Divi 5.0.0-public-beta.2.2 - en to sr translation catalogue (1505 entries)

en:  Enable custom title
sr:  Omogući prilagođeni naslov

en:  Enable meta description
sr:  Omogući meta opis

en:  Enable meta keywords
sr:  Omogući meta ključne reči

en: %1$d %2$s are Incompatible with %3$s
sr: %1$d %2$s Nisu Kompatibilni sa %3$s

en: %1$d %2$s is Incompatible with %3$s
sr: %1$d %2$s Nije Kompatibilno sa %3$s

en: %1$s Columns
sr: %1$s Kolona

en: %1$s Images Used From Unsplash
sr: %1$s Slika Korišćeno Sa Unsplash-a

en: %1$s Modules Ready to be Converted to %2$s
sr: Modula Spremnih Za Konverziju U %2$s: %1$s

en: %1$s Widget is Incompatible with %2$s
sr: Vidžet %1$s Nije Kompatibilan Sa %2$s

en: %1$s Widgets are Incompatible with %2$s
sr: Vidžeti %1$s Nisu Kompatibilni Sa %2$s

en: %1$s could not be displayed.
sr: %1$s nije mogao da se prikaže.

en: %d Item
sr: %d Stavka

en: %d Items
sr: %d Stavki

en: %d Layout
sr: %d Raspored

en: %d Layout Pack
sr: %d Paket Rasporeda

en: %d Layout Packs
sr: %d Paketa Rasporeda

en: %d Layouts
sr: %d Rasporeda

en: %d Module
sr: %d Modul

en: %d Modules
sr: %d Modula

en: %d Page
sr: %d Stranica

en: %d Pages
sr: %d Stranica

en: %d Reviews
sr: %d Recenzija

en: %d Row
sr: %d Red

en: %d Rows
sr: %d Redova

en: %d Sales
sr: %d Prodaja

en: %d Section
sr: %d Sekcija

en: %d Sections
sr: %d Sekcija

en: %d Total Layouts
sr: %d Ukupno Rasporeda

en: %s Name
sr: Naziv Za %s

en: %s News And Resources
sr: Vesti I Resursi Za %s

en: %s Plugin is Potentially Incompatible
sr: Dodatak %s Je Potencijalno Nekompatibilan

en: %s Plugins are Potentially Incompatible
sr: Dodaci %s Su Potencijalno Nekompatibilni

en: %s Roadmap
sr: %s Plan

en: %s Theme Options
sr: Opcije Teme: %s

en: %s Theme Templates Are Incompatible With %s
sr: Šabloni Teme %s Nisu Kompatibilni Sa %s

en: &laquo; Older Entries
sr: &laquo; Stariji Unosi

en: (no title)
sr: (bez naslova)

en: + Add One More Tab
sr: + Dodaj Još Jednu Karticu

en: 0 Comments
sr: 0 Komentara

en: 0 comments
sr: 0 komentara

en: 1 Column
sr: 1 Kolona

en: 1 Comment
sr: 1 Komentar

en: 1 comment
sr: 1 komentar

en: 404 Not Found
sr: 404 Nije Pronađeno

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
sr: <div class="updated"><p>Ovo je nova instalacija teme %1$s. Ne zaboravite da odete u <a href="%2$s">ePanel</a> da biste je podesili. Ova poruka će nestati kada kliknete na dugme Sačuvaj na <a href="%2$s">stranici opcija teme</a>.</p></div>

en: <em>Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Learn more here</a></em>. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly
sr: <em>Pre nego što možete da primate ažuriranja proizvoda, prvo morate da potvrdite svoju Elegant Themes pretplatu. Da biste to uradili, potrebno je da unesete i svoje Elegant Themes korisničko ime i Elegant Themes API ključ u karticu Updates u podešavanjima teme i dodataka. Da biste pronašli svoj API ključ, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">prijavite se</a> na svoj Elegant Themes nalog i idite na stranicu <strong>Account > API Key</strong>. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Saznajte više ovde</a></em>. Ako i dalje dobijate ovu poruku, proverite da li su korisničko ime i API ključ ispravno uneti

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
sr: <span class="meta-nav">&larr;</span> Stariji Komentari

en: AI Default
sr: AI Podrazumevano

en: AI Unlimited
sr: AI Bez Ograničenja

en: API Key
sr: API Ključ

en: About
sr: Oko

en: About %s seconds remaining
sr: Preostalo je oko %s sekundi

en: About Me
sr: O Meni

en: Abstract Art
sr: Apstraktna Umetnost

en: Access Your %s From Any Website
sr: Pristupite Svom %s Sa Bilo Kojeg Sajta

en: Activate WooCommerce Plugin
sr: Aktiviraj Dodatak WooCommerce

en: Activating WooCommerce
sr: Aktiviranje WooCommerce

en: Active Link Color
sr: Boja Aktivnog Linka

en: Active Primary Menu Link Color
sr: Boja Aktivnog Linka Primarnog Menija

en: Add A Custom Page
sr: Dodaj Prilagođenu Stranicu

en: Add Author Bio
sr: Dodaj Biografiju Autora

en: Add Background Color
sr: Dodaj Boju Pozadine

en: Add Button Icon
sr: Dodaj Ikonu Dugmetu

en: Add ET Box
sr: Dodaj ET okvir

en: Add ET Button
sr: Dodaj ET dugme

en: Add ET Learn more block
sr: Dodaj ET blok „Saznajte više“

en: Add ET Tabs
sr: Dodaj ET kartice

en: Add Element
sr: Dodaj Element

en: Add From Library
sr: Dodaj Iz Biblioteke

en: Add New Category
sr: Dodaj Novu Kategoriju

en: Add New Cloud Category
sr: Dodaj Novu Cloud Kategoriju

en: Add New Cloud Tag
sr: Dodaj Novu Cloud Oznaku

en: Add New Layout
sr: Dodaj Novi Raspored

en: Add New Pack
sr: Dodaj Novi Paket

en: Add New Page
sr: Dodaj Novu Stranicu

en: Add New Tag
sr: Dodaj Novu Oznaku

en: Add New Theme Options
sr: Dodaj Nove Opcije Teme

en: Add Theme Options
sr: Dodaj Opcije Teme

en: Add To Categories
sr: Dodaj U Kategorije

en: Add To Divi Cloud
sr: Dodaj U Divi Cloud

en: Add To Favorites
sr: Dodaj U Omiljene

en: Add To Tags
sr: Dodaj U Oznake

en: Add a Tooltip Text
sr: Dodaj Tekst Opisa

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
sr: Dodajte kod u < body > (dobro za kodove za praćenje kao što je google analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
sr: Dodajte kod u < head > vašeg bloga

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
sr: Dodajte kod na dno objava, pre komentara

en: Add code to the top of your posts
sr: Dodajte kod na vrh objava

en: Added Context
sr: Dodati Kontekst

en: Adjust Divi AI Default Styles
sr: Podesite Podrazumevane Stilove Divi AI

en: Adsense Code
sr: Adsense Kod

en: Advanced Settings
sr: Napredna Podešavanja

en: Advertisement
sr: Oglas

en: Agency About Page
sr: O Nama Stranica Agencije

en: Agency Blog Page
sr: Blog Stranica Agencije

en: Agency Contact Page
sr: Kontakt Stranica Agencije

en: Agency Home Page
sr: Početna Stranica Agencije

en: Agency Landing Page
sr: Odredišna Stranica Agencije

en: Agency Portfolio Page
sr: Portfolio Stranica Agencije

en: Agency Pricing Page
sr: Cenovnik Stranica Agencije

en: All
sr: Sve

en: All %1$s are Compatible with %2$s
sr: Svi %1$s Su Kompatibilni sa %2$s

en: All Active Plugins are Compatible with %s
sr: Svi Aktivni Dodaci Su Kompatibilni Sa %s

en: All Body Templates are Compatible with %s
sr: Svi Šabloni Glavnog Sadržaja Su Kompatibilni Sa %s

en: All Divi users can store up to %s items to their Divi Cloud for free. To save more items to your cloud and unlock unlimited storage, upgrade your Divi Cloud membership today. If you build Divi websites for a living, Divi Cloud is an awesome add-on and an amazing time saver. You are going to love it!
sr: Svi Divi korisnici mogu besplatno da sačuvaju do %s stavki u svom Divi Cloud-u. Da biste sačuvali više stavki u cloudu i otključali neograničeno skladište, nadogradite svoje Divi Cloud članstvo danas. Ako pravite Divi veb-sajtove profesionalno, Divi Cloud je sjajan dodatak i ogromna ušteda vremena. Svidjeće vam se!

en: All Footer Templates are Compatible with %s
sr: Svi Šabloni Podnožja Su Kompatibilni Sa %s

en: All Header Templates are Compatible with %s
sr: Svi Šabloni Zaglavlja Su Kompatibilni Sa %s

en: All Plugins are Compatible with %s
sr: Svi Dodaci Su Kompatibilni sa %s

en: All Presets are Compatible with %s
sr: Svi Preseti Su Kompatibilni sa %s

en: All Theme Builder Templates are Compatible with %s
sr: Svi Theme Builder Šabloni Su Kompatibilni sa %s

en: All Theme Options
sr: Sve Opcije Teme

en: All Widget Areas are Compatible with %s
sr: Sve Oblasti Vidžeta Su Kompatibilne sa %s

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
sr: Sav kod koji ovde postavite pojaviće se u odeljku body na svim stranicama vašeg bloga. Ovo je korisno ako treba da ubacite piksel za praćenje za brojač statistike kao što je Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
sr: Sav kod koji ovde postavite pojaviće se u odeljku head na svakoj stranici vašeg bloga. Ovo je korisno kada treba da dodate JavaScript ili CSS na sve stranice.

en: Any code you place here will be placed at the bottom of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
sr: Sav kod koji ovde postavite biće dodat na dno svih pojedinačnih objava. Ovo je korisno ako želite da integrišete stvari kao što su linkovi za deljenje na društvenim mrežama.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
sr: Sav kod koji ovde postavite biće dodat na vrh svih pojedinačnih objava. Ovo je korisno ako želite da integrišete stvari kao što su linkovi za deljenje na društvenim mrežama.

[ctx: Apply layout to the page]
en: Use This Layout
sr: Koristi Ovaj Raspored

en: Archives
sr: Arhive

en: Are You Sure?
sr: Da Li Ste Sigurni?

en: Are you sure want to remove this page?
sr: Da li ste sigurni da želite da uklonite ovu stranicu?

en: As with any major update, it's important that you back up your website and test the migration on a staging site. If something does go wrong and you forgot to back up, the Divi 5 Migrator automatically backs up your post content, and you can restore that content and roll back to Divi 4 if you choose.
sr: Kao i kod svakog velikog ažuriranja, važno je da napravite rezervnu kopiju sajta i testirate migraciju na staging sajtu. Ako nešto pođe po zlu, a zaboravili ste da napravite rezervnu kopiju, Divi 5 Migrator automatski pravi rezervnu kopiju sadržaja vaših postova, pa možete da vratite taj sadržaj i po želji se vratite na Divi 4.

en: Aspect Ratio
sr: Odnos Stranica

en: At Least
sr: Najmanje

en: Authentication
sr: Autentifikacija

en: Authentication Required
sr: Potrebna je Autentifikacija

en: Author
sr: Autor

en: Author Image URL
sr: URL Slike Autora

en: Auto
sr: Automatski

en: Auto Speed
sr: Brzina Automatskog Prelaza

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
sr: Brzina automatskog slajdera (radi samo ako je Automatski podešeno na Da)

en: Back To Top Button
sr: Dugme Povratak Na Vrh

en: Background
sr: Pozadina

en: Background Color
sr: Boja Pozadine

en: Background Fill Description
sr: Opis Popune Pozadine

en: Background Image
sr: Slika Pozadine

en: Background Position
sr: Pozicija Pozadine

en: Background Repeat
sr: Ponavljanje Pozadine

en: Background image URL or base64 string is required.
sr: Neophodan je URL pozadinske slike ili base64 niz.

en: Backwards Compatibility Mode Enabled
sr: Režim Kompatibilnosti Unazad Je Omogućen

en: Banner
sr: Baner

en: Before generating a new image, you must extend the image canvas using the draggable anchors.
sr: Pre generisanja nove slike, morate proširiti platno slike pomoću sidara koja se prevlače.

en: Before generating a new image, you must make a rough sketch of the object you want to add.
sr: Pre generisanja nove slike, morate napraviti grubu skicu objekta koji želite da dodate.

en: Before generating a new image, you must paint the area of the image you want to modify.
sr: Pre generisanja nove slike, morate prebojiti oblast slike koju želite da izmenite.

en: Before you can download Premade Layouts from the %1$s Library you must authenticate your %2$s subscription.
sr: Pre nego što možete da preuzmete Unapred Pripremljene Rasporede iz Biblioteke %1$s, morate da autentifikujete svoju pretplatu za %2$s.

en: Before you can generate Text using the Divi AI you must authenticate your Elegant Themes subscription.
sr: Pre nego što možete da generišete tekst pomoću Divi AI, morate da autentifikujete svoju pretplatu na Elegant Themes.

en: Blog Post
sr: Blog Objavu

en: Blog Style Mode
sr: Režim Blog Stila

en: Body Font
sr: Font Glavnog Teksta

en: Body Font Color
sr: Boja Fonta Glavnog Teksta

en: Body Font Style
sr: Stil Fonta Osnovnog Teksta

en: Body Font Weight
sr: Debljina Fonta Osnovnog Teksta

en: Body Line Height
sr: Visina Linije Primarnog Teksta

en: Body Text Color
sr: Boja Osnovnog Teksta

en: Body Text Size
sr: Veličina Primarnog Teksta

en: Body/Link Line Height
sr: Visina Reda Osnovnog Teksta/Linka

en: Body/Link Text Size
sr: Veličina Teksta Osnovnog Teksta/Linka

en: Bold
sr: Podebljano

en: Border Color
sr: Boja Ivica

en: Border Radius
sr: Zaobljenje Ivica

en: Border Width
sr: Širina Ivica

en: Bottom
sr: Dole

en: Bottom Bar
sr: Donja Traka

en: Bottom to Top
sr: Od Dole Ka Gore

en: Browse All Divi Docs
sr: Pregledajte Sve Divi Dokumente

en: Browse The Marketplace
sr: Pregledajte Marketplace

en: Brush Blur
sr: Zamućenje Četkice

en: Brush Color
sr: Boja Četkice

en: Brush Size
sr: Veličina Četkice

en: Build Your Page With AI
sr: Napravite Stranicu Uz AI

en: Building Your Website
sr: Kreiranje Vašeg Veb-sajta

[ctx: Business]
en: Agency
sr: Agencija

[ctx: Business]
en: Consultant
sr: Konsultant

en: Button
sr: Dugme

en: Button Font Style
sr: Stil Fonta Dugmeta

en: Buttons
sr: Dugmad

en: Buttons Font
sr: Font Dugmadi

en: Buttons Hover Style
sr: Stil Dugmadi Pri Prelasku

en: Buttons Style
sr: Stil Dugmadi

en: Buy
sr: Kupi

en: By %s
sr: Od %s

en: By Elegant Themes
sr: Od Elegant Themes

en: By The Community
sr: Od Zajednice

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
sr: Podrazumevano komentari nisu omogućeni na stranicama, međutim, ako želite da dozvolite ljudima da komentarišu na vašim stranicama, jednostavno uključite ovu opciju.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
sr: Podrazumevano se stranice sortiraju po nazivu. Međutim, ako biste radije da se sortiraju po ID-u, možete prilagoditi ovu postavku.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
sr: Podrazumevano, navigaciona traka je uvek na vrhu ekrana. Preporučujemo da isključite ovu opciju ako morate da koristite logo viši od podrazumevanog.

en: By default the theme creates a Home link that, when clicked, leads back to your blog's homepage. If, however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
sr: Podrazumevano tema kreira link Početna koji, kada se klikne, vodi nazad na početnu stranu bloga. Međutim, ako koristite statičnu početnu stranu i već ste napravili stranicu pod nazivom Početna, dobićete dupliran link. U tom slučaju treba da isključite ovu funkciju da biste uklonili link.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
sr: Podrazumevano, tema kreira naslove objava na osnovu naslova vaše objave i naziva bloga. Ako želite da vaš meta naslov bude drugačiji od stvarnog naslova objave, možete da definišete prilagođen naslov za svaku objavu pomoću prilagođenih polja. Ova opcija mora biti omogućena da bi prilagođeni naslovi radili, i ispod morate da izaberete naziv prilagođenog polja za naslov.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
sr: Podrazumevano tema ne dodaje ključne reči u zaglavlje. Većina pretraživača više ne koristi ključne reči za rangiranje sajta, ali ih neki i dalje definišu za svaki slučaj. Ako želite da dodate meta ključne reči u zaglavlje, uključite ovu opciju i popunite polje za prilagođene ključne reči ispod.

en: By default the theme truncates your posts on index/homepages automatically to create post previews. If you would rather show your posts in full on index pages like a traditional blog then you can activate this feature.
sr: Podrazumevano, tema automatski skraćuje objave na indeksnim/početnim stranicama kako bi kreirala preglede objava. Ako biste radije prikazivali objave u celosti na indeksnim stranicama kao u tradicionalnom blogu, možete aktivirati ovu funkciju.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
sr: Podrazumevano tema koristi kombinaciju naziva bloga i opisa bloga, kako je definisano prilikom kreiranja bloga, za kreiranje naslova početne stranice. Međutim, ako želite da kreirate prilagođeni naslov, samo uključite ovu opciju i popunite polje za prilagođeni naslov ispod.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
sr: Podrazumevano tema koristi opis bloga, kako je definisano prilikom kreiranja bloga, da popuni polje meta opisa. Ako želite da koristite drugačiji opis, uključite ovu opciju i popunite polje za prilagođeni opis ispod.

en: By default thumbnail images are created using custom fields. However, if you would rather use the images that are already in your post for your thumbnail (and bypass using custom fields) you can activate this option. Once activated thumbnail images will be generated automatically using the first image in your post. The image must be hosted on your own server.
sr: Podrazumevano, sličice se kreiraju pomoću prilagođenih polja. Međutim, ako biste radije koristili slike koje već postoje u objavi kao sličicu (i preskočili prilagođena polja), možete aktivirati ovu opciju. Kada je aktivirana, sličice će se automatski generisati koristeći prvu sliku u objavi. Slika mora biti hostovana na vašem serveru.

en: By default thumbnails are not placed on pages (they are only used on posts). However, if you want to use thumbnails on pages you can! Just enable this option.
sr: Podrazumevano se sličice ne prikazuju na stranicama (koriste se samo na objavama). Međutim, ako želite da koristite sličice i na stranicama, možete! Samo uključite ovu opciju.

