Divi 5.0.0-public-beta.2.2 - en to sv translation catalogue (1495 entries)

en:  Enable custom title
sv:  Aktivera anpassad titel

en:  Enable meta description
sv:  Aktivera metabeskrivning

en:  Enable meta keywords
sv:  Aktivera metanyckelord

en: %1$d %2$s are Incompatible with %3$s
sv: %1$d %2$s är inkompatibla med %3$s

en: %1$d %2$s is Incompatible with %3$s
sv: %1$d %2$s är inkompatibel med %3$s

en: %1$s Columns
sv: %1$s Kolumner

en: %1$s Images Used From Unsplash
sv: %1$s Bilder Använda Från Unsplash

en: %1$s Modules Ready to be Converted to %2$s
sv: %1$s Moduler Redo Att Konverteras Till %2$s

en: %1$s Widget is Incompatible with %2$s
sv: Widgeten %1$s är inkompatibel med %2$s

en: %1$s Widgets are Incompatible with %2$s
sv: Widgetarna %1$s är inkompatibla med %2$s

en: %1$s could not be displayed.
sv: %1$s kunde inte visas.

en: %d Item
sv: %d Objekt

en: %d Items
sv: %d Objekt

en: %d Layout Pack
sv: %d Layoutpaket

en: %d Layout Packs
sv: %d Layoutpaket

en: %d Layouts
sv: %d Layouter

en: %d Module
sv: %d Modul

en: %d Modules
sv: %d Moduler

en: %d Page
sv: %d Sida

en: %d Pages
sv: %d Sidor

en: %d Reviews
sv: %d recensioner

en: %d Row
sv: %d Rad

en: %d Rows
sv: %d Rader

en: %d Sales
sv: %d försäljningar

en: %d Section
sv: %d Sektion

en: %d Sections
sv: %d Sektioner

en: %d Total Layouts
sv: %d Layouter Totalt

en: %s Name
sv: %s-Namn

en: %s News And Resources
sv: %s-nyheter och resurser

en: %s Plugin is Potentially Incompatible
sv: Tillägget %s Är Potentiellt Inkompatibelt

en: %s Plugins are Potentially Incompatible
sv: Tilläggen %s Är Potentiellt Inkompatibla

en: %s Roadmap
sv: %s-utvecklingsplan

en: %s Theme Options
sv: Temaalternativ För %s

en: %s Theme Templates Are Incompatible With %s
sv: %s Temamallar Är Inkompatibla Med %s

en: &laquo; Older Entries
sv: &laquo; Äldre Inlägg

en: (no title)
sv: (ingen titel)

en: + Add One More Tab
sv: + Lägg Till En Flik Till

en: 0 Comments
sv: 0 Kommentarer

en: 0 comments
sv: 0 kommentarer

en: 1 Column
sv: 1 Kolumn

en: 1 Comment
sv: 1 Kommentar

en: 1 comment
sv: 1 kommentar

en: 3D Render
sv: 3D-rendering

en: 404 Not Found
sv: 404 Kunde Inte Hittas

en: <div class="updated"><p>This is a fresh installation of %1$s theme. Don't forget to go to <a href="%2$s">ePanel</a> to set it up. This message will disappear once you have clicked the Save button within the <a href="%2$s">theme's options page</a>.</p></div>
sv: <div class="updated"><p>Detta är en ny installation av temat %1$s. Glöm inte att gå till <a href="%2$s">ePanel</a> för att konfigurera det. Det här meddelandet försvinner när du har klickat på knappen Spara på <a href="%2$s">temats alternativsida</a>.</p></div>

en: <em>Before you can receive product updates, you must first authenticate your Elegant Themes subscription. To do this, you need to enter both your Elegant Themes Username and your Elegant Themes API Key into the Updates Tab in your theme and plugin settings. To locate your API Key, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">log in</a> to your Elegant Themes account and navigate to the <strong>Account > API Key</strong> page. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Learn more here</a></em>. If you still get this message, please make sure that your Username and API Key have been entered correctly
sv: <em>Innan du kan ta emot produktuppdateringar måste du först autentisera din Elegant Themes-prenumeration. För att göra detta behöver du ange både ditt Elegant Themes-användarnamn och din Elegant Themes API-nyckel på fliken Uppdateringar i dina tema- och plugininställningar. För att hitta din API-nyckel, <a href="https://www.elegantthemes.com/members-area/api/" target="_blank">logga in</a> på ditt Elegant Themes-konto och gå till sidan <strong>Konto > API-nyckel</strong>. <a href="https://www.elegantthemes.com/documentation/divi/update-divi/" target="_blank">Läs mer här</a></em>. Om du fortfarande får detta meddelande, kontrollera att ditt användarnamn och din API-nyckel har angetts korrekt

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
sv: <span class="meta-nav">&larr;</span> Äldre Kommentarer

en: AI Default
sv: AI-standard

en: API Key
sv: API-Nyckel

en: About
sv: Cirka

en: About %s seconds remaining
sv: Cirka %s sekunder kvar

en: About Me
sv: Om Mig

en: Abstract Art
sv: Abstrakt Konst

en: Access Your %s From Any Website
sv: Få Åtkomst Till Din %s Från Vilken Webbplats Som Helst

en: Activate WooCommerce Plugin
sv: Aktivera WooCommerce-Tillägg

en: Activating WooCommerce
sv: Aktiverar WooCommerce

en: Active Link Color
sv: Aktiv Länkfärg

en: Active Primary Menu Link Color
sv: Aktiv Länkfärg För Primär Meny

en: Add A Custom Page
sv: Lägg Till En Anpassad Sida

en: Add Author Bio
sv: Lägg Till Författarbiografi

en: Add Background Color
sv: Lägg Till Bakgrundsfärg

en: Add Button Icon
sv: Lägg Till Knappikon

en: Add ET Box
sv: Lägg Till ET-Ruta

en: Add ET Button
sv: Lägg Till ET-Knapp

en: Add ET Learn more block
sv: Lägg till ET-Läs mer-block

en: Add ET Tabs
sv: Lägg Till ET-Flikar

en: Add Element
sv: Lägg Till Element

en: Add From Library
sv: Lägg Till Från Bibliotek

en: Add New Category
sv: Lägg Till Ny Kategori

en: Add New Cloud Category
sv: Lägg Till Ny Molnkategori

en: Add New Cloud Tag
sv: Lägg Till Ny Molntagg

en: Add New Layout
sv: Lägg Till Ny Layout

en: Add New Pack
sv: Lägg Till Nytt Paket

en: Add New Page
sv: Lägg Till Ny Sida

en: Add New Tag
sv: Lägg Till Ny Tagg

en: Add New Theme Options
sv: Lägg Till Nya Temaalternativ

en: Add Theme Options
sv: Lägg Till Temaalternativ

en: Add To Categories
sv: Lägg Till I Kategorier

en: Add To Divi Cloud
sv: Lägg Till I Divi Cloud

en: Add To Favorites
sv: Lägg Till I Favoriter

en: Add To Tags
sv: Lägg Till I Taggar

en: Add a Tooltip Text
sv: Lägg Till Verktygstipstext

en: Add code to the < body > (good for tracking codes such as google analytics)
sv: Lägg till kod i < body > (bra för spårningskoder som google analytics)

en: Add code to the < head > of your blog
sv: Lägg till kod i < head > för din blogg

en: Add code to the bottom of your posts, before the comments
sv: Lägg till kod längst ned i dina inlägg, före kommentarerna

en: Add code to the top of your posts
sv: Lägg till kod högst upp i dina inlägg

en: Added Context
sv: Tillagd Kontext

en: Adjust Divi AI Default Styles
sv: Justera Divi AI-standardstilar

en: Adsense Code
sv: Adsense-Kod

en: Advanced Settings
sv: Avancerade Inställningar

en: Advertisement
sv: Annons

en: Agency About Page
sv: Byrå Om-Sida

en: Agency Blog Page
sv: Byrå Bloggsida

en: Agency Contact Page
sv: Byrå Kontaktsida

en: Agency Home Page
sv: Byrå Startsida

en: Agency Landing Page
sv: Byrå Landningssida

en: Agency Portfolio Page
sv: Byrå Portföljsida

en: Agency Pricing Page
sv: Byrå Prissida

en: All
sv: Alla

en: All %1$s are Compatible with %2$s
sv: Alla %1$s är kompatibla med %2$s

en: All Active Plugins are Compatible with %s
sv: Alla Aktiva Tillägg Är Kompatibla med %s

en: All Body Templates are Compatible with %s
sv: Alla Mallar för Huvudinnehåll Är Kompatibla med %s

en: All Divi users can store up to %s items to their Divi Cloud for free. To save more items to your cloud and unlock unlimited storage, upgrade your Divi Cloud membership today. If you build Divi websites for a living, Divi Cloud is an awesome add-on and an amazing time saver. You are going to love it!
sv: Alla Divi-användare kan lagra upp till %s objekt i sin Divi Cloud gratis. För att spara fler objekt i ditt moln och låsa upp obegränsad lagring kan du uppgradera ditt Divi Cloud-medlemskap idag. Om du bygger Divi-webbplatser som yrke är Divi Cloud ett fantastiskt tillägg och en enorm tidsbesparare. Du kommer att älska det!

