningkatkan masa muat, namun ia akan mengehadkan sokongan Google Fonts dalam sesetengah pelayar yang sangat lama. Anda boleh mematikannya untuk meningkatkan sokongan bagi pelayar yang lebih lama dengan kos prestasi yang kecil.

en: Enhance
ms: Tingkatkan

en: Enhance Image
ms: Tingkatkan Imej

en: Enhancement Strength
ms: Kekuatan Penambahbaikan

en: Enhancements
ms: Penambahbaikan

en: Enqueue Google Maps Script
ms: Enqueue Skrip Google Maps

en: Enqueue jQuery Compatibility Script
ms: Enqueue Skrip Keserasian jQuery

en: Enter new API Key
ms: Masukkan Kunci API Baharu

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
ms: Masukkan URL Profil Facebook anda.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
ms: Masukkan URL Profil Instagram anda.

en: Enter the URL of your RSS feed.
ms: Masukkan URL suapan RSS anda.

en: Enter the URL of your X Profile.
ms: Masukkan URL Profil X anda.

en: Enter which type of page you want.
ms: Masukkan jenis halaman yang anda mahukan.

en: Enter your ET Account API Key.
ms: Masukkan Kunci API Akaun ET anda.

en: Enter your ET Account Username.
ms: Masukkan Nama Pengguna Akaun ET anda.

en: Enter your page title
ms: Masukkan tajuk halaman anda

en: Enter your website name, which will be used for meta titles and throughout your website content.
ms: Masukkan nama laman web anda, yang akan digunakan untuk tajuk meta dan di seluruh kandungan laman web anda.

en: Enter your website slogan, which will be used in meta descriptions and as context for Divi AI.
ms: Masukkan slogan laman web anda, yang akan digunakan dalam deskripsi meta dan sebagai konteks untuk Divi AI.

en: Error
ms: Ralat

en: Error loading roadmap items.
ms: Ralat memuatkan item peta hala tuju.

[ctx: Event Details Page]
en: Details
ms: Butiran

en: Exactly
ms: Tepat

en: Example: Create a services page that describes our solar installation services, including testimonials and a contact form to collect leads
ms: Contoh: Cipta halaman perkhidmatan yang menerangkan perkhidmatan pemasangan solar kami, termasuk testimoni dan borang hubungan untuk mengumpul prospek

en: Example: Create a services section that describes our solar installation services.
ms: Contoh: Cipta seksyen perkhidmatan yang menerangkan perkhidmatan pemasangan solar kami.

en: Example: Our company, Sunset Solar, is a solar panel installation company serving the San Francisco Bay Area
ms: Contoh: Syarikat kami, Sunset Solar, ialah syarikat pemasangan panel solar yang berkhidmat di Kawasan Teluk San Francisco

en: Exclude categories from the navigation bar
ms: Kecualikan kategori daripada bar navigasi

en: Exclude pages from the navigation bar
ms: Kecualikan halaman daripada bar navigasi

en: Expand
ms: Kembangkan

en: Explore Other Modules With Tag
ms: Terokai Modul Lain Dengan Tag

en: Explore Other Rows With Tag
ms: Terokai Baris Lain Dengan Tag

en: Explore Other Sections With Tag
ms: Terokai Seksyen Lain Dengan Tag

en: Export
ms: Eksport

en: Export %s
ms: Eksport %s

en: Export %s Name
ms: Nama Eksport %s

en: Export Theme Options
ms: Eksport Pilihan Tema

en: Exporting your %s will create a JSON file that can be imported into a different area.
ms: Mengeksport %s anda akan menghasilkan fail JSON yang boleh diimport ke kawasan lain.

en: Extend
ms: Luaskan

en: Extend Image
ms: Luaskan Imej

en: Facebook Profile Url
ms: Facebook Profil URL

en: Fade
ms: Pudar

en: Fade In
ms: Pudar Masuk

en: Failed to load your existing layouts. Please try again later.
ms: Gagal memuatkan susun atur sedia ada anda. Sila cuba lagi nanti.

en: Farmers Market
ms: Pasar Tani

en: Farmers Market About Page
ms: Halaman Perihal Pasar Tani

en: Farmers Market Blog Page
ms: Halaman Blog Pasar Tani

en: Farmers Market Contact Page
ms: Halaman Hubungi Pasar Tani

en: Farmers Market Donate Page
ms: Halaman Derma Pasar Tani

en: Farmers Market Events Page
ms: Halaman Acara Pasar Tani

en: Farmers Market Home Page
ms: Halaman Utama Pasar Tani

en: Farmers Market Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Pasar Tani

en: Farmers Market Market Page
ms: Halaman Pasar Pasar Tani

en: Fashion About Page
ms: Halaman Perihal Fesyen

en: Fashion Blog Page
ms: Halaman Blog Fesyen

en: Fashion Contact Page
ms: Halaman Hubungi Fesyen

en: Fashion Designer Page
ms: Halaman Pereka Fesyen

en: Fashion Gallery Page
ms: Halaman Galeri Fesyen

en: Fashion Home Page
ms: Halaman Utama Fesyen

en: Fashion Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Fesyen

en: Fashion Shop Page
ms: Halaman Kedai Fesyen

en: Favorites
ms: Kegemaran

en: Fetching Pages
ms: Mendapatkan Halaman

en: Fetching Pages...
ms: Mendapatkan Halaman...

en: Filter
ms: Tapis

en: Finalizing Migration
ms: Memuktamadkan Migrasi

en: Find A Layout
ms: Cari Susun Atur

en: Find A Module
ms: Cari Modul

en: Find A Page
ms: Cari Halaman

en: Find A Row
ms: Cari Baris

en: Find A Section
ms: Cari Seksyen

en: Find More Layouts
ms: Cari Lebih Banyak Reka Letak

en: Fixed
ms: Tetap

en: Fixed Menu Height
ms: Ketinggian Menu Tetap

en: Fixed Navigation Bar
ms: Bar Navigasi Tetap

en: Fixed Navigation Settings
ms: Tetapan Navigasi Tetap

en: Flip
ms: Balik

en: Florist
ms: Kedai Bunga

en: Florist About Page
ms: Halaman Perihal Kedai Bunga

en: Florist Blog Page
ms: Halaman Blog Kedai Bunga

en: Florist Contact Page
ms: Halaman Hubungi Kedai Bunga

en: Florist Gallery Page
ms: Halaman Galeri Kedai Bunga

en: Florist Home Page
ms: Halaman Utama Kedai Bunga

en: Florist Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Kedai Bunga

en: Florist Shop Page
ms: Halaman Kedai Kedai Bunga

en: Font
ms: Fon

en: Font Size
ms: Saiz Fon

en: Font Style
ms: Gaya Fon

en: Footer
ms: Pengaki

en: Footer Area
ms: Kawasan Pengaki

en: Footer Background Color
ms: Warna Latar Pengaki

en: Footer Elements
ms: Elemen Pengaki

en: Footer Menu
ms: Menu Footer

en: Footer Menu Active Link Color
ms: Warna Pautan Aktif Menu Pengaki

en: Footer Menu Background Color
ms: Warna Latar Menu Pengaki

en: Footer Menu Text Color
ms: Warna Teks Menu Pengaki

en: Forgot your <a href="%1$s" target="_blank">Username</a> or <a href="%1$s" target="_blank">Password</a>?
ms: Lupa <a href="%1$s" target="_blank">Nama Pengguna</a> atau <a href="%1$s" target="_blank">Kata Laluan</a> anda?

en: Free Divi Cloud Limit Reached
ms: Had Percuma Divi Cloud Telah Dicapai

en: Free Trial
ms: Percubaan Percuma

en: Freelancer
ms: Pekerja Bebas

en: Frequently Asked Questions
ms: Soalan Lazim

en: Fullscreen
ms: Skrin Penuh

en: Fullwidth
ms: Lebar Penuh

en: Funny
ms: Lucu

en: General
ms: Umum

en: General Settings
ms: Tetapan Umum

en: Generate
ms: Jana

en: Generate & Publish My Website
ms: Jana & Terbitkan Laman Web Saya

en: Generate A New Site
ms: Jana Laman Baharu

en: Generate Code
ms: Jana Kod

en: Generate Four More
ms: Jana Empat Lagi

en: Generate Image With AI
ms: Jana Imej Dengan AI

en: Generate Images With AI (Slower)
ms: Jana Imej Dengan AI (Lebih Perlahan)

en: Generate Layout
ms: Jana Reka Letak

en: Generate Modified Image
ms: Jana Imej Yang Diubah

en: Generate More Like This One
ms: Jana Lagi Seperti Ini

en: Generate My Website
ms: Jana Laman Web Saya

en: Generate Page
ms: Jana Halaman

en: Generate Prompt With AI
ms: Jana Prompt Dengan AI

en: Generate Section
ms: Jana Seksyen

en: Generate Section With AI
ms: Jana Seksyen Dengan AI

en: Generate Text
ms: Jana Teks

en: Generate Your Site With AI
ms: Jana Laman Anda Dengan AI

en: Generating
ms: Menjana

en: Generating %1$s Pages
ms: Menjana Halaman %1$s

en: Generating Images
ms: Menjana Imej

en: Generating Layout
ms: Menjana Reka Letak

en: Generating Screenshot
ms: Menjana Tangkapan Skrin

en: Generating Section
ms: Menjana Seksyen

en: Generating Site Outline
ms: Menjana Rangka Laman

en: Generating Your %1$s Page
ms: Menjana Halaman %1$s Anda

en: Generating Your Menu
ms: Menjana Menu Anda

en: Generating...
ms: Menjana...

en: Get Divi Cloud
ms: Dapatkan Divi Cloud

en: Get Divi For Life
ms: Dapatkan Divi Sepanjang Hayat

en: Get Unlimited Divi Cloud Storage
ms: Dapatkan Storan Divi Cloud Tanpa Had

en: Get Unlimited Storage
ms: Dapatkan Storan Tanpa Had

en: Get access to hundreds of new Divi modules and thousands of additional layouts and child themes.
ms: Dapatkan akses kepada ratusan modul Divi baharu dan ribuan susun atur serta tema anak tambahan.

en: Get live chat support with response times under 30 minutes plus bigger discounts in the Divi Marketplace.
ms: Dapatkan sokongan sembang langsung dengan masa respons bawah 30 minit serta diskaun lebih besar di Divi Marketplace.

en: Give Divi AI general information about your website or business. The more context it has about you and your goals, the better layouts it will create and the more relevant content it will write.
ms: Berikan Divi AI maklumat umum tentang laman web atau perniagaan anda. Lebih banyak konteks tentang anda dan matlamat anda, lebih baik susun atur yang akan dicipta dan lebih relevan kandungan yang akan ditulisnya.

en: Give you content a unique spin by telling Divi AI what tone of voice to use.
ms: Berikan kandungan anda sentuhan yang unik dengan memberitahu Divi AI nada suara yang perlu digunakan.

en: Global items
ms: Item Global

en: Global items cannot be added to your Divi Cloud. Would you like to save a non-global version to your Divi Cloud? The version on this website will remain a global instance
ms: Item global tidak boleh ditambahkan ke Divi Cloud anda. Adakah anda ingin menyimpan versi bukan global ke Divi Cloud anda? Versi di laman web ini akan kekal sebagai instans global

en: Google API Key
ms: Kunci Google API

en: Google Fonts Subsets
ms: Subset Google Fonts

en: Grab the first post image
ms: Ambil imej pertama pos

en: Green
ms: Hijau

en: Groove
ms: Berlekuk

en: Guide Me
ms: Bimbing Saya

en: HTML/JS Snippet
ms: Snippet HTML/JS

en: Hang Tight!
ms: Tunggu Sekejap!

en: Harmonize And Remove Artifacts
ms: Selaraskan Dan Buang Artifak

en: Harness the power of AI and unlock unlimited text, image, code, layout and website generation.
ms: Manfaatkan kuasa AI dan buka kunci penjanaan teks, imej, kod, susun atur dan laman web tanpa had.

en: Header & Navigation
ms: Pengepala & Navigasi

en: Header Elements
ms: Elemen Pengepala

en: Header Font
ms: Fon Pengepala

en: Header Font Style
ms: Gaya Fon Pengepala

en: Header Font Weight
ms: Berat Fon Pengepala

en: Header Format
ms: Format Pengepala

en: Header Letter Spacing
ms: Jarak Huruf Pengepala

en: Header Line Height
ms: Ketinggian Baris Pengepala

en: Header Style
ms: Gaya Pengepala

en: Header Text Size
ms: Saiz Teks Pengepala

en: Heading Font
ms: Fon Tajuk

en: Heading Font Color
ms: Warna Fon Tajuk

en: Heading Text Color
ms: Warna Teks Tajuk

en: Height
ms: Tinggi

en: Help
ms: Bantuan

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
ms: Di sini anda boleh menambah CSS tersuai untuk menggantikan atau melanjutkan gaya lalai.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
ms: Di sini anda boleh menukar aksara yang memisahkan tajuk blog dan nama halaman indeks apabila menggunakan tajuk pos jana automatik. Nilai biasa ialah | atau -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
ms: Di sini anda boleh menukar aksara yang memisahkan tajuk blog dan nama pos apabila menggunakan tajuk pos jana automatik. Nilai biasa ialah | atau -

en: Here you can choose Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce.
ms: Di sini anda boleh memilih Susun Atur Halaman Kedai & Halaman Kategori untuk WooCommerce.