en: By default thumbnails are placed at the beginning of your post on single post pages. If you would like to remove this initial thumbnail image to avoid repetition simply disable this option.
sr: Podrazumevano se sličice postavljaju na početak objave na stranicama pojedinačnih objava. Ako želite da uklonite ovu početnu sličicu kako biste izbegli ponavljanje, jednostavno isključite ovu opciju.

en: CSS No Selector
sr: CSS Bez Selektora

en: CSS Snippet
sr: CSS Isječak

en: Cancel
sr: Otkaži

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treated individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
sr: Kanonikalizacija pomaže da se spreči indeksiranje dupliranog sadržaja od strane pretraživača i, kao rezultat, može pomoći da se izbegnu kazne za duplirani sadržaj i pad PageRank-a. Neke stranice mogu imati različite URL-ove koji vode na isto mesto. Na primer domain.com, domain.com/index.html i www.domain.com su različiti URL-ovi koji vode na vašu početnu stranicu. Iz perspektive pretraživača, ovi duplirani URL-ovi, koji se često javljaju i zbog prilagođenih stalnih veza, mogu biti tretirani pojedinačno umesto kao jedno odredište. Definisanje kanoničkog URL-a govori pretraživaču koji URL želite da zvanično koristi. Tema zasniva svoje kanoničke URL-ove na vašim stalnim vezama i nazivu domena definisanom u kartici podešavanja u wp-admin.

en: Canvas Size
sr: Veličina Platna

en: Caption
sr: Natpis

en: Caption goes here
sr: Natpis ide ovde

en: Caption title goes here
sr: Naslov natpisa ide ovde

en: Cartoon
sr: Crtani Film

en: Categories
sr: Kategorije

en: Category
sr: Kategorija

en: Center
sr: Centar

en: Centered
sr: Centrirano

en: Centered Inline Logo
sr: Centrirani Linijski Logo

en: Change Image
sr: Promeni Sliku

en: Change Image Style
sr: Promeni Stil Slike

en: Change Tone
sr: Promeni Ton

en: Characters
sr: Znakova

en: Chat With An Expert
sr: Ćaskajte Sa Stručnjakom

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
sr: Označite ovo polje ako želite da prikazujete meta opise na stranicama kategorija/arhiva. Opis se zasniva na opisu kategorije koji izaberete prilikom kreiranja/uređivanja kategorije u wp-admin.

en: Checking %1$s %2$s...
sr: Provera %1$s %2$s...

en: Checking Active Plugins...
sr: Provera Aktivnih Dodataka...

en: Checking Theme Builder Compatibility
sr: Provera Kompatibilnosti Theme Builder-a

en: Choose A Starter Site
sr: Izaberite Početni Sajt

en: Choose File
sr: Izaberite Fajl

en: Choose Library
sr: Izaberite Biblioteku

en: Choose Style
sr: Izaberi Stil

en: Choose Type
sr: Izaberi Tip

en: Choose an Image
sr: Izaberite Sliku

en: Choose button color
sr: Izaberite boju dugmeta

en: Choose button type
sr: Izaberite tip dugmeta

en: Choose how many times bigger you want your upscaled image to be.
sr: Izaberite koliko puta veća želite da bude slika nakon povećanja rezolucije.

en: Choose the aspect ratio that will be used for the generated image.
sr: Izaberite odnos stranica koji će se koristiti za generisanu sliku.

en: Choose the size of your new image. Blank areas of the canvas outside the bounds of your original image will be filled in with AI.
sr: Izaberite veličinu nove slike. Prazne oblasti platna van okvira originalne slike biće popunjene pomoću AI-ja.

en: Choose title autogeneration method
sr: Izaberite metod automatskog generisanja naslova

en: Choose what style of image you would like to create. Or, select none and describe the style of image in your prompt.
sr: Izaberite stil slike koji želite da kreirate. Ili izaberite nijedno i opišite stil slike u upitu.

en: Choose which items to display in the post info section
sr: Izaberite koje stavke će se prikazivati u odeljku informacija o objavi

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
sr: Izaberite Da ako želite automatsku animaciju slajdera

[ctx: Classes Page (Fitness, Training, etc)]
en: Classes
sr: Časovi

en: Clear CSS Cache
sr: Očisti CSS Keš

en: Click Below To Migrate Your Site to Divi 5
sr: Kliknite Ispod Da Migrirate Sajt Na Divi 5

en: Click here to learn more
sr: Kliknite ovde da saznate više

en: Close
sr: Zatvori

en: Close Modal
sr: Zatvori Modal

en: Code
sr: Kod

en: Code Integration
sr: Integracija Koda

en: Code Snippet
sr: Isječak Koda

en: Code Snippets Library
sr: Biblioteka Isječaka Koda

en: Code With AI
sr: Kodiraj Uz AI

en: Coffee Shop
sr: Kafić

en: Coffee Shop About Page
sr: O Nama Stranica Kafića

en: Coffee Shop Blog Page
sr: Blog Stranica Kafića

en: Coffee Shop Contact Page
sr: Kontakt Stranica Kafića

en: Coffee Shop Footer Page
sr: Stranica Podnožja Kafića

en: Coffee Shop Guide Page
sr: Vodič Stranica Kafića

en: Coffee Shop Home Page
sr: Početna Stranica Kafića

en: Coffee Shop Landing Page
sr: Odredišna Stranica Kafića

en: Coffee Shop Menu Page
sr: Meni Stranica Kafića

en: Coffee Shop Shop Page
sr: Prodavnica Stranica Kafića

en: Color
sr: Boja

en: Color Schemes
sr: Šeme Boja

en: Column Layout
sr: Raspored Kolona

en: Comic Book
sr: Strip

en: Coming Soon
sr: Uskoro

en: Comments
sr: Komentari

en: Community
sr: Zajednica

en: Compatibility Check in Progress...
sr: Provera Kompatibilnosti u Toku...

en: Complete your purchase using the pop-up to upgrade Divi Cloud.
sr: Dovršite kupovinu pomoću iskačućeg prozora da nadogradite Divi Cloud.

en: Concept Art
sr: Koncept Art

en: Configuring Theme Options
sr: Podešavanje Opcija Teme

en: Confirm
sr: Potvrdi

en: Congratulations! This site is %2$s compatible with %1$s. You can migrate your site to %1$s to take advantage of the new builder and front end page speeds. Don't forget to back up your website before migrating.
sr: Čestitamo! Ovaj sajt je kompatibilan sa %1$s u verziji %2$s. Možete da migrirate svoj sajt na %1$s da biste iskoristili novi builder i brže učitavanje stranica na front-endu. Ne zaboravite da napravite rezervnu kopiju sajta pre migracije.

en: Congratulations! You migrated your website to the Divi 5 framework. You can return to this page anytime to run a new compatibility check to see if additional modules are ready for conversion. In the future, third party modules from the Divi Marketplace, may be updated to support Divi 5. At that point, you can convert them using the migrator. Most third-party modules will not be ready for conversion at this early stage.
sr: Čestitamo! Migrirali ste svoj sajt na Divi 5 framework. Na ovu stranicu možete da se vratite u bilo kom trenutku da pokrenete novu proveru kompatibilnosti i vidite da li su dodatni moduli spremni za konverziju. U budućnosti, moduli trećih strana iz Divi Marketplace-a mogu biti ažurirani da podrže Divi 5. Tada možete da ih konvertujete pomoću migratora. Većina modula trećih strana u ovoj ranoj fazi neće biti spremna za konverziju.

en: Content
sr: Sadržaj

en: Content Length
sr: Dužina Sadržaja

en: Content Results
sr: Rezultati Sadržaja

en: Content Type
sr: Tip Sadržaja

en: Content goes here
sr: Sadržaj ide ovde

en: Content text or html
sr: Tekst sadržaja ili HTML

en: Continue Editing
sr: Nastavi Uređivanje

en: Convert Module To Row
sr: Pretvori Modul U Red

en: Convert Module To Section
sr: Pretvori Modul U Sekciju

en: Convert Row To Section
sr: Pretvori Red U Sekciju

en: Copy
sr: Kopiraj

en: Copy To
sr: Kopiraj U

en: Copy To Divi Cloud
sr: Kopiraj U Divi Cloud

en: Copy To Library
sr: Kopiraj U Biblioteku

en: Copywriter
sr: Tekstopisac

en: Copywriter About Page
sr: O Nama Stranica Copywritera

en: Copywriter Blog Page
sr: Blog Stranica Copywritera

en: Copywriter Contact Page
sr: Kontakt Stranica Copywritera

en: Copywriter FAQ Page
sr: FAQ Stranica Copywritera

en: Copywriter Home Page
sr: Početna Stranica Copywritera

en: Copywriter Landing Page
sr: Odredišna Stranica Copywritera

en: Copywriter Portfolio Page
sr: Portfolio Stranica Copywritera

en: Copywriter Pricing Page
sr: Cenovnik Stranica Copywritera

en: Copywriter Services Page
sr: Usluge Stranica Copywritera

en: Create New Category/Categories
sr: Kreiraj Novu Kategoriju/Kategorije

en: Create New Tag(s)
sr: Kreiraj Novi Tag(ove)

en: Create New Tag/Tags
sr: Kreiraj Novu Oznaku/Oznake

en: Creating %1$s Page
sr: Kreiranje Stranice %1$s

en: Creating Imagery
sr: Kreiranje Slika

en: Creating Your Menu
sr: Kreiranje Vašeg Menija

en: Creative
sr: Kreativno

en: Creators from the marketplace are hard at work updating their modules for Divi 5. Most third-party modules won't be ready for Divi 5 right away. You can still use these modules with Divi 5. However, pages using legacy modules will not benefit from Divi 5's performance improvements and will be more prone to quirks. You can always return to the migrator and convert them later, once they are ready.
sr: Kreatori sa marketplejsa vredno rade na ažuriranju svojih modula za Divi 5. Većina modula trećih strana neće odmah biti spremna za Divi 5. I dalje možete da koristite ove module sa Divi 5. Međutim, stranice koje koriste zastarele module neće imati koristi od poboljšanja performansi u Divi 5 i biće sklonije nepravilnostima. Uvek možete da se vratite u migrator i kasnije ih konvertujete, kada budu spremni.

en: Critical CSS
sr: Kritični CSS

en: Critical CSS greatly improves website load times and Google PageSpeed scores by deferring non-critical styles and eliminating render-blocking CSS requests.
sr: Kritični CSS značajno poboljšava vreme učitavanja sajta i rezultate na Google PageSpeed-u odlaganjem nekritičnih stilova i uklanjanjem CSS zahteva koji blokiraju renderovanje.

en: Critical Threshold Height
sr: Visina Kritičnog Praga

en: Current Color
sr: Trenutna Boja

en: Currently viewing archives from %1$s
sr: Trenutno gledate arhive iz %1$s

en: Custom
sr: Prilagođeno

en: Custom CSS
sr: Prilagođeni CSS

en: Custom Size
sr: Prilagođena Veličina

en: Custom field Name to be used for description
sr: Naziv prilagođenog polja za opis

en: Custom field Name to be used for keywords
sr: Naziv prilagođenog polja za ključne reči

en: Custom field Name to be used for title
sr: Naziv prilagođenog polja za naslov

en: Customize Fonts and Colors
sr: Prilagodite Fontove i Boje

en: Customize and Select Your Pages
sr: Prilagodite I Izaberite Svoje Stranice

en: Dark
sr: Tamno

en: Dashboard
sr: Kontrolna Tabla

en: Dashed
sr: Isprekidana

en: Date
sr: Datum

en: Date format
sr: Format datuma

en: Default
sr: Podrazumevano

en: Default Website Template
sr: Podrazumevani Šablon Sajta

en: Defer Additional Third Party Scripts
sr: Odloži Dodatne Skripte Trećih Strana

en: Defer Gutenberg Block CSS
sr: Odloži Gutenberg Blok CSS

en: Defer jQuery And jQuery Migrate
sr: Odloži jQuery I jQuery Migrate

en: Define a character to separate BlogName and Post title
sr: Definišite znak za razdvajanje Naziva Bloga i Naslova Objave

en: Define custom fonts and colors below or leave empty to let AI choose for you
sr: Definišite prilagođene fontove i boje ispod ili ostavite prazno da AI izabere umesto vas

en: Define how much influence your reference image has over the generated image. The less influence you give to the reference image, the more impact your image description will have.
sr: Odredite koliki uticaj referentna slika ima na generisanu sliku. Što manji uticaj date referentnoj slici, to će opis slike imati veći efekat.

en: Define your default fonts and colors or leave empty to let AI choose for you. The settings you define here will be used by default when you generate your next layout.
sr: Definišite podrazumevane fontove i boje ili ostavite prazno da AI izabere umesto vas. Podešavanja koja ovde odredite biće podrazumevano korišćena kada generišete sledeći raspored.

en: Delete
sr: Obriši

en: Delete Page
sr: Obriši Stranicu

en: Delete Permanently
sr: Trajno Obriši

en: Delete Selected Items
sr: Obriši Izabrane Stavke

en: Describe The Page You Want Divi AI To Create
sr: Opišite Stranicu Koju Želite Da Divi AI Kreira

en: Describe The Section You Want Divi AI To Create
sr: Opišite Sekciju Koju Želite Da Divi AI Kreira

en: Describe the page you want Divi AI to create. If there are specific sections, colors or fonts you want to use, let it know! Or, keep it simple and let Divi AI run with it.
sr: Opišite stranicu koju želite da Divi AI kreira. Ako postoje određene sekcije, boje ili fontovi koje želite da koristite, recite mu! Ili, neka bude jednostavno i prepustite Divi AI da to odradi.

en: Describe the section you want Divi AI to create. If there are specific elements, colors or fonts you want to use, let it know! Or, keep it simple and let Divi AI run with it.
sr: Opišite sekciju koju želite da Divi AI kreira. Ako postoje određeni elementi, boje ili fontovi koje želite da koristi, recite mu! Ili, pojednostavite i pustite Divi AI da sam odradi.

en: Design Agency
sr: Dizajn Agencija

en: Design Agency About Page
sr: O Nama Stranica Dizajn Agencije

en: Design Agency Blog Page
sr: Blog Stranica Dizajn Agencije

en: Design Agency Case Study Page
sr: Studija Slučaja Stranica Dizajn Agencije

en: Design Agency Contact Page
sr: Kontakt Stranica Dizajn Agencije

en: Design Agency Home Page
sr: Početna Stranica Dizajn Agencije

en: Design Agency Landing Page
sr: Odredišna Stranica Dizajn Agencije

en: Design Agency Portfolio Page
sr: Portfolio Stranica Dizajn Agencije

en: Design Agency Project Page 1
sr: Projekat Stranica 1 Dizajn Agencije

en: Design Agency Project Page 2
sr: Projekat Stranica 2 Dizajn Agencije

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
sr: Dizajnirao %1$s | Pokreće %2$s

en: Designing Layout
sr: Dizajniranje Rasporeda

en: Digital Painting
sr: Digitalna Slika

en: Digital Payments
sr: Digitalna Plaćanja

en: Digital Payments About Page
sr: O Nama Stranica Digitalnih Plaćanja

en: Digital Payments Blog Page
sr: Blog Stranica Digitalnih Plaćanja

en: Digital Payments Contact Page
sr: Kontakt Stranica Digitalnih Plaćanja

en: Digital Payments Features Page
sr: Funkcije Stranica Digitalnih Plaćanja

en: Digital Payments Home Page
sr: Početna Stranica Digitalnih Plaćanja

en: Digital Payments Landing Page
sr: Odredišna Stranica Digitalnih Plaćanja

en: Digital Payments Pricing Page
sr: Cenovnik Stranica Digitalnih Plaćanja

en: Digital Payments Sign-Up Page
sr: Registracija Stranica Digitalnih Plaćanja

en: Disable Footer Credits
sr: Onemogući Potpis u Podnožju

en: Disable Translations
sr: Onemogući Prevode

en: Disable WordPress Emojis
sr: Onemogući WordPress Emodžije

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
sr: Isključite ovu opciju da uklonite Google Fonts sa svojih stranica u Divi Builder-u.

en: Disable this option to remove the Google Maps API script from your Divi Builder Pages. This may improve compatibility with third party plugins that also enqueue this script. Please Note: Modules that rely on the Google Maps API in order to function properly, such as the Maps and Fullwidth Maps Modules, will still be available but will not function while this option is disabled (unless you manually add Google Maps API script).
sr: Isključite ovu opciju da uklonite skriptu Google Maps API sa svojih stranica u Divi Builder-u. Ovo može poboljšati kompatibilnost sa dodacima trećih strana koji takođe učitavaju ovu skriptu. Napomena: Moduli koji se oslanjaju na Google Maps API da bi pravilno radili, kao što su moduli Mape i Mape pune širine, i dalje će biti dostupni, ali neće raditi dok je ova opcija isključena (osim ako ručno ne dodate skriptu Google Maps API).

en: Disable top tier dropdown menu links
sr: Onemogući linkove u padajućem meniju najvišeg nivoa

en: Disable translations if you don't want to display translated theme strings on your site.
sr: Onemogućite prevode ako ne želite da prikazujete prevedene stringove teme na sajtu.