en: All Footer Templates are Compatible with %s
sv: Alla Sidfotmallar Är Kompatibla med %s

en: All Header Templates are Compatible with %s
sv: Alla Sidhuvudmallar Är Kompatibla med %s

en: All Plugins are Compatible with %s
sv: Alla tillägg är kompatibla med %s

en: All Presets are Compatible with %s
sv: Alla förinställningar är kompatibla med %s

en: All Theme Builder Templates are Compatible with %s
sv: Alla Theme Builder-mallar är kompatibla med %s

en: All Theme Options
sv: Alla Temaalternativ

en: All Widget Areas are Compatible with %s
sv: Alla widgetområden är kompatibla med %s

en: Any code you place here will appear in body section of all pages of your blog. This is usefull if you need to input a tracking pixel for a state counter such as Google Analytics.
sv: All kod du placerar här kommer att visas i body-sektionen på alla sidor i din blogg. Detta är användbart om du behöver lägga in en spårningspixel för en besöksräknare som Google Analytics.

en: Any code you place here will appear in the head section of every page of your blog. This is useful when you need to add javascript or css to all pages.
sv: All kod du placerar här kommer att visas i head-sektionen på varje sida i din blogg. Detta är användbart när du behöver lägga till JavaScript eller CSS på alla sidor.

en: Any code you place here will be placed at the bottom of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
sv: All kod du placerar här kommer att placeras längst ned i alla enskilda inlägg. Detta är användbart om du vill integrera saker som sociala bokmärkeslänkar.

en: Any code you place here will be placed at the top of all single posts. This is useful if you are looking to integrating things such as social bookmarking links.
sv: All kod du placerar här kommer att placeras högst upp i alla enskilda inlägg. Detta är användbart om du vill integrera saker som sociala bokmärkeslänkar.

[ctx: Apply layout to the page]
en: Use This Layout
sv: Använd den här layouten

en: Archives
sv: Arkiv

en: Are You Sure?
sv: Är du säker?

en: Are you sure want to remove this page?
sv: Är du säker på att du vill ta bort den här sidan?

en: As with any major update, it's important that you back up your website and test the migration on a staging site. If something does go wrong and you forgot to back up, the Divi 5 Migrator automatically backs up your post content, and you can restore that content and roll back to Divi 4 if you choose.
sv: Som med alla större uppdateringar är det viktigt att du säkerhetskopierar webbplatsen och testar migreringen på en stagingwebbplats. Om något skulle gå fel och du glömde att säkerhetskopiera, säkerhetskopierar Divi 5-migreraren automatiskt ditt inläggsinnehåll, och du kan återställa det innehållet och rulla tillbaka till Divi 4 om du vill.

en: Aspect Ratio
sv: Bildförhållande

en: At Least
sv: Minst

en: Authentication
sv: Autentisering

en: Authentication Required
sv: Autentisering Krävs

en: Author
sv: Författare

en: Author Image URL
sv: Författarbildens URL

en: Auto
sv: Automatiskt

en: Auto Speed
sv: Automatisk Hastighet

en: Automattic slider speed (works only if Auto is set to yes)
sv: Automatisk hastighet för bildspel (fungerar endast om Automatiskt är inställt på ja)

en: Back To Top Button
sv: Tillbaka Till Toppen-Knapp

en: Background
sv: Bakgrund

en: Background Color
sv: Bakgrundsfärg

en: Background Fill Description
sv: Beskrivning För Bakgrundsfyllning

en: Background Image
sv: Bakgrundsbild

en: Background Position
sv: Bakgrundsposition

en: Background Repeat
sv: Upprepa Bakgrund

en: Background image URL or base64 string is required.
sv: Bakgrundsbildens URL eller base64-sträng krävs.

en: Backwards Compatibility Mode Enabled
sv: Bakåtkompatibilitetsläge Aktiverat

en: Before generating a new image, you must extend the image canvas using the draggable anchors.
sv: Innan du genererar en ny bild måste du utöka bildarbetsytan med hjälp av de dragbara ankarpunkterna.

en: Before generating a new image, you must make a rough sketch of the object you want to add.
sv: Innan du genererar en ny bild måste du göra en grov skiss av objektet du vill lägga till.

en: Before generating a new image, you must paint the area of the image you want to modify.
sv: Innan du genererar en ny bild måste du måla området i bilden som du vill ändra.

en: Before you can download Premade Layouts from the %1$s Library you must authenticate your %2$s subscription.
sv: Innan du kan ladda ner förgjorda layouter från %1$s-biblioteket måste du autentisera din %2$s-prenumeration.

en: Before you can generate Text using the Divi AI you must authenticate your Elegant Themes subscription.
sv: Innan du kan generera text med Divi AI måste du autentisera din Elegant Themes-prenumeration.

en: Blog
sv: Blogg

en: Blog Post
sv: Blogginlägg

en: Blog Style Mode
sv: Bloggstilsläge

en: Body Font
sv: Brödtexttypsnitt

en: Body Font Color
sv: Brödtexttypsnittsfärg

en: Body Font Style
sv: Brödtextens Teckensnittsstil

en: Body Font Weight
sv: Brödtextens Teckensnittstjocklek

en: Body Line Height
sv: Brödtextens Radavstånd

en: Body Text Color
sv: Brödtextfärg

en: Body Text Size
sv: Brödtextstorlek

en: Body/Link Line Height
sv: Brödtext-/Länkradhöjd

en: Body/Link Text Size
sv: Brödtext-/Länktextstorlek

en: Bold
sv: Fet

en: Border Color
sv: Kantlinjefärg

en: Border Radius
sv: Kantlinjeradie

en: Border Width
sv: Kantlinjebredd

en: Bottom
sv: Nederst

en: Bottom Bar
sv: Nedre Rad

en: Bottom to Top
sv: Botten Till Topp

en: Browse All Divi Docs
sv: Bläddra Bland All Divi-Dokumentation

en: Browse The Marketplace
sv: Bläddra I Marketplace

en: Brush Blur
sv: Penseloskärpa

en: Brush Color
sv: Penselfärg

en: Brush Size
sv: Penselstorlek

en: Build Your Page With AI
sv: Bygg Din Sida Med AI

en: Building Your Website
sv: Bygger Din Webbplats

[ctx: Business]
en: Agency
sv: Byrå

[ctx: Business]
en: Consultant
sv: Konsult

en: Button
sv: Knapp

en: Button Font Style
sv: Teckensnittsstil För Knapp

en: Buttons
sv: Knappar

en: Buttons Font
sv: Teckensnitt För Knappar

en: Buttons Hover Style
sv: Hovringsstil För Knappar

en: Buttons Style
sv: Knappstil

en: Buy
sv: Köp

en: By %s
sv: Av %s

en: By Elegant Themes
sv: Av Elegant Themes

en: By The Community
sv: Av communityn

en: By default comments are not placed on pages, however, if you would like to allow people to comment on your pages simply enable this option.
sv: Som standard visas inte kommentarer på sidor, men om du vill tillåta att besökare kommenterar dina sidor aktiverar du bara det här alternativet.

en: By default pages are sorted by name. However if you would rather have them sorted by ID you can adjust this setting.
sv: Som standard sorteras sidor efter namn. Om du däremot hellre vill sortera dem efter ID kan du justera den här inställningen.

en: By default the navigation bar stays on top of the screen at all times. We suggest to disable this option, if you need to use a logo taller than the default one.
sv: Som standard ligger navigationsfältet kvar längst upp på skärmen hela tiden. Vi rekommenderar att du inaktiverar det här alternativet om du behöver använda en logotyp som är högre än standardlogotypen.