en: Here you can choose default sidebar layout
ms: Di sini anda boleh memilih susun atur bar sisi lalai

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ms: Di sini anda boleh memilih cara tajuk pada halaman indeks dijana. Anda boleh menukar susunan paparan nama blog dan tajuk indeks, atau anda boleh membuang nama blog daripada tajuk sepenuhnya.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon Facebook pada laman utama anda.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon Instagram pada laman utama anda.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon RSS.

en: Here you can choose to display the X Icon.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk memaparkan Ikon X.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk mengalih keluar kategori tertentu daripada menu navigasi. Semua kategori yang ditandakan dengan X tidak akan dipaparkan dalam bar navigasi anda.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk mengalih keluar halaman tertentu daripada menu navigasi. Semua halaman yang ditandakan dengan X tidak akan dipaparkan dalam bar navigasi anda.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk membalikkan susunan paparan pautan kategori anda. Anda boleh memilih antara menaik dan menurun.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
ms: Di sini anda boleh memilih untuk membalikkan susunan paparan pautan halaman anda. Anda boleh memilih antara menaik dan menurun.

en: Here you can choose to sort your pages links.
ms: Di sini anda boleh memilih cara mengisih pautan halaman anda.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
ms: Di sini anda boleh memilih item yang dipaparkan dalam bahagian info siaran pada halaman. Ini ialah kawasan, biasanya di bawah tajuk siaran, yang memaparkan maklumat asas tentang siaran anda. Item yang diserlahkan di bawah akan dipaparkan.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
ms: Di sini anda boleh memilih item yang dipaparkan dalam bahagian info siaran pada halaman siaran tunggal. Ini ialah kawasan, biasanya di bawah tajuk siaran, yang memaparkan maklumat asas tentang siaran anda. Item yang diserlahkan di bawah akan dipaparkan.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh menetapkan berapa banyak produk WooCommerce dipaparkan pada halaman arkib. Pilihan ini berfungsi secara berasingan daripada pilihan Settings > Reading dalam wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh menetapkan berapa banyak artikel terkini dipaparkan pada Halaman Arkib. Pilihan ini berfungsi secara berasingan daripada pilihan Settings > Reading dalam wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh menetapkan berapa banyak artikel terkini dipaparkan pada Halaman Kategori. Pilihan ini berfungsi secara berasingan daripada pilihan Settings > Reading dalam wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh menetapkan berapa banyak artikel terkini dipaparkan pada Halaman Hasil Carian. Pilihan ini berfungsi secara berasingan daripada pilihan Settings > Reading dalam wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
ms: Di sini anda boleh menetapkan berapa banyak artikel terkini dipaparkan pada Halaman Tag. Pilihan ini berfungsi secara berasingan daripada pilihan Settings > Reading dalam wp-admin.

en: Here you can disable automatic memory limit increase.
ms: Di sini anda boleh melumpuhkan peningkatan had memori automatik.

en: Here you can provide 468x60 banner destination url
ms: Di sini anda boleh menyediakan URL destinasi sepanduk 468x60

en: Here you can provide 468x60 banner image url
ms: Di sini anda boleh menyediakan URL imej sepanduk 468x60

en: Hex Value
ms: Nilai Heks

en: Hide
ms: Sembunyikan

en: Hide Logo Image
ms: Sembunyikan Imej Logo

en: Hide Nav Before Scroll
ms: Sembunyikan Navigasi Sebelum Tatal

en: Hide Navigation Until Scroll
ms: Sembunyikan Navigasi Sehingga Skrol

en: Hide empty categories
ms: Sembunyikan kategori kosong

en: High
ms: Tinggi

en: Home
ms: Utama

en: Homepage SEO
ms: SEO Halaman Utama

en: Homepage custom title (if enabled)
ms: Tajuk tersuai halaman utama (jika didayakan)

en: Homepage meta description (if enabled)
ms: Perihalan meta halaman utama (jika didayakan)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
ms: Kata kunci meta halaman utama (jika didayakan)

en: How do I report a bug?
ms: Bagaimana Saya Melaporkan Pepijat?

en: How would you like to change the style of this element?
ms: Bagaimanakah anda ingin menukar gaya elemen ini?

en: Humorous
ms: Lucu

en: Icon
ms: Ikon

en: Icon Color
ms: Warna Ikon

en: Icon Placement
ms: Kedudukan Ikon

en: If a page is built with the Divi Builder, the Gutenberg block CSS file is moved from the header to the footer. Since the file is most likely not used, we can load it later. This removes a render blocking request and improving performance.
ms: Jika halaman dibina dengan Divi Builder, fail CSS blok Gutenberg dialihkan dari pengepala ke pengaki. Memandangkan fail itu berkemungkinan besar tidak digunakan, kita boleh memuatkannya kemudian. Ini menghapuskan permintaan yang menghalang pemaparan dan meningkatkan prestasi.

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
ms: Jika tajuk tersuai dinyahdayakan, pilih kaedah penjanaan automatik

en: If this website contains content built with Divi 4, you can use the migrator to convert your website to the Divi 5 format. Un-migrated content will not benefit from Divi 5 performance improvements.
ms: Jika laman web ini mengandungi kandungan yang dibina dengan Divi 4, anda boleh gunakan alat migrasi untuk menukar laman web anda kepada format Divi 5. Kandungan yang tidak dimigrasikan tidak akan mendapat manfaat daripada penambahbaikan prestasi Divi 5.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ms: Jika anda tidak menggunakan tajuk pos tersuai, anda masih boleh mengawal cara tajuk dijana. Di sini anda boleh memilih susunan paparan tajuk pos dan nama blog, atau anda boleh membuang nama blog daripada tajuk sepenuhnya.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
ms: Jika anda tidak menggunakan tajuk pos tersuai, anda masih boleh mengawal cara tajuk dijana. Di sini anda boleh memilih susunan paparan tajuk pos dan nama blog, atau anda boleh membuang nama blog daripada tajuk sepenuhnya.

en: If you don't want to display some banners - leave approptiate fields blank
ms: Jika anda tidak mahu memaparkan sesetengah sepanduk, biarkan medan yang berkaitan kosong

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
ms: Jika anda telah mendayakan tajuk tersuai, anda boleh menambah tajuk tersuai anda di sini. Apa sahaja yang anda taip di sini akan diletakkan di antara tag < title >< /title > dalam header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
ms: Jika anda telah mendayakan perihalan meta, anda boleh menambah perihalan tersuai anda di sini.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
ms: Jika anda telah mendayakan kata kunci meta, anda boleh menambah kata kunci tersuai anda di sini. Kata kunci hendaklah dipisahkan dengan koma. Contohnya: wordpress,themes,templates,elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
ms: Jika anda mahu kategori yang tidak mempunyai sebarang kiriman dipaparkan dalam bar navigasi anda, nyahdayakan pilihan ini. Secara lalai, kategori kosong disembunyikan

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
ms: Jika anda mahu menambah perihalan meta pada pos anda, anda boleh melakukannya menggunakan medan tersuai. Pilihan ini mesti didayakan agar perihalan dipaparkan pada halaman pos. Anda boleh menambah perihalan meta anda menggunakan medan tersuai berdasarkan nama medan tersuai yang anda tetapkan di bawah.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
ms: Jika anda mahu menambah kata kunci meta pada pos anda, anda boleh melakukannya menggunakan medan tersuai. Pilihan ini mesti didayakan agar kata kunci dipaparkan pada halaman pos. Anda boleh menambah kata kunci meta anda menggunakan medan tersuai berdasarkan nama medan tersuai yang anda tetapkan di bawah.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
ms: Jika anda ingin mengalih keluar menu juntai bawah daripada bar navigasi kategori, nyahdayakan ciri ini.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
ms: Jika anda ingin mengalih keluar menu juntai bawah daripada bar navigasi halaman, nyahdayakan ciri ini.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
ms: Jika anda mahu menggunakan imej logo tersuai anda sendiri, klik butang Muat Naik Imej.

en: Image
ms: Imej

en: Image Description
ms: Penerangan Imej

en: Image Dimensions
ms: Dimensi Imej

en: Image Fill Description
ms: Penerangan Isi Imej

en: Image Height
ms: Ketinggian Imej

en: Image Scale
ms: Skala Imej

en: Image Selection
ms: Pemilihan Imej

en: Image Size
ms: Saiz Imej

en: Image Sketch
ms: Lakaran Imej

en: Image Style
ms: Gaya Imej

en: Image Type
ms: Jenis Imej

en: Image URL or base64 string is required.
ms: URL imej atau rentetan base64 diperlukan.

en: Image Url
ms: URL Imej

en: Image Width
ms: Lebar Imej

en: Image doesn't exist
ms: Imej tidak wujud

en: Images
ms: Imej

en: Images stored on a different website cannot be used as reference. The issue can be resolved by uploading the image to the WordPress media library.
ms: Imej yang disimpan di laman web lain tidak boleh digunakan sebagai rujukan. Masalah ini boleh diselesaikan dengan memuat naik imej ke pustaka media WordPress.

en: Import & Export Customizer
ms: Import & Eksport Penyuai

en: Import & Export Theme Options
ms: Import & Eksport Pilihan Tema

en: Import Theme Options
ms: Import Pilihan Tema

en: Import These Templates
ms: Import Templat Ini

en: Import To Cloud
ms: Import Ke Awan

en: Importing %1$s Page
ms: Mengimport Halaman %1$s

en: Importing Customizer Settings
ms: Mengimport Tetapan Penyesuai

en: Importing Pages
ms: Mengimport Halaman

en: Importing Presets
ms: Mengimport Pratetap

en: Importing Theme Builder
ms: Mengimport Theme Builder

en: Improve Google Fonts Loading
ms: Tingkatkan Pemuatan Google Fonts

en: Improve your web design workflow and collaborate together in the cloud.
ms: Tingkatkan aliran kerja reka bentuk web anda dan bekerjasama dalam awan.

en: In Progress
ms: Sedang Berlangsung

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
ms: Dalam sesetengah kes, pengguna mahu mencipta kategori induk atau pautan sebagai pemegang tempat untuk memuatkan senarai pautan atau kategori anak. Dalam kes ini, adalah tidak diingini untuk pautan induk membawa ke mana-mana, sebaliknya hanya berfungsi untuk tujuan pengurusan. Mendayakan pilihan ini akan mengalih keluar pautan daripada semua halaman/kategori induk supaya ia tidak membawa ke mana-mana apabila diklik.

en: Inactive (%s)
ms: Tidak Aktif (%s)

en: Inactive Widgets
ms: Widget Tidak Aktif

en: Increase Contrast
ms: Tingkatkan Kontras

en: Increase Detail
ms: Tingkatkan Perincian

en: Increase Saturation
ms: Tingkatkan Ketepuan

en: Index Page SEO
ms: SEO Halaman Indeks

en: Informative
ms: Informatif

en: Initializing Process
ms: Memulakan Proses

en: Input 468x60 adsense code
ms: Masukkan kod adsense 468x60

en: Input 468x60 advertisement banner image
ms: Masukkan Imej Sepanduk Iklan 468x60

en: Input 468x60 advertisement destination url
ms: Masukkan URL Destinasi Iklan 468x60

en: Input your website information and select which pages you want to have on your website.
ms: Masukkan maklumat laman web anda dan pilih halaman yang anda mahu ada di laman web anda.

en: Input your website information and tell Divi AI about your website or business. The information you provide will be used to generate content, images and make design decisions.
ms: Masukkan maklumat laman web anda dan beritahu Divi AI tentang laman web atau perniagaan anda. Maklumat yang anda berikan akan digunakan untuk menjana kandungan, imej dan membuat keputusan reka bentuk.