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
sr: Onemogućavanje ove opcije ukloniće kod sadržaja ispod sa vašeg bloga. Ovo vam omogućava da uklonite kod, a da ga sačuvate za kasniju upotrebu.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
sr: Onemogućavanje ove opcije ukloniće kod zaglavlja ispod sa vašeg bloga. Ovo vam omogućava da uklonite kod, a da ga sačuvate za kasniju upotrebu.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
sr: Onemogućavanje ove opcije ukloniće kod na dnu pojedinačne objave ispod sa vašeg bloga. Ovo vam omogućava da uklonite kod, a da ga sačuvate za kasniju upotrebu.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
sr: Onemogućavanje ove opcije ukloniće kod na vrhu pojedinačne objave ispod sa vašeg bloga. Ovo vam omogućava da uklonite kod, a da ga sačuvate za kasniju upotrebu.

en: Display Home link
sr: Prikaži link Početna

en: Displays About Me Information
sr: Prikazuje Informacije O Meni

en: Displays Adsense Ads
sr: Prikazuje Adsense Oglase

en: Displays Advertisements
sr: Prikazuje Oglase

en: Divi 5 Migrator
sr: Migrator Za Divi 5

en: Divi 5 cannot be activated while the following plugins are active. Please deactivate these plugins and activate Divi 5 again.
sr: Divi 5 ne može biti aktiviran dok su sledeći dodaci aktivni. Deaktivirajte ove dodatke i ponovo aktivirajte Divi 5.

en: Divi AI Default
sr: Divi AI Podrazumevano

en: Divi AI Default Styles
sr: Podrazumevani Stilovi Divi AI

en: Divi AI Server is too busy right now. Please try again in a few minutes.
sr: Divi AI server je trenutno previše zauzet. Pokušajte ponovo za nekoliko minuta.

en: Divi AI is finalizing your images!
sr: Divi AI dovršava vaše slike!

en: Divi AI will fill your layouts with relevant photos and images automatically. Using stock photos is the fastest and most reliable option. You can also generate completely unique images using AI, which takes longer but can result in a wider variety of unique images.
sr: Divi AI će automatski popuniti vaše rasporede relevantnim fotografijama i slikama. Korišćenje stok fotografija je najbrža i najpouzdanija opcija. Takođe možete generisati potpuno jedinstvene slike pomoću AI, što traje duže, ali može doneti veći izbor jedinstvenih slika.

en: Divi AI will fill your pages with relevant photos and images automatically. Using stock photos is the fastest and most reliable option. You can also generate completely unique images using AI, which takes longer.
sr: Divi AI će automatski popuniti vaše stranice relevantnim fotografijama i slikama. Korišćenje stock fotografija je najbrža i najpouzdanija opcija. Takođe možete generisati potpuno jedinstvene slike pomoću AI, što traje duže.

en: Divi Cloud Categories
sr: Kategorije Divi Cloud-a

en: Divi Cloud Tags
sr: Oznake Divi Cloud-a

en: Divi Customizer Settings
sr: Podešavanja Divi Prilagođivača

en: Divi Library
sr: Divi Biblioteka

[ctx: Divi Library]
en: %s Library
sr: Biblioteka %s

[ctx: Divi Library]
en: View Mode
sr: Režim Prikaza

[ctx: Divi Library Global Module]
en: Global
sr: Globalno

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Layout
sr: Raspored

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Module
sr: Modul

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Row
sr: Red

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Section
sr: Odeljak

en: Divi Library Snippet Name
sr: Naziv Isečka U Biblioteci Divi

[ctx: Divi Library Title]
en: Layout Details
sr: Detalji Rasporeda

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Grid View
sr: Prikaz Mreže

[ctx: Divi Library View Mode]
en: List View
sr: Prikaz Liste

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Tag View
sr: Prikaz Oznaka

[ctx: Divi Library View Mode (Layout Pack)]
en: Pack View
sr: Prikaz Paketa

en: Divi Lifetime
sr: Divi Doživotno

en: Divi Overview
sr: Pregled Divi-ja

en: Divi Page Settings
sr: Podešavanja Stranice za Divi

en: Divi Teams
sr: Divi Timovi

en: Divi Theme Templates
sr: Šabloni Tema Divi-ja

en: Divi has been installed and activated. Next, you must activate your license so that your website can receive updates. Click the button below to log in to your Elegant Themes account and automatically activate this installation.
sr: Divi je instaliran i aktiviran. Zatim morate aktivirati licencu kako bi vaš veb-sajt mogao da prima ažuriranja. Kliknite na dugme ispod da se prijavite na svoj Elegant Themes nalog i automatski aktivirate ovu instalaciju.

en: Divi is up to date
sr: Divi Je Ažuriran

en: Do you want to move selected items to your trash?
sr: Da li želite da premestite izabrane stavke u korpu?

en: Do you want to permanently delete all the items in your trash? This action cannot be undone and the items cannot be recovered.
sr: Da li želite trajno da obrišete sve stavke iz korpe? Ova radnja se ne može opozvati i stavke se ne mogu povratiti.

en: Documentation
sr: Dokumentacija

[ctx: Documentation Page]
en: Documentation
sr: Dokumentacija

en: Dot Navigation
sr: Tačkasta Navigacija

en: Dotted
sr: Tačkasta

en: Double
sr: Dvostruka

en: Download Backup Before Importing
sr: Preuzmite Rezervnu Kopiju Pre Uvoza

en: Download Compatibility Report
sr: Preuzmi Izveštaj O Kompatibilnosti

en: Download More Layouts From The Marketplace
sr: Preuzmite Još Rasporeda Sa Marketplace-a

en: Drawing
sr: Crtež

en: Dropdown Menu Animation
sr: Animacija Padajućeg Menija

en: Dropdown Menu Background Color
sr: Boja Pozadine Padajućeg Menija

en: Dropdown Menu Line Color
sr: Boja Linije Padajućeg Menija

en: Dropdown Menu Text Color
sr: Boja Teksta Padajućeg Menija

en: Duplicate
sr: Dupliraj

en: Duplicate Global Item To Cloud
sr: Dupliciraj Globalnu Stavku u Cloud

en: Duplicate Locally
sr: Dupliciraj Lokalno

en: Dynamic Icons
sr: Dinamičke Ikonice

en: Dynamic Module Framework
sr: Dinamički Okvir Modula

en: ET About Me Widget
sr: Vidžet ET O Meni

en: ET Adsense Widget
sr: Vidžet ET Adsense

en: ET Advertisement
sr: ET Oglas

en: Ecommerce
sr: E-trgovina

en: Edit
sr: Uredi

en: Edit Footer Credits
sr: Uredi Potpis u Podnožju

en: Edit Image
sr: Uredi Sliku

en: Edit Tags & Categories
sr: Uredi Oznake I Kategorije

en: Edit Theme Options
sr: Uredi Opcije Teme

en: Edit With Divi
sr: Uredi Uz Divi

en: Effect
sr: Efekat

en: Elegant Themes Account
sr: Elegant Themes Nalog

en: Email
sr: E-pošta

en: Empty Trash
sr: Isprazni Korpu

en: Enable API Key
sr: Omogući API Ključ

en: Enable Boxed Layout
sr: Omogući Uokvireni Raspored

en: Enable Divi Cloud
sr: Omogući Divi Cloud

en: Enable Divi Gallery
sr: Omogući Divi Galeriju

en: Enable Responsive Images
sr: Omogući Responzivne Slike

en: Enable Single Post 468x60 banner
sr: Omogući 468x60 baner na pojedinačnoj objavi

en: Enable Vertical Navigation
sr: Omogući Vertikalnu Navigaciju

en: Enable body code
sr: Omogući kod u sadržaju

en: Enable caching of Google Fonts and load them inline. This reduces render-blocking requests and improves page load times.
sr: Omogućite keširanje Google Fonts fontova i učitajte ih inline. Ovo smanjuje zahteve koji blokiraju renderovanje i poboljšava vreme učitavanja stranice.

en: Enable canonical URLs
sr: Omogući kanoničke URL-ove

en: Enable custom description
sr: Omogući prilagođeni opis

en: Enable custom keywords
sr: Omogući prilagođene ključne reči

en: Enable custom titles
sr: Omogući prilagođene naslove

en: Enable header code
sr: Omogući kod u zaglavlju

en: Enable meta descriptions
sr: Omogući meta opise

en: Enable single bottom code
sr: Omogući kod na dnu pojedinačne objave

en: Enable single top code
sr: Omogući kod na vrhu pojedinačne objave

en: Enable this if you want to replace the WordPress default gallery with the Divi-style gallery.
sr: Omogućite ovo ako želite da zamenite podrazumevanu WordPress galeriju galerijom u Divi stilu.

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
sr: Omogućite ovu opciju da prikažete dugme Povratak Na Vrh tokom skrolovanja

en: Enable this option to get responsive images size generated when uploading images and adding srcset attribute for images element.
sr: Omogućite ovu opciju da se pri otpremanju slika generišu responzivne veličine slika i da se za element slike doda atribut srcset.

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
sr: Omogućite ovu opciju da dobijete efekat glatkog skrolovanja pomoću točkića miša

en: Enable this option to show thumbnails on Index Pages.
sr: Uključite ovu opciju da biste prikazali sličice na indeks stranicama.

en: Enable this to allow the Divi Framework to only load the modules that are used on the page, and process the logic for the features in use.
sr: Omogućite ovo da bi Divi Framework učitao samo module koji se koriste na stranici i obradio logiku za funkcije koje su u upotrebi.

en: Enabling this option will display a 468x60 banner ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
sr: Omogućavanjem ove opcije prikazaće se baner oglas 468x60 na dnu stranica objava, ispod sadržaja pojedinačne objave. Ako je omogućeno, morate da unesete sliku banera i odredišni URL ispod.

en: Enabling this option will lower the size of Google Fonts and improve load times, however it will limit Google Fonts support in some very old browsers. You can turn this off to increase support for older browsers at a slight cost to performance.
sr: Omogućavanje ove opcije će smanjiti veličinu Google Fonts fontova i poboljšati vreme učitavanja, ali će ograničiti podršku za Google Fonts u nekim veoma starim pregledačima. Možete ovo isključiti da biste povećali podršku za starije pregledače uz mali trošak na performanse.

en: Enhance
sr: Poboljšaj

en: Enhance Image
sr: Poboljšaj Sliku

en: Enhancement Strength
sr: Jačina Poboljšanja

en: Enhancements
sr: Poboljšanja

en: Enqueue Google Maps Script
sr: Učitaj Skriptu Za Google Maps

en: Enqueue jQuery Compatibility Script
sr: Učitaj Skriptu Kompatibilnosti za jQuery

en: Enter new API Key
sr: Unesite Novi API Ključ

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
sr: Unesite URL svog Facebook profila.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
sr: Unesite URL svog Instagram profila.

en: Enter the URL of your RSS feed.
sr: Unesite URL svog RSS fid-a.

en: Enter the URL of your X Profile.
sr: Unesite URL svog X profila.

en: Enter which type of page you want.
sr: Unesite koji tip stranice želite.

en: Enter your ET Account API Key.
sr: Unesite API ključ vašeg ET naloga.

en: Enter your ET Account Username.
sr: Unesite korisničko ime vašeg ET naloga.

en: Enter your page title
sr: Unesite naslov stranice

en: Enter your website name, which will be used for meta titles and throughout your website content.
sr: Unesite naziv veb-sajta, koji će se koristiti za meta naslove i kroz sadržaj veb-sajta.

en: Enter your website slogan, which will be used in meta descriptions and as context for Divi AI.
sr: Unesite slogan veb-sajta, koji će se koristiti u meta opisima i kao kontekst za Divi AI.

en: Error
sr: Greška

en: Error loading roadmap items.
sr: Greška pri učitavanju stavki mape puta.

[ctx: Event Details Page]
en: Details
sr: Detalji

en: Exactly
sr: Tačno

en: Example: Create a services page that describes our solar installation services, including testimonials and a contact form to collect leads
sr: Primer: Kreirajte stranicu usluga koja opisuje naše usluge ugradnje solarnih sistema, uključujući utiske klijenata i kontakt obrazac za prikupljanje potencijalnih klijenata

en: Example: Create a services section that describes our solar installation services.
sr: Primer: Napravite sekciju usluga koja opisuje naše usluge solarnih instalacija.

en: Example: Our company, Sunset Solar, is a solar panel installation company serving the San Francisco Bay Area
sr: Primer: Naša kompanija, Sunset Solar, bavi se ugradnjom solarnih panela i posluje na području zaliva San Franciska

en: Exclude categories from the navigation bar
sr: Izuzmi kategorije iz navigacione trake

en: Exclude pages from the navigation bar
sr: Izuzmi stranice iz navigacione trake

en: Expand
sr: Proširi

en: Explore Other Modules With Tag
sr: Istraži Druge Module Sa Oznakom

en: Explore Other Rows With Tag
sr: Istraži Druge Redove Sa Oznakom

en: Explore Other Sections With Tag
sr: Istraži Druge Sekcije Sa Oznakom

en: Export
sr: Izvezi

en: Export %s
sr: Izvezi %s

en: Export %s Name
sr: Naziv Za Izvoz %s

en: Export Theme Options
sr: Izvezi Opcije Teme

en: Exporting your %s will create a JSON file that can be imported into a different area.
sr: Izvoz vašeg %s će kreirati JSON fajl koji može da se uveze u drugo područje.

en: Extend
sr: Proširi

en: Extend Image
sr: Proširi Sliku

en: Facebook Profile Url
sr: Facebook Profil URL

en: Fade
sr: Bledenje

en: Fade In
sr: Pojavljivanje

en: Failed to load your existing layouts. Please try again later.
sr: Učitavanje vaših postojećih rasporeda nije uspelo. Pokušajte ponovo kasnije.

en: Farmers Market
sr: Farmerska Pijaca

en: Farmers Market About Page
sr: O Nama Stranica Pijace Proizvođača

en: Farmers Market Blog Page
sr: Blog Stranica Pijace Proizvođača

en: Farmers Market Contact Page
sr: Kontakt Stranica Pijace Proizvođača

en: Farmers Market Donate Page
sr: Donacije Stranica Pijace Proizvođača

en: Farmers Market Events Page
sr: Događaji Stranica Pijace Proizvođača

en: Farmers Market Home Page
sr: Početna Stranica Pijace Proizvođača

en: Farmers Market Landing Page
sr: Odredišna Stranica Pijace Proizvođača

en: Farmers Market Market Page
sr: Pijaca Stranica Pijace Proizvođača

en: Fashion About Page
sr: O Nama Stranica Mode

en: Fashion Blog Page
sr: Blog Stranica Mode

en: Fashion Contact Page
sr: Kontakt Stranica Mode

en: Fashion Designer Page
sr: Modni Dizajner Stranica

en: Fashion Gallery Page
sr: Galerija Stranica Mode

en: Fashion Home Page
sr: Početna Stranica Mode

en: Fashion Landing Page
sr: Odredišna Stranica Mode

en: Fashion Shop Page
sr: Prodavnica Stranica Mode

en: Favorites
sr: Omiljeni

en: Fetching Pages
sr: Preuzimanje Stranica

en: Fetching Pages...
sr: Preuzimanje Stranica...

en: Finalizing Migration
sr: Završavanje Migracije

en: Find A Layout
sr: Pronađi Raspored

en: Find A Module
sr: Pronađi Modul

en: Find A Page
sr: Pronađi Stranicu

en: Find A Row
sr: Pronađi Red

en: Find A Section
sr: Pronađi Sekciju

en: Find More Layouts
sr: Pronađite Još Rasporeda

en: Fixed
sr: Fiksno

en: Fixed Menu Height
sr: Visina Fiksnog Menija

en: Fixed Navigation Bar
sr: Fiksirana Navigaciona Traka

en: Fixed Navigation Settings
sr: Podešavanja Fiksne Navigacije

en: Flip
sr: Okretanje

en: Florist
sr: Cvećara

en: Florist About Page
sr: O Nama Stranica Cvećare

en: Florist Blog Page
sr: Blog Stranica Cvećare

en: Florist Contact Page
sr: Kontakt Stranica Cvećare

en: Florist Gallery Page
sr: Galerija Stranica Cvećare

en: Florist Home Page
sr: Početna Stranica Cvećare

en: Florist Landing Page
sr: Odredišna Stranica Cvećare

en: Florist Shop Page
sr: Prodavnica Stranica Cvećare

en: Folder
sr: Fascikla

en: Font Size
sr: Veličina Fonta

en: Font Style
sr: Stil Fonta

en: Footer
sr: Podnožje

en: Footer Area
sr: Oblast Podnožja

en: Footer Background Color
sr: Boja Pozadine Podnožja

en: Footer Elements
sr: Elementi Podnožja

en: Footer Menu
sr: Meni u Podnožju

en: Footer Menu Active Link Color
sr: Boja Aktivnog Linka Menija Podnožja

en: Footer Menu Background Color
sr: Boja Pozadine Menija Podnožja

en: Footer Menu Text Color
sr: Boja Teksta Menija Podnožja

en: Forgot your <a href="%1$s" target="_blank">Username</a> or <a href="%1$s" target="_blank">Password</a>?
sr: Zaboravili ste <a href="%1$s" target="_blank">Korisničko Ime</a> ili <a href="%1$s" target="_blank">Lozinku</a>?

en: Formal
sr: Formalno

en: Free Divi Cloud Limit Reached
sr: Dostignuto Je Besplatno Ograničenje Za Divi Cloud

en: Free Trial
sr: Besplatna Probna Verzija

en: Freelancer
sr: Frilenser

en: Frequently Asked Questions
sr: Često Postavljana Pitanja

en: Fullscreen
sr: Pun Ekran

en: Fullwidth
sr: Puna Širina

en: Funny
sr: Zabavno

en: General
sr: Opšte

en: General Settings
sr: Opšta Podešavanja

en: Generate
sr: Generiši

en: Generate & Publish My Website
sr: Generiši I Objavi Moj Veb-sajt

en: Generate A New Site
sr: Generišite Novi Sajt

en: Generate Code
sr: Generiši Kod

en: Generate Four More
sr: Generiši Još Četiri

en: Generate Image With AI
sr: Generiši Sliku Pomoću AI

en: Generate Images With AI (Slower)
sr: Generiši Slike Uz AI (Sporije)

en: Generate Layout
sr: Generiši Raspored

en: Generate Modified Image
sr: Generiši Izmenjenu Sliku

en: Generate More Like This One
sr: Generiši Još Sličnih Ovoj

en: Generate My Website
sr: Generiši Moj Veb-sajt

en: Generate Page
sr: Generiši Stranicu

en: Generate Prompt With AI
sr: Generiši Prompt Pomoću AI

en: Generate Section
sr: Generiši Sekciju

en: Generate Section With AI
sr: Generiši Sekciju Uz AI

en: Generate Text
sr: Generiši Tekst

en: Generate Your Site With AI
sr: Generišite Sajt Uz AI

en: Generating
sr: Generisanje

en: Generating %1$s Pages
sr: Generisanje Stranica %1$s

en: Generating Images
sr: Generisanje Slika

en: Generating Layout
sr: Generisanje Rasporeda

en: Generating Screenshot
sr: Generisanje Snimka Ekrana

en: Generating Section
sr: Generisanje Sekcije

en: Generating Site Outline
sr: Generisanje Strukture Sajta

en: Generating Your %1$s Page
sr: Generisanje Vaše Stranice %1$s

en: Generating Your Menu
sr: Generisanje Vašeg Menija

en: Generating...
sr: Generisanje...

en: Get Divi Cloud
sr: Nabavite Divi Cloud

en: Get Divi For Life
sr: Nabavite Divi Doživotno

en: Get Unlimited Divi Cloud Storage
sr: Obezbedite Neograničen Prostor U Divi Cloud-u

en: Get Unlimited Storage
sr: Nabavite Neograničeno Skladište

en: Get access to hundreds of new Divi modules and thousands of additional layouts and child themes.
sr: Dobijte pristup stotinama novih Divi modula i hiljadama dodatnih rasporeda i child tema.