en: By default the theme creates a Home link that, when clicked, leads back to your blog's homepage. If, however, you are using a static homepage and have already created a page called Home to use, this will result in a duplicate link. In this case you should disable this feature to remove the link.
sv: Som standard skapar temat en Hem-länk som, när den klickas, leder tillbaka till din blogs startsida. Om du däremot använder en statisk startsida och redan har skapat en sida som heter Hem kommer detta att resultera i en dubblettlänk. I så fall bör du inaktivera den här funktionen för att ta bort länken.

en: By default the theme creates post titles based on the title of your post and your blog name. If you would like to make your meta title different than your actual post title you can define a custom title for each post using custom fields. This option must be enabled for custom titles to work, and you must choose a custom field name for your title below.
sv: Som standard skapar temat inläggstitlar baserat på rubriken för ditt inlägg och ditt bloggnamn. Om du vill att din meta title ska skilja sig från din faktiska inläggstitel kan du ange en anpassad titel för varje inlägg med anpassade fält. Det här alternativet måste vara aktiverat för att anpassade titlar ska fungera, och du måste välja ett namn på det anpassade fältet för din titel nedan.

en: By default the theme does not add keywords to your header. Most search engines don't use keywords to rank your site anymore, but some people define them anyway just in case. If you want to add meta keywords to your header then enable this option and fill in the custom keywords field below.
sv: Som standard lägger temat inte till nyckelord i din header. De flesta sökmotorer använder inte längre nyckelord för att ranka din webbplats, men vissa anger dem ändå för säkerhets skull. Om du vill lägga till metanyckelord i din header aktiverar du det här alternativet och fyller i fältet för anpassade nyckelord nedan.

en: By default the theme truncates your posts on index/homepages automatically to create post previews. If you would rather show your posts in full on index pages like a traditional blog then you can activate this feature.
sv: Som standard kortar temat automatiskt ned dina inlägg på index-/startsidor för att skapa förhandsvisningar. Om du i stället vill visa dina inlägg i sin helhet på indexsidor som i en traditionell blogg kan du aktivera den här funktionen.

en: By default the theme uses a combination of your blog name and your blog description, as defined when you created your blog, to create your homepage titles. However if you want to create a custom title then simply enable this option and fill in the custom title field below.
sv: Som standard använder temat en kombination av ditt bloggnamn och din bloggbeskrivning, som angavs när du skapade din blogg, för att skapa titlar för startsidan. Men om du vill skapa en anpassad titel aktiverar du bara det här alternativet och fyller i fältet för anpassad titel nedan.

en: By default the theme uses your blog description, as defined when you created your blog, to fill in the meta description field. If you would like to use a different description then enable this option and fill in the custom description field below.
sv: Som standard använder temat din bloggbeskrivning, som angavs när du skapade din blogg, för att fylla i fältet för metabeskrivning. Om du vill använda en annan beskrivning aktiverar du det här alternativet och fyller i fältet för anpassad beskrivning nedan.

en: By default thumbnail images are created using custom fields. However, if you would rather use the images that are already in your post for your thumbnail (and bypass using custom fields) you can activate this option. Once activated thumbnail images will be generated automatically using the first image in your post. The image must be hosted on your own server.
sv: Som standard skapas miniatyrbilder med anpassade fält. Om du i stället vill använda bilderna som redan finns i ditt inlägg som miniatyr (och hoppa över anpassade fält) kan du aktivera detta alternativ. När det är aktiverat genereras miniatyrbilder automatiskt från den första bilden i ditt inlägg. Bilden måste finnas på din egen server.

en: By default thumbnails are not placed on pages (they are only used on posts). However, if you want to use thumbnails on pages you can! Just enable this option.
sv: Som standard visas inte miniatyrer på sidor (de används bara på inlägg). Men om du vill använda miniatyrer på sidor kan du det! Aktivera bara det här alternativet.

en: By default thumbnails are placed at the beginning of your post on single post pages. If you would like to remove this initial thumbnail image to avoid repetition simply disable this option.
sv: Som standard placeras miniatyrer i början av ditt inlägg på enskilda inläggssidor. Om du vill ta bort denna inledande miniatyrbild för att undvika upprepning kan du bara inaktivera det här alternativet.

en: CSS No Selector
sv: CSS utan väljare

en: CSS Snippet
sv: CSS-snutt

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Canonicalization helps to prevent the indexing of duplicate content by search engines, and as a result, may help avoid duplicate content penalties and pagerank degradation. Some pages may have different URLs all leading to the same place. For example domain.com, domain.com/index.html, and www.domain.com are all different URLs leading to your homepage. From a search engine's perspective these duplicate URLs, which also occur often due to custom permalinks, may be treated individually instead of as a single destination. Defining a canonical URL tells the search engine which URL you would like to use officially. The theme bases its canonical URLs off your permalinks and the domain name defined in the settings tab of wp-admin.
sv: Kanonisering hjälper till att förhindra att sökmotorer indexerar duplicerat innehåll och kan som resultat bidra till att undvika straff för duplicerat innehåll och försämrad pagerank. Vissa sidor kan ha olika URL:er som alla leder till samma plats. Till exempel är domain.com, domain.com/index.html och www.domain.com alla olika URL:er som leder till din startsida. Ur en sökmotors perspektiv kan dessa duplicerade URL:er, som också ofta uppstår på grund av anpassade permalänkar, behandlas individuellt i stället för som en enda destination. Att definiera en kanonisk URL talar om för sökmotorn vilken URL du vill använda officiellt. Temat baserar sina kanoniska URL:er på dina permalänkar och domännamnet som definieras i inställningsfliken i wp-admin.

en: Canvas Size
sv: Storlek På Arbetsyta

en: Caption
sv: Bildtext

en: Caption goes here
sv: Bildtext här

en: Caption title goes here
sv: Bildtextrubrik här

en: Cartoon
sv: Tecknad

en: Categories
sv: Kategorier

en: Category
sv: Kategori

en: Center
sv: Centrera

en: Centered
sv: Centrerad

en: Centered Inline Logo
sv: Centrerad Inbäddad Logotyp

en: Change Image
sv: Byt Bild

en: Change Image Style
sv: Ändra Bildstil

en: Change Tone
sv: Ändra Ton

en: Characters
sv: Tecken

en: Chat With An Expert
sv: Chatta Med En Expert

en: Check this box if you want to display meta descriptions on category/archive pages. The description is based off the category description you choose when creating/edit your category in wp-admin.
sv: Markera den här rutan om du vill visa metabeskrivningar på kategori-/arkivsidor. Beskrivningen baseras på den kategoribeskrivning du väljer när du skapar/redigerar din kategori i wp-admin.

en: Checking %1$s %2$s...
sv: Kontrollerar %1$s %2$s...

en: Checking Active Plugins...
sv: Kontrollerar Aktiva Tillägg...

en: Checking Theme Builder Compatibility
sv: Kontrollerar Kompatibilitet för Theme Builder

en: Choose A Starter Site
sv: Välj En Startwebbplats

en: Choose File
sv: Välj Fil

en: Choose Library
sv: Välj Bibliotek

en: Choose Style
sv: Välj Stil

en: Choose Type
sv: Välj Typ

en: Choose an Image
sv: Välj en Bild

en: Choose button color
sv: Välj knappfärg

en: Choose button type
sv: Välj knapptyp

en: Choose how many times bigger you want your upscaled image to be.
sv: Välj hur många gånger större du vill att din uppskalade bild ska vara.

en: Choose the aspect ratio that will be used for the generated image.
sv: Välj det bildförhållande som ska användas för den genererade bilden.

en: Choose the size of your new image. Blank areas of the canvas outside the bounds of your original image will be filled in with AI.
sv: Välj storleken på din nya bild. Tomma områden på arbetsytan utanför kanterna på din originalbild fylls i med AI.

en: Choose title autogeneration method
sv: Välj metod för automatisk titelgenerering

en: Choose what style of image you would like to create. Or, select none and describe the style of image in your prompt.
sv: Välj vilken bildstil du vill skapa. Eller välj ingen och beskriv bildstilen i din prompt.

en: Choose which items to display in the post info section
sv: Välj vilka objekt som ska visas i avsnittet med inläggsinformation

en: Choose yes if you want for automatic slider animation
sv: Välj ja om du vill ha automatisk bildspelsanimering