[ctx: Insert CSS Snippet from library]
en: Use This CSS Snippet
ms: Guna Snippet CSS Ini

en: Insert Code at Cursor
ms: Sisipkan Kod Pada Kursor

[ctx: Insert HTML/JS Snippet from library]
en: Use This HTML/JS Snippet
ms: Guna Snippet HTML/JS Ini

[ctx: Insert Module from library]
en: Use This Module
ms: Guna Modul Ini

[ctx: Insert Page from library]
en: Use This Page
ms: Guna Halaman Ini

[ctx: Insert Row from library]
en: Use This Row
ms: Guna Baris Ini

[ctx: Insert Section from library]
en: Use This Section
ms: Guna Seksyen Ini

en: Inset
ms: Tenggelam

en: Instagram Profile Url
ms: Instagram Profil URL

en: Install WooCommerce Plugin
ms: Pasang Pemalam WooCommerce

en: Install and Configure WooCommerce
ms: Pasang Dan Konfigurasikan WooCommerce

en: Installing WooCommerce
ms: Memasang WooCommerce

en: Interior Design Company
ms: Syarikat Reka Bentuk Dalaman

en: Interior Design Company About Page
ms: Halaman Perihal Syarikat Reka Bentuk Dalaman

en: Interior Design Company Blog Page
ms: Halaman Blog Syarikat Reka Bentuk Dalaman

en: Interior Design Company Contact Page
ms: Halaman Hubungi Syarikat Reka Bentuk Dalaman

en: Interior Design Company Home Page
ms: Halaman Utama Syarikat Reka Bentuk Dalaman

en: Interior Design Company Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Syarikat Reka Bentuk Dalaman

en: Interior Design Company Portfolio Page
ms: Halaman Portfolio Syarikat Reka Bentuk Dalaman

en: Interior Design Company Services Page
ms: Halaman Perkhidmatan Syarikat Reka Bentuk Dalaman

en: Interior Design Company Shop Page
ms: Halaman Kedai Syarikat Reka Bentuk Dalaman

en: Invalid API Key or Username
ms: Kunci API atau Nama Pengguna Tidak Sah

en: Invalid post IDs format.
ms: Format ID kiriman tidak sah.

en: Invalid shortcode string.
ms: Rentetan shortcode tidak sah.

en: Invite your team members and clients and give them full access to your entire suite of Divi services.
ms: Jemput ahli pasukan dan klien anda serta berikan mereka akses penuh kepada keseluruhan rangkaian perkhidmatan Divi anda.

en: Italic
ms: Condong

en: Join Now
ms: Sertai Sekarang

en: Just another %s site
ms: Hanya satu lagi laman %s

en: Just another WordPress site
ms: Hanya satu lagi laman WordPress

en: LMS About Page
ms: Halaman Perihal LMS

en: LMS Blog Page
ms: Halaman Blog LMS

en: LMS Contact Page
ms: Halaman Hubungi LMS

en: LMS Course Page
ms: Halaman Kursus LMS

en: LMS Courses Page
ms: Halaman Kursus LMS

en: LMS Home Page
ms: Halaman Utama LMS

en: LMS Landing Page
ms: Halaman Pendaratan LMS

en: LMS Marketing Page
ms: Halaman Pemasaran LMS

[ctx: LMS Page]
en: Course
ms: Kursus

[ctx: LMS Page]
en: Courses
ms: Kursus

en: LMS Pricing Page
ms: Halaman Harga LMS

en: Landscape (8:5)
ms: Melintang (8:5)

en: Language
ms: Bahasa

en: Language of Prompt
ms: Bahasa Prompt

en: Language of Website
ms: Bahasa Laman Web

en: Layout
ms: Susun Atur

[ctx: Layout]
en: Add New
ms: Tambah Baharu

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Categories
ms: Urus Kategori

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Tags
ms: Urus Tag

[ctx: Layout Category]
en: Art & Design
ms: Seni & Reka Bentuk

[ctx: Layout Category]
en: Business
ms: Perniagaan

[ctx: Layout Category]
en: Community & Non-Profit
ms: Komuniti & Bukan Untung

[ctx: Layout Category]
en: Education
ms: Pendidikan

[ctx: Layout Category]
en: Events
ms: Acara

[ctx: Layout Category]
en: Fashion & Beauty
ms: Fesyen & Kecantikan

[ctx: Layout Category]
en: Food & Drink
ms: Makanan & Minuman

[ctx: Layout Category]
en: Health & Fitness
ms: Kesihatan & Kecergasan

[ctx: Layout Category]
en: Online Store
ms: Kedai Dalam Talian

[ctx: Layout Category]
en: Services
ms: Perkhidmatan

[ctx: Layout Category]
en: Technology
ms: Teknologi

en: Layout Name
ms: Nama Susun Atur

en: Layout Pack
ms: Pek Susun Atur

[ctx: Layout Pack]
en: Fashion
ms: Fesyen

[ctx: Layout Pack]
en: Layouts In This Pack
ms: Susun Atur Dalam Pek Ini

[ctx: Layout Packs]
en: Manage Packs
ms: Urus Pek

en: Layout Settings
ms: Tetapan Susun Atur

en: Learn About Divi AI
ms: Ketahui Tentang Divi AI

en: Learn About Divi Cloud
ms: Ketahui Tentang Divi Cloud

en: Learn About Divi Teams
ms: Ketahui Tentang Divi Teams

en: Learn About Divi VIP
ms: Ketahui Tentang Divi VIP

en: Learn About VIP Support
ms: Ketahui Tentang Sokongan VIP

en: Learn More
ms: Ketahui Lebih Lanjut

en: Learn More About Divi 5
ms: Ketahui Lebih Lanjut Tentang Divi 5

en: Leave a Reply to %s
ms: Tinggalkan Balasan Kepada %s

en: Left
ms: Kiri

en: Left Sidebar
ms: Sidebar Kiri

en: Left to Right
ms: Kiri Ke Kanan

en: Lengthen
ms: Panjangkan

en: Let AI Choose
ms: Biarkan AI Memilih

en: Let AI Choose For Me
ms: Biarkan AI Pilih Untuk Saya

en: Letter Spacing
ms: Jarak Huruf

en: Let’s Build Your Divi Website!
ms: Jom Bina Laman Web Divi Anda!

en: Level Up Your Divi Toolkit
ms: Tingkatkan Kit Alat Divi Anda

en: Level up your efficiency with limitless AI content and image requests.
ms: Tingkatkan kecekapan anda dengan permintaan kandungan dan imej AI tanpa had.

en: Library
ms: Pustaka

en: Light
ms: Cerah

en: Limit Google Fonts Support For Legacy Browsers
ms: Hadkan Sokongan Google Fonts Untuk Pelayar Lama

en: Link
ms: Pautan

en: Link Color
ms: Warna Pautan

en: Link text
ms: Teks pautan

en: List Items
ms: Item Senarai

en: Live Preview
ms: Pratonton Langsung

en: Load From Library
ms: Muat Dari Pustaka

en: Load more
ms: Muatkan lagi

en: Loading...
ms: Memuatkan...

en: Locations
ms: Lokasi

en: Log In
ms: Log Masuk

en: Log In To Divi Cloud
ms: Log Masuk Ke Divi Cloud

en: Log In to Activate Your License
ms: Log Masuk Untuk Mengaktifkan Lesen Anda

en: Login
ms: Log Masuk

en: Logo Max Height
ms: Ketinggian Maksimum Logo

en: Low
ms: Rendah

en: Make Full Width
ms: Jadikan Lebar Penuh

en: Manage Layouts
ms: Urus Susun Atur

en: Manage Pages
ms: Urus Halaman

en: Manage Posts
ms: Urus Kiriman

en: Manage Templates
ms: Urus Templat

en: Manage Theme Templates
ms: Urus Templat Tema

en: Manage Un-widgetized Advertisements
ms: Urus Iklan Tanpa Widget

en: Manage Website Pages
ms: Urus Halaman Laman Web

en: Manage Your Elegant Themes Account
ms: Urus Akaun Elegant Themes Anda

en: Managing Website Styles
ms: Mengurus Gaya Laman Web

en: March 28, 2024
ms: 28 Mac 2024

[ctx: Marketplace Page]
en: Seller
ms: Penjual

en: Maximum
ms: Maksimum

en: Maximum canvas size is 8192px
ms: Saiz kanvas maksimum ialah 8192px

en: Medium
ms: Sederhana

en: Member Login
ms: Log Masuk Ahli

en: Memory Limit Increase
ms: Peningkatan Had Memori

en: Menu Height
ms: Ketinggian Menu

en: Menu Link Color
ms: Warna Pautan Menu

en: Menu Text Size
ms: Saiz Teks Menu

en: Menu Top Margin
ms: Margin Atas Menu

en: Menu Width
ms: Lebar Menu

en: Meta Font Style
ms: Gaya Fon Meta

en: Meta Letter Spacing
ms: Jarak Huruf Meta

en: Meta Line Height
ms: Ketinggian Baris Meta

en: Meta Text Size
ms: Saiz Teks Meta

en: Migrate This Site to %s
ms: Migrasikan Laman Ini Ke %s

en: Migrate This Website
ms: Migrasi Laman Web Ini

en: Migrate To Divi 5
ms: Migrasi Ke Divi 5

en: Migrating Your %s
ms: Memigrasikan %s Anda

en: Migrating Your Modules
ms: Memigrasikan Modul Anda

en: Migrating Your Pages
ms: Memigrasikan Halaman Anda

en: Migrating Your Posts
ms: Memigrasikan Kiriman Anda

en: Migrating Your Settings
ms: Memigrasikan Tetapan Anda

en: Migrating Your Templates
ms: Memigrasikan Templat Anda

en: Migrating Your Widget Areas
ms: Memigrasikan Kawasan Widget Anda

en: Migrating your website will convert all Divi 4 modules to the Divi 5 format. Sweeping changes will be made to all Divi content throughout your website. It's important that you back up your website before migrating or test the migration on a staging site.
ms: Memigrasikan laman web anda akan menukar semua modul Divi 4 kepada format Divi 5. Perubahan besar akan dibuat pada semua kandungan Divi di seluruh laman web anda. Penting untuk anda membuat sandaran laman web anda sebelum memigrasikan atau menguji migrasi di laman pementasan.

en: Mobile Menu
ms: Menu Mudah Alih

en: Mobile Styles
ms: Gaya Mudah Alih

en: Modification Strength
ms: Kekuatan Pengubahsuaian

en: Modification Type
ms: Jenis Pengubahsuaian

en: Modify
ms: Ubah

en: Modify Element
ms: Ubah Elemen

en: Modify Selected Image
ms: Ubah Suai Imej Dipilih

en: Modify With AI
ms: Ubah Suai Dengan AI

en: Modify the reference image with a loose sketch
ms: Ubah suai imej rujukan dengan lakaran ringkas

en: Module Name
ms: Nama Modul

en: Module Name Prefix
ms: Awalan Nama Modul

en: Module Use
ms: Penggunaan Modul

en: Modules That Will Not Be Converted (%s)
ms: Modul Yang Tidak Akan Ditukar (%s)

en: Modules That Will be Converted (%s)
ms: Modul Yang Akan Ditukar (%s)

en: Mood & Lighting
ms: Mood & Pencahayaan

en: More Options
ms: Lagi Pilihan

en: Most Used
ms: Paling Kerap Digunakan

en: Move
ms: Alihkan

en: Move To
ms: Alihkan Ke

en: Move To Divi Cloud
ms: Alih Ke Divi Cloud

en: Must Use Keywords
ms: Kata Kunci Wajib

en: My Cloud
ms: Awan Saya

en: My Divi Cloud
ms: Divi Cloud Saya

en: My Library
ms: Pustaka Saya

en: Name
ms: Nama

en: Need help getting started with Divi? Our support team is available around the clock to help you with anything and everything Divi related.
ms: Perlukan bantuan untuk bermula dengan Divi? Pasukan sokongan kami tersedia sepanjang masa untuk membantu anda dengan apa-apa sahaja yang berkaitan Divi.

en: New Description
ms: Penerangan Baharu

en: New Theme Options
ms: Pilihan Tema Baharu

en: New To Old
ms: Baharu Ke Lama

en: New items are stored into %s library.
ms: Item baharu disimpan ke dalam pustaka %s.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ms: Komen Baharu <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
ms: Seterusnya

en: Next Entries &raquo;
ms: Entri Seterusnya &raquo;

en: No
ms: Tidak

en: No %s found
ms: Tiada %s ditemui

en: No Animation
ms: Tiada Animasi

en: No Context
ms: Tiada Konteks

en: No File Selected
ms: Tiada Fail Dipilih

en: No Repeat
ms: Tiada Ulangan

en: No Results
ms: Tiada Hasil

en: No Results Found
ms: Tiada Hasil Ditemui

en: No Screenshot
ms: Tiada Tangkapan Skrin

en: No Sidebar
ms: Tiada Sidebar

en: No available options.
ms: Tiada pilihan tersedia.

en: None
ms: Tiada

en: Note: Color settings set above should be applied to the Default color scheme.
ms: Nota: Tetapan warna yang ditetapkan di atas hendaklah digunakan pada skema warna Lalai.

en: Nothing found
ms: Tiada apa ditemui

en: Nothing found in Trash
ms: Tiada apa ditemui dalam Sampah

en: Number of Posts displayed on Archive pages
ms: Bilangan Kiriman Dipaparkan pada Halaman Arkib

en: Number of Posts displayed on Category page
ms: Bilangan Kiriman Dipaparkan pada Halaman Kategori

en: Number of Posts displayed on Search pages
ms: Bilangan Kiriman Dipaparkan pada Halaman Carian

en: Number of Posts displayed on Tag pages
ms: Bilangan Kiriman Dipaparkan pada Halaman Tag

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
ms: Bilangan Produk Dipaparkan pada halaman arkib WooCommerce

en: Number of dropdown tiers shown
ms: Bilangan aras juntai bawah yang dipaparkan

en: Off
ms: Mati

en: Old To New
ms: Lama Ke Baharu

en: On
ms: Hidup

en: On Divi Cloud
ms: Di Divi Cloud

en: Onboarding Primary Menu
ms: Menu Utama Onboarding

en: Only Show
ms: Hanya Tunjukkan

en: Only Show Icon on Hover
ms: Hanya Paparkan Ikon Apabila Hover

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
ms: pada

en: Open in a new window
ms: Buka Dalam Tetingkap Baharu

en: Open link in new window
ms: Buka pautan dalam tetingkap baharu

en: Options
ms: Pilihan

en: Orange
ms: Oren

en: Order Category Links by Ascending/Descending
ms: Susun Pautan Kategori Mengikut Menaik/Menurun