en: Get live chat support with response times under 30 minutes plus bigger discounts in the Divi Marketplace.
sr: Dobijte podršku putem četa uživo sa vremenom odgovora ispod 30 minuta, uz veće popuste na Divi Marketplace-u.

en: Give Divi AI general information about your website or business. The more context it has about you and your goals, the better layouts it will create and the more relevant content it will write.
sr: Dajte Divi AI opšte informacije o vašem veb-sajtu ili poslovanju. Što više konteksta ima o vama i vašim ciljevima, to će kreirati bolje rasporede i pisati relevantniji sadržaj.

en: Give you content a unique spin by telling Divi AI what tone of voice to use.
sr: Dajte svom sadržaju jedinstven pečat tako što ćete reći Divi AI koji ton glasa da koristi.

en: Global items
sr: Globalne Stavke

en: Global items cannot be added to your Divi Cloud. Would you like to save a non-global version to your Divi Cloud? The version on this website will remain a global instance
sr: Globalne stavke ne mogu da se dodaju u vaš Divi Cloud. Da li želite da sačuvate ne-globalnu verziju u svom Divi Cloud-u? Verzija na ovom veb-sajtu će ostati globalna instanca

en: Google API Key
sr: Google API Ključ

en: Google Fonts Subsets
sr: Podskupovi za Google Fonts

en: Grab the first post image
sr: Preuzmi Prvu Sliku Objave

en: Green
sr: Zelena

en: Groove
sr: Žleb

en: Guide Me
sr: Vodi Me

en: HTML/JS Snippet
sr: HTML/JS Isječak

en: Hang Tight!
sr: Samo Trenutak!

en: Harmonize And Remove Artifacts
sr: Uskladi I Ukloni Artefakte

en: Harness the power of AI and unlock unlimited text, image, code, layout and website generation.
sr: Iskoristite moć AI-ja i otključajte neograničeno generisanje teksta, slika, koda, rasporeda i veb-sajtova.

en: Header & Navigation
sr: Zaglavlje I Navigacija

en: Header Elements
sr: Elementi Zaglavlja

en: Header Font
sr: Font Zaglavlja

en: Header Font Style
sr: Stil Fonta Zaglavlja

en: Header Font Weight
sr: Debljina Fonta Zaglavlja

en: Header Format
sr: Format Zaglavlja

en: Header Letter Spacing
sr: Razmak Između Slova Zaglavlja

en: Header Line Height
sr: Visina Linije Zaglavlja

en: Header Style
sr: Stil Zaglavlja

en: Header Text Size
sr: Veličina Teksta Zaglavlja

en: Heading Font
sr: Font Naslova

en: Heading Font Color
sr: Boja Fonta Naslova

en: Heading Text Color
sr: Boja Teksta Naslova

en: Height
sr: Visina

en: Help
sr: Pomoć

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
sr: Ovde možete dodati prilagođeni CSS da biste zamenili ili proširili podrazumevane stilove.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
sr: Ovde možete da promenite koji znak razdvaja naslov bloga i naziv indeks stranice kada koristite automatski generisane naslove objava. Uobičajene vrednosti su | ili -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
sr: Ovde možete da promenite koji znak razdvaja naslov bloga i naziv objave kada koristite automatski generisane naslove objava. Uobičajene vrednosti su | ili -

en: Here you can choose Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce.
sr: Ovde možete izabrati raspored stranice prodavnice i stranice kategorije za WooCommerce.

en: Here you can choose default sidebar layout
sr: Ovde možete izabrati podrazumevani raspored bočne trake

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
sr: Ovde možete da izaberete kako se generišu naslovi na indeks stranicama. Možete da promenite redosled prikaza naziva bloga i naslova indeksa, ili da u potpunosti uklonite naziv bloga iz naslova.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
sr: Ovde možete odabrati da prikažete ikonu za Facebook na početnoj stranici.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
sr: Ovde možete odabrati da prikažete ikonu za Instagram na početnoj stranici.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
sr: Ovde možete odabrati da prikažete ikonu za RSS.

en: Here you can choose to display the X Icon.
sr: Ovde možete odabrati da prikažete X ikonu.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
sr: Ovde možete izabrati da uklonite određene kategorije iz navigacionog menija. Sve kategorije označene sa X neće se pojaviti u navigacionoj traci.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
sr: Ovde možete izabrati da uklonite određene stranice iz navigacionog menija. Sve stranice označene sa X neće se pojaviti u navigacionoj traci.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
sr: Ovde možete izabrati da obrnute redosled prikaza linkova kategorija. Možete izabrati između rastućeg i opadajućeg.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
sr: Ovde možete izabrati da obrnute redosled prikaza linkova stranica. Možete izabrati između rastućeg i opadajućeg.

en: Here you can choose to sort your pages links.
sr: Ovde možete izabrati kako će se sortirati linkovi stranica.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
sr: Ovde možete izabrati koje stavke će se prikazivati u odeljku Informacije o objavi na stranicama. Ovo je oblast, obično ispod naslova objave, koja prikazuje osnovne informacije o vašoj objavi. Istaknute stavke prikazane ispod će se prikazati.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
sr: Ovde možete izabrati koje stavke će se prikazivati u odeljku Informacije o objavi na stranicama pojedinačnih objava. Ovo je oblast, obično ispod naslova objave, koja prikazuje osnovne informacije o vašoj objavi. Istaknute stavke prikazane ispod će se prikazati.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sr: Ovde možete odrediti koliko WooCommerce proizvoda se prikazuje na arhivskoj stranici. Ova opcija radi nezavisno od opcija Podešavanja > Čitanje u wp-admin-u.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sr: Ovde možete odrediti koliko se najnovijih članaka prikazuje na arhivskim stranicama. Ova opcija radi nezavisno od opcija Podešavanja > Čitanje u wp-admin-u.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sr: Ovde možete odrediti koliko se najnovijih članaka prikazuje na stranici kategorije. Ova opcija radi nezavisno od opcija Podešavanja > Čitanje u wp-admin-u.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sr: Ovde možete odrediti koliko se najnovijih članaka prikazuje na stranicama sa rezultatima pretrage. Ova opcija radi nezavisno od opcija Podešavanja > Čitanje u wp-admin-u.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sr: Ovde možete odrediti koliko se najnovijih članaka prikazuje na stranicama oznaka. Ova opcija radi nezavisno od opcija Podešavanja > Čitanje u wp-admin-u.

en: Here you can disable automatic memory limit increase.
sr: Ovde možete onemogućiti automatsko povećanje ograničenja memorije.

en: Here you can provide 468x60 banner destination url
sr: Ovde možete navesti odredišni URL banera 468x60

en: Here you can provide 468x60 banner image url
sr: Ovde možete navesti URL slike banera 468x60

en: Hex Value
sr: Heks Vrednost

en: Hide
sr: Sakrij

en: Hide Logo Image
sr: Sakrij Sliku Logotipa

en: Hide Nav Before Scroll
sr: Sakrij Navigaciju Pre Skrolovanja

en: Hide Navigation Until Scroll
sr: Sakrij Navigaciju Dok Ne Skrolujete

en: Hide empty categories
sr: Sakrij prazne kategorije

en: High
sr: Visoko

en: Home
sr: Početna

en: Homepage SEO
sr: SEO Početne Stranice

en: Homepage custom title (if enabled)
sr: Prilagođeni naslov početne stranice (ako je omogućeno)

en: Homepage meta description (if enabled)
sr: Meta opis početne stranice (ako je omogućeno)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
sr: Meta ključne reči početne stranice (ako je omogućeno)

en: How do I report a bug?
sr: Kako da prijavim grešku?

en: How would you like to change the style of this element?
sr: Kako biste želeli da promenite stil ovog elementa?

en: Humorous
sr: Humoristično

en: Icon
sr: Ikonica

en: Icon Color
sr: Boja Ikone

en: Icon Placement
sr: Pozicija Ikone

en: If a page is built with the Divi Builder, the Gutenberg block CSS file is moved from the header to the footer. Since the file is most likely not used, we can load it later. This removes a render blocking request and improving performance.
sr: Ako je stranica napravljena pomoću Divi Builder-a, Gutenberg blok CSS datoteka se premešta iz zaglavlja u podnožje. Pošto se datoteka najverovatnije ne koristi, možemo je učitati kasnije. Ovo uklanja zahtev koji blokira renderovanje i poboljšava performanse.

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
sr: Ako su prilagođeni naslovi onemogućeni, izaberite način automatskog generisanja

en: If this website contains content built with Divi 4, you can use the migrator to convert your website to the Divi 5 format. Un-migrated content will not benefit from Divi 5 performance improvements.
sr: Ako ovaj sajt sadrži sadržaj napravljen u Divi 4, možete koristiti alat za migraciju da konvertujete sajt u format Divi 5. Sadržaj koji nije migriran neće imati koristi od poboljšanja performansi u Divi 5.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
sr: Ako ne koristite prilagođene naslove objava, i dalje možete da kontrolišete kako se vaši naslovi generišu. Ovde možete da izaberete redosled prikaza naslova objave i naziva bloga, ili da u potpunosti uklonite naziv bloga iz naslova.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
sr: Ako ne koristite prilagođene naslove objava, i dalje možete da kontrolišete kako se vaši naslovi generišu. Ovde možete da izaberete redosled prikaza naslova objave i naziva bloga, ili da u potpunosti uklonite naziv bloga iz naslova.

en: If you don't want to display some banners - leave approptiate fields blank
sr: Ako Ne Želite Da Prikažete Neke Banere, Ostavite Odgovarajuća Polja Prazna

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
sr: Ako ste omogućili prilagođene naslove, ovde možete dodati svoj prilagođeni naslov. Šta god da ovde unesete biće postavljeno između oznaka < title >< /title > u header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
sr: Ako ste omogućili meta opise, ovde možete dodati svoj prilagođeni opis.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
sr: Ako ste omogućili meta ključne reči, ovde možete dodati svoje prilagođene ključne reči. Ključne reči treba da budu razdvojene zarezima. Na primer: wordpress,themes,templates,elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
sr: Ako želite da se u navigacionoj traci prikazuju kategorije koje nemaju nijednu objavu, isključite ovu opciju. Podrazumevano su prazne kategorije sakrivene

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
sr: Ako želite da dodate meta opis svojoj objavi, to možete da uradite pomoću prilagođenih polja. Ova opcija mora biti omogućena da bi se opisi prikazivali na stranicama objava. Meta opis možete da dodate pomoću prilagođenih polja na osnovu naziva prilagođenog polja koji definišete ispod.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
sr: Ako želite da dodate meta ključne reči svojoj objavi, to možete da uradite pomoću prilagođenih polja. Ova opcija mora biti omogućena da bi se ključne reči prikazivale na stranicama objava. Meta ključne reči možete da dodate pomoću prilagođenih polja na osnovu naziva prilagođenog polja koji definišete ispod.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
sr: Ako želite da uklonite padajuće menije iz navigacione trake kategorija, isključite ovu funkciju.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
sr: Ako želite da uklonite padajuće menije iz navigacione trake stranica, isključite ovu funkciju.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
sr: Ako želite da koristite sopstvenu prilagođenu sliku logotipa, kliknite na dugme Otpremi Sliku.

en: Image
sr: Slika

en: Image Description
sr: Opis Slike

en: Image Dimensions
sr: Dimenzije Slike

en: Image Fill Description
sr: Opis Popune Slike

en: Image Height
sr: Visina Slike

en: Image Scale
sr: Skaliranje Slike

en: Image Selection
sr: Izbor Slike

en: Image Size
sr: Veličina Slike

en: Image Sketch
sr: Skica Slike

en: Image Style
sr: Stil Slike

en: Image Type
sr: Tip Slike

en: Image URL or base64 string is required.
sr: Neophodan je URL slike ili base64 niz.

en: Image Url
sr: URL Slike

en: Image Width
sr: Širina Slike

en: Image doesn't exist
sr: Slika ne postoji

en: Images
sr: Slike

en: Images stored on a different website cannot be used as reference. The issue can be resolved by uploading the image to the WordPress media library.
sr: Slike sačuvane na drugom veb-sajtu ne mogu se koristiti kao referenca. Problem možete rešiti tako što ćete otpremiti sliku u WordPress biblioteku medija.

en: Import
sr: Uvezi

en: Import %s
sr: Uvezi %s

en: Import & Export Customizer
sr: Uvoz i Izvoz Prilagođivača

en: Import & Export Theme Options
sr: Uvoz I Izvoz Opcija Teme

en: Import Theme Options
sr: Uvezi Opcije Teme

en: Import These Templates
sr: Uvezi Ove Šablone

en: Import To Cloud
sr: Uvezi U Cloud

en: Importing %1$s Page
sr: Uvoz Stranice %1$s

en: Importing Customizer Settings
sr: Uvoz Podešavanja Prilagođavača

en: Importing Pages
sr: Uvoz Stranica

en: Importing Presets
sr: Uvoz Preseta

en: Importing Theme Builder
sr: Uvoz Theme Builder-a

en: Improve Google Fonts Loading
sr: Poboljšaj Učitavanje Google Fonts Fontova

en: Improve your web design workflow and collaborate together in the cloud.
sr: Unapredite tok rada u web dizajnu i sarađujte zajedno u oblaku.

en: In Progress
sr: U Toku

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
sr: U nekim slučajevima korisnici žele da naprave nadređene kategorije ili linkove kao čuvare mesta za listu podređenih linkova ili kategorija. U tom slučaju nije poželjno da nadređeni linkovi vode bilo gde, već da služe samo za organizaciju. Uključivanje ove opcije ukloniće linkove sa svih nadređenih stranica/kategorija tako da, kada se kliknu, ne vode nigde.

en: Inactive (%s)
sr: Neaktivno (%s)

en: Inactive Widgets
sr: Neaktivni Vidžeti

en: Increase Contrast
sr: Povećaj Kontrast

en: Increase Detail
sr: Povećaj Detalje

en: Increase Saturation
sr: Povećaj Zasićenje

en: Index Page SEO
sr: SEO Indeks Stranice

en: Informative
sr: Informativno

en: Initializing Process
sr: Pokretanje Procesa

en: Input 468x60 adsense code
sr: Unesite 468x60 adsense kod

en: Input 468x60 advertisement banner image
sr: Unesite sliku reklamnog banera 468x60

en: Input 468x60 advertisement destination url
sr: Unesite odredišni URL reklame 468x60

en: Input your website information and select which pages you want to have on your website.
sr: Unesite informacije o svom veb-sajtu i izaberite koje stranice želite da imate na veb-sajtu.

en: Input your website information and tell Divi AI about your website or business. The information you provide will be used to generate content, images and make design decisions.
sr: Unesite informacije o svom veb-sajtu i recite Divi AI o svom veb-sajtu ili poslu. Informacije koje navedete biće korišćene za generisanje sadržaja, slika i donošenje odluka o dizajnu.

[ctx: Insert CSS Snippet from library]
en: Use This CSS Snippet
sr: Koristi Ovaj CSS Isječak

en: Insert Code at Cursor
sr: Umetni Kod na Kursor

[ctx: Insert HTML/JS Snippet from library]
en: Use This HTML/JS Snippet
sr: Koristi Ovaj HTML/JS Isječak

[ctx: Insert Module from library]
en: Use This Module
sr: Koristi Ovaj Modul

[ctx: Insert Page from library]
en: Use This Page
sr: Koristi Ovu Stranicu

[ctx: Insert Row from library]
en: Use This Row
sr: Koristi Ovaj Red

[ctx: Insert Section from library]
en: Use This Section
sr: Koristi Ovaj Odeljak

en: Inset
sr: Uvučeno

en: Instagram Profile Url
sr: Instagram Profil URL

en: Install WooCommerce Plugin
sr: Instaliraj Dodatak WooCommerce

en: Install and Configure WooCommerce
sr: Instaliraj I Podesi WooCommerce

en: Installing WooCommerce
sr: Instaliranje WooCommerce

en: Interior Design Company
sr: Kompanija Za Dizajn Enterijera

en: Interior Design Company About Page
sr: O Nama Stranica Kompanije Za Dizajn Enterijera

en: Interior Design Company Blog Page
sr: Blog Stranica Kompanije Za Dizajn Enterijera

en: Interior Design Company Contact Page
sr: Kontakt Stranica Kompanije Za Dizajn Enterijera

en: Interior Design Company Home Page
sr: Početna Stranica Kompanije Za Dizajn Enterijera

en: Interior Design Company Landing Page
sr: Odredišna Stranica Kompanije Za Dizajn Enterijera

en: Interior Design Company Portfolio Page
sr: Portfolio Stranica Kompanije Za Dizajn Enterijera

en: Interior Design Company Services Page
sr: Usluge Stranica Kompanije Za Dizajn Enterijera

en: Interior Design Company Shop Page
sr: Prodavnica Stranica Kompanije Za Dizajn Enterijera

en: Invalid API Key or Username
sr: Nevažeći API ključ ili korisničko ime

en: Invalid post IDs format.
sr: Neispravan format ID-jeva objava.

en: Invalid shortcode string.
sr: Nevažeći niz shortcode-a.

en: Invite your team members and clients and give them full access to your entire suite of Divi services.
sr: Pozovite članove tima i klijente i omogućite im pun pristup celom paketu Divi usluga.

en: Italic
sr: Kurziv

en: Join Now
sr: Pridruži Se Sada

en: Just another %s site
sr: Samo još jedan %s sajt

en: Just another WordPress site
sr: Samo još jedan WordPress sajt

en: LMS About Page
sr: O Nama Stranica LMS-a

en: LMS Blog Page
sr: Blog Stranica LMS-a

en: LMS Contact Page
sr: Kontakt Stranica LMS-a

en: LMS Course Page
sr: Kurs Stranica LMS-a

en: LMS Courses Page
sr: LMS Stranica Kursa

en: LMS Home Page
sr: LMS Početna Stranica

en: LMS Landing Page
sr: LMS Odredišna Stranica

en: LMS Marketing Page
sr: LMS Marketinška Stranica

[ctx: LMS Page]
en: Course
sr: Kurs

[ctx: LMS Page]
en: Courses
sr: Kursevi

en: LMS Pricing Page
sr: LMS Stranica Cenovnika

en: Landscape (8:5)
sr: Pejzaž (8:5)

en: Language
sr: Jezik

en: Language of Prompt
sr: Jezik Upita

en: Language of Website
sr: Jezik Veb-sajta

en: Layout
sr: Raspored

[ctx: Layout]
en: Add New
sr: Dodaj Novo

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Categories
sr: Upravljanje Kategorijama

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Tags
sr: Upravljanje Oznakama