[ctx: Classes Page (Fitness, Training, etc)]
en: Classes
sv: Klasser

en: Clear CSS Cache
sv: Rensa CSS-cache

en: Click Below To Migrate Your Site to Divi 5
sv: Klicka Nedan För Att Migrera Din Webbplats Till Divi 5

en: Click here to learn more
sv: Klicka här för att läsa mer

en: Close
sv: Stäng

en: Close Modal
sv: Stäng modalfönster

en: Cloud
sv: Moln

en: Code
sv: Kod

en: Code Integration
sv: Kodintegrering

en: Code Snippet
sv: Kodsnutt

en: Code Snippets Library
sv: Bibliotek för kodsnuttar

en: Code With AI
sv: Koda Med AI

en: Coffee Shop
sv: Kafé

en: Coffee Shop About Page
sv: Om-Sida För Kafé

en: Coffee Shop Blog Page
sv: Bloggsida För Kafé

en: Coffee Shop Contact Page
sv: Kontaktsida För Kafé

en: Coffee Shop Footer Page
sv: Sidfotssida För Kafé

en: Coffee Shop Guide Page
sv: Guidesida För Kafé

en: Coffee Shop Home Page
sv: Startsida För Kafé

en: Coffee Shop Landing Page
sv: Landningssida För Kafé

en: Coffee Shop Menu Page
sv: Menysida För Kafé

en: Coffee Shop Shop Page
sv: Butikssida För Kafé

en: Color
sv: Färg

en: Color Schemes
sv: Färgscheman

en: Column Layout
sv: Kolumnlayout

en: Comic Book
sv: Serietidning

en: Coming Soon
sv: Kommer snart

en: Comments
sv: Kommentarer

en: Compatibility Check in Progress...
sv: Kompatibilitetskontroll pågår...

en: Complete your purchase using the pop-up to upgrade Divi Cloud.
sv: Slutför ditt köp via popup-fönstret för att uppgradera Divi Cloud.

en: Concept Art
sv: Konceptkonst

en: Configuring Theme Options
sv: Konfigurerar Temainställningar

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Congratulations! This site is %2$s compatible with %1$s. You can migrate your site to %1$s to take advantage of the new builder and front end page speeds. Don't forget to back up your website before migrating.
sv: Grattis! Den här webbplatsen är kompatibel med %1$s %2$s. Du kan migrera din webbplats till %1$s för att dra nytta av den nya byggaren och snabbare sidladdning i front-end. Glöm inte att säkerhetskopiera din webbplats innan du migrerar.

en: Congratulations! You migrated your website to the Divi 5 framework. You can return to this page anytime to run a new compatibility check to see if additional modules are ready for conversion. In the future, third party modules from the Divi Marketplace, may be updated to support Divi 5. At that point, you can convert them using the migrator. Most third-party modules will not be ready for conversion at this early stage.
sv: Grattis! Du har migrerat din webbplats till ramverket Divi 5. Du kan återvända till den här sidan när som helst för att köra en ny kompatibilitetskontroll och se om fler moduler är redo att konverteras. I framtiden kan tredjepartsmoduler från Divi Marketplace uppdateras för att stödja Divi 5. Då kan du konvertera dem med migreraren. De flesta tredjepartsmoduler kommer inte att vara redo för konvertering i det här tidiga skedet.

en: Content
sv: Innehåll

en: Content Length
sv: Innehållslängd

en: Content Results
sv: Innehållsresultat

en: Content Type
sv: Innehållstyp

en: Content goes here
sv: Innehåll här

en: Content text or html
sv: Innehållstext eller html

en: Continue Editing
sv: Fortsätt Redigera

en: Convert Module To Row
sv: Konvertera Modul Till Rad

en: Convert Module To Section
sv: Konvertera Modul Till Sektion

en: Convert Row To Section
sv: Konvertera Rad Till Sektion

en: Copy
sv: Kopiera

en: Copy To
sv: Kopiera Till

en: Copy To Divi Cloud
sv: Kopiera Till Divi Cloud

en: Copy To Library
sv: Kopiera Till Bibliotek

en: Copywriter About Page
sv: Om-Sida För Copywriter

en: Copywriter Blog Page
sv: Bloggsida För Copywriter

en: Copywriter Contact Page
sv: Kontaktsida För Copywriter

en: Copywriter FAQ Page
sv: FAQ-Sida För Copywriter

en: Copywriter Home Page
sv: Startsida För Copywriter

en: Copywriter Landing Page
sv: Landningssida För Copywriter

en: Copywriter Portfolio Page
sv: Portföljsida För Copywriter

en: Copywriter Pricing Page
sv: Prissida För Copywriter

en: Copywriter Services Page
sv: Tjänstesida För Copywriter

en: Create New Category/Categories
sv: Skapa Ny Kategori/Nya Kategorier

en: Create New Tag(s)
sv: Skapa Nya Tagg(ar)

en: Create New Tag/Tags
sv: Skapa Ny Tagg/Nya Taggar

en: Creating %1$s Page
sv: Skapar Sida För %1$s

en: Creating Imagery
sv: Skapar Bildmaterial

en: Creating Your Menu
sv: Skapar Din Meny

en: Creative
sv: Kreativ

en: Creators from the marketplace are hard at work updating their modules for Divi 5. Most third-party modules won't be ready for Divi 5 right away. You can still use these modules with Divi 5. However, pages using legacy modules will not benefit from Divi 5's performance improvements and will be more prone to quirks. You can always return to the migrator and convert them later, once they are ready.
sv: Skapare från marknadsplatsen arbetar för fullt med att uppdatera sina moduler för Divi 5. De flesta tredjepartsmoduler kommer inte att vara redo för Divi 5 direkt. Du kan fortfarande använda dessa moduler med Divi 5. Sidor som använder äldre moduler kommer dock inte att dra nytta av Divi 5:s prestandaförbättringar och kommer att vara mer benägna att få egenheter. Du kan alltid återvända till migreraren och konvertera dem senare, när de är redo.

en: Critical CSS
sv: Kritisk CSS

en: Critical CSS greatly improves website load times and Google PageSpeed scores by deferring non-critical styles and eliminating render-blocking CSS requests.
sv: Kritisk CSS förbättrar webbplatsens laddningstider och Google PageSpeed-poäng avsevärt genom att skjuta upp icke-kritiska stilar och eliminera renderingsblockerande CSS-förfrågningar.

en: Critical Threshold Height
sv: Kritisk Tröskelhöjd

en: Current Color
sv: Aktuell Färg

en: Currently viewing archives from %1$s
sv: Visar för närvarande arkiv från %1$s

en: Custom
sv: Anpassad

en: Custom CSS
sv: Anpassad CSS

en: Custom Size
sv: Anpassad Storlek

en: Custom field Name to be used for description
sv: Namn på anpassat fält som ska användas för beskrivning

en: Custom field Name to be used for keywords
sv: Namn på anpassat fält som ska användas för nyckelord

en: Custom field Name to be used for title
sv: Namn på anpassat fält som ska användas för titel

en: Customize Fonts and Colors
sv: Anpassa Typsnitt Och Färger

en: Customize and Select Your Pages
sv: Anpassa Och Välj Dina Sidor

en: Dark
sv: Mörk

en: Dashboard
sv: Adminpanel

en: Dashed
sv: Streckad

en: Date
sv: Datum

en: Date format
sv: Datumformat

en: Default
sv: Standard

en: Default Website Template
sv: Standardmall För Webbplats

en: Defer Additional Third Party Scripts
sv: Skjut Upp Ytterligare Tredjepartsskript

en: Defer Gutenberg Block CSS
sv: Skjut Upp Gutenberg-Blockens CSS

en: Defer jQuery And jQuery Migrate
sv: Skjut Upp Inläsning Av jQuery Och jQuery Migrate

en: Define a character to separate BlogName and Post title
sv: Ange ett tecken som skiljer BlogName och inläggstitel åt

en: Define custom fonts and colors below or leave empty to let AI choose for you
sv: Ange anpassade typsnitt och färger nedan eller lämna tomt så att AI kan välja åt dig

en: Define how much influence your reference image has over the generated image. The less influence you give to the reference image, the more impact your image description will have.
sv: Ange hur stor påverkan din referensbild ska ha på den genererade bilden. Ju mindre påverkan du ger referensbilden, desto större genomslag får din bildbeskrivning.

en: Define your default fonts and colors or leave empty to let AI choose for you. The settings you define here will be used by default when you generate your next layout.
sv: Ange dina standardtypsnitt och färger eller lämna tomt så att AI väljer åt dig. Inställningarna du anger här används som standard när du genererar din nästa layout.