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
ms: Susun Pautan Halaman Mengikut Menaik/Menurun

en: Outset
ms: Timbul

[ctx: Page]
en: About
ms: Tentang

[ctx: Page]
en: Careers
ms: Kerjaya

[ctx: Page]
en: Case Study
ms: Kajian Kes

[ctx: Page]
en: Categories
ms: Kategori

[ctx: Page]
en: Contact
ms: Hubungi

[ctx: Page]
en: Designer
ms: Pereka

[ctx: Page]
en: Donate
ms: Derma

[ctx: Page]
en: Events
ms: Acara

[ctx: Page]
en: FAQ
ms: Soalan Lazim

[ctx: Page]
en: Features
ms: Ciri

[ctx: Page]
en: Gallery
ms: Galeri

[ctx: Page]
en: Gallery 1
ms: Galeri 1

[ctx: Page]
en: Gallery 2
ms: Galeri 2

[ctx: Page]
en: Gallery 3
ms: Galeri 3

[ctx: Page]
en: Guide
ms: Panduan

[ctx: Page]
en: Home
ms: Laman Utama

[ctx: Page]
en: Market
ms: Pasaran

[ctx: Page]
en: Marketing
ms: Pemasaran

[ctx: Page]
en: Pricing
ms: Harga

[ctx: Page]
en: Project 1
ms: Projek 1

[ctx: Page]
en: Project 2
ms: Projek 2

[ctx: Page]
en: Services
ms: Perkhidmatan

[ctx: Page]
en: Shop
ms: Kedai

[ctx: Page]
en: Team
ms: Pasukan

en: Page Generated Successfully
ms: Halaman Berjaya Dijana

en: Page Layout
ms: Susun Atur Halaman

en: Page Name
ms: Nama Halaman

en: Page Title
ms: Tajuk Halaman

[ctx: Page layout]
en: View Live Demo
ms: Lihat Demo Langsung

en: Pages
ms: Halaman

en: Pages Built With Divi
ms: Halaman Dibina Dengan Divi

en: Pages:
ms: Halaman:

en: Paint Color
ms: Warna Cat

en: Paint over the area of the image that you would like to modify
ms: Sapu pada kawasan imej yang anda mahu ubah

en: Paintbrush Size
ms: Saiz Berus Cat

en: Painting
ms: Catan

en: Paragraph
ms: Perenggan

en: Paragraphs
ms: Perenggan

en: Password
ms: Kata Laluan

en: Password Protected
ms: Dilindungi Kata Laluan

en: Password:
ms: Kata Laluan:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
ms: Tampal URL imej di sini, jika anda memilih jenis gelangsar "images"

en: Performance
ms: Prestasi

en: Phone
ms: Telefon

en: Phone Number
ms: Nombor Telefon

en: Photo
ms: Foto

en: Photo Marketplace
ms: Pasaran Foto

en: Photo Marketplace About Page
ms: Halaman Perihal Pasaran Foto

en: Photo Marketplace Categories Page
ms: Halaman Kategori Pasaran Foto

en: Photo Marketplace Contact Page
ms: Halaman Hubungi Pasaran Foto

en: Photo Marketplace Home Page
ms: Halaman Utama Pasaran Foto

en: Photo Marketplace Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Pasaran Foto

en: Photo Marketplace Pricing Page
ms: Halaman Harga Pasaran Foto

en: Photo Marketplace Seller Page
ms: Halaman Penjual Pasaran Foto

en: Photographer
ms: Jurugambar

en: Pick a color for your headings, or let Divi AI choose one for you.
ms: Pilih warna untuk tajuk anda, atau biarkan Divi AI memilihnya untuk anda.

en: Pick a color to use for things like paragraphs, or let Divi AI choose one for you.
ms: Pilih warna untuk digunakan pada perkara seperti perenggan, atau biarkan Divi AI memilihnya untuk anda.

en: Pick a handcrafted Starter Site created by our team. Then, jump into your finished website and customize the content.
ms: Pilih Starter Site yang dihasilkan dengan teliti oleh pasukan kami. Kemudian, masuk ke laman web siap anda dan sesuaikan kandungannya.

en: Pick the starter site that best suits your website. Every Starter Site can be used for any type of website. Once your website is generated, you can easily customize the content and styles using the Divi Builder.
ms: Pilih laman permulaan yang paling sesuai untuk laman web anda. Setiap Laman Permulaan boleh digunakan untuk sebarang jenis laman web. Setelah laman web anda dijana, anda boleh menyesuaikan kandungan dan gaya dengan mudah menggunakan Divi Builder.

en: Pink
ms: Merah Jambu

en: Place Thumbs on Pages
ms: Letakkan Imej Kecil pada Halaman

en: Place Thumbs on Posts
ms: Letakkan Imej Kecil pada Siaran

en: Place your adsense code here.
ms: Letakkan kod adsense anda di sini.

en: Please Log In Again
ms: Sila Log Masuk Semula

en: Plugins below use Divi hooks and may not yet be compatible with %s.
ms: Pemalam di bawah menggunakan cangkuk Divi dan mungkin masih belum serasi dengan %s.

en: Plugins may be Incompatible with %s
ms: Pemalam Mungkin Tidak Serasi Dengan %s

en: Portability
ms: Portabiliti

en: Portrait (3:4)
ms: Menegak (3:4)

en: Post
ms: Pos

en: Post Title
ms: Tajuk Pos

en: Post content has been rolled back to Divi 4 format.
ms: Kandungan kiriman telah diundur semula kepada format Divi 4.

en: Post info section
ms: Bahagian info siaran

en: Posted on
ms: Disiarkan pada

en: Posts Built With Divi
ms: Kiriman Dibina Dengan Divi

en: Premade Layouts
ms: Susun Atur Prasiap

en: Presets
ms: Praset

en: Preview %1$s
ms: Pratonton %1$s

en: Previous
ms: Sebelumnya

en: Primary Color
ms: Warna Utama

en: Primary Menu
ms: Menu Utama

en: Primary Menu Background Color
ms: Warna Latar Menu Utama

en: Primary Menu Bar
ms: Bar Menu Utama

en: Primary Menu Link Color
ms: Warna Pautan Menu Utama

en: Processing Imagery
ms: Memproses Imej

en: Product Content
ms: Kandungan Produk

en: Progress Update: Front-End Speed Improvements (And Much More)
ms: Kemas Kini Kemajuan: Penambahbaikan Kelajuan Bahagian Hadapan (Dan Banyak Lagi)

en: Project Navigation
ms: Navigasi Projek

en: Published
ms: Diterbitkan

en: Published (%s)
ms: Diterbitkan (%s)

en: Purchase A Divi AI Membership
ms: Beli Keahlian AI Divi

en: Quick Actions
ms: Tindakan Pantas

en: RSS Icon Url
ms: Ikon RSS URL

en: Ratings
ms: Penilaian

en: Re-Run Compatibility Check
ms: Jalankan Semula Semakan Keserasian

en: Re-Run Divi 5 Compatibility Check
ms: Jalankan Semula Semakan Keserasian Divi 5

en: Read Divi Documentation
ms: Baca Dokumentasi Divi

en: Red
ms: Merah

en: Reference Content
ms: Kandungan Rujukan

en: Reference Image (Optional)
ms: Imej Rujukan (Pilihan)

en: Reference Image Influence
ms: Pengaruh Imej Rujukan

en: Refine Result
ms: Perhalusi Hasil

en: Refine your prompt
ms: Perhalusi prompt anda

en: Regenerate
ms: Jana Semula

en: Remove
ms: Alih Keluar

en: Remove From Cloud
ms: Alih Keluar Dari Awan

en: Remove From Favorites
ms: Alih Keluar Daripada Kegemaran

en: Rename
ms: Namakan Semula

en: Renew Subscription
ms: Perbaharui Langganan

en: Replace Existing Code
ms: Gantikan Kod Sedia Ada

en: Replace Existing Content
ms: Gantikan Kandungan Sedia Ada

en: Reset
ms: Tetapkan Semula

en: Reset to Defaults
ms: Tetapkan Semula kepada Lalai

en: Respectful
ms: Sopan

en: Restaurant
ms: Restoran

en: Restaurant About Page
ms: Halaman Perihal Restoran

en: Restaurant Blog Page
ms: Halaman Blog Restoran

en: Restaurant Contact Page
ms: Halaman Hubungi Restoran

en: Restaurant Gallery Page
ms: Halaman Galeri Restoran

en: Restaurant Home Page
ms: Halaman Utama Restoran

en: Restaurant Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Restoran

en: Restaurant Shop Page
ms: Halaman Kedai Restoran

en: Restaurant Team Page
ms: Halaman Pasukan Restoran

en: Restore
ms: Pulihkan

en: Restore Divi 4 Content
ms: Pulihkan Kandungan Divi 4

en: Restoring Content...
ms: Memulihkan Kandungan...

en: Results
ms: Hasil

en: Retry
ms: Cuba Lagi

en: Retry Migration
ms: Cuba Semula Migrasi

en: Rewrite With AI
ms: Tulis Semula Dengan AI

en: Rewrite to be more engaging
ms: Tulis semula supaya lebih menarik

en: Ridge
ms: Berjurai

en: Right
ms: Kanan

en: Right Sidebar
ms: Sidebar Kanan

en: Right to Left
ms: Kanan Ke Kiri

en: Role Editor
ms: Editor Peranan

en: Roll Back to %s
ms: Kembali Ke %s

en: Row Height
ms: Ketinggian Baris

en: Row Name
ms: Nama Baris

en: Row Name Prefix
ms: Awalan Nama Baris

en: SaaS Company
ms: Syarikat SaaS

en: SaaS Company About Page
ms: Halaman Perihal Syarikat SaaS

en: SaaS Company Careers Page
ms: Halaman Kerjaya Syarikat SaaS

en: SaaS Company Contact Page
ms: Halaman Hubungi Syarikat SaaS

en: SaaS Company Documentation Page
ms: Halaman Dokumentasi Syarikat SaaS

en: SaaS Company Features Page
ms: Halaman Ciri Syarikat SaaS

en: SaaS Company Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Syarikat SaaS

en: SaaS Company Pricing Page
ms: Halaman Harga Syarikat SaaS

en: Save
ms: Simpan

en: Save %s
ms: Simpan %s

en: Save Changes
ms: Simpan Perubahan

en: Save Items To Divi Cloud
ms: Simpan Item Ke Divi Cloud

en: Save Selection Only
ms: Simpan Pilihan Sahaja

en: Save Theme Options
ms: Simpan Pilihan Tema

en: Save To Divi Cloud
ms: Simpan Ke Divi Cloud

en: Save To Library
ms: Simpan Ke Pustaka

en: Save as Global
ms: Simpan Sebagai Global

en: Save items to the Divi Cloud for later use.
ms: Simpan item ke Divi Cloud untuk kegunaan kemudian.

en: Save this %s to the Divi Library for later use.
ms: Simpan %s ini ke Pustaka Divi untuk kegunaan kemudian.

en: Save unlimited layouts, theme builder templates, code snippets and more to Divi Cloud.
ms: Simpan reka letak tanpa had, templat pembina tema, coretan kod dan banyak lagi ke Divi Cloud.

en: Save your Divi assets to the cloud and access them from any website. Collaborate with your team in the cloud.
ms: Simpan aset Divi anda ke awan dan aksesnya dari mana-mana laman web. Bekerjasama dengan pasukan anda di awan.

en: Saving Theme Builder
ms: Menyimpan Theme Builder

en: Scroll
ms: Skrol

en: Search
ms: Cari

en: Search &hellip;
ms: Cari &hellip;

en: Search Bar Background Color
ms: Warna Latar Bar Carian

en: Search Bar Text Color
ms: Warna Teks Bar Carian

en: Search Fonts
ms: Cari Fon

en: Search For Categories
ms: Cari Kategori

en: Search For Layouts
ms: Cari Susun Atur

en: Search For Packs
ms: Cari Pek

en: Search Results for: %s
ms: Hasil Carian untuk: %s

en: Search Theme Options
ms: Cari Pilihan Tema

en: Search for:
ms: Cari:

en: Search results for "%s"
ms: Hasil carian untuk "%s"

en: Secondary Color
ms: Warna Sekunder

en: Secondary Menu
ms: Menu Sekunder

en: Secondary Menu Background Color
ms: Warna Latar Menu Sekunder

en: Secondary Menu Bar
ms: Bar Menu Sekunder

en: Secondary Menu Link Color
ms: Warna Pautan Menu Sekunder

en: Section Height
ms: Ketinggian Seksyen

en: Section Name
ms: Nama Seksyen

en: Section Name Prefix
ms: Awalan Nama Seksyen

en: Select
ms: Pilih

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Select Animation Effect
ms: Pilih Kesan Animasi

en: Select Font
ms: Pilih Fon

en: Select Icon
ms: Pilih Ikon

en: Select Mood
ms: Pilih Mood

en: Select Page
ms: Pilih Halaman

en: Select Slider Type here
ms: Pilih Jenis Gelangsar di sini

en: Select a Website Template
ms: Pilih Templat Laman Web

en: Select a primary color, or let Divi AI choose a great color for you. The primary color is used through the layout, such as background colors, button colors, etc.
ms: Pilih warna utama, atau biarkan Divi AI memilih warna yang hebat untuk anda. Warna utama digunakan di seluruh susun atur, seperti warna latar belakang, warna butang dan lain-lain.