[ctx: Layout Category]
en: Art & Design
sr: Umetnost i Dizajn

[ctx: Layout Category]
en: Business
sr: Poslovanje

[ctx: Layout Category]
en: Community & Non-Profit
sr: Zajednica i Neprofitne Organizacije

[ctx: Layout Category]
en: Education
sr: Obrazovanje

[ctx: Layout Category]
en: Events
sr: Događaji

[ctx: Layout Category]
en: Fashion & Beauty
sr: Moda i Lepota

[ctx: Layout Category]
en: Food & Drink
sr: Hrana i Piće

[ctx: Layout Category]
en: Health & Fitness
sr: Zdravlje i Fitnes

[ctx: Layout Category]
en: Online Store
sr: Online Prodavnica

[ctx: Layout Category]
en: Services
sr: Usluge

[ctx: Layout Category]
en: Technology
sr: Tehnologija

en: Layout Name
sr: Naziv Rasporeda

en: Layout Pack
sr: Paket Rasporeda

[ctx: Layout Pack]
en: Fashion
sr: Moda

[ctx: Layout Pack]
en: Layouts In This Pack
sr: Rasporedi U Ovom Paketu

[ctx: Layout Packs]
en: Manage Packs
sr: Upravljanje Paketima

en: Layout Settings
sr: Podešavanja Rasporeda

en: Learn About Divi AI
sr: Saznajte Više O Divi AI

en: Learn About Divi Cloud
sr: Saznajte Više O Divi Cloud

en: Learn About Divi Teams
sr: Saznajte Više O Divi Timovima

en: Learn About Divi VIP
sr: Saznajte Više O Divi VIP

en: Learn About VIP Support
sr: Saznajte Više O VIP Podršci

en: Learn More
sr: Saznajte Više

en: Learn More About Divi 5
sr: Saznajte Više o Divi 5

en: Leave a Reply to %s
sr: Ostavite Odgovor Za %s

en: Left
sr: Levo

en: Left Sidebar
sr: Leva Bočna Traka

en: Left to Right
sr: S Leva Na Desno

en: Lengthen
sr: Produži

en: Let AI Choose
sr: Neka AI Izabere

en: Let AI Choose For Me
sr: Neka AI Izabere Umesto Mene

en: Letter Spacing
sr: Razmak Između Slova

en: Let’s Build Your Divi Website!
sr: Hajde Da Napravimo Vaš Divi Veb-sajt!

en: Level Up Your Divi Toolkit
sr: Unapredite Svoj Divi Alatni Komplet

en: Level up your efficiency with limitless AI content and image requests.
sr: Povećajte efikasnost uz neograničene AI zahteve za sadržaj i slike.

en: Library
sr: Biblioteka

en: Light
sr: Svetla

en: Limit Google Fonts Support For Legacy Browsers
sr: Ograniči Podršku za Google Fonts u Zastarelim Pregledačima

en: Link Color
sr: Boja Linka

en: Link text
sr: Tekst linka

en: List Items
sr: Stavki Liste

en: Live Preview
sr: Pregled Uživo

en: Load From Library
sr: Učitaj Iz Biblioteke

en: Load more
sr: Učitaj još

en: Loading...
sr: Učitavanje...

en: Locations
sr: Lokacije

en: Log In
sr: Prijavi Se

en: Log In To Divi Cloud
sr: Prijavi Se U Divi Cloud

en: Log In to Activate Your License
sr: Prijavite Se Da Aktivirate Licencu

en: Login
sr: Prijavi se

en: Logo Max Height
sr: Maksimalna Visina Logotipa

en: Low
sr: Nisko

en: Make Full Width
sr: Puna Širina

en: Manage Layouts
sr: Upravljaj Rasporedima

en: Manage Pages
sr: Upravljaj Stranicama

en: Manage Posts
sr: Upravljaj Objavama

en: Manage Templates
sr: Upravljaj Šablonima

en: Manage Theme Templates
sr: Upravljanje Šablonima Teme

en: Manage Un-widgetized Advertisements
sr: Upravljaj Reklamama Van Widgeta

en: Manage Website Pages
sr: Upravljanje Stranicama Sajta

en: Manage Your Elegant Themes Account
sr: Upravljaj Svojim Elegant Themes Nalogom

en: Managing Website Styles
sr: Upravljanje Stilovima Veb-sajta

en: March 28, 2024
sr: 28. mart 2024.

[ctx: Marketplace Page]
en: Seller
sr: Prodavac

en: Maximum
sr: Najviše

en: Maximum canvas size is 8192px
sr: Maksimalna veličina platna je 8192px

en: Medium
sr: Srednje

en: Member Login
sr: Prijava Člana

en: Memory Limit Increase
sr: Povećanje Ograničenja Memorije

en: Menu Height
sr: Visina Menija

en: Menu Link Color
sr: Boja Linka u Meniju

en: Menu Text Size
sr: Veličina Teksta Menija

en: Menu Top Margin
sr: Gornja Margina Menija

en: Menu Width
sr: Širina Menija

en: Meta Font Style
sr: Stil Fonta Meta Teksta

en: Meta Letter Spacing
sr: Razmak Između Slova Meta Teksta

en: Meta Line Height
sr: Visina Linije Meta Teksta

en: Meta Text Size
sr: Veličina Meta Teksta

en: Migrate This Site to %s
sr: Migriraj Ovaj Sajt na %s

en: Migrate This Website
sr: Migriraj Ovaj Sajt

en: Migrate To Divi 5
sr: Migriraj Na Divi 5

en: Migrating Your %s
sr: Migracija: %s

en: Migrating Your Modules
sr: Migracija Vaših Modula

en: Migrating Your Pages
sr: Migracija Vaših Stranica

en: Migrating Your Posts
sr: Migracija Vaših Objavа

en: Migrating Your Settings
sr: Migracija Vaših Podešavanja

en: Migrating Your Templates
sr: Migracija Vaših Šablona

en: Migrating Your Widget Areas
sr: Migracija Vaših Oblasti Vidžeta

en: Migrating your website will convert all Divi 4 modules to the Divi 5 format. Sweeping changes will be made to all Divi content throughout your website. It's important that you back up your website before migrating or test the migration on a staging site.
sr: Migracija vašeg veb-sajta će konvertovati sve Divi 4 module u Divi 5 format. Opsežne promene će biti primenjene na sav Divi sadržaj širom vašeg veb-sajta. Važno je da napravite rezervnu kopiju veb-sajta pre migracije ili da testirate migraciju na staging sajtu.

en: Mobile Menu
sr: Mobilni Meni

en: Mobile Styles
sr: Stilovi Za Mobilne Uređaje

en: Modification Strength
sr: Jačina Izmene

en: Modification Type
sr: Tip Izmene

en: Modify
sr: Izmeni

en: Modify Element
sr: Izmeni Element

en: Modify Selected Image
sr: Izmeni Izabranu Sliku

en: Modify With AI
sr: Izmeni Pomoću AI

en: Modify the reference image with a loose sketch
sr: Izmenite referentnu sliku grubom skicom

en: Module Name
sr: Naziv Modula

en: Module Name Prefix
sr: Prefiks Naziva Modula

en: Module Use
sr: Upotreba Modula

en: Modules That Will Not Be Converted (%s)
sr: Moduli Koji Neće Biti Konvertovani (%s)

en: Modules That Will be Converted (%s)
sr: Moduli Koji Će Biti Konvertovani (%s)

en: Mood & Lighting
sr: Raspoloženje i Osvetljenje

en: More Options
sr: Više Opcija

en: Most Used
sr: Najčešće Korišćeno

en: Move
sr: Premesti

en: Move To
sr: Premesti U

en: Move To Divi Cloud
sr: Premesti U Divi Cloud

en: Must Use Keywords
sr: Obavezne Ključne Reči

en: My Cloud
sr: Moj Cloud

en: My Divi Cloud
sr: Moj Divi Cloud

en: My Library
sr: Moja Biblioteka

en: Name
sr: Naziv

en: Need help getting started with Divi? Our support team is available around the clock to help you with anything and everything Divi related.
sr: Treba vam pomoć da počnete sa Divi-jem? Naš tim za podršku je dostupan 24/7 da vam pomogne sa svim što je vezano za Divi.

en: New Description
sr: Novi Opis

en: New Theme Options
sr: Nove Opcije Teme

en: New To Old
sr: Od Novijeg Ka Starijem

en: New items are stored into %s library.
sr: Nove stavke se čuvaju u biblioteci %s.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sr: Noviji Komentari <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
sr: Sledeće

en: Next Entries &raquo;
sr: Sledeći Unosi &raquo;

en: No
sr: Ne

en: No %s found
sr: Nije pronađeno: %s

en: No Animation
sr: Bez Animacije

en: No Context
sr: Bez Konteksta

en: No File Selected
sr: Nije Izabran Nijedan Fajl

en: No Repeat
sr: Bez Ponavljanja

en: No Results
sr: Nema Rezultata

en: No Results Found
sr: Nema Rezultata

en: No Screenshot
sr: Nema Snimka Ekrana

en: No Sidebar
sr: Bez Bočne Trake

en: No available options.
sr: Nema dostupnih opcija.

en: None
sr: Nijedno

en: Note: Color settings set above should be applied to the Default color scheme.
sr: Napomena: Podešavanja boja podešena iznad treba primeniti na podrazumevanu šemu boja.

en: Nothing found
sr: Ništa nije pronađeno

en: Nothing found in Trash
sr: Ništa nije pronađeno u Otpadu

en: Number of Posts displayed on Archive pages
sr: Broj objava prikazanih na arhivskim stranicama

en: Number of Posts displayed on Category page
sr: Broj objava prikazanih na stranici kategorije

en: Number of Posts displayed on Search pages
sr: Broj objava prikazanih na stranicama pretrage

en: Number of Posts displayed on Tag pages
sr: Broj objava prikazanih na stranicama oznaka

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
sr: Broj proizvoda prikazanih na WooCommerce arhivskim stranicama

en: Number of dropdown tiers shown
sr: Broj prikazanih nivoa padajućeg menija

en: Off
sr: Isključeno

en: Old To New
sr: Od Starijeg Ka Novijem

en: On
sr: Uključeno

en: On Divi Cloud
sr: U Divi Cloud-u

en: Onboarding Primary Menu
sr: Primarni Meni Za Uvodno Podešavanje

en: Only Show
sr: Prikaži Samo

en: Only Show Icon on Hover
sr: Prikaži Ikonu Samo Pri Prelasku

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
sr: na

en: Open in a new window
sr: Otvori U Novom Prozoru

en: Open link in new window
sr: Otvori link u novom prozoru

en: Options
sr: Opcije

en: Orange
sr: Narandžasta

en: Order Category Links by Ascending/Descending
sr: Redosled Linkova Kategorija: Rastuće/Opadajuće

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
sr: Redosled Linkova Stranica: Rastuće/Opadajuće

en: Outset
sr: Izvučeno

[ctx: Page]
en: About
sr: O Nama

[ctx: Page]
en: Careers
sr: Karijere

[ctx: Page]
en: Case Study
sr: Studija Slučaja

[ctx: Page]
en: Categories
sr: Kategorije

[ctx: Page]
en: Contact
sr: Kontakt

[ctx: Page]
en: Designer
sr: Dizajner

[ctx: Page]
en: Donate
sr: Donirajte

[ctx: Page]
en: Events
sr: Događaji

[ctx: Page]
en: FAQ
sr: ČPP

[ctx: Page]
en: Features
sr: Funkcije

[ctx: Page]
en: Gallery
sr: Galerija

[ctx: Page]
en: Gallery 1
sr: Galerija 1

[ctx: Page]
en: Gallery 2
sr: Galerija 2

[ctx: Page]
en: Gallery 3
sr: Galerija 3

[ctx: Page]
en: Guide
sr: Vodič

[ctx: Page]
en: Home
sr: Početna

[ctx: Page]
en: Landing
sr: Odredišna

[ctx: Page]
en: Market
sr: Tržište

[ctx: Page]
en: Pricing
sr: Cene

[ctx: Page]
en: Project 1
sr: Projekat 1

[ctx: Page]
en: Project 2
sr: Projekat 2

[ctx: Page]
en: Services
sr: Usluge

[ctx: Page]
en: Shop
sr: Prodavnica

[ctx: Page]
en: Team
sr: Tim

en: Page Generated Successfully
sr: Stranica Je Uspešno Generisana

en: Page Layout
sr: Raspored Stranice

en: Page Name
sr: Naziv Stranice

en: Page Title
sr: Naslov Stranice

[ctx: Page layout]
en: View Live Demo
sr: Pogledaj Uživo Demo

en: Pages
sr: Stranice

en: Pages Built With Divi
sr: Stranice Napravljene U Divi-ju

en: Pages:
sr: Stranice:

en: Paint Color
sr: Boja Slikanja

en: Paint over the area of the image that you would like to modify
sr: Prebojite oblast slike koju želite da izmenite

en: Paintbrush Size
sr: Veličina Četkice

en: Painting
sr: Slika

en: Paragraph
sr: Pasus

en: Paragraphs
sr: Pasusa

en: Password
sr: Lozinka

en: Password Protected
sr: Zaštićeno Lozinkom

en: Password:
sr: Lozinka:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
sr: Nalepite URL slike ovde, ako ste izabrali tip slajdera "images"

en: Performance
sr: Performanse

en: Phone
sr: Telefon

en: Phone Number
sr: Broj Telefona

en: Photo
sr: Fotografija

en: Photo Marketplace
sr: Foto Marketplace

en: Photo Marketplace About Page
sr: Foto Marketplace Stranica O Nama

en: Photo Marketplace Categories Page
sr: Foto Marketplace Stranica Kategorija

en: Photo Marketplace Contact Page
sr: Foto Marketplace Kontakt Stranica

en: Photo Marketplace Home Page
sr: Foto Marketplace Početna Stranica

en: Photo Marketplace Landing Page
sr: Foto Marketplace Odredišna Stranica

en: Photo Marketplace Pricing Page
sr: Foto Marketplace Stranica Cenovnika

en: Photo Marketplace Seller Page
sr: Foto Marketplace Stranica Prodavca

en: Photographer
sr: Fotograf

en: Pick a color for your headings, or let Divi AI choose one for you.
sr: Izaberite boju za naslove ili pustite Divi AI da izabere jednu za vas.

en: Pick a color to use for things like paragraphs, or let Divi AI choose one for you.
sr: Izaberite boju za stvari poput pasusa ili pustite Divi AI da izabere jednu za vas.

en: Pick a handcrafted Starter Site created by our team. Then, jump into your finished website and customize the content.
sr: Izaberite ručno izrađen Starter Site koji je kreirao naš tim. Zatim uđite u gotov veb-sajt i prilagodite sadržaj.

en: Pick the starter site that best suits your website. Every Starter Site can be used for any type of website. Once your website is generated, you can easily customize the content and styles using the Divi Builder.
sr: Izaberite početni sajt koji najbolje odgovara vašem veb-sajtu. Svaki početni sajt može se koristiti za bilo koju vrstu veb-sajta. Kada se vaš veb-sajt generiše, možete lako prilagoditi sadržaj i stilove koristeći Divi Builder.

en: Pink
sr: Ružičasta

en: Place Thumbs on Pages
sr: Prikaži Sličice Na Stranicama

en: Place Thumbs on Posts
sr: Prikaži Sličice Na Objavama

en: Place your adsense code here.
sr: Ovde postavite svoj adsense kod.

en: Please Log In Again
sr: Prijavite Se Ponovo

en: Plugins below use Divi hooks and may not yet be compatible with %s.
sr: Dodaci Ispod Koriste Divi Hook-ove i Možda Još Nisu Kompatibilni sa %s.

en: Plugins may be Incompatible with %s
sr: Dodaci Mogu Biti Nekompatibilni sa %s

en: Portability
sr: Prenosivost

en: Portrait (3:4)
sr: Portret (3:4)

en: Post
sr: Objava

en: Post Title
sr: Naslov Objave

en: Post content has been rolled back to Divi 4 format.
sr: Sadržaj objave je vraćen na format Divi 4.

en: Post info section
sr: Odeljak informacija o objavi

en: Posted on
sr: Objavljeno

en: Posts Built With Divi
sr: Objave Napravljene U Divi-ju

en: Premade Layouts
sr: Unapred Pripremljeni Rasporedi

en: Presets
sr: Unapred Podešavanja

en: Preview %1$s
sr: Pregled %1$s

en: Previous
sr: Prethodno

en: Primary Color
sr: Primarna Boja

en: Primary Menu
sr: Primarni Meni

en: Primary Menu Background Color
sr: Boja Pozadine Primarnog Menija

en: Primary Menu Bar
sr: Primarna Traka Menija

en: Primary Menu Link Color
sr: Boja Linka Primarnog Menija

en: Processing Imagery
sr: Obrada Slika

en: Product Content
sr: Sadržaj Proizvoda

en: Progress Update: Front-End Speed Improvements (And Much More)
sr: Ažuriranje Napretka: Poboljšanja Brzine Front-Enda (I Mnogo Više)

en: Project Navigation
sr: Navigacija Projekta

en: Published
sr: Objavljeno

en: Published (%s)
sr: Objavljeno (%s)

en: Purchase A Divi AI Membership
sr: Kupi Divi AI Članstvo

en: Quick Actions
sr: Brze Radnje

en: RSS Icon Url
sr: RSS Ikona URL

en: Ratings
sr: Ocene

en: Re-Run Compatibility Check
sr: Ponovo Pokreni Proveru Kompatibilnosti

en: Re-Run Divi 5 Compatibility Check
sr: Ponovo Pokreni Proveru Kompatibilnosti Za Divi 5

en: Read Divi Documentation
sr: Pročitajte Divi Dokumentaciju

en: Red
sr: Crvena

en: Reference Content
sr: Referentni Sadržaj

en: Reference Image (Optional)
sr: Referentna Slika (Opcionalno)

en: Reference Image Influence
sr: Uticaj Referentne Slike

en: Refine Result
sr: Doradi Rezultat

en: Refine your prompt
sr: Doradi svoj prompt

en: Regenerate
sr: Generiši Ponovo

en: Remove
sr: Ukloni

en: Remove From Cloud
sr: Ukloni Iz Cloud-a

en: Remove From Favorites
sr: Ukloni Iz Omiljenih

en: Rename
sr: Preimenuj

en: Renew Subscription
sr: Obnovi Pretplatu

en: Replace Existing Code
sr: Zameni Postojeći Kod

en: Replace Existing Content
sr: Zameni Postojeći Sadržaj

en: Reset
sr: Resetuj

en: Reset to Defaults
sr: Vrati Podrazumevano

en: Respectful
sr: S Poštovanjem

en: Restaurant
sr: Restoran

en: Restaurant About Page
sr: Restoran Stranica O Nama

en: Restaurant Blog Page
sr: Restoran Blog Stranica

en: Restaurant Contact Page
sr: Restoran Kontakt Stranica

en: Restaurant Gallery Page
sr: Restoran Stranica Galerije

en: Restaurant Home Page
sr: Restoran Početna Stranica

en: Restaurant Landing Page
sr: Restoran Odredišna Stranica

[ctx: Restaurant Page]
en: Menu
sr: Meni

en: Restaurant Shop Page
sr: Restoran Stranica Prodavnice

en: Restaurant Team Page
sr: Restoran Stranica Tima

en: Restore
sr: Vrati

en: Restore Divi 4 Content
sr: Vrati Divi 4 Sadržaj

en: Restoring Content...
sr: Vraćanje Sadržaja...