en: Delete
sv: Ta Bort

en: Delete Page
sv: Ta Bort Sida

en: Delete Permanently
sv: Ta Bort Permanent

en: Delete Selected Items
sv: Ta bort valda objekt

en: Describe The Page You Want Divi AI To Create
sv: Beskriv Sidan Du Vill Att Divi AI Ska Skapa

en: Describe The Section You Want Divi AI To Create
sv: Beskriv Sektionen Du Vill Att Divi AI Ska Skapa

en: Describe the page you want Divi AI to create. If there are specific sections, colors or fonts you want to use, let it know! Or, keep it simple and let Divi AI run with it.
sv: Beskriv sidan du vill att Divi AI ska skapa. Om det finns specifika avsnitt, färger eller typsnitt du vill använda, berätta det! Eller håll det enkelt och låt Divi AI sköta resten.

en: Describe the section you want Divi AI to create. If there are specific elements, colors or fonts you want to use, let it know! Or, keep it simple and let Divi AI run with it.
sv: Beskriv sektionen du vill att Divi AI ska skapa. Om det finns specifika element, färger eller typsnitt du vill använda, säg till! Eller håll det enkelt och låt Divi AI köra på.

en: Design Agency
sv: Designbyrå

en: Design Agency About Page
sv: Om-Sida För Designbyrå

en: Design Agency Blog Page
sv: Bloggsida För Designbyrå

en: Design Agency Case Study Page
sv: Fallstudiesida För Designbyrå

en: Design Agency Contact Page
sv: Kontaktsida För Designbyrå

en: Design Agency Home Page
sv: Startsida För Designbyrå

en: Design Agency Landing Page
sv: Landningssida För Designbyrå

en: Design Agency Portfolio Page
sv: Portföljsida För Designbyrå

en: Design Agency Project Page 1
sv: Projektsida 1 För Designbyrå

en: Design Agency Project Page 2
sv: Projektsida 2 För Designbyrå

en: Designed by %1$s | Powered by %2$s
sv: Designad av %1$s | Drivs av %2$s

en: Designing Layout
sv: Designar Layout

en: Digital Painting
sv: Digital Målning

en: Digital Payments
sv: Digitala Betalningar

en: Digital Payments About Page
sv: Om-Sida För Digitala Betalningar

en: Digital Payments Blog Page
sv: Bloggsida För Digitala Betalningar

en: Digital Payments Contact Page
sv: Kontaktsida För Digitala Betalningar

en: Digital Payments Features Page
sv: Funktionssida För Digitala Betalningar

en: Digital Payments Home Page
sv: Startsida För Digitala Betalningar

en: Digital Payments Landing Page
sv: Landningssida För Digitala Betalningar

en: Digital Payments Pricing Page
sv: Prissida För Digitala Betalningar

en: Digital Payments Sign-Up Page
sv: Registreringssida För Digitala Betalningar

en: Disable Footer Credits
sv: Inaktivera Sidfotskreditering

en: Disable Translations
sv: Inaktivera Översättningar

en: Disable WordPress Emojis
sv: Inaktivera WordPress-Emojis

en: Disable this option to remove the Google Fonts from your Divi Builder Pages.
sv: Inaktivera det här alternativet för att ta bort Google Fonts från dina Divi Builder-sidor.

en: Disable this option to remove the Google Maps API script from your Divi Builder Pages. This may improve compatibility with third party plugins that also enqueue this script. Please Note: Modules that rely on the Google Maps API in order to function properly, such as the Maps and Fullwidth Maps Modules, will still be available but will not function while this option is disabled (unless you manually add Google Maps API script).
sv: Inaktivera det här alternativet för att ta bort Google Maps API-skriptet från dina Divi Builder-sidor. Detta kan förbättra kompatibiliteten med tredjepartsplugin som också köar in detta skript. Obs: Moduler som är beroende av Google Maps API för att fungera korrekt, såsom Kart- och Fullbredds-kartmodulerna, kommer fortfarande att vara tillgängliga men kommer inte att fungera när detta alternativ är inaktiverat (om du inte manuellt lägger till Google Maps API-skriptet).

en: Disable top tier dropdown menu links
sv: Inaktivera länkar i översta nivån i rullgardinsmenyer

en: Disable translations if you don't want to display translated theme strings on your site.
sv: Inaktivera översättningar om du inte vill visa översatta temasträngar på din webbplats.

en: Disabling this option will remove the body code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
sv: Om du inaktiverar det här alternativet tas brödtextkoden nedan bort från din blogg. Det gör att du kan ta bort koden men spara den för senare användning.

en: Disabling this option will remove the header code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
sv: Om du inaktiverar det här alternativet tas sidhuvudkoden nedan bort från din blogg. Det gör att du kan ta bort koden men spara den för senare användning.

en: Disabling this option will remove the single bottom code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
sv: Om du inaktiverar det här alternativet tas koden nederst för enskilda inlägg nedan bort från din blogg. Det gör att du kan ta bort koden men spara den för senare användning.

en: Disabling this option will remove the single top code below from your blog. This allows you to remove the code while saving it for later use.
sv: Om du inaktiverar det här alternativet tas koden överst för enskilda inlägg nedan bort från din blogg. Det gör att du kan ta bort koden men spara den för senare användning.

en: Display Home link
sv: Visa Hem-länk

en: Displays About Me Information
sv: Visar Om Mig-Information

en: Displays Adsense Ads
sv: Visar Adsense-Annonser

en: Displays Advertisements
sv: Visar Annonser

en: Divi 5 Migrator
sv: Divi 5 Migreringsverktyg

en: Divi 5 cannot be activated while the following plugins are active. Please deactivate these plugins and activate Divi 5 again.
sv: Divi 5 kan inte aktiveras medan följande plugin är aktiva. Inaktivera dessa plugin och aktivera Divi 5 igen.

en: Divi AI Default
sv: Divi AI-standard

en: Divi AI Default Styles
sv: Divi AI-standardstilar

en: Divi AI Server is too busy right now. Please try again in a few minutes.
sv: Divi AI-servern är för upptagen just nu. Försök igen om några minuter.

en: Divi AI is finalizing your images!
sv: Divi AI färdigställer dina bilder!

en: Divi AI will fill your layouts with relevant photos and images automatically. Using stock photos is the fastest and most reliable option. You can also generate completely unique images using AI, which takes longer but can result in a wider variety of unique images.
sv: Divi AI fyller dina layouter med relevanta foton och bilder automatiskt. Att använda stockbilder är det snabbaste och mest tillförlitliga alternativet. Du kan också generera helt unika bilder med AI, vilket tar längre tid men kan ge en större variation av unika bilder.

en: Divi AI will fill your pages with relevant photos and images automatically. Using stock photos is the fastest and most reliable option. You can also generate completely unique images using AI, which takes longer.
sv: Divi AI fyller dina sidor automatiskt med relevanta foton och bilder. Att använda stockfoton är det snabbaste och mest pålitliga alternativet. Du kan också skapa helt unika bilder med AI, vilket tar längre tid.

en: Divi Cloud Categories
sv: Divi Cloud-Kategorier

en: Divi Cloud Tags
sv: Divi Cloud-Taggar

en: Divi Customizer Settings
sv: Inställningar för Divi-anpassaren

en: Divi Library
sv: Divi-biblioteket

[ctx: Divi Library]
en: %s Library
sv: %s-bibliotek

[ctx: Divi Library]
en: View Mode
sv: Visningsläge

[ctx: Divi Library Item Type]
en: Module
sv: Modul

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Row
sv: Rad

[ctx: Divi Library Layout Type]
en: Section
sv: Sektion

en: Divi Library Snippet Name
sv: Namn På Kodsnutt I Divi-Biblioteket

[ctx: Divi Library Title]
en: Layout Details
sv: Layoutdetaljer

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Grid View
sv: Rutnätsvy

[ctx: Divi Library View Mode]
en: List View
sv: Listvy

[ctx: Divi Library View Mode]
en: Tag View
sv: Taggvy

[ctx: Divi Library View Mode (Layout Pack)]
en: Pack View
sv: Paketvy

en: Divi Overview
sv: Översikt Över Divi

en: Divi Page Settings
sv: Divi-Sidinställningar

en: Divi Theme Templates
sv: Divi-Temamallar

en: Divi has been installed and activated. Next, you must activate your license so that your website can receive updates. Click the button below to log in to your Elegant Themes account and automatically activate this installation.
sv: Divi har installerats och aktiverats. Nästa steg är att aktivera din licens så att din webbplats kan ta emot uppdateringar. Klicka på knappen nedan för att logga in på ditt Elegant Themes-konto och automatiskt aktivera den här installationen.