en: Select a secondary color, or let Divi AI choose a great color for you. The secondary color is used through the layout as a secondary accent color, such as for icon colors, text highlights, etc.
ms: Pilih warna sekunder, atau biarkan Divi AI memilih warna yang hebat untuk anda. Warna sekunder digunakan di seluruh susun atur sebagai warna aksen sekunder, seperti warna ikon, sorotan teks dan lain-lain.

en: Select between expanded and closed state
ms: Pilih antara keadaan dikembangkan dan ditutup

en: Select the pages that you want to add to your website. You can select from pre-build pages with custom layouts, and add your own pages that will be built using a simple template.
ms: Pilih halaman yang anda mahu tambah ke laman web anda. Anda boleh memilih daripada halaman prabina dengan susun atur tersuai, dan tambah halaman anda sendiri yang akan dibina menggunakan templat ringkas.

en: Select this option if you plan to sell products on your website. We will install WooCommerce and configure your cart and checkout pages.
ms: Pilih pilihan ini jika anda bercadang untuk menjual produk di laman web anda. Kami akan memasang WooCommerce dan mengkonfigurasi halaman troli dan daftar keluar anda.

en: Select yes if the link should be opened in a new window
ms: Pilih ya jika pautan perlu dibuka dalam tetingkap baharu

en: Select your desired enhancements. Your image will be sent back through Divi AI and re-imagined to achieve the desired result.
ms: Pilih penambahbaikan yang anda inginkan. Imej anda akan dihantar semula melalui AI Divi dan dibayangkan semula untuk mencapai hasil yang diingini.

en: Sentences
ms: Ayat

[ctx: Services/Plans Page]
en: Packages
ms: Pakej

en: Set As Logo
ms: Tetapkan Sebagai Logo

en: Set the height of image in pixels.
ms: Tetapkan tinggi imej dalam piksel.

en: Set the width of image in pixels.
ms: Tetapkan lebar imej dalam piksel.

en: Share With Team
ms: Kongsi Dengan Pasukan

en: Share Your Divi Cloud With Your Team
ms: Kongsi Divi Cloud Anda Dengan Pasukan Anda

en: Shared With Me
ms: Dikongsi Dengan Saya

en: Shop (selecting this will install WooCommerce)
ms: Kedai (memilih ini akan memasang WooCommerce)

en: Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce
ms: Susun Atur Halaman Kedai & Halaman Kategori untuk WooCommerce

en: Shortcode Framework Constant
ms: Pemalar Rangka Kerja Kod Ringkas

en: Shortcode Framework Constant Value
ms: Nilai Pemalar Rangka Kerja Kod Ringkas

en: Shortcode Framework Hook
ms: Cangkuk Rangka Kerja Kod Ringkas

en: Shortcode Framework Option
ms: Pilihan Rangka Kerja Kod Ringkas

en: Shortcodes
ms: Kod Ringkas

en: Shortcodes In Widget Area Use
ms: Penggunaan Kod Ringkas Di Kawasan Widget

en: Shortcodes Used
ms: Kod Ringkas Digunakan

en: Shorten
ms: Pendekkan

en: Show
ms: Tunjukkan

en: Show Facebook Icon
ms: Tunjukkan Ikon Facebook

en: Show Instagram Icon
ms: Tunjukkan Ikon Instagram

en: Show RSS Icon
ms: Tunjukkan Ikon RSS

en: Show Search Icon
ms: Paparkan Ikon Carian

en: Show Social Icons
ms: Paparkan Ikon Sosial

en: Show Thumbs on Index pages
ms: Tunjukkan Imej Kecil pada Halaman Indeks

en: Show Top Bar
ms: Paparkan Bar Atas

en: Show X Icon
ms: Tunjukkan Ikon X

en: Show comments on pages
ms: Tunjukkan komen pada halaman

en: Show comments on posts
ms: Tunjukkan komen pada siaran

en: Show dropdown menus
ms: Tunjukkan menu juntai bawah

en: Sidebar
ms: Bar Sisi

en: Sidebar Layout
ms: Susun Atur Bar Sisi

en: Sidebar Width
ms: Lebar Bar Sisi

en: Sidebar: %1$s contains third party module(s): %2$s
ms: Bar Sisi: %1$s mengandungi modul pihak ketiga: %2$s

en: Sidebar: %1$s, contains the following Divi WooCommerce module(s): %2$s
ms: Bar Sisi: %1$s, mengandungi modul Divi WooCommerce berikut: %2$s

en: Sign In To Divi Cloud
ms: Daftar Masuk Ke Divi Cloud

en: Sign Out Of Divi Cloud
ms: Daftar Keluar Daripada Divi Cloud

en: Sign in to your Elegant Themes account using the pop-up to activate Divi Cloud.
ms: Log masuk ke akaun Elegant Themes anda menggunakan pop-up untuk mengaktifkan Divi Cloud.

en: Simplify
ms: Permudahkan

en: Simply describe your website, sit back, relax, and let Divi AI create your entire website for you in less than 2 minutes.
ms: Cuma huraikan laman web anda, duduk santai, dan biarkan AI Divi mencipta keseluruhan laman web anda dalam kurang daripada 2 minit.

en: Single Page Layout
ms: Susun Atur Halaman Tunggal

en: Single Post Layout
ms: Susun Atur Kiriman Tunggal

en: Single Post Page SEO
ms: SEO Halaman Siaran Tunggal

en: Site Identity
ms: Identiti Tapak

en: Site Name
ms: Nama Laman

en: Site Slogan
ms: Slogan Laman

en: Size
ms: Saiz

en: Skills
ms: Kemahiran

en: Skip This Step & Build Manually
ms: Langkau Langkah Ini & Bina Secara Manual

en: Slide
ms: Gelongsor

en: Slide In
ms: Gelongsor Masuk

en: Slide In & Fullscreen Header Settings
ms: Tetapan Pengepala Luncur Masuk & Skrin Penuh

en: Slider Type
ms: Jenis Gelangsar

en: Smooth Scrolling
ms: Tatalan Lancar

en: Social Icon Color
ms: Warna Ikon Sosial

en: Social Icon Size
ms: Saiz Ikon Sosial

en: Social Media Post
ms: Catatan Media Sosial

en: Solid
ms: Padu

en: Some Theme Builder Templates are Incompatible with %s
ms: Sesetengah Templat Theme Builder Tidak Serasi Dengan %s

en: Some third party scripts may be incorrectly enqueued without declaring jQuery as dependency. If jQuery is deferred, these scripts could break. If you are experiencing console errors after enabling the "Defer jQuery And jQuery Migrate" option, you can enable this option, which will load an additional compatibility script that will attempt to solve the issue. You can turn this feature off if everything is working fine without it.
ms: Sesetengah skrip pihak ketiga mungkin di-enqueue secara tidak betul tanpa mengisytiharkan jQuery sebagai kebergantungan. Jika jQuery ditangguhkan, skrip ini boleh rosak. Jika anda mengalami ralat konsol selepas mendayakan pilihan "Tangguh jQuery Dan jQuery Migrate", anda boleh mendayakan pilihan ini, yang akan memuatkan skrip keserasian tambahan yang akan cuba menyelesaikan isu tersebut. Anda boleh mematikan ciri ini jika semuanya berfungsi dengan baik tanpanya.

en: Something Went Wrong While Migrating to Divi 5
ms: Berlaku Ralat Semasa Berhijrah ke Divi 5

en: Something went wrong
ms: Ada yang tidak beres

en: Something went wrong. Please try again later or try different request.
ms: Ada sesuatu yang tidak kena. Sila cuba lagi kemudian atau cuba permintaan lain.

en: Sort
ms: Isih

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
ms: Isih Pautan Kategori Mengikut Nama/ID/Slug/Kiraan/Kumpulan Terma

en: Sort Pages Links
ms: Isih Pautan Halaman

en: Split Into Modules
ms: Pisahkan Kepada Modul

en: Split Into Rows
ms: Pisahkan Kepada Baris

en: Split Into Sections
ms: Pisahkan Kepada Seksyen

en: Split Layout Into Sections
ms: Pisahkan Susun Atur Kepada Seksyen

en: Split Row Into Modules
ms: Pisahkan Baris Kepada Modul

en: Split Section Into Rows
ms: Pisahkan Seksyen Kepada Baris

en: Split Test Usage
ms: Penggunaan Ujian Pecahan

en: Split Test usage found
ms: Penggunaan Ujian Pecahan ditemui

en: Square (1:1)
ms: Segi Empat (1:1)

en: Start Collaborating!
ms: Mula Berkolaborasi!

en: Start Over
ms: Mulakan Semula

en: Start With %1$s
ms: Mulakan Dengan %1$s

en: State
ms: Keadaan

en: Step %1$s: %2$s Compatibility Check
ms: Langkah %1$s: Semakan Keserasian %2$s

en: Step %1$s: Migrate to %2$s
ms: Langkah %1$s: Migrasi Ke %2$s

en: Stretch Background Image
ms: Regangkan Imej Latar Belakang

en: Submit
ms: Hantar

en: Submit Comment
ms: Hantar Komen

en: Submit a Comment
ms: Hantar Komen

en: Subscribe to Stay Up to Date
ms: Langgan Untuk Kekal Terkini

en: Supply Divi AI with a reference image. This image will be combined with your image description to create the final image. Reference images are a great way to inform Divi AI about a desired composition or style while altering the subject matter of the reference image using your image description.
ms: Bekalkan Divi AI dengan imej rujukan. Imej ini akan digabungkan dengan penerangan imej anda untuk menghasilkan imej akhir. Imej rujukan ialah cara yang bagus untuk memaklumkan Divi AI tentang komposisi atau gaya yang diingini sambil mengubah subjek imej rujukan menggunakan penerangan imej anda.

en: Supply Divi AI with additional context. The chosen context will alter the results and help Divi AI create relevant content.
ms: Berikan Divi AI konteks tambahan. Konteks yang dipilih akan mengubah hasil dan membantu Divi AI menghasilkan kandungan yang relevan.

en: Support
ms: Sokongan

en: Tab Content
ms: Kandungan Tab

en: Tab Text
ms: Teks Tab

en: Tags
ms: Tag

en: Team Sidebar
ms: Bar Sisi Pasukan

en: Tell Divi AI About Your Website
ms: Beritahu Divi AI Tentang Laman Web Anda

en: Tell Divi AI About Your Website (Optional)
ms: Beritahu Divi AI Tentang Laman Web Anda (Pilihan)

en: Tell Divi AI about the content you would like it to write.
ms: Beritahu Divi AI tentang kandungan yang anda mahu ia tulis.

en: Tell Divi AI about the image you would like it to create.
ms: Beritahu Divi AI tentang imej yang anda mahu ia hasilkan.

en: Tell Divi AI how long you want the content it generates to be. The output will be close to, but not exactly equal to, the length you define.
ms: Beritahu Divi AI sepanjang mana anda mahu kandungan yang dijananya. Output akan hampir, tetapi tidak sama tepat, dengan panjang yang anda tetapkan.

en: Tell Divi AI how you would like it to fill in the blank area of your expanded image.
ms: Beritahu AI Divi bagaimana anda mahu ia mengisi kawasan kosong pada imej yang diperluas.

en: Tell Divi AI how you would like to change the image. Your changes will be applied to the area you select using the Image Selection or Image Sketch interface.
ms: Beritahu AI Divi bagaimana anda mahu menukar imej. Perubahan anda akan digunakan pada kawasan yang anda pilih menggunakan antara muka Pemilihan Imej atau Lakaran Imej.

en: Tell Divi AI what kind of image you want it to create. Be as descriptive as you like!
ms: Beritahu Divi AI jenis imej yang anda mahu ia hasilkan. Huraikan seterperinci yang anda mahu!

en: Tell Divi AI what you want it to write about. Talk to it like you would a person.
ms: Beritahu Divi AI tentang perkara yang anda mahu ia tulis. Berbual dengannya seperti anda bercakap dengan seseorang.

en: Tell Divi AI what you want to achieve using custom code. Divi AI will respond appropriately based on the element and code field you are editing.
ms: Beritahu Divi AI apa yang anda mahu capai menggunakan kod tersuai. Divi AI akan memberi respons yang sesuai berdasarkan elemen dan medan kod yang anda sedang sunting.

en: Tell Us About Your Website
ms: Beritahu Kami Tentang Laman Web Anda

en: Text
ms: Teks

en: Text Color
ms: Warna Teks

en: Text Size
ms: Saiz Teks

en: The %s below contain modules that are not yet compatible with Divi 5. These modules will not be converted, and will continue to rely on the Divi 4 framework.
ms: %s di bawah mengandungi modul yang masih belum serasi dengan Divi 5. Modul ini tidak akan ditukar, dan akan terus bergantung pada rangka kerja Divi 4.