en: Results
sr: Rezultati

en: Retry
sr: Pokušaj Ponovo

en: Retry Migration
sr: Pokušaj Migraciju Ponovo

en: Rewrite With AI
sr: Prepiši Pomoću AI

en: Rewrite to be more engaging
sr: Prepiši da bude zanimljivije

en: Ridge
sr: Rebrasta

en: Right
sr: Desno

en: Right Sidebar
sr: Desna Bočna Traka

en: Right to Left
sr: S Desna Na Levo

en: Role Editor
sr: Uređivač Uloga

en: Roll Back to %s
sr: Vrati na %s

en: Row Height
sr: Visina Reda

en: Row Name
sr: Naziv Reda

en: Row Name Prefix
sr: Prefiks Naziva Reda

en: SaaS Company
sr: SaaS Kompanija

en: SaaS Company About Page
sr: SaaS Kompanija Stranica O Nama

en: SaaS Company Careers Page
sr: SaaS Kompanija Stranica Karijera

en: SaaS Company Contact Page
sr: SaaS Kompanija Kontakt Stranica

en: SaaS Company Documentation Page
sr: SaaS Kompanija Stranica Dokumentacije

en: SaaS Company Features Page
sr: SaaS Kompanija Stranica Funkcionalnosti

en: SaaS Company Landing Page
sr: SaaS Kompanija Odredišna Stranica

en: SaaS Company Pricing Page
sr: SaaS Kompanija Stranica Cenovnika

en: Save
sr: Sačuvaj

en: Save %s
sr: Sačuvaj %s

en: Save Changes
sr: Sačuvaj Promene

en: Save Items To Divi Cloud
sr: Sačuvaj Stavke U Divi Cloud

en: Save Selection Only
sr: Sačuvaj Samo Izbor

en: Save Theme Options
sr: Sačuvaj Opcije Teme

en: Save To Divi Cloud
sr: Sačuvaj U Divi Cloud

en: Save To Library
sr: Sačuvaj U Biblioteku

en: Save as Global
sr: Sačuvaj Kao Globalno

en: Save items to the Divi Cloud for later use.
sr: Sačuvajte stavke u Divi Cloud za kasniju upotrebu.

en: Save this %s to the Divi Library for later use.
sr: Sačuvajte ovaj %s u Divi Biblioteku za kasniju upotrebu.

en: Save unlimited layouts, theme builder templates, code snippets and more to Divi Cloud.
sr: Sačuvajte neograničen broj rasporeda, šablona u Theme Builder-u, isečaka koda i još mnogo toga u Divi Cloud.

en: Save your Divi assets to the cloud and access them from any website. Collaborate with your team in the cloud.
sr: Sačuvajte svoje Divi resurse u oblaku i pristupajte im sa bilo kog veb-sajta. Sarađujte sa svojim timom u oblaku.

en: Saving Theme Builder
sr: Čuvanje Theme Builder-a

en: Scroll
sr: Pomera Se

en: Search
sr: Pretraga

en: Search &hellip;
sr: Pretraga &hellip;

en: Search Bar Background Color
sr: Boja Pozadine Polja Za Pretragu

en: Search Bar Text Color
sr: Boja Teksta Polja Za Pretragu

en: Search Fonts
sr: Pretraži Fontove

en: Search For Categories
sr: Pretraži Kategorije

en: Search For Layouts
sr: Pretraži Rasporede

en: Search For Packs
sr: Pretraži Pakete

en: Search Results for: %s
sr: Rezultati Pretrage Za: %s

en: Search Theme Options
sr: Pretraži Opcije Teme

en: Search for:
sr: Pretraži:

en: Search results for "%s"
sr: Rezultati pretrage za "%s"

en: Secondary Color
sr: Sekundarna Boja

en: Secondary Menu
sr: Sekundarni Meni

en: Secondary Menu Background Color
sr: Boja Pozadine Sekundarnog Menija

en: Secondary Menu Bar
sr: Sekundarna Traka Menija

en: Secondary Menu Link Color
sr: Boja Linka Sekundarnog Menija

en: Section Height
sr: Visina Odeljka

en: Section Name
sr: Naziv Sekcije

en: Section Name Prefix
sr: Prefiks Naziva Sekcije

en: Select
sr: Izaberi

en: Select All
sr: Izaberi Sve

en: Select Animation Effect
sr: Izaberite efekat animacije

en: Select Font
sr: Izaberite Font

en: Select Icon
sr: Izaberi Ikonu

en: Select Mood
sr: Izaberi Raspoloženje

en: Select Page
sr: Izaberite Stranicu

en: Select Slider Type here
sr: Ovde izaberite tip slajdera

en: Select a Website Template
sr: Izaberite Šablon Veb-sajta

en: Select a primary color, or let Divi AI choose a great color for you. The primary color is used through the layout, such as background colors, button colors, etc.
sr: Izaberite primarnu boju ili pustite Divi AI da izabere odličnu boju za vas. Primarna boja se koristi kroz ceo raspored, npr. za boje pozadine, boje dugmadi itd.

en: Select a secondary color, or let Divi AI choose a great color for you. The secondary color is used through the layout as a secondary accent color, such as for icon colors, text highlights, etc.
sr: Izaberite sekundarnu boju ili pustite Divi AI da izabere odličnu boju za vas. Sekundarna boja se koristi kroz ceo raspored kao sekundarna akcentna boja, npr. za boje ikonica, isticanje teksta itd.

en: Select between expanded and closed state
sr: Izaberite između proširenog i zatvorenog stanja

en: Select the pages that you want to add to your website. You can select from pre-build pages with custom layouts, and add your own pages that will be built using a simple template.
sr: Izaberite stranice koje želite da dodate na svoj veb-sajt. Možete birati među unapred napravljenim stranicama sa prilagođenim rasporedima i dodati sopstvene stranice koje će biti napravljene pomoću jednostavnog šablona.

en: Select this option if you plan to sell products on your website. We will install WooCommerce and configure your cart and checkout pages.
sr: Izaberite ovu opciju ako planirate da prodajete proizvode na svom veb-sajtu. Instaliraćemo WooCommerce i podesiti stranice korpe i plaćanja.

en: Select yes if the link should be opened in a new window
sr: Izaberite Da ako link treba da se otvori u novom prozoru

en: Select your desired enhancements. Your image will be sent back through Divi AI and re-imagined to achieve the desired result.
sr: Izaberite željena poboljšanja. Slika će ponovo biti obrađena kroz Divi AI i reinterpretirana kako bi se postigao željeni rezultat.

en: Sentences
sr: Rečenica

[ctx: Services/Plans Page]
en: Packages
sr: Paketi

en: Set As Logo
sr: Postavi Kao Logo

en: Set the height of image in pixels.
sr: Podesite visinu slike u pikselima.

en: Set the width of image in pixels.
sr: Podesite širinu slike u pikselima.

en: Share With Team
sr: Podeli Sa Timom

en: Share Your Divi Cloud With Your Team
sr: Delite Svoj Divi Cloud Sa Svojim Timom

en: Shared With Me
sr: Podeljeno Sa Mnom

en: Shop (selecting this will install WooCommerce)
sr: Prodavnica (izborom ovoga instaliraće se WooCommerce)

en: Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce
sr: Raspored Stranice Prodavnice I Stranice Kategorije Za WooCommerce

en: Shortcode Framework Constant
sr: Konstanta Shortcode Framework-a

en: Shortcode Framework Constant Value
sr: Vrednost Konstante Shortcode Framework-a

en: Shortcode Framework Hook
sr: Kuka Shortcode Framework-a

en: Shortcode Framework Option
sr: Opcija Shortcode Framework-a

en: Shortcodes
sr: Shortcode-ovi

en: Shortcodes In Widget Area Use
sr: Upotreba shortkodova u oblasti vidžeta

en: Shortcodes Used
sr: Korišćeni Shortcode-ovi

en: Shorten
sr: Skrati

en: Show
sr: Prikaži

en: Show Facebook Icon
sr: Prikaži Ikonu Za Facebook

en: Show Instagram Icon
sr: Prikaži Ikonu Za Instagram

en: Show RSS Icon
sr: Prikaži Ikonu Za RSS

en: Show Search Icon
sr: Prikaži Ikonu Pretrage

en: Show Social Icons
sr: Prikaži Ikone Društvenih Mreža

en: Show Thumbs on Index pages
sr: Prikaži Sličice Na Indeks Stranicama

en: Show Top Bar
sr: Prikaži Gornju Traku

en: Show X Icon
sr: Prikaži X Ikonu

en: Show comments on pages
sr: Prikaži komentare na stranicama

en: Show comments on posts
sr: Prikaži komentare na objavama

en: Show dropdown menus
sr: Prikaži padajuće menije

en: Sidebar
sr: Bočna Traka

en: Sidebar Layout
sr: Raspored Bočne Trake

en: Sidebar Width
sr: Širina Bočne Trake

en: Sidebar: %1$s contains third party module(s): %2$s
sr: Bočna traka: %1$s sadrži module trećih strana: %2$s

en: Sidebar: %1$s, contains the following Divi WooCommerce module(s): %2$s
sr: Bočna traka: %1$s, sadrži sledeći(e) Divi WooCommerce modul(e): %2$s

en: Sign In To Divi Cloud
sr: Prijavi Se U Divi Cloud

en: Sign Out Of Divi Cloud
sr: Odjavi Se Iz Divi Cloud

en: Sign in to your Elegant Themes account using the pop-up to activate Divi Cloud.
sr: Prijavite se na svoj Elegant Themes nalog pomoću iskačućeg prozora da aktivirate Divi Cloud.

en: Simplify
sr: Pojednostavi

en: Simply describe your website, sit back, relax, and let Divi AI create your entire website for you in less than 2 minutes.
sr: Samo opišite svoj veb-sajt, zavalite se i opustite, a Divi AI će napraviti ceo veb-sajt za vas za manje od 2 minuta.

en: Single Page Layout
sr: Raspored Pojedinačne Stranice

en: Single Post Layout
sr: Raspored Pojedinačne Objave

en: Single Post Page SEO
sr: SEO Stranice Pojedinačne Objave

en: Site Identity
sr: Identitet Sajta

en: Site Name
sr: Naziv Sajta

en: Site Slogan
sr: Slogan Sajta

en: Size
sr: Veličina

en: Skills
sr: Veštine

en: Skip This Step & Build Manually
sr: Preskočite Ovaj Korak I Pravite Ručno

en: Slide
sr: Klizanje

en: Slide In
sr: Uklizavanje

en: Slide In & Fullscreen Header Settings
sr: Podešavanja Zaglavlja Za Uvlačenje I Pun Ekran

en: Slider Type
sr: Tip Slajdera

en: Smooth Scrolling
sr: Glatko Skrolovanje

en: Social Icon Color
sr: Boja Ikona Društvenih Mreža

en: Social Icon Size
sr: Veličina Ikona Društvenih Mreža

en: Social Media Post
sr: Objava Na Društvenim Mrežama

en: Solid
sr: Puna

en: Some Theme Builder Templates are Incompatible with %s
sr: Neki Theme Builder Šabloni Nisu Kompatibilni sa %s

en: Some third party scripts may be incorrectly enqueued without declaring jQuery as dependency. If jQuery is deferred, these scripts could break. If you are experiencing console errors after enabling the "Defer jQuery And jQuery Migrate" option, you can enable this option, which will load an additional compatibility script that will attempt to solve the issue. You can turn this feature off if everything is working fine without it.
sr: Neke skripte trećih strana mogu biti pogrešno učitane bez navođenja jQuery kao zavisnosti. Ako se jQuery odlaže, te skripte mogu prestati da rade. Ako dobijate greške u konzoli nakon uključivanja opcije "Odloži jQuery I jQuery Migrate", možete uključiti ovu opciju, koja će učitati dodatnu skriptu kompatibilnosti koja će pokušati da reši problem. Možete isključiti ovu funkciju ako sve radi kako treba i bez nje.

en: Something Went Wrong While Migrating to Divi 5
sr: Nešto Je Pošlo Po Zlu Tokom Migracije Na Divi 5

en: Something went wrong
sr: Nešto je pošlo po zlu

en: Something went wrong. Please try again later or try different request.
sr: Nešto je pošlo po zlu. Pokušajte ponovo kasnije ili pokušajte sa drugačijim zahtevom.

en: Sort
sr: Sortiraj

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
sr: Sortiraj Linkove Kategorija po Nazivu/ID-u/Slug-u/Broju/Grupi Termina

en: Sort Pages Links
sr: Sortiraj Linkove Stranica

en: Split Into Modules
sr: Podeli Na Module

en: Split Into Rows
sr: Podeli Na Redove

en: Split Into Sections
sr: Podeli Na Sekcije

en: Split Layout Into Sections
sr: Podeli Raspored Na Sekcije

en: Split Row Into Modules
sr: Podeli Red Na Module

en: Split Section Into Rows
sr: Podeli Sekciju Na Redove

en: Split Test Usage
sr: Upotreba Split Testa

en: Split Test usage found
sr: Pronađena upotreba Split Testa

en: Square (1:1)
sr: Kvadrat (1:1)

en: Start Collaborating!
sr: Započnite Saradnju!

en: Start Over
sr: Počni Ispočetka

en: Start With %1$s
sr: Počnite Sa %1$s

en: State
sr: Stanje

en: Step %1$s: %2$s Compatibility Check
sr: Korak %1$s: Provera Kompatibilnosti za %2$s

en: Step %1$s: Migrate to %2$s
sr: Korak %1$s: Migriraj na %2$s

en: Stretch Background Image
sr: Razvuci Sliku Pozadine

en: Submit
sr: Pošalji

en: Submit Comment
sr: Pošalji Komentar

en: Submit a Comment
sr: Pošaljite Komentar

en: Subscribe to Stay Up to Date
sr: Pretplatite Se da Ostanete u Toku

en: Supply Divi AI with a reference image. This image will be combined with your image description to create the final image. Reference images are a great way to inform Divi AI about a desired composition or style while altering the subject matter of the reference image using your image description.
sr: Obezbedite Divi AI referentnu sliku. Ova slika će biti kombinovana sa opisom slike kako bi se kreirala konačna slika. Referentne slike su odličan način da Divi AI usmerite ka željenoj kompoziciji ili stilu, dok istovremeno menjate sadržaj referentne slike pomoću opisa slike.

en: Supply Divi AI with additional context. The chosen context will alter the results and help Divi AI create relevant content.
sr: Pružite Divi AI dodatni kontekst. Izabrani kontekst će uticati na rezultate i pomoći Divi AI da napravi relevantan sadržaj.

en: Support
sr: Podrška

en: Tab Content
sr: Sadržaj Kartice

en: Tab Text
sr: Tekst Kartice

en: Tag
sr: Oznaka

en: Tags
sr: Oznake

en: Team Sidebar
sr: Bočna Traka Tima

en: Tell Divi AI About Your Website
sr: Recite Divi AI O Svom Veb-sajtu

en: Tell Divi AI About Your Website (Optional)
sr: Recite Divi AI O Vašem Veb-sajtu (Opcionalno)

en: Tell Divi AI about the content you would like it to write.
sr: Recite Divi AI o sadržaju koji želite da napiše.

en: Tell Divi AI about the image you would like it to create.
sr: Recite Divi AI o slici koju želite da kreira.

en: Tell Divi AI how long you want the content it generates to be. The output will be close to, but not exactly equal to, the length you define.
sr: Recite Divi AI koliko dugo želite da bude generisani sadržaj. Izlaz će biti blizu, ali ne i tačno jednak, dužini koju odredite.

en: Tell Divi AI how you would like it to fill in the blank area of your expanded image.
sr: Recite Divi AI-ju kako želite da popuni praznu oblast vaše proširene slike.

en: Tell Divi AI how you would like to change the image. Your changes will be applied to the area you select using the Image Selection or Image Sketch interface.
sr: Recite Divi AI-ju kako želite da promenite sliku. Promene će biti primenjene na oblast koju izaberete pomoću interfejsa Izbor Slike ili Skica Slike.

en: Tell Divi AI what kind of image you want it to create. Be as descriptive as you like!
sr: Recite Divi AI kakvu sliku želite da napravi. Budite opisni koliko god želite!

en: Tell Divi AI what you want it to write about. Talk to it like you would a person.
sr: Recite Divi AI o čemu želite da piše. Razgovarajte s njim kao sa osobom.

en: Tell Divi AI what you want to achieve using custom code. Divi AI will respond appropriately based on the element and code field you are editing.
sr: Recite Divi AI šta želite da postignete koristeći prilagođeni kod. Divi AI će odgovoriti na odgovarajući način u zavisnosti od elementa i polja koda koje uređujete.

en: Tell Us About Your Website
sr: Recite Nam O Svom Veb-sajtu

en: Text
sr: Tekst

en: Text Color
sr: Boja Teksta

en: Text Size
sr: Veličina Teksta

en: The %s below contain modules that are not yet compatible with Divi 5. These modules will not be converted, and will continue to rely on the Divi 4 framework.
sr: %s Ispod Sadrži Module Koji Još Nisu Kompatibilni sa Divi 5. Ovi Moduli Neće Biti Konvertovani i Nastaviće da Se Oslanjaju na Divi 4 Okvir.

en: The Divi 5 Migrator will parse all your website content and look for Divi 4 shortcodes. It will convert those shortcodes to the new Divi 5 format and update each post. Modules that do not yet support Divi 5, such as modules from the Divi Marketplace, will not be converted and will continue to function using the legacy Divi 4 framework. Pages that use such modules will not benefit from Divi 5's performance improvements.
sr: Divi 5 Migrator će analizirati sav sadržaj vašeg sajta i potražiti Divi 4 shortcodes. Te shortcodes će konvertovati u novi Divi 5 format i ažurirati svaki post. Moduli koji još ne podržavaju Divi 5, kao što su moduli iz Divi Marketplace, neće biti konvertovani i nastaviće da funkcionišu koristeći legacy Divi 4 framework. Stranice koje koriste takve module neće imati koristi od poboljšanja performansi u Divi 5.