en: Divi is up to date
sv: Divi Är Uppdaterat

en: Do you want to move selected items to your trash?
sv: Vill du flytta valda objekt till papperskorgen?

en: Do you want to permanently delete all the items in your trash? This action cannot be undone and the items cannot be recovered.
sv: Vill du ta bort alla objekt i papperskorgen permanent? Den här åtgärden kan inte ångras och objekten kan inte återställas.

en: Documentation
sv: Dokumentation

[ctx: Documentation Page]
en: Documentation
sv: Dokumentation

en: Dot Navigation
sv: Punktnavigering

en: Dotted
sv: Prickad

en: Double
sv: Dubbel

en: Download Backup Before Importing
sv: Ladda Ned Säkerhetskopia Innan Import

en: Download Compatibility Report
sv: Ladda Ned Kompatibilitetsrapport

en: Download More Layouts From The Marketplace
sv: Ladda Ned Fler Layouter Från Marketplace

en: Drawing
sv: Teckning

en: Dropdown Menu Animation
sv: Animering För Rullgardinsmeny

en: Dropdown Menu Background Color
sv: Bakgrundsfärg För Rullgardinsmeny

en: Dropdown Menu Line Color
sv: Linjefärg För Rullgardinsmeny

en: Dropdown Menu Text Color
sv: Textfärg För Rullgardinsmeny

en: Duplicate
sv: Duplicera

en: Duplicate Global Item To Cloud
sv: Duplicera globalt objekt till molnet

en: Duplicate Locally
sv: Duplicera Lokalt

en: Dynamic Icons
sv: Dynamiska Ikoner

en: Dynamic Module Framework
sv: Dynamiskt Modulramverk

en: ET About Me Widget
sv: ET Om Mig-Widget

en: ET Adsense Widget
sv: ET Adsense-Widget

en: ET Advertisement
sv: ET Annons

en: Ecommerce
sv: E-handel

en: Edit
sv: Redigera

en: Edit Footer Credits
sv: Redigera Sidfotskreditering

en: Edit Image
sv: Redigera Bild

en: Edit Tags & Categories
sv: Redigera Taggar Och Kategorier

en: Edit Theme Options
sv: Redigera Temaalternativ

en: Edit With Divi
sv: Redigera Med Divi

en: Effect
sv: Effekt

en: Elegant Themes Account
sv: Elegant Themes-konto

en: Email
sv: E-post

en: Empty Trash
sv: Töm Papperskorgen

en: Enable API Key
sv: Aktivera API-Nyckel

en: Enable Boxed Layout
sv: Aktivera Inramad Layout

en: Enable Divi Cloud
sv: Aktivera Divi Cloud

en: Enable Divi Gallery
sv: Aktivera Divi-Galleri

en: Enable Responsive Images
sv: Aktivera Responsiva Bilder

en: Enable Single Post 468x60 banner
sv: Aktivera 468x60-banner för enskilda inlägg

en: Enable Vertical Navigation
sv: Aktivera Vertikal Navigering

en: Enable body code
sv: Aktivera kod i brödtext

en: Enable caching of Google Fonts and load them inline. This reduces render-blocking requests and improves page load times.
sv: Aktivera cachelagring av Google Fonts och ladda dem inline. Detta minskar renderingsblockerande förfrågningar och förbättrar sidans laddningstider.

en: Enable canonical URLs
sv: Aktivera kanoniska URL:er

en: Enable custom description
sv: Aktivera anpassad beskrivning

en: Enable custom keywords
sv: Aktivera anpassade nyckelord

en: Enable custom titles
sv: Aktivera anpassade titlar

en: Enable header code
sv: Aktivera kod i sidhuvud

en: Enable meta descriptions
sv: Aktivera metabeskrivningar

en: Enable single bottom code
sv: Aktivera kod nederst på enskilda inlägg

en: Enable single top code
sv: Aktivera kod överst på enskilda inlägg

en: Enable this if you want to replace the WordPress default gallery with the Divi-style gallery.
sv: Aktivera detta om du vill ersätta WordPress standardgalleri med ett galleri i Divi-stil.

en: Enable this option to display Back To Top Button while scrolling
sv: Aktivera det här alternativet för att visa knappen Tillbaka Till Toppen vid rullning

en: Enable this option to get responsive images size generated when uploading images and adding srcset attribute for images element.
sv: Aktivera det här alternativet för att skapa responsiva bildstorlekar när du laddar upp bilder och lägga till attributet srcset för bildelement.

en: Enable this option to get the smooth scrolling effect with mouse wheel
sv: Aktivera det här alternativet för att få mjuk rullning med mushjulet

en: Enable this option to show thumbnails on Index Pages.
sv: Aktivera det här alternativet för att visa miniatyrer på indexsidor.

en: Enable this to allow the Divi Framework to only load the modules that are used on the page, and process the logic for the features in use.
sv: Aktivera detta för att låta Divi Framework endast ladda modulerna som används på sidan och hantera logiken för funktionerna som används.

en: Enabling this option will display a 468x60 banner ad on the bottom of your post pages below the single post content. If enabled you must fill in the banner image and destination url below.
sv: Om du aktiverar detta alternativ visas en 468x60-bannerannons längst ned på dina inläggssidor, under innehållet i det enskilda inlägget. Om det är aktiverat måste du fylla i bannerbild och mål-URL nedan.

en: Enabling this option will lower the size of Google Fonts and improve load times, however it will limit Google Fonts support in some very old browsers. You can turn this off to increase support for older browsers at a slight cost to performance.
sv: Om du aktiverar det här alternativet minskas storleken på Google Fonts och laddningstiderna förbättras, men stödet för Google Fonts begränsas i vissa mycket gamla webbläsare. Du kan stänga av detta för att öka stödet för äldre webbläsare, till en liten kostnad i prestanda.

en: Enhance
sv: Förbättra

en: Enhance Image
sv: Förbättra Bild

en: Enhancement Strength
sv: Förbättringsstyrka

en: Enhancements
sv: Förbättringar

en: Enqueue Google Maps Script
sv: Köa in skript för Google Maps

en: Enqueue jQuery Compatibility Script
sv: Köa jQuery-Kompatibilitetsskript

en: Enter new API Key
sv: Ange Ny API-Nyckel

en: Enter the URL of your Facebook Profile.
sv: Ange URL:en till din Facebook-profil.

en: Enter the URL of your Instagram Profile.
sv: Ange URL:en till din Instagram-profil.

en: Enter the URL of your RSS feed.
sv: Ange URL:en till ditt RSS-flöde.

en: Enter the URL of your X Profile.
sv: Ange URL:en till din X-profil.

en: Enter which type of page you want.
sv: Ange vilken typ av sida du vill ha.

en: Enter your ET Account API Key.
sv: Ange din ET-konto-API-nyckel.

en: Enter your ET Account Username.
sv: Ange ditt ET-kontoanvändarnamn.

en: Enter your page title
sv: Ange din sidtitel

en: Enter your website name, which will be used for meta titles and throughout your website content.
sv: Ange webbplatsens namn, som används för metatitlar och i hela webbplatsens innehåll.

en: Enter your website slogan, which will be used in meta descriptions and as context for Divi AI.
sv: Ange webbplatsens slogan, som används i metabeskrivningar och som kontext för Divi AI.

en: Error
sv: Fel

en: Error loading roadmap items.
sv: Fel vid inläsning av roadmap-objekt.