en: The Divi 5 Migrator will parse all your website content and look for Divi 4 shortcodes. It will convert those shortcodes to the new Divi 5 format and update each post. Modules that do not yet support Divi 5, such as modules from the Divi Marketplace, will not be converted and will continue to function using the legacy Divi 4 framework. Pages that use such modules will not benefit from Divi 5's performance improvements.
ms: Pemigrasi Divi 5 akan mengimbas semua kandungan laman web anda dan mencari shortcode Divi 4. Ia akan menukar shortcode tersebut kepada format Divi 5 baharu dan mengemas kini setiap kiriman. Modul yang belum menyokong Divi 5, seperti modul daripada Divi Marketplace, tidak akan ditukar dan akan terus berfungsi menggunakan rangka kerja legasi Divi 4. Halaman yang menggunakan modul sedemikian tidak akan mendapat manfaat daripada peningkatan prestasi Divi 5.

en: The Divi 5 migration process failed. You can try rerunning the migrator; it will pick up where it left off. If the process continues to fail, please get in touch with our support team for assistance or roll back to Divi 4.
ms: Proses migrasi Divi 5 gagal. Anda boleh cuba menjalankan migrator sekali lagi; ia akan menyambung dari tempat terakhir. Jika proses masih gagal, sila hubungi pasukan sokongan kami untuk bantuan atau undur semula ke Divi 4.

en: The Divi Marketplace is full of thousands of additional layouts!
ms: Divi Marketplace dipenuhi ribuan reka letak tambahan!

en: The Divi icon font is broken up into various subsets. These subsets are loaded only when needed based on the modules and features used on each page. If you need access to the entire icon font on all pages (for example, if you are using our icon font in your child theme), then you can disable this option and load the entire icon font library on all pages.
ms: Fon ikon Divi dipecahkan kepada pelbagai subset. Subset ini dimuatkan hanya apabila diperlukan berdasarkan modul dan ciri yang digunakan pada setiap halaman. Jika anda perlu mengakses keseluruhan fon ikon pada semua halaman (contohnya, jika anda menggunakan fon ikon kami dalam tema anak anda), maka anda boleh melumpuhkan pilihan ini dan memuatkan keseluruhan pustaka fon ikon pada semua halaman.

en: The Elegant Themes API key you entered is invalid. Please make sure that your API has been entered correctly and that it is enabled in your account.
ms: Kunci Elegant Themes API yang anda masukkan tidak sah. Sila pastikan API anda telah dimasukkan dengan betul dan ia didayakan dalam akaun anda.

en: The Elegant Themes username you entered is invalid. Please enter a valid username to receive product updates. If you forgot your username you can
ms: Nama pengguna Elegant Themes yang anda masukkan tidak sah. Sila masukkan nama pengguna yang sah untuk menerima kemas kini produk. Jika anda terlupa nama pengguna anda, anda boleh

en: The Item couldn't be downloaded. Please try after a while.
ms: Item tidak dapat dimuat turun. Sila cuba lagi selepas beberapa ketika.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
ms: Modul Peta menggunakan Google Maps API dan memerlukan Kunci Google API yang sah untuk berfungsi. Sebelum menggunakan modul peta, pastikan anda telah menambah kunci API anda di sini. Ketahui lebih lanjut tentang cara mencipta Kunci Google API anda <a target="_blank" href="%1$s">di sini</a>.

en: The WooCommerce plugin failed to install during the website generation process. You must install and activate the plugin manually.
ms: Pemalam WooCommerce gagal dipasang semasa proses penjanaan laman web. Anda mesti memasang dan mengaktifkan pemalam secara manual.

en: The WooCommerce plugin was installed but failed to activate during the website generation process. Visit the Plugins page to activate WooCommerce manually.
ms: Pemalam WooCommerce telah dipasang tetapi gagal diaktifkan semasa proses penjanaan laman web. Lawati halaman Pemalam untuk mengaktifkan WooCommerce secara manual.

en: The action failed in the following clouds.
ms: Tindakan gagal pada awan berikut.

en: The body font will be used for all text blocks throughout the layout. Let AI pick a great font for you, or choose one yourself.
ms: Fon teks utama akan digunakan untuk semua blok teks di seluruh susun atur. Biarkan AI memilih fon yang hebat untuk anda, atau pilih sendiri.

en: The creators of these plugins have chosen to opt out of the Divi 5 Public Alpha while they focus on creating new versions of their modules in preparation for the final release of Divi 5. 🎉
ms: Pencipta pemalam ini telah memilih untuk menarik diri daripada Alfa Awam Divi 5 semasa mereka menumpukan pada penciptaan versi baharu modul mereka sebagai persediaan untuk keluaran akhir Divi 5. 🎉

en: The following items are used on your website and are ready to be converted to the Divi 5 format.
ms: Item berikut digunakan di tapak web anda dan sedia untuk ditukar kepada format Divi 5.

en: The heading font will be used for all headings throughout the layout. Let AI pick a great font for you, or choose one yourself.
ms: Fon tajuk akan digunakan untuk semua tajuk di seluruh susun atur. Biarkan AI memilih fon yang hebat untuk anda, atau pilih sendiri.

en: The higher the enhancement strength, the more power is given to Divi AI to re-imagine the original image. A higher strength will increase the enhancement effect, but it will also result in greater changes to the original subject matter.
ms: Semakin tinggi kekuatan penambahbaikan, semakin besar kuasa diberikan kepada AI Divi untuk membayangkan semula imej asal. Kekuatan yang lebih tinggi akan meningkatkan kesan penambahbaikan, tetapi ia juga akan menghasilkan perubahan yang lebih besar pada subjek asal.

en: The higher the modification strength, the more power your prompt has to modify the original image. Reducing the strength will result in more minimal changes.
ms: Semakin tinggi kekuatan pengubahsuaian, semakin besar kuasa prompt anda untuk mengubah imej asal. Mengurangkan kekuatan akan menghasilkan perubahan yang lebih minimum.

en: The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
ms: Halaman yang anda minta tidak dapat ditemui. Cuba perincikan carian anda, atau gunakan navigasi di atas untuk mencari kiriman tersebut.

en: The pages below utilize features that are not yet compatible with %s
ms: Halaman di bawah menggunakan ciri yang belum serasi dengan %s

en: The plugins listed below are using the Divi 4 framework and are not fully compatible with Divi 5. These plugins will continue to function, however, since they use the Divi 4 framework, the parts of your website that use these plugins will not benefit from Divi 5's performance improvements.
ms: Pemalam yang disenaraikan di bawah menggunakan rangka kerja Divi 4 dan tidak serasi sepenuhnya dengan Divi 5. Pemalam ini akan terus berfungsi, namun, kerana ia menggunakan rangka kerja Divi 4, bahagian laman web anda yang menggunakan pemalam ini tidak akan mendapat manfaat daripada penambahbaikan prestasi Divi 5.

en: The sidebars and widget areas below contain modules that are not yet compatible with Divi 5. These modules will not be converted, and will continue to rely on the Divi 4 framework.
ms: Bar sisi dan kawasan widget di bawah mengandungi modul yang masih belum serasi dengan Divi 5. Modul ini tidak akan ditukar, dan akan terus bergantung pada rangka kerja Divi 4.

en: The size of the image must be less than 10MB.
ms: Saiz imej mestilah kurang daripada 10MB.

en: Theme Customizer
ms: Penyuai Tema

en: Theme Option
ms: Pilihan Tema

en: Theme Options
ms: Pilihan Tema

en: Theme Options Library
ms: Pustaka Pilihan Tema

en: Theme Templates
ms: Templat Tema

en: There are no posts to convert!
ms: Tiada kiriman untuk ditukar!

en: There are no posts to rollback!
ms: Tiada kiriman untuk diundur semula!

en: These words will be forced to appear in the content. This is useful for SEO when optimizing for specific keywords, for example.
ms: Perkataan ini akan dipaksa muncul dalam kandungan. Ini berguna untuk SEO ketika mengoptimumkan kata kunci tertentu, sebagai contoh.

en: Third party modules aren't expected to be ready for Divi 5 during the alpha and beta phases.
ms: Modul pihak ketiga tidak dijangka sedia untuk Divi 5 semasa fasa alfa dan beta.

en: This Module Content
ms: Kandungan Modul Ini

en: This Page Content
ms: Kandungan Halaman Ini

en: This Plugin Can't Be Activated While Using Divi 5
ms: Pemalam Ini Tidak Boleh Diaktifkan Semasa Menggunakan Divi 5

en: This Section Content
ms: Kandungan Seksyen Ini

en: This Website
ms: Laman Web Ini

en: This block will eventually be removed, so please check back again in the future. Thanks for testing Divi 5!
ms: Blok ini akhirnya akan dibuang, jadi sila semak semula pada masa akan datang. Terima kasih kerana menguji Divi 5!

en: This is the username that you use to access the Members Area on elegantthemes.com.
ms: Ini ialah nama pengguna yang anda gunakan untuk mengakses Kawasan Ahli di elegantthemes.com.

en: This may take several minutes. Do not exit or refresh this page or your progress will be lost.
ms: Ini mungkin mengambil masa beberapa minit. Jangan keluar atau muat semula halaman ini atau kemajuan anda akan hilang.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
ms: Pilihan ini membolehkan anda menukar cara tarikh dipaparkan. Untuk maklumat lanjut, sila rujuk kodex WordPress di sini:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
ms: Pilihan ini membolehkan anda mengawal berapa banyak aras menu juntai bawah halaman anda. Meningkatkan bilangannya membolehkan lebih banyak item menu dipaparkan.

en: This page is running in backwards compatibility mode because it contains legacy Divi 4 modules. They will continue to function, however, this page won't benefit from all of Divi 5's performance improvements. This page may still need to be converted, or you may be using modules that aren't ready for Divi 5. This notice is for information purposes and is not an error.
ms: Halaman ini berjalan dalam mod keserasian ke belakang kerana ia mengandungi modul Divi 4 legasi. Ia akan terus berfungsi, namun, halaman ini tidak akan mendapat manfaat daripada semua penambahbaikan prestasi Divi 5. Halaman ini mungkin masih perlu ditukar, atau anda mungkin menggunakan modul yang belum sedia untuk Divi 5. Notis ini adalah untuk tujuan maklumat dan bukan ralat.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ms: Kiriman ini dilindungi kata laluan. Masukkan kata laluan untuk melihat komen.

en: This website doesn't contain any Divi 4 modules requiring conversion. Your website runs on the Divi 5 framework; you can hit the ground running! You can revisit this migration page anytime to check your website for Divi 4 content. If you import content using the WordPress importer or if you import layouts that contain unsupported modules, you can use the migrator to assess the compatibility of that content and migrate it at your convenience.
ms: Laman web ini tidak mengandungi sebarang modul Divi 4 yang memerlukan penukaran. Laman web anda berjalan pada rangka kerja Divi 5; anda boleh terus bermula! Anda boleh melawat semula halaman migrasi ini pada bila-bila masa untuk menyemak laman web anda bagi kandungan Divi 4. Jika anda mengimport kandungan menggunakan pengimport WordPress atau jika anda mengimport susun atur yang mengandungi modul yang tidak disokong, anda boleh menggunakan migrator untuk menilai keserasian kandungan tersebut dan memigrasikannya pada bila-bila masa yang anda mahu.

en: This website is linked to your Divi subscriptions and ready to receive the latest Divi updates.
ms: Laman web ini dipautkan ke langganan Divi anda dan sedia menerima kemas kini Divi terkini.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
ms: Ini akan mendayakan Google Fonts untuk bahasa bukan Inggeris.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
ms: Ini akan membolehkan penggunaan petikan dalam kiriman atau halaman.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
ms: Ini akan mengembalikan semua tetapan di seluruh halaman pilihan kepada nilai lalainya. <strong>Adakah anda pasti mahu melakukan ini?</strong>

en: Tile
ms: Jubin

en: Tile Horizontally
ms: Jubin Secara Mendatar

en: Tile Vertically
ms: Jubin Secara Menegak

en: Title
ms: Tajuk

en: To enable Divi Cloud on this website, log in to your Elegant Themes account
ms: Untuk mendayakan Divi Cloud di laman web ini, log masuk ke akaun Elegant Themes anda

en: To modify or add to an element that already exists in the image, choose Modify Element. To add something brand new and unrelated to the original image, choose Add Element.
ms: Untuk mengubah suai atau menambah pada elemen yang sudah wujud dalam imej, pilih Ubah Elemen. Untuk menambah sesuatu yang benar-benar baharu dan tidak berkaitan dengan imej asal, pilih Tambah Elemen.