en: The Divi 5 migration process failed. You can try rerunning the migrator; it will pick up where it left off. If the process continues to fail, please get in touch with our support team for assistance or roll back to Divi 4.
sr: Proces migracije na Divi 5 nije uspeo. Možete da pokušate da ponovo pokrenete migrator; nastaviće tamo gde je stao. Ako proces i dalje ne uspeva, kontaktirajte naš tim za podršku za pomoć ili se vratite na Divi 4.

en: The Divi Marketplace is full of thousands of additional layouts!
sr: Divi Marketplace je prepun hiljada dodatnih rasporeda!

en: The Divi icon font is broken up into various subsets. These subsets are loaded only when needed based on the modules and features used on each page. If you need access to the entire icon font on all pages (for example, if you are using our icon font in your child theme), then you can disable this option and load the entire icon font library on all pages.
sr: Font ikonica Divi podeljen je na različite podskupove. Ovi podskupovi se učitavaju samo kada su potrebni, na osnovu modula i funkcija koje se koriste na svakoj stranici. Ako vam je potreban pristup celom fontu ikonica na svim stranicama (na primer, ako koristite naš font ikonica u child temi), možete onemogućiti ovu opciju i učitati celu biblioteku fonta ikonica na svim stranicama.

en: The Elegant Themes API key you entered is invalid. Please make sure that your API has been entered correctly and that it is enabled in your account.
sr: Elegant Themes API ključ koji ste uneli je nevažeći. Proverite da li je vaš API ključ ispravno unet i da li je omogućen na vašem nalogu.

en: The Elegant Themes username you entered is invalid. Please enter a valid username to receive product updates. If you forgot your username you can
sr: Elegant Themes korisničko ime koje ste uneli je nevažeće. Unesite važeće korisničko ime da biste primali ažuriranja proizvoda. Ako ste zaboravili korisničko ime, možete

en: The Item couldn't be downloaded. Please try after a while.
sr: Stavku nije moguće preuzeti. Pokušajte ponovo za neko vreme.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
sr: Modul Mape koristi Google Maps API i za rad zahteva važeći Google API ključ. Pre korišćenja modula mape, proverite da li ste ovde dodali svoj API ključ. Saznajte više o tome kako da napravite svoj Google API ključ <a target="_blank" href="%1$s">ovde</a>.

en: The WooCommerce plugin failed to install during the website generation process. You must install and activate the plugin manually.
sr: Dodatak WooCommerce nije uspeo da se instalira tokom procesa generisanja sajta. Morate ručno instalirati i aktivirati dodatak.

en: The WooCommerce plugin was installed but failed to activate during the website generation process. Visit the Plugins page to activate WooCommerce manually.
sr: Dodatak WooCommerce je instaliran, ali nije uspeo da se aktivira tokom procesa generisanja sajta. Posetite stranicu Dodaci da biste ručno aktivirali WooCommerce.

en: The action failed in the following clouds.
sr: Radnja nije uspela u sledećim oblacima.

en: The body font will be used for all text blocks throughout the layout. Let AI pick a great font for you, or choose one yourself.
sr: Font za glavni tekst će se koristiti za sve tekstualne blokove kroz ceo raspored. Pustite AI da izabere odličan font za vas ili izaberite jedan sami.

en: The creators of these plugins have chosen to opt out of the Divi 5 Public Alpha while they focus on creating new versions of their modules in preparation for the final release of Divi 5. 🎉
sr: Autori ovih dodataka su odlučili da ne učestvuju u Divi 5 Javnoj Alfi dok se fokusiraju na izradu novih verzija svojih modula u pripremi za konačno izdanje Divi 5. 🎉

en: The following items are used on your website and are ready to be converted to the Divi 5 format.
sr: Sledeće stavke se koriste na vašem sajtu i spremne su za konverziju u format Divi 5.

en: The heading font will be used for all headings throughout the layout. Let AI pick a great font for you, or choose one yourself.
sr: Font za naslove će se koristiti za sve naslove kroz ceo raspored. Pustite AI da izabere odličan font za vas ili izaberite jedan sami.

en: The higher the enhancement strength, the more power is given to Divi AI to re-imagine the original image. A higher strength will increase the enhancement effect, but it will also result in greater changes to the original subject matter.
sr: Što je veća jačina poboljšanja, to je veća moć data Divi AI-ju da reinterpretira originalnu sliku. Veća jačina pojačava efekat poboljšanja, ali će dovesti i do većih promena originalnog sadržaja.

en: The higher the modification strength, the more power your prompt has to modify the original image. Reducing the strength will result in more minimal changes.
sr: Što je veća jačina izmene, to vaš prompt ima veću moć da izmeni originalnu sliku. Smanjenje jačine rezultuje minimalnijim promenama.

en: The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
sr: Stranica koju ste zatražili nije pronađena. Pokušajte da precizirate pretragu ili koristite navigaciju iznad da biste pronašli post.

en: The pages below utilize features that are not yet compatible with %s
sr: Stranice ispod koriste funkcije koje još nisu kompatibilne sa %s

en: The plugins listed below are using the Divi 4 framework and are not fully compatible with Divi 5. These plugins will continue to function, however, since they use the Divi 4 framework, the parts of your website that use these plugins will not benefit from Divi 5's performance improvements.
sr: Dole navedeni dodaci koriste Divi 4 okvir i nisu u potpunosti kompatibilni sa Divi 5. Ovi dodaci će nastaviti da funkcionišu, međutim, pošto koriste Divi 4 okvir, delovi vašeg veb-sajta koji koriste ove dodatke neće imati koristi od poboljšanja performansi u Divi 5.

en: The sidebars and widget areas below contain modules that are not yet compatible with Divi 5. These modules will not be converted, and will continue to rely on the Divi 4 framework.
sr: Bočne Trake i Oblasti Vidžeta Ispod Sadrže Module Koji Još Nisu Kompatibilni sa Divi 5. Ovi Moduli Neće Biti Konvertovani i Nastaviće da Se Oslanjaju na Divi 4 Okvir.

en: The size of the image must be less than 10MB.
sr: Veličina slike mora biti manja od 10MB.

en: Theme Customizer
sr: Prilagođivač Teme

en: Theme Option
sr: Opcija Teme

en: Theme Options
sr: Opcije Teme

en: Theme Options Library
sr: Biblioteka Opcija Teme

en: Theme Templates
sr: Šabloni Teme

en: There are no posts to convert!
sr: Nema objava za konverziju!

en: There are no posts to rollback!
sr: Nema objava za vraćanje!

en: These words will be forced to appear in the content. This is useful for SEO when optimizing for specific keywords, for example.
sr: Ove reči će biti primorane da se pojave u sadržaju. Ovo je korisno za SEO, na primer, kada optimizujete za određene ključne reči.

en: Third party modules aren't expected to be ready for Divi 5 during the alpha and beta phases.
sr: Ne očekuje se da će moduli trećih strana biti spremni za Divi 5 tokom alfa i beta faza.

en: This Module Content
sr: Sadržaj Ovog Modula

en: This Page Content
sr: Sadržaj Ove Stranice

en: This Plugin Can't Be Activated While Using Divi 5
sr: Ovaj Dodatak Ne Može Biti Aktiviran Dok Koristite Divi 5

en: This Section Content
sr: Sadržaj Ove Sekcije

en: This Website
sr: Ovaj Sajt

en: This block will eventually be removed, so please check back again in the future. Thanks for testing Divi 5!
sr: Ovaj blok će na kraju biti uklonjen, zato proverite ponovo u budućnosti. Hvala što testirate Divi 5!

en: This is the username that you use to access the Members Area on elegantthemes.com.
sr: Ovo je korisničko ime koje koristite za pristup Članskoj Zoni na elegantthemes.com.

en: This may take several minutes. Do not exit or refresh this page or your progress will be lost.
sr: Ovo može potrajati nekoliko minuta. Ne izlazite niti osvežavajte ovu stranicu ili će vaš napredak biti izgubljen.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
sr: Ova opcija vam omogućava da promenite način prikaza datuma. Za više informacija pogledajte WordPress kodекс ovde:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
sr: Ova opcija vam omogućava da kontrolišete koliko nivoa ima padajući meni stranica. Povećanje broja omogućava prikaz dodatnih stavki menija.

en: This page is running in backwards compatibility mode because it contains legacy Divi 4 modules. They will continue to function, however, this page won't benefit from all of Divi 5's performance improvements. This page may still need to be converted, or you may be using modules that aren't ready for Divi 5. This notice is for information purposes and is not an error.
sr: Ova stranica radi u režimu kompatibilnosti unazad zato što sadrži starije Divi 4 module. Oni će nastaviti da funkcionišu, međutim, ova stranica neće imati koristi od svih poboljšanja performansi u Divi 5. Možda će i dalje biti potrebno da se ova stranica konvertuje, ili možda koristite module koji još nisu spremni za Divi 5. Ovo obaveštenje je informativno i nije greška.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
sr: Ovaj članak je zaštićen lozinkom. Unesite lozinku da biste videli komentare.

en: This website doesn't contain any Divi 4 modules requiring conversion. Your website runs on the Divi 5 framework; you can hit the ground running! You can revisit this migration page anytime to check your website for Divi 4 content. If you import content using the WordPress importer or if you import layouts that contain unsupported modules, you can use the migrator to assess the compatibility of that content and migrate it at your convenience.
sr: Ovaj veb-sajt ne sadrži nijedan Divi 4 modul koji zahteva konverziju. Vaš veb-sajt radi na Divi 5 okviru; možete odmah da počnete! Ovoj stranici za migraciju možete da se vratite u bilo kom trenutku kako biste proverili da li na veb-sajtu postoji Divi 4 sadržaj. Ako uvezete sadržaj pomoću WordPress uvoznika ili ako uvezete rasporede koji sadrže nepodržane module, možete koristiti alat za migraciju da procenite kompatibilnost tog sadržaja i migrirate ga kada vam odgovara.

en: This website is linked to your Divi subscriptions and ready to receive the latest Divi updates.
sr: Ovaj Veb-sajt Je Povezan Sa Vašim Divi Pretplatama I Spreman Je Da Prima Najnovija Divi Ažuriranja.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
sr: Ovo će omogućiti Google Fonts za jezike koji nisu na engleskom.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
sr: Ovo će omogućiti korišćenje odlomaka u objavama ili stranicama.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
sr: Ovo će vratiti sva podešavanja na stranici opcija na njihove podrazumevane vrednosti. <strong>Da li ste sigurni da želite ovo da uradite?</strong>

en: Tile
sr: Popločaj

en: Tile Horizontally
sr: Popločaj Vodoravno

en: Tile Vertically
sr: Popločaj Uspravno

en: Title
sr: Naslov

en: To enable Divi Cloud on this website, log in to your Elegant Themes account
sr: Da biste omogućili Divi Cloud na ovom veb-sajtu, prijavite se na svoj Elegant Themes nalog

en: To modify or add to an element that already exists in the image, choose Modify Element. To add something brand new and unrelated to the original image, choose Add Element.
sr: Da biste izmenili ili dopunili element koji već postoji na slici, izaberite Izmeni Element. Da biste dodali nešto potpuno novo i nevezano za originalnu sliku, izaberite Dodaj Element.

en: To view this protected post, enter the password below
sr: Da biste videli ovaj zaštićeni post, unesite lozinku ispod

en: Tone of Voice
sr: Ton Glasa

en: Top
sr: Gore

en: Top Bar Text Color
sr: Boja Teksta Gornje Trake

en: Top Bar Text Size
sr: Veličina Teksta Gornje Trake

en: Top to Bottom
sr: Od Gore Ka Dole

en: Trackbacks/Pingbacks
sr: Trackbackovi/Pingbackovi

en: Translate
sr: Prevedi

en: Trash
sr: Otpad

en: Trash storage for Divi Cloud is limited to 50 items for free accounts. Once your trash exceeds 50 items, the oldest items in your trashed will be permanently deleted to make room for new items. Purchase a <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud Membership</a> for unlimited storage.
sr: Skladište korpe za Divi Cloud je ograničeno na 50 stavki za besplatne naloge. Kada vaša korpa premaši 50 stavki, najstarije stavke u korpi biće trajno obrisane da bi se oslobodio prostor za nove stavke. Kupite <a href="%s" target="_blank">članstvo za Divi Cloud</a> za neograničeno skladište.

en: Travel Agency
sr: Turistička Agencija

en: Travel Agency About Page
sr: Turistička Agencija Stranica O Nama

en: Travel Agency Blog Page
sr: Turistička Agencija Blog Stranica

en: Travel Agency Contact Page
sr: Turistička Agencija Kontakt Stranica

en: Travel Agency Home Page
sr: Turistička Agencija Početna Stranica

en: Travel Agency Landing Page
sr: Turistička Agencija Odredišna Stranica

en: Travel Agency Packages Page
sr: Turistička Agencija Stranica Paketa

en: Travel Agency Shop Page
sr: Turistička Agencija Stranica Prodavnice

en: Travel Agency Team Page
sr: Turistička Agencija Stranica Tima

en: Tutorials & Documentation
sr: Tutorijali I Dokumentacija

en: Tweet
sr: Tvituj

en: Type
sr: Tip

en: Type of the box
sr: Tip okvira

en: Typography
sr: Tipografija

en: Uh Oh! Something Went Wrong
sr: Ups! Nešto Je Pošlo Po Zlu

en: Uh Oh! You have reached your Divi Cloud quota.
sr: Uh Oh! Dostigli ste kvotu za Divi Cloud.

en: Unable to generate shortcode. Please try again later.
sr: Nije moguće generisati shortcode. Pokušajte ponovo kasnije.

en: Underline
sr: Podvučeno

en: Unlock Unlimited Divi Cloud Storage
sr: Otključajte Neograničeno Divi Cloud Skladište

en: Unsupported Plugins Detected
sr: Otkriveni Nepodržani Dodaci

en: Untagged
sr: Bez Oznaka

en: Update
sr: Ažuriraj

en: Updating Website Information
sr: Ažuriranje Informacija O Veb-sajtu

en: Upgrade
sr: Nadogradite

en: Upgrade Your Divi Cloud
sr: Nadogradi Svoj Divi Cloud

en: Upgrade to Divi AI Unlimited
sr: Nadogradite na Divi AI Bez Ograničenja

en: Upgrade to Unlimited Cloud Storage!
sr: Pređite Na Neograničeno Cloud Skladište!

en: Upgrade to Unlimited Divi Cloud Storage!
sr: Pređite Na Neograničeno Skladište Za Divi Cloud!

en: Upgrade your Divi membership to Lifetime and use Divi on unlimited websites forever.
sr: Nadogradite svoje Divi članstvo na doživotnu licencu i koristite Divi na neograničenom broju veb-sajtova zauvek.

en: Upload
sr: Otpremi

en: Upload a Reference Image
sr: Otpremite Referentnu Sliku

en: Upload a logo image to be used in your website header and footer.
sr: Otpremite sliku logotipa koja će se koristiti u zaglavlju i podnožju vašeg veb-sajta.

en: Upload your logo (optional)
sr: Otpremite svoj logo (opciono)

en: Uppercase
sr: Velika Slova

en: Upscale
sr: Uvećaj Rezoluciju

en: Upscale Image
sr: Uvećaj Rezoluciju Slike

en: Upscaling Images
sr: Povećavanje Rezolucije Slika

en: Url
sr: URL

en: Use Background Color
sr: Koristi Boju Pozadine

en: Use Custom Sidebar Width
sr: Koristi Prilagođenu Širinu Bočne Trake

en: Use Divi Quick Sites to generate a new website using Divi AI or premade Divi Starter Sites. Quick Sites will set up your entire site including custom pages, menu items, Theme Builder templates and more.
sr: Koristite Divi Quick Sites da generišete novi veb-sajt koristeći Divi AI ili unapred pripremljene Divi Starter Site-ove. Quick Sites će podesiti ceo sajt, uključujući prilagođene stranice, stavke menija, Theme Builder šablone i još mnogo toga.

en: Use Divi Quick Sites to set up your site in less than 2 minutes. We will generate pages and content, set up your website info, and configure your menu, templates, styles and presets automatically. You can build your website using AI, or pick from handcrafted Starter Sites.
sr: Koristite Divi Quick Sites da podesite svoj sajt za manje od 2 minuta. Generisaćemo stranice i sadržaj, postaviti informacije o veb-sajtu i automatski konfigurisati meni, šablone, stilove i podešavanja. Možete da napravite veb-sajt uz pomoć AI-ja ili da izaberete neki od ručno izrađenih Starter Site-ova.

en: Use Google Fonts
sr: Koristi Google Fonts

en: Use Placeholder Images
sr: Koristi Zamenske Slike

en: Use Pre-Made Starter Site
sr: Koristi Unapred Pripremljeni Starter Site

en: Use Relative Image Paths
sr: Koristi Relativne Putanje Slika

en: Use Stock Images (Faster)
sr: Koristi Stok Slike (Brže)

en: Use This Code
sr: Koristi Ovaj Kod

en: Use This Image
sr: Koristi Ovu Sliku

en: Use This Text
sr: Koristi Ovaj Tekst

en: Use excerpts when defined
sr: Koristi odlomke kada su definisani

en: Use resizing
sr: Koristi promenu veličine

en: Use selection as reference
sr: Koristi izbor kao referencu

en: Use your original image as reference in the selected area. Changes will be more seamlessly integrated into the modified image.
sr: Koristite originalnu sliku kao referencu u izabranoj oblasti. Promene će se skladnije uklopiti u izmenjenu sliku.

en: Used for icon button type
sr: Koristi se za tip dugmeta sa ikonicom

en: Username
sr: Korisničko Ime

en: Username:
sr: Korisničko ime:

en: Using Divi AI
sr: Korišćenje Divi AI

en: Using Divi Cloud
sr: Korišćenje Divi Cloud-a

en: Using the Divi Builder
sr: Korišćenje Divi Builder-a

en: Using the Divi Library
sr: Korišćenje Divi Biblioteke

en: Using the Divi Theme Builder
sr: Korišćenje Divi Theme Builder-a

en: Vector Graphic
sr: Vektorska Grafika

en: Vertical Menu Orientation
sr: Orijentacija Vertikalnog Menija

en: Vertically Centered
sr: Vertikalno Centrirano

en: View Details
sr: Prikaži Detalje

en: View Full Development Roadmap
sr: Pogledajte Kompletan Plan Razvoja

en: View My Site
sr: Prikaži Moj Sajt

en: View Theme Options
sr: Prikaži Opcije Teme

en: View in Divi Marketplace
sr: Pogledaj u Divi Marketplace-u

en: Visit The Migrator
sr: Posetite Migrator

en: Warning: This can cause JavaScript errors in some cases and should be used with care. When enabled, scripts registered by plugins and themes will be deferred to improve performance and jQuery will always be loaded in the body.
sr: Upozorenje: Ovo u nekim slučajevima može izazvati JavaScript greške i treba ga koristiti oprezno. Kada je uključeno, skripte koje registruju dodaci i teme biće odložene radi boljih performansi, a jQuery će se uvek učitavati u body.