[ctx: Event Details Page]
en: Details
sv: Detaljer

en: Exactly
sv: Exakt

en: Example: Create a services page that describes our solar installation services, including testimonials and a contact form to collect leads
sv: Exempel: Skapa en tjänstesida som beskriver våra solinstallations­tjänster, inklusive omdömen och ett kontaktformulär för att samla in leads

en: Example: Create a services section that describes our solar installation services.
sv: Exempel: Skapa en tjänstesektion som beskriver våra solinstallations­tjänster.

en: Example: Our company, Sunset Solar, is a solar panel installation company serving the San Francisco Bay Area
sv: Exempel: Vårt företag, Sunset Solar, är ett företag som installerar solpaneler och betjänar San Francisco Bay Area

en: Exclude categories from the navigation bar
sv: Exkludera kategorier från navigeringsfältet

en: Exclude pages from the navigation bar
sv: Exkludera sidor från navigeringsfältet

en: Expand
sv: Expandera

en: Explore Other Modules With Tag
sv: Utforska Andra Moduler Med Tagg

en: Explore Other Rows With Tag
sv: Utforska Andra Rader Med Tagg

en: Explore Other Sections With Tag
sv: Utforska Andra Sektioner Med Tagg

en: Export
sv: Exportera

en: Export %s
sv: Exportera %s

en: Export %s Name
sv: Exportera %s-Namn

en: Export Theme Options
sv: Exportera Temaalternativ

en: Exporting your %s will create a JSON file that can be imported into a different area.
sv: Om du exporterar din %s skapas en JSON-fil som kan importeras till ett annat område.

en: Extend
sv: Utöka

en: Extend Image
sv: Utöka Bild

en: Facebook Profile Url
sv: Facebook-profilens URL

en: Fade
sv: Tona

en: Fade In
sv: Tona In

en: Failed to load your existing layouts. Please try again later.
sv: Det gick inte att läsa in dina befintliga layouter. Försök igen senare.

en: Farmers Market
sv: Bondemarknad

en: Farmers Market About Page
sv: Om-Sida För Bondemarknad

en: Farmers Market Blog Page
sv: Bloggsida För Bondemarknad

en: Farmers Market Contact Page
sv: Kontaktsida För Bondemarknad

en: Farmers Market Donate Page
sv: Donationssida För Bondemarknad

en: Farmers Market Events Page
sv: Evenemangssida För Bondemarknad

en: Farmers Market Home Page
sv: Startsida För Bondemarknad

en: Farmers Market Landing Page
sv: Landningssida För Bondemarknad

en: Farmers Market Market Page
sv: Marknadssida För Bondemarknad

en: Fashion About Page
sv: Om-Sida För Mode

en: Fashion Blog Page
sv: Bloggsida För Mode

en: Fashion Contact Page
sv: Kontaktsida För Mode

en: Fashion Designer Page
sv: Modeskaparsida

en: Fashion Gallery Page
sv: Gallerisida För Mode

en: Fashion Home Page
sv: Startsida För Mode

en: Fashion Landing Page
sv: Landningssida För Mode

en: Fashion Shop Page
sv: Butikssida För Mode

en: Favorites
sv: Favoriter

en: Fetching Pages
sv: Hämtar Sidor

en: Fetching Pages...
sv: Hämtar Sidor...

en: Filter
sv: Filtrera

en: Finalizing Migration
sv: Slutför migreringen

en: Find A Layout
sv: Hitta En Layout

en: Find A Module
sv: Hitta En Modul

en: Find A Page
sv: Hitta En Sida

en: Find A Row
sv: Hitta En Rad

en: Find A Section
sv: Hitta Ett Avsnitt

en: Find More Layouts
sv: Hitta Fler Layouter

en: Fixed
sv: Fast

en: Fixed Menu Height
sv: Fast Menyhöjd

en: Fixed Navigation Bar
sv: Fast Navigationsfält

en: Fixed Navigation Settings
sv: Inställningar För Fast Navigering

en: Flip
sv: Vänd

en: Florist About Page
sv: Om-Sida För Florist

en: Florist Blog Page
sv: Bloggsida För Florist

en: Florist Contact Page
sv: Kontaktsida För Florist

en: Florist Gallery Page
sv: Gallerisida För Florist

en: Florist Home Page
sv: Startsida För Florist

en: Florist Landing Page
sv: Landningssida För Florist

en: Florist Shop Page
sv: Butikssida För Florist

en: Folder
sv: Mapp

en: Font
sv: Teckensnitt

en: Font Size
sv: Teckenstorlek

en: Font Style
sv: Teckensnittsstil

en: Footer
sv: Sidfot

en: Footer Area
sv: Sidfotsområde

en: Footer Background Color
sv: Sidfotens Bakgrundsfärg

en: Footer Elements
sv: Sidfotselement

en: Footer Menu
sv: Sidfotsmeny

en: Footer Menu Active Link Color
sv: Aktiv Länkfärg För Sidfotsmeny

en: Footer Menu Background Color
sv: Bakgrundsfärg För Sidfotsmeny

en: Footer Menu Text Color
sv: Textfärg För Sidfotsmeny

en: Forgot your <a href="%1$s" target="_blank">Username</a> or <a href="%1$s" target="_blank">Password</a>?
sv: Glömt ditt <a href="%1$s" target="_blank">användarnamn</a> eller <a href="%1$s" target="_blank">lösenord</a>?

en: Formal
sv: Formell

en: Free Divi Cloud Limit Reached
sv: Gränsen För Gratis Divi Cloud Har Uppnåtts

en: Free Trial
sv: Gratis Provperiod

en: Freelancer
sv: Frilansare

en: Frequently Asked Questions
sv: Vanliga Frågor

en: Fullscreen
sv: Helskärm

en: Fullwidth
sv: Full Bredd

en: Funny
sv: Rolig

en: General
sv: Allmänt

en: General Settings
sv: Allmänna Inställningar

en: Generate
sv: Generera

en: Generate & Publish My Website
sv: Generera Och Publicera Min Webbplats

en: Generate A New Site
sv: Skapa En Ny Webbplats

en: Generate Code
sv: Generera Kod

en: Generate Four More
sv: Generera Fyra Till

en: Generate Image With AI
sv: Generera Bild Med AI

en: Generate Images With AI (Slower)
sv: Generera Bilder Med AI (Långsammare)

en: Generate Layout
sv: Generera Layout

en: Generate Modified Image
sv: Generera Modifierad Bild

en: Generate More Like This One
sv: Generera Fler Som Den Här

en: Generate My Website
sv: Generera Min Webbplats

en: Generate Page
sv: Generera Sida

en: Generate Prompt With AI
sv: Generera Prompt Med AI

en: Generate Section
sv: Generera Sektion

en: Generate Section With AI
sv: Generera Sektion Med AI

en: Generate Text
sv: Generera Text

en: Generate Your Site With AI
sv: Skapa Din Webbplats Med AI

en: Generating
sv: Genererar

en: Generating %1$s Pages
sv: Genererar %1$s-sidor

en: Generating Images
sv: Genererar Bilder

en: Generating Layout
sv: Genererar Layout

en: Generating Screenshot
sv: Genererar Skärmbild

en: Generating Section
sv: Genererar Sektion

en: Generating Site Outline
sv: Genererar Webbplatsöversikt

en: Generating Your %1$s Page
sv: Genererar Din %1$s-Sida

en: Generating Your Menu
sv: Genererar Din Meny

en: Generating...
sv: Genererar...

en: Get Divi Cloud
sv: Skaffa Divi Cloud

en: Get Divi For Life
sv: Skaffa Divi För Livet

en: Get Unlimited Divi Cloud Storage
sv: Få Obegränsat Lagringsutrymme I Divi Cloud

en: Get Unlimited Storage
sv: Skaffa Obegränsad Lagring

en: Get access to hundreds of new Divi modules and thousands of additional layouts and child themes.
sv: Få tillgång till hundratals nya Divi-moduler och tusentals extra layouter och barnteman.

en: Get live chat support with response times under 30 minutes plus bigger discounts in the Divi Marketplace.
sv: Få support via livechatt med svarstider under 30 minuter plus större rabatter i Divi Marketplace.

en: Give Divi AI general information about your website or business. The more context it has about you and your goals, the better layouts it will create and the more relevant content it will write.
sv: Ge Divi AI allmän information om din webbplats eller ditt företag. Ju mer kontext den har om dig och dina mål, desto bättre layouter skapar den och desto mer relevant innehåll skriver den.

en: Give you content a unique spin by telling Divi AI what tone of voice to use.
sv: Ge ditt innehåll en unik touch genom att berätta för Divi AI vilken ton den ska använda.

en: Global items
sv: Globala Objekt

en: Global items cannot be added to your Divi Cloud. Would you like to save a non-global version to your Divi Cloud? The version on this website will remain a global instance
sv: Globala objekt kan inte läggas till i din Divi Cloud. Vill du spara en icke-global version i din Divi Cloud? Versionen på den här webbplatsen förblir en global instans

en: Google API Key
sv: Google API-Nyckel

en: Google Fonts Subsets
sv: Delmängder för Google Fonts

en: Grab the first post image
sv: Hämta första inläggsbilden

en: Green
sv: Grön

en: Groove
sv: Spår

en: Guide Me
sv: Guida Mig

en: HTML/JS Snippet
sv: HTML/JS-snutt

en: Hang Tight!
sv: Vänta lite!