en: To view this protected post, enter the password below
ms: Untuk melihat kiriman yang dilindungi ini, masukkan kata laluan di bawah

en: Tone of Voice
ms: Nada Suara

en: Top
ms: Atas

en: Top Bar Text Color
ms: Warna Teks Bar Atas

en: Top Bar Text Size
ms: Saiz Teks Bar Atas

en: Top to Bottom
ms: Atas Ke Bawah

en: Trackbacks/Pingbacks
ms: Jejak Balik/Ping Balik

en: Translate
ms: Terjemah

en: Trash
ms: Tong Sampah

en: Trash storage for Divi Cloud is limited to 50 items for free accounts. Once your trash exceeds 50 items, the oldest items in your trashed will be permanently deleted to make room for new items. Purchase a <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud Membership</a> for unlimited storage.
ms: Storan tong sampah untuk Divi Cloud dihadkan kepada 50 item untuk akaun percuma. Setelah tong sampah anda melebihi 50 item, item paling lama dalam tong sampah anda akan dipadam secara kekal untuk memberi ruang kepada item baharu. Beli <a href="%s" target="_blank">Keahlian Divi Cloud</a> untuk storan tanpa had.

en: Travel Agency
ms: Agensi Pelancongan

en: Travel Agency About Page
ms: Halaman Perihal Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Blog Page
ms: Halaman Blog Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Contact Page
ms: Halaman Hubungi Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Home Page
ms: Halaman Utama Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Packages Page
ms: Halaman Pakej Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Shop Page
ms: Halaman Kedai Agensi Pelancongan

en: Travel Agency Team Page
ms: Halaman Pasukan Agensi Pelancongan

en: Tutorials & Documentation
ms: Tutorial & Dokumentasi

en: Type
ms: Jenis

en: Type of the box
ms: Jenis kotak

en: Typography
ms: Tipografi

en: Uh Oh!
ms: Alamak!

en: Uh Oh! Something Went Wrong
ms: Alamak! Ada Yang Tidak Beres

en: Uh Oh! You have reached your Divi Cloud quota.
ms: Aduh! Anda telah mencapai kuota Divi Cloud anda.

en: Unable to generate shortcode. Please try again later.
ms: Tidak dapat menjana shortcode. Sila cuba lagi kemudian.

en: Underline
ms: Garis Bawah

en: Unlock Unlimited Divi Cloud Storage
ms: Buka Kunci Storan Divi Cloud Tanpa Had

en: Unsupported Plugins Detected
ms: Pemalam Tidak Disokong Dikesan

en: Untagged
ms: Tiada Tag

en: Update
ms: Kemas Kini

en: Updating Website Information
ms: Mengemas Kini Maklumat Laman Web

en: Upgrade
ms: Naik Taraf

en: Upgrade Your Divi Cloud
ms: Naik Taraf Divi Cloud Anda

en: Upgrade to Divi AI Unlimited
ms: Naik Taraf Ke Divi AI Tanpa Had

en: Upgrade to Unlimited Cloud Storage!
ms: Naik Taraf Ke Storan Awan Tanpa Had!

en: Upgrade to Unlimited Divi Cloud Storage!
ms: Naik Taraf Ke Storan Divi Cloud Tanpa Had!

en: Upgrade your Divi membership to Lifetime and use Divi on unlimited websites forever.
ms: Naik taraf keahlian Divi anda kepada Sepanjang Hayat dan gunakan Divi pada laman web tanpa had selama-lamanya.

en: Upload
ms: Muat Naik

en: Upload a Reference Image
ms: Muat Naik Imej Rujukan

en: Upload a logo image to be used in your website header and footer.
ms: Muat naik imej logo untuk digunakan dalam pengepala dan pengaki laman web anda.

en: Upload your logo (optional)
ms: Muat naik logo anda (pilihan)

en: Uppercase
ms: Huruf Besar

en: Upscale
ms: Tingkatkan Resolusi

en: Upscale Image
ms: Tingkatkan Resolusi Imej

en: Upscaling Images
ms: Meningkatkan Resolusi Imej

en: Url
ms: URL

en: Use Background Color
ms: Guna Warna Latar Belakang

en: Use Custom Sidebar Width
ms: Guna Lebar Bar Sisi Tersuai

en: Use Divi Quick Sites to generate a new website using Divi AI or premade Divi Starter Sites. Quick Sites will set up your entire site including custom pages, menu items, Theme Builder templates and more.
ms: Guna Divi Quick Sites untuk menjana laman web baharu menggunakan AI Divi atau Divi Starter Site sedia dibuat. Quick Sites akan menyediakan keseluruhan laman anda termasuk halaman tersuai, item menu, templat Theme Builder dan banyak lagi.

en: Use Divi Quick Sites to set up your site in less than 2 minutes. We will generate pages and content, set up your website info, and configure your menu, templates, styles and presets automatically. You can build your website using AI, or pick from handcrafted Starter Sites.
ms: Guna Divi Quick Sites untuk menyediakan laman anda dalam kurang daripada 2 minit. Kami akan menjana halaman dan kandungan, menyediakan maklumat laman web anda, serta mengkonfigurasi menu, templat, gaya dan pratetap anda secara automatik. Anda boleh membina laman web anda menggunakan AI, atau pilih daripada Starter Site yang dihasilkan dengan teliti.

en: Use Google Fonts
ms: Gunakan Google Fonts

en: Use Placeholder Images
ms: Guna Imej Pemegang Tempat

en: Use Pre-Made Starter Site
ms: Guna Starter Site Sedia Dibuat

en: Use Relative Image Paths
ms: Guna Laluan Imej Relatif

en: Use Stock Images (Faster)
ms: Guna Imej Stok (Lebih Pantas)

en: Use This Code
ms: Guna Kod Ini

en: Use This Image
ms: Guna Imej Ini

en: Use This Text
ms: Guna Teks Ini

en: Use excerpts when defined
ms: Gunakan petikan apabila ditetapkan

en: Use resizing
ms: Guna penskalaan

en: Use selection as reference
ms: Gunakan pilihan sebagai rujukan

en: Use your original image as reference in the selected area. Changes will be more seamlessly integrated into the modified image.
ms: Gunakan imej asal anda sebagai rujukan dalam kawasan yang dipilih. Perubahan akan disepadukan dengan lebih lancar ke dalam imej yang diubah suai.

en: Used for icon button type
ms: Digunakan untuk jenis butang ikon

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: Username:
ms: Nama Pengguna:

en: Using Divi AI
ms: Menggunakan AI Divi

en: Using Divi Cloud
ms: Menggunakan Divi Cloud

en: Using the Divi Builder
ms: Menggunakan Divi Builder

en: Using the Divi Library
ms: Menggunakan Pustaka Divi

en: Using the Divi Theme Builder
ms: Menggunakan Divi Theme Builder

en: Vector Graphic
ms: Grafik Vektor

en: Vertical Menu Orientation
ms: Orientasi Menu Menegak

en: Vertically Centered
ms: Di Tengah Secara Menegak

en: View Details
ms: Lihat Butiran

en: View Full Development Roadmap
ms: Lihat Pelan Halatuju Pembangunan Penuh

en: View My Site
ms: Lihat Laman Saya

en: View Theme Options
ms: Lihat Pilihan Tema

en: View in Divi Marketplace
ms: Lihat di Divi Marketplace

en: Visit The Migrator
ms: Lawati Migrator

en: Warning: This can cause JavaScript errors in some cases and should be used with care. When enabled, scripts registered by plugins and themes will be deferred to improve performance and jQuery will always be loaded in the body.
ms: Amaran: Ini boleh menyebabkan ralat JavaScript dalam sesetengah kes dan perlu digunakan dengan berhati-hati. Apabila didayakan, skrip yang didaftarkan oleh pemalam dan tema akan ditangguhkan untuk meningkatkan prestasi dan jQuery akan sentiasa dimuatkan dalam badan halaman.

en: Watch video tutorials
ms: Tonton tutorial video

en: Watercolor
ms: Cat Air

en: We are scanning your website to assess its compatibility with Divi 5. If your website is using modules that are not yet supported, we'll let you know which parts of your website will be affected so that you can decide whether or not to proceed with the migration. Unsupported modules will continue to function but won't benefit from Divi 5's performance improvements.
ms: Kami sedang mengimbas laman web anda untuk menilai keserasiannya dengan Divi 5. Jika laman web anda menggunakan modul yang belum disokong, kami akan memaklumkan bahagian mana pada laman web anda yang akan terjejas supaya anda boleh memutuskan sama ada mahu meneruskan migrasi atau tidak. Modul yang tidak disokong akan terus berfungsi tetapi tidak akan mendapat manfaat daripada penambahbaikan prestasi Divi 5.

en: We want to provide the community with as much information as possible about the current state of Divi 5. We give monthly updates on our progress and cover various topics related to Divi 5.
ms: Kami mahu memberikan komuniti sebanyak mungkin maklumat tentang keadaan semasa Divi 5. Kami menyediakan kemas kini bulanan tentang kemajuan kami dan meliputi pelbagai topik berkaitan Divi 5.

en: Web Agency
ms: Agensi Web

en: Web Agency Careers Page
ms: Halaman Kerjaya Agensi Web

en: Web Agency Contact Page
ms: Halaman Hubungi Agensi Web

en: Web Agency Home Page
ms: Halaman Utama Agensi Web

en: Web Agency Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Agensi Web

en: Web Agency Portfolio Page
ms: Halaman Portfolio Agensi Web

en: Web Agency Pricing Page
ms: Halaman Harga Agensi Web

en: Web Agency Services Page
ms: Halaman Perkhidmatan Agensi Web

en: Website Build Complete!
ms: Pembinaan Laman Web Selesai!

en: Website Content Width
ms: Lebar Kandungan Laman Web

en: Website Default
ms: Lalai Laman Web

en: Website Description (Optional)
ms: Penerangan Laman Web (Pilihan)

en: Website Gutter Width
ms: Lebar Gutter Laman Web

en: Website Pages
ms: Halaman Laman Web

en: Wedding
ms: Perkahwinan

en: Wedding About Page
ms: Halaman Perihal Perkahwinan

en: Wedding Blog Page
ms: Halaman Blog Perkahwinan

en: Wedding Contact Page
ms: Halaman Hubungi Perkahwinan

en: Wedding Details Page
ms: Halaman Butiran Perkahwinan

en: Wedding Gallery Page
ms: Halaman Galeri Perkahwinan

en: Wedding Home Page
ms: Halaman Utama Perkahwinan

en: Welcome to %s
ms: Selamat Datang Ke %s

en: Welcome to Divi!
ms: Selamat Datang ke Divi!

en: Welcome to Divi! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
ms: Selamat datang ke Divi! Sebelum meneroka tema baharu anda, sila lawati halaman <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Dokumentasi Divi</a> untuk akses kepada puluhan tutorial mendalam.

en: We’re Migrating Your Site to the %s Framework!
ms: Kami Sedang Migrasikan Laman Anda Ke Rangka Kerja %s!

en: What are you writing about?
ms: Anda sedang menulis tentang apa?

en: What happens when I run the Divi 5 migrator?
ms: Apa Yang Berlaku Apabila Saya Menjalankan Pemigrasi Divi 5?

en: What if something breaks after I run the migrator?
ms: Bagaimana Jika Sesuatu Rosak Selepas Saya Menjalankan Pemigrasi?

en: What language should Divi AI write in? Divi AI can write in over 26 languages!
ms: Dalam bahasa apakah Divi AI patut menulis? Divi AI boleh menulis dalam lebih 26 bahasa!

en: What type of content are you writing? This will help Divi AI tailor the output to your desired format.
ms: Apakah jenis kandungan yang anda tulis? Ini akan membantu Divi AI menyesuaikan output mengikut format yang anda inginkan.

en: What would you like to create using custom code?
ms: Apakah yang anda ingin cipta menggunakan kod tersuai?

en: When Critical CSS is enabled, Divi determines an "above the fold threshold" and defers all styles for elements below the fold. However, this threshold is just a estimate and can vary on different devices. Increasing threshold height will deffer fewer styles, resulting in slightly slower load times but less of a chance for Cumulative Layout Shifts to occur. If you are experiencing CLS issues you can increase the threshold height.
ms: Apabila CSS Kritikal didayakan, Divi menentukan "ambang di atas lipatan" dan menangguhkan semua gaya untuk elemen di bawah lipatan. Walau bagaimanapun, ambang ini hanyalah anggaran dan boleh berbeza pada peranti yang berlainan. Meningkatkan ketinggian ambang akan menangguhkan lebih sedikit gaya, menghasilkan masa muat yang sedikit lebih perlahan tetapi mengurangkan kemungkinan berlakunya Anjakan Reka Letak Kumulatif. Jika anda mengalami isu CLS, anda boleh meningkatkan ketinggian ambang.

en: When possible, jQuery and jQuery Migrate will be moved to the body to speed up load times. If a third party plugin registers jQuery as a dependency, it will be moved back to the head.
ms: Jika boleh, jQuery dan jQuery Migrate akan dialihkan ke badan halaman untuk mempercepatkan masa muat. Jika pemalam pihak ketiga mendaftarkan jQuery sebagai kebergantungan, ia akan dialihkan semula ke bahagian head.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
ms: Apabila anda menetapkan kata kunci menggunakan medan tersuai, anda hendaklah menggunakan nilai ini untuk Nama medan tersuai. Nilai medan tersuai anda hendaklah kata kunci meta yang anda mahu gunakan, dipisahkan dengan koma.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
ms: Apabila anda menetapkan perihalan meta menggunakan medan tersuai, anda hendaklah menggunakan nilai ini untuk Nama medan tersuai. Nilai medan tersuai anda hendaklah perihalan tersuai yang anda mahu gunakan.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
ms: Apabila anda menetapkan tajuk menggunakan medan tersuai, anda hendaklah menggunakan nilai ini untuk Nama medan tersuai. Nilai medan tersuai anda hendaklah tajuk tersuai yang anda mahu gunakan.