en: Watch video tutorials
sr: Pogledajte video tutorijale

en: Watercolor
sr: Akvarel

en: We are scanning your website to assess its compatibility with Divi 5. If your website is using modules that are not yet supported, we'll let you know which parts of your website will be affected so that you can decide whether or not to proceed with the migration. Unsupported modules will continue to function but won't benefit from Divi 5's performance improvements.
sr: Skeniramo vaš sajt da bismo procenili kompatibilnost sa Divi 5. Ako vaš sajt koristi module koji još nisu podržani, obavestićemo vas koji delovi sajta će biti pogođeni kako biste mogli da odlučite da li da nastavite sa migracijom. Nepodržani moduli će nastaviti da rade, ali neće imati koristi od poboljšanja performansi u Divi 5.

en: We want to provide the community with as much information as possible about the current state of Divi 5. We give monthly updates on our progress and cover various topics related to Divi 5.
sr: Želimo da zajednici pružimo što više informacija o trenutnom stanju Divi 5. Dajemo mesečna ažuriranja o našem napretku i pokrivamo razne teme povezane sa Divi 5.

en: Web Agency
sr: Veb Agencija

en: Web Agency Careers Page
sr: Veb Agencija Stranica Karijera

en: Web Agency Contact Page
sr: Veb Agencija Kontakt Stranica

en: Web Agency Home Page
sr: Veb Agencija Početna Stranica

en: Web Agency Landing Page
sr: Veb Agencija Odredišna Stranica

en: Web Agency Portfolio Page
sr: Veb Agencija Stranica Portfolija

en: Web Agency Pricing Page
sr: Veb Agencija Stranica Cenovnika

en: Web Agency Services Page
sr: Veb Agencija Stranica Usluga

en: Website Build Complete!
sr: Izrada Veb-sajta Završena!

en: Website Content Width
sr: Širina Sadržaja Sajta

en: Website Default
sr: Podrazumevano Za Veb-sajt

en: Website Description (Optional)
sr: Opis Veb-sajta (Opcionalno)

en: Website Gutter Width
sr: Širina Razmaka Između Kolona

en: Website Pages
sr: Stranice Sajta

en: Wedding
sr: Venčanje

en: Wedding About Page
sr: Venčanje Stranica O Nama

en: Wedding Blog Page
sr: Venčanje Blog Stranica

en: Wedding Contact Page
sr: Venčanje Kontakt Stranica

en: Wedding Details Page
sr: Venčanje Stranica Detalja

en: Wedding Gallery Page
sr: Venčanje Stranica Galerije

en: Wedding Home Page
sr: Venčanje Početna Stranica

en: Welcome to %s
sr: Dobrodošli u %s

en: Welcome to Divi!
sr: Dobrodošli u Divi!

en: Welcome to Divi! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
sr: Dobrodošli u Divi! Pre nego što se upustite u svoju novu temu, posetite stranicu <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Dokumentacija</a> kako biste pristupili desetinama detaljnih tutorijala.

en: We’re Migrating Your Site to the %s Framework!
sr: Migriramo Vaš Sajt na %s Okvir!

en: What are you writing about?
sr: O čemu pišete?

en: What happens when I run the Divi 5 migrator?
sr: Šta se dešava kada pokrenem Divi 5 migrator?

en: What if something breaks after I run the migrator?
sr: Šta ako nešto prestane da radi nakon što pokrenem migrator?

en: What language should Divi AI write in? Divi AI can write in over 26 languages!
sr: Na kom jeziku treba da Divi AI piše? Divi AI može da piše na više od 26 jezika!

en: What type of content are you writing? This will help Divi AI tailor the output to your desired format.
sr: Koju vrstu sadržaja pišete? Ovo će pomoći Divi AI da prilagodi izlaz željenom formatu.

en: What would you like to create using custom code?
sr: Šta biste želeli da napravite pomoću prilagođenog koda?

en: When Critical CSS is enabled, Divi determines an "above the fold threshold" and defers all styles for elements below the fold. However, this threshold is just a estimate and can vary on different devices. Increasing threshold height will deffer fewer styles, resulting in slightly slower load times but less of a chance for Cumulative Layout Shifts to occur. If you are experiencing CLS issues you can increase the threshold height.
sr: Kada je Kritični CSS omogućen, Divi određuje „prag iznad prevoja“ i odlaže sve stilove za elemente ispod prevoja. Međutim, ovaj prag je samo procena i može da varira na različitim uređajima. Povećanje visine praga će odložiti manje stilova, što rezultira nešto sporijim učitavanjem, ali i manjom šansom da dođe do kumulativnih pomeranja rasporeda (CLS). Ako imate CLS probleme, možete povećati visinu praga.

en: When possible, jQuery and jQuery Migrate will be moved to the body to speed up load times. If a third party plugin registers jQuery as a dependency, it will be moved back to the head.
sr: Kada je moguće, jQuery i jQuery Migrate biće premešteni u body radi bržeg učitavanja. Ako dodatak treće strane registruje jQuery kao zavisnost, biće vraćen u head.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
sr: Kada definišete ključne reči pomoću prilagođenih polja, treba da koristite ovu vrednost kao Naziv prilagođenog polja. Vrednost prilagođenog polja treba da budu meta ključne reči koje želite da koristite, razdvojene zarezima.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
sr: Kada definišete meta opis pomoću prilagođenih polja, treba da koristite ovu vrednost kao Naziv prilagođenog polja. Vrednost prilagođenog polja treba da bude prilagođeni opis koji želite da koristite.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
sr: Kada definišete naslov pomoću prilagođenih polja, treba da koristite ovu vrednost kao Naziv prilagođenog polja. Vrednost prilagođenog polja treba da bude prilagođeni naslov koji želite da koristite.

en: When you save layouts to Divi Cloud, they become available on every website you build.
sr: Kada sačuvate rasporede u Divi Cloud, postaju dostupni na svakom sajtu koji pravite.

en: When you sync %s to Divi Cloud, they become available on every website you build.
sr: Kada sinhronizujete %s sa Divi Cloud, postaju dostupni na svakom sajtu koji pravite.

en: While Divi 5 was built to be backward compatible, the backward compatibility system is in its alpha stage. Some creators don't want to participate in the testing phase.
sr: Iako je Divi 5 napravljen da bude kompatibilan unazad, sistem kompatibilnosti unazad je u alfa fazi. Neki autori ne žele da učestvuju u fazi testiranja.

en: While creating your site, something got hung up. Click Retry to resume where things left off, or Cancel to restore your site to its previous state.
sr: Tokom kreiranja sajta, nešto se zaglavilo. Kliknite na Pokušaj Ponovo da nastavite tamo gde je stalo ili na Otkaži da vratite sajt u prethodno stanje.

en: Why am I getting an orange warning in the admin bar?
sr: Zašto dobijam narandžasto upozorenje u admin traci?

en: Widget Bullet Color
sr: Boja Nabrajanja Vidžeta

en: Widget Header Color
sr: Boja Naslova Vidžeta

en: Widget Link Color
sr: Boja Linka Vidžeta

en: Widget Text Color
sr: Boja Teksta Vidžeta

en: Widgets
sr: Vidžeti

en: Widgets are Incompatible with %s
sr: Vidžeti Nisu Kompatibilni sa %s

en: Width
sr: Širina

en: Will Divi 5 work with modules from the Divi Marketplace?
sr: Da li će Divi 5 raditi sa modulima iz Divi Marketplace?

en: WooCommerce Plugin Status
sr: Status Dodatka WooCommerce

[ctx: WooCommerce items number]
en: %1$s Item | %1$s Items
sr[0]: Stavka %1$s
sr[1]: Stavke %1$s

en: WordPress loads it's own WordPress emojis. Modern browsers support native emojis, making WordPress's emojis unnecessary in most cases. Removing WordPress emojis removes unneeded assets and improves performance.
sr: WordPress učitava sopstvene WordPress emodžije. Moderni pregledači podržavaju izvorne emodžije, pa WordPress emodžiji u većini slučajeva nisu potrebni. Uklanjanje WordPress emodžija uklanja nepotrebne resurse i poboljšava performanse.

en: Words
sr: Reči

en: Write %s With AI
sr: Napiši %s Pomoću AI

en: Writing Content
sr: Pisanje Sadržaja

en: Writing Text Content
sr: Pisanje Tekstualnog Sadržaja

en: X Profile Url
sr: X Profil URL

en: Yes
sr: Da

en: Yoga Studio
sr: Joga Studio

en: Yoga Studio About Page
sr: Joga Studio Stranica O Nama

en: Yoga Studio Blog Page
sr: Joga Studio Blog Stranica

en: Yoga Studio Classes Page
sr: Joga Studio Stranica Časova

en: Yoga Studio Contact Page
sr: Joga Studio Kontakt Stranica

en: Yoga Studio Home Page
sr: Joga Studio Početna Stranica

en: Yoga Studio Landing Page
sr: Joga Studio Odredišna Stranica

en: Yoga Studio Team Page
sr: Joga Studio Stranica Tima

en: You are using outdated version of Divi. New version is
sr: Koristite Zastarelu Verziju Divi-ja. Nova Verzija Je

en: You are using the latest version of Divi.
sr: Koristite Najnoviju Verziju Divi-ja.

en: You can continue to alter and improve the content that was generated by giving AI further instructions.
sr: Možete nastaviti da menjate i poboljšavate generisani sadržaj dajući AI dodatna uputstva.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
sr: Možete isključiti ovu opciju ako želite da uklonite komentare i obrazac za komentarisanje sa stranica pojedinačnih objava.

en: You can find your API Key <a href="%s" target="_blank">here</a>.
sr: Svoj API ključ možete pronaći <a href="%s" target="_blank">ovde</a>.

en: You can generate 10 layouts
sr: Možete generisati 10 rasporeda

en: You can try out Divi AI 100 times
sr: Možete isprobati Divi AI 100 puta

en: You can visit Elegant Themes and contact our support team using the pink chat icon. Give them details about the bug, and we'll handle it from there!
sr: Možete posetiti Elegant Themes i kontaktirati naš tim za podršku koristeći roze ikonu za ćaskanje. Dajte im detalje o grešci, a mi ćemo dalje to preuzeti!

en: You don't have pages
sr: Nemate stranice

en: You have hit your 500MB Limit. To continue to save items to your Divi Cloud, you must delete some of your existing items to free up space or upgrade your Divi Cloud storage.
sr: Dostigli ste ograničenje od 500 MB. Da biste nastavili da čuvate stavke u svom Divi Cloud-u, morate obrisati neke postojeće stavke da oslobodite prostor ili nadograditi Divi Cloud skladište.

en: You have to update Divi in order to use AI.
sr: Morate ažurirati Divi da biste koristili AI.

en: You will see this warning if a page contains an un-converted Divi 4 module, of if one of your plugins uses the legacy Divi 4 framework. We built Divi 5 to be backwards compatible with Divi 4 plugins, such as modules from the Divi Marketplace. Until creators update their plugins for Divi 5, legacy plugins will continue to function using the legacy Divi 4 framework. However, loading the Divi 4 framework comes at a performance cost. The orange warning informs you that a plugin you are using is tapping into the legacy framework, and the page is not benefiting from Divi 5's performance improvements.
sr: Ovo upozorenje ćete videti ako stranica sadrži nekonvertovani Divi 4 modul ili ako neki od vaših dodataka koristi legacy Divi 4 framework. Napravili smo Divi 5 tako da bude kompatibilan unazad sa Divi 4 dodacima, kao što su moduli iz Divi Marketplace. Dok autori ne ažuriraju svoje dodatke za Divi 5, legacy dodaci će nastaviti da funkcionišu koristeći legacy Divi 4 framework. Međutim, učitavanje Divi 4 framework-a ima cenu u performansama. Narandžasto upozorenje vas obaveštava da dodatak koji koristite koristi legacy framework, i da stranica ne koristi poboljšanja performansi u Divi 5.

en: Your %1$s subscription has expired. In order to download Premade Layouts from the %2$s Library you must <a href="%3$s" target="_blank">renew your subscription</a>.
sr: Vaša pretplata za %1$s je istekla. Da biste preuzimali Unapred Pripremljene Rasporede iz Biblioteke %2$s, morate <a href="%3$s" target="_blank">obnoviti pretplatu</a>.

en: Your Divi AI usage limit has been exceeded. Upgrade Divi AI membership to use Divi AI without any limits!
sr: Prekoračili ste ograničenje upotrebe Divi AI. Nadogradite Divi AI članstvo da biste koristili Divi AI bez ikakvih ograničenja!

en: Your Divi Cloud Session Has Ended
sr: Vaša Divi Cloud Sesija Je Istekla

en: Your Divi Cloud membership has expired
sr: Vaše članstvo u Divi Cloud-u je isteklo

en: Your Divi Cloud membership has expired. To access items stored on your cloud, please <a href="%s" target="_blank">renew your Divi Cloud membership</a>.
sr: Vaše članstvo u Divi Cloud je isteklo. Da biste pristupili stavkama sačuvanim u vašem oblaku, molimo <a href="%s" target="_blank">obnovite članstvo u Divi Cloud</a>.

en: Your Divi Cloud session has ended. Please try logging in again. If you continue to experience authorization failures, try closing Library modal and opening it again so that your authorization token can be regenerated.
sr: Vaša Divi Cloud sesija je završena. Pokušajte ponovo da se prijavite. Ako i dalje imate probleme sa autorizacijom, pokušajte da zatvorite modal Biblioteke i ponovo ga otvorite kako bi vaš token za autorizaciju mogao ponovo da se generiše.

en: Your Divi is outdated
sr: Vaš Divi Je Zastareo

en: Your Divi license key has expired
sr: Vaš Divi Licencni Ključ Je Istekao

en: Your Divi license key is active
sr: Vaš Divi Licencni Ključ Je Aktivan

en: Your Divi license key is invalid
sr: Vaš Divi Licencni Ključ Je Nevažeći

en: Your Elegant Themes username is invalid
sr: Vaše Elegant Themes Korisničko Ime Je Nevažeće

en: Your Existing Pages
sr: Vaše Postojeće Stranice

en: Your Saved Layouts
sr: Vaši Sačuvani Rasporedi

en: Your Site Is Ready!
sr: Vaš Sajt Je Spreman!

en: Your Site Is Using Modules Not Fully Supported By %s
sr: Vaš Sajt Koristi Module Koji Nisu U Potpunosti Podržani u %s

en: Your Website Doesn't require Migration. You're Ready To Go!
sr: Vaš Veb-sajt Ne Zahteva Migraciju. Spremni Ste Za Rad!

en: Your free Divi AI usage limit has been exceeded. Purchase a Divi AI membership to use Divi AI without any limits!
sr: Prekoračili ste besplatno ograničenje upotrebe Divi AI. Kupite Divi AI članstvo da biste koristili Divi AI bez ikakvih ograničenja!

en: Your image will be upscaled to the size defined here.
sr: Slika će biti uvećana na veličinu definisanu ovde.

en: Your license key has expired.
sr: Vaš licencni ključ je istekao.

en: Your site uses third party modules that are not currently supported by %s. That's ok; you can still migrate. However, these modules won't be converted and will run in backward compatibility mode. The parts of your website that use these modules will not benefit from Divi 5's performance improvements, and unconverted modules can't use Divi 5's new features. If your website relies heavily on incompatible modules, you may consider sticking with Divi 4 until the developers update the modules for Divi 5.
sr: Vaš sajt koristi module trećih strana koje %s trenutno ne podržava. Nema veze; i dalje možete da migrirate. Međutim, ovi moduli neće biti konvertovani i radiće u režimu povratne kompatibilnosti. Delovi sajta koji koriste ove module neće imati koristi od poboljšanja performansi u Divi 5, a nekonvertovani moduli ne mogu da koriste nove funkcije u Divi 5. Ako se vaš sajt u velikoj meri oslanja na nekompatibilne module, možda bi trebalo da ostanete na Divi 4 dok programeri ne ažuriraju module za Divi 5.

en: Your website is being created! Sit back and relax while Divi Quick Sites generates content and configures your menu, templates, styles and presets.
sr: Vaš veb-sajt se kreira! Zavalite se i opustite dok Divi Quick Sites generiše sadržaj i podešava vaš meni, šablone, stilove i unapred podešene vrednosti.

en: Your website is ready to go. Below is a list of pages and templates that were created. Next, visit your website and jump into the Divi Builder to edit your content.
sr: Vaš sajt je spreman. Ispod je lista stranica i šablona koji su kreirani. Zatim posetite sajt i uđite u Divi Builder da uredite sadržaj.

en: Your website's existing content will be returned to the state that it was in before converting to Divi 5. You will lose any changes you made while using Divi 5. Only posts and pages that existed before conversion will be affected.
sr: Postojeći sadržaj vašeg sajta biće vraćen u stanje u kojem je bio pre konverzije na Divi 5. Izgubićete sve izmene koje ste napravili dok ste koristili Divi 5. Biće pogođeni samo postovi i stranice koji su postojali pre konverzije.

en: You’re Almost There!
sr: Skoro Ste Stigli!

en: comments
sr: komentari

[ctx: documentation links]
en: Support
sr: Podrška

en: for free. Upgrade to enjoy
sr: besplatno. Nadogradite da biste uživali u

[ctx: general options]
en: General
sr: Opšte

en: hide error message
sr: sakrij poruku o grešci

[ctx: integrate third-party code]
en: Integration
sr: Integracija

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
sr: Navigacija

[ctx: page/post]
en: Layout
sr: Raspored

en: request it here
sr: zatražite ovde

en: settings reset.
sr: podešavanja su resetovana.

en: settings saved.
sr: podešavanja su sačuvana.

en: show error message
sr: prikaži poruku o grešci

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
sr: Oglasi

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
sr: Bojenje

[ctx: theme updates]
en: Updates
sr: Ažuriranja

en: unlimited usage.
sr: neograničenoj upotrebi.

en: uploaded logo
sr: otpremljeni logo

en: you don't have sufficient permissions to access this page
sr: nemate dovoljna ovlašćenja da pristupite ovoj stranici

en: « Go Back
sr: « Nazad