en: When you save layouts to Divi Cloud, they become available on every website you build.
ms: Apabila anda menyimpan reka letak ke Divi Cloud, ia akan tersedia di setiap laman web yang anda bina.

en: When you sync %s to Divi Cloud, they become available on every website you build.
ms: Apabila anda menyegerakkan %s ke Divi Cloud, ia akan tersedia di setiap laman web yang anda bina.

en: While Divi 5 was built to be backward compatible, the backward compatibility system is in its alpha stage. Some creators don't want to participate in the testing phase.
ms: Walaupun Divi 5 dibina untuk serasi ke belakang, sistem keserasian ke belakang masih berada pada peringkat alfa. Sesetengah pencipta tidak mahu menyertai fasa ujian.

en: While creating your site, something got hung up. Click Retry to resume where things left off, or Cancel to restore your site to its previous state.
ms: Semasa mencipta laman anda, proses tersekat. Klik Cuba Lagi untuk sambung dari tempat terakhir, atau Batal untuk memulihkan laman anda kepada keadaan sebelumnya.

en: Why am I getting an orange warning in the admin bar?
ms: Mengapa Saya Mendapat Amaran Oren Dalam Bar Pentadbir?

en: Widget Bullet Color
ms: Warna Butir Widget

en: Widget Header Color
ms: Warna Pengepala Widget

en: Widget Link Color
ms: Warna Pautan Widget

en: Widget Text Color
ms: Warna Teks Widget

en: Widgets
ms: Widget

en: Widgets are Incompatible with %s
ms: Widget Tidak Serasi Dengan %s

en: Width
ms: Lebar

en: Will Divi 5 work with modules from the Divi Marketplace?
ms: Adakah Divi 5 Akan Berfungsi Dengan Modul Daripada Divi Marketplace?

en: WooCommerce Plugin Status
ms: Status Pemalam WooCommerce

[ctx: WooCommerce items number]
en: %1$s Item | %1$s Items
ms[0]: Item %1$s
ms[1]: Item %1$s

en: WordPress loads it's own WordPress emojis. Modern browsers support native emojis, making WordPress's emojis unnecessary in most cases. Removing WordPress emojis removes unneeded assets and improves performance.
ms: WordPress memuatkan emoji WordPress-nya sendiri. Pelayar moden menyokong emoji natif, menjadikan emoji WordPress tidak diperlukan dalam kebanyakan kes. Mengalih keluar emoji WordPress menghapuskan aset yang tidak diperlukan dan meningkatkan prestasi.

en: Words
ms: Perkataan

en: Write %s With AI
ms: Tulis %s Dengan AI

en: Writing Content
ms: Menulis Kandungan

en: Writing Text Content
ms: Menulis Kandungan Teks

en: X Profile Url
ms: X Profil URL

en: Yes
ms: Ya

en: Yoga Studio
ms: Studio Yoga

en: Yoga Studio About Page
ms: Halaman Perihal Studio Yoga

en: Yoga Studio Blog Page
ms: Halaman Blog Studio Yoga

en: Yoga Studio Classes Page
ms: Halaman Kelas Studio Yoga

en: Yoga Studio Contact Page
ms: Halaman Hubungi Studio Yoga

en: Yoga Studio Home Page
ms: Halaman Utama Studio Yoga

en: Yoga Studio Landing Page
ms: Halaman Pendaratan Studio Yoga

en: Yoga Studio Team Page
ms: Halaman Pasukan Studio Yoga

en: You are using outdated version of Divi. New version is
ms: Anda menggunakan versi Divi yang lapuk. Versi baharu ialah

en: You are using the latest version of Divi.
ms: Anda menggunakan versi terkini Divi.

en: You can continue to alter and improve the content that was generated by giving AI further instructions.
ms: Anda boleh terus mengubah dan menambah baik kandungan yang dijana dengan memberikan arahan lanjut kepada AI.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
ms: Anda boleh nyahdayakan pilihan ini jika anda mahu mengalih keluar komen dan borang komen daripada halaman siaran tunggal.

en: You can find your API Key <a href="%s" target="_blank">here</a>.
ms: Anda boleh mendapatkan Kunci API anda <a href="%s" target="_blank">di sini</a>.

en: You can generate 10 layouts
ms: Anda boleh menjana 10 reka letak

en: You can try out Divi AI 100 times
ms: Anda boleh mencuba Divi AI 100 kali

en: You can visit Elegant Themes and contact our support team using the pink chat icon. Give them details about the bug, and we'll handle it from there!
ms: Anda boleh melawat Elegant Themes dan menghubungi pasukan sokongan kami menggunakan ikon sembang berwarna merah jambu. Berikan mereka butiran tentang pepijat tersebut, dan kami akan uruskannya dari situ!

en: You don't have pages
ms: Anda tiada halaman

en: You have hit your 500MB Limit. To continue to save items to your Divi Cloud, you must delete some of your existing items to free up space or upgrade your Divi Cloud storage.
ms: Anda telah mencapai had 500MB anda. Untuk terus menyimpan item ke Divi Cloud anda, anda mesti memadam sebahagian item sedia ada untuk mengosongkan ruang atau menaik taraf storan Divi Cloud anda.

en: You have to update Divi in order to use AI.
ms: Anda perlu mengemas kini Divi untuk menggunakan AI.

en: You will see this warning if a page contains an un-converted Divi 4 module, of if one of your plugins uses the legacy Divi 4 framework. We built Divi 5 to be backwards compatible with Divi 4 plugins, such as modules from the Divi Marketplace. Until creators update their plugins for Divi 5, legacy plugins will continue to function using the legacy Divi 4 framework. However, loading the Divi 4 framework comes at a performance cost. The orange warning informs you that a plugin you are using is tapping into the legacy framework, and the page is not benefiting from Divi 5's performance improvements.
ms: Anda akan melihat amaran ini jika sesuatu halaman mengandungi modul Divi 4 yang belum ditukar, atau jika salah satu plugin anda menggunakan rangka kerja legasi Divi 4. Kami membina Divi 5 supaya serasi ke belakang dengan plugin Divi 4, seperti modul daripada Divi Marketplace. Sehingga pencipta mengemas kini plugin mereka untuk Divi 5, plugin legasi akan terus berfungsi menggunakan rangka kerja legasi Divi 4. Walau bagaimanapun, memuatkan rangka kerja Divi 4 menjejaskan prestasi. Amaran oren memaklumkan anda bahawa plugin yang anda gunakan sedang menggunakan rangka kerja legasi, dan halaman tersebut tidak mendapat manfaat daripada peningkatan prestasi Divi 5.

en: Your %1$s subscription has expired. In order to download Premade Layouts from the %2$s Library you must <a href="%3$s" target="_blank">renew your subscription</a>.
ms: Langganan %1$s anda telah tamat tempoh. Untuk memuat turun Reka Letak Prasiap daripada Pustaka %2$s, anda mesti <a href="%3$s" target="_blank">memperbaharui langganan anda</a>.

en: Your Divi AI usage limit has been exceeded. Upgrade Divi AI membership to use Divi AI without any limits!
ms: Had penggunaan Divi AI anda telah melebihi. Naik taraf keahlian Divi AI untuk menggunakan Divi AI tanpa sebarang had!

en: Your Divi Cloud Session Has Ended
ms: Sesi Divi Cloud Anda Telah Tamat

en: Your Divi Cloud membership has expired
ms: Keahlian Divi Cloud anda telah tamat tempoh

en: Your Divi Cloud membership has expired. To access items stored on your cloud, please <a href="%s" target="_blank">renew your Divi Cloud membership</a>.
ms: Keahlian Divi Cloud anda telah tamat tempoh. Untuk mengakses item yang disimpan pada awan anda, sila <a href="%s" target="_blank">perbaharui keahlian Divi Cloud anda</a>.

en: Your Divi Cloud session has ended. Please try logging in again. If you continue to experience authorization failures, try closing Library modal and opening it again so that your authorization token can be regenerated.
ms: Sesi Divi Cloud anda telah tamat. Sila cuba log masuk semula. Jika anda terus mengalami kegagalan kebenaran, cuba tutup modal Pustaka dan bukanya semula supaya token kebenaran anda boleh dijana semula.

en: Your Divi is outdated
ms: Divi Anda Tidak Dikemas Kini

en: Your Divi license key has expired
ms: Kunci lesen Divi anda telah tamat tempoh

en: Your Divi license key is active
ms: Kunci lesen Divi anda aktif

en: Your Divi license key is invalid
ms: Kunci lesen Divi anda tidak sah

en: Your Elegant Themes username is invalid
ms: Nama pengguna Elegant Themes anda tidak sah

en: Your Existing Pages
ms: Halaman Sedia Ada Anda

en: Your Saved Layouts
ms: Susun Atur Tersimpan Anda

en: Your Site Is Ready!
ms: Laman Anda Sudah Sedia!

en: Your Site Is Using Modules Not Fully Supported By %s
ms: Laman Anda Menggunakan Modul Yang Tidak Disokong Sepenuhnya Oleh %s

en: Your Website Doesn't require Migration. You're Ready To Go!
ms: Laman Web Anda Tidak Memerlukan Migrasi. Anda Sedia Untuk Bermula!

en: Your free Divi AI usage limit has been exceeded. Purchase a Divi AI membership to use Divi AI without any limits!
ms: Had penggunaan Divi AI percuma anda telah melebihi. Beli keahlian Divi AI untuk menggunakan Divi AI tanpa sebarang had!

en: Your image will be upscaled to the size defined here.
ms: Imej anda akan ditingkatkan resolusinya ke saiz yang ditetapkan di sini.

en: Your license key has expired.
ms: Kunci lesen anda telah tamat tempoh.

en: Your site uses third party modules that are not currently supported by %s. That's ok; you can still migrate. However, these modules won't be converted and will run in backward compatibility mode. The parts of your website that use these modules will not benefit from Divi 5's performance improvements, and unconverted modules can't use Divi 5's new features. If your website relies heavily on incompatible modules, you may consider sticking with Divi 4 until the developers update the modules for Divi 5.
ms: Laman anda menggunakan modul pihak ketiga yang belum disokong oleh %s. Tidak mengapa; anda masih boleh migrasikan. Walau bagaimanapun, modul ini tidak akan ditukar dan akan berjalan dalam mod keserasian ke belakang. Bahagian laman web anda yang menggunakan modul ini tidak akan mendapat manfaat daripada peningkatan prestasi Divi 5, dan modul yang tidak ditukar tidak boleh menggunakan ciri baharu Divi 5. Jika laman web anda sangat bergantung pada modul yang tidak serasi, anda mungkin ingin kekal menggunakan Divi 4 sehingga pembangun mengemas kini modul untuk Divi 5.

en: Your website is being created! Sit back and relax while Divi Quick Sites generates content and configures your menu, templates, styles and presets.
ms: Laman web anda sedang dicipta! Duduk dan bertenang sementara Divi Quick Sites menjana kandungan serta mengkonfigurasi menu, templat, gaya dan pratetap anda.

en: Your website is ready to go. Below is a list of pages and templates that were created. Next, visit your website and jump into the Divi Builder to edit your content.
ms: Laman web anda sudah sedia digunakan. Di bawah ialah senarai halaman dan templat yang telah dicipta. Seterusnya, lawati laman web anda dan buka Divi Builder untuk mengedit kandungan anda.

en: Your website's existing content will be returned to the state that it was in before converting to Divi 5. You will lose any changes you made while using Divi 5. Only posts and pages that existed before conversion will be affected.
ms: Kandungan sedia ada laman web anda akan dikembalikan kepada keadaan sebelum ditukar kepada Divi 5. Anda akan kehilangan sebarang perubahan yang anda buat semasa menggunakan Divi 5. Hanya kiriman dan halaman yang wujud sebelum penukaran akan terjejas.

en: You’re Almost There!
ms: Anda Hampir Berjaya!

en: comments
ms: komen

[ctx: documentation links]
en: Support
ms: Sokongan

en: for free. Upgrade to enjoy
ms: secara percuma. Naik taraf untuk menikmati

[ctx: general options]
en: General
ms: Umum

en: hide error message
ms: sembunyikan mesej ralat

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
ms: Integrasi

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
ms: Navigasi

[ctx: page/post]
en: Layout
ms: Susun Atur

en: request it here
ms: mohon di sini

en: settings reset.
ms: tetapan ditetapkan semula.

en: settings saved.
ms: tetapan disimpan.

en: show error message
ms: paparkan mesej ralat

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
ms: Iklan

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
ms: Pewarnaan

[ctx: theme updates]
en: Updates
ms: Kemas Kini

en: unlimited usage.
ms: penggunaan tanpa had.

en: uploaded logo
ms: logo dimuat naik

en: you don't have sufficient permissions to access this page
ms: anda tidak mempunyai kebenaran yang mencukupi untuk mengakses halaman ini

en: « Go Back
ms: « Kembali