en: Harmonize And Remove Artifacts
sv: Harmonisera Och Ta Bort Artefakter

en: Harness the power of AI and unlock unlimited text, image, code, layout and website generation.
sv: Utnyttja kraften i AI och lås upp obegränsad generering av text, bilder, kod, layouter och webbplatser.

en: Header & Navigation
sv: Sidhuvud & Navigering

en: Header Elements
sv: Sidhuvudselement

en: Header Font
sv: Sidhuvudets Typsnitt

en: Header Font Style
sv: Sidhuvudets Textstil

en: Header Font Weight
sv: Rubrikteckensnittets Tjocklek

en: Header Format
sv: Sidhuvudsformat

en: Header Letter Spacing
sv: Mellanslag Mellan Sidhuvudstecken

en: Header Line Height
sv: Sidhuvudets Radavstånd

en: Header Style
sv: Sidhuvudstil

en: Header Text Size
sv: Sidhuvudstextstorlek

en: Heading Font
sv: Rubriktypsnitt

en: Heading Font Color
sv: Rubriktypsnittsfärg

en: Heading Text Color
sv: Rubriktextfärg

en: Height
sv: Höjd

en: Help
sv: Hjälp

en: Here you can add custom css to override or extend default styles.
sv: Här kan du lägga till anpassad CSS för att åsidosätta eller utöka standardstilar.

en: Here you can change which character separates your blog title and index page name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
sv: Här kan du ändra vilket tecken som skiljer din bloggtitel och indexsidans namn åt när du använder automatiskt genererade inläggstitlar. Vanliga värden är | eller -

en: Here you can change which character separates your blog title and post name when using autogenerated post titles. Common values are | or -
sv: Här kan du ändra vilket tecken som skiljer din bloggtitel och inläggsnamn åt när du använder automatiskt genererade inläggstitlar. Vanliga värden är | eller -

en: Here you can choose Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce.
sv: Här kan du välja layout för butikssida och kategorisida för WooCommerce.

en: Here you can choose default sidebar layout
sv: Här kan du välja standardlayout för sidofältet

en: Here you can choose how your titles on index pages are generated. You can change which order your blog name and index title are displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
sv: Här kan du välja hur dina titlar på indexsidor genereras. Du kan ändra i vilken ordning ditt bloggnamn och indextitel visas, eller så kan du ta bort bloggnamnet helt från titeln.

en: Here you can choose to display the Facebook Icon on your homepage.
sv: Här kan du välja att visa Facebook-ikonen på din startsida.

en: Here you can choose to display the Instagram Icon on your homepage.
sv: Här kan du välja att visa Instagram-ikonen på din startsida.

en: Here you can choose to display the RSS Icon.
sv: Här kan du välja att visa RSS-ikonen.

en: Here you can choose to display the X Icon.
sv: Här kan du välja att visa X-ikonen.

en: Here you can choose to remove certain categories from the navigation menu. All categories marked with an X will not appear in your navigation bar.
sv: Här kan du välja att ta bort vissa kategorier från navigeringsmenyn. Alla kategorier som markeras med ett X visas inte i ditt navigeringsfält.

en: Here you can choose to remove certain pages from the navigation menu. All pages marked with an X will not appear in your navigation bar.
sv: Här kan du välja att ta bort vissa sidor från navigeringsmenyn. Alla sidor som markeras med ett X visas inte i ditt navigeringsfält.

en: Here you can choose to reverse the order that your categories links are displayed. You can choose between ascending and descending.
sv: Här kan du välja att vända på ordningen som dina kategorilänkar visas i. Du kan välja mellan stigande och fallande.

en: Here you can choose to reverse the order that your pages links are displayed. You can choose between ascending and descending.
sv: Här kan du välja att vända på ordningen som dina sidlänkar visas i. Du kan välja mellan stigande och fallande.

en: Here you can choose to sort your pages links.
sv: Här kan du välja hur dina sidlänkar ska sorteras.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
sv: Här kan du välja vilka objekt som visas i inläggsinfoavsnittet på sidor. Detta är området, vanligtvis under inläggstiteln, som visar grundläggande information om ditt inlägg. De markerade objekten nedan kommer att visas.

en: Here you can choose which items appear in the post info section on single post pages. This is the area, usually below the post title, which displays basic information about your post. The highlighted items shown below will appear.
sv: Här kan du välja vilka objekt som visas i inläggsinfoavsnittet på enskilda inläggssidor. Detta är området, vanligtvis under inläggstiteln, som visar grundläggande information om ditt inlägg. De markerade objekten nedan kommer att visas.

en: Here you can designate how many WooCommerce products are displayed on the archive page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sv: Här kan du ange hur många WooCommerce-produkter som visas på arkivsidan. Det här alternativet fungerar oberoende av alternativen i Inställningar > Läsa i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Archive pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sv: Här kan du ange hur många senaste artiklar som visas på arkivsidorna. Det här alternativet fungerar oberoende av alternativen i Inställningar > Läsa i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Category page. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sv: Här kan du ange hur många senaste artiklar som visas på kategorisidan. Det här alternativet fungerar oberoende av alternativen i Inställningar > Läsa i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Search results pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sv: Här kan du ange hur många senaste artiklar som visas på sidorna med sökresultat. Det här alternativet fungerar oberoende av alternativen i Inställningar > Läsa i wp-admin.

en: Here you can designate how many recent articles are displayed on the Tag pages. This option works independently from the Settings > Reading options in wp-admin.
sv: Här kan du ange hur många senaste artiklar som visas på etikettsidorna. Det här alternativet fungerar oberoende av alternativen i Inställningar > Läsa i wp-admin.

en: Here you can disable automatic memory limit increase.
sv: Här kan du inaktivera automatisk höjning av minnesgränsen.

en: Here you can provide 468x60 banner destination url
sv: Här kan du ange mål-URL för 468x60-bannern

en: Here you can provide 468x60 banner image url
sv: Här kan du ange URL till 468x60-bannerbilden

en: Hex Value
sv: Hexvärde

en: Hide
sv: Dölj

en: Hide Logo Image
sv: Dölj Logotypbild

en: Hide Nav Before Scroll
sv: Dölj Navigering Före Rullning

en: Hide Navigation Until Scroll
sv: Dölj Navigering Tills Scrollning

en: Hide empty categories
sv: Dölj tomma kategorier

en: High
sv: Hög

en: Home
sv: Hem

en: Homepage SEO
sv: SEO För Startsida

en: Homepage custom title (if enabled)
sv: Anpassad titel för startsidan (om aktiverad)

en: Homepage meta description (if enabled)
sv: Metabeskrivning för startsidan (om aktiverad)

en: Homepage meta keywords (if enabled)
sv: Metanyckelord för startsidan (om aktiverade)

en: How do I report a bug?
sv: Hur rapporterar jag en bugg?

en: How would you like to change the style of this element?
sv: Hur vill du ändra stilen på det här elementet?

en: Humorous
sv: Humoristisk

en: Icon
sv: Ikon

en: Icon Color
sv: Ikonfärg

en: Icon Placement
sv: Ikonplacering

en: If a page is built with the Divi Builder, the Gutenberg block CSS file is moved from the header to the footer. Since the file is most likely not used, we can load it later. This removes a render blocking request and improving performance.
sv: Om en sida byggs med Divi Builder flyttas Gutenberg-blockets CSS-fil från sidhuvudet till sidfoten. Eftersom filen troligen inte används kan vi ladda den senare. Detta tar bort en renderingsblockerande förfrågan och förbättrar prestandan.

en: If custom titles are disabled, choose autogeneration method
sv: Om anpassade titlar är inaktiverade, välj metod för autogenerering

en: If this website contains content built with Divi 4, you can use the migrator to convert your website to the Divi 5 format. Un-migrated content will not benefit from Divi 5 performance improvements.
sv: Om den här webbplatsen innehåller innehåll byggt med Divi 4 kan du använda migreraren för att konvertera webbplatsen till Divi 5-format. Icke-migrerat innehåll får inte ta del av Divi 5-prestandaförbättringar.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over how your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
sv: Om du inte använder anpassade inläggstitlar kan du ändå styra hur dina titlar genereras. Här kan du välja i vilken ordning du vill att din inläggstitel och bloggnamn ska visas, eller så kan du ta bort bloggnamnet helt från titeln.

en: If you are not using cutsom post titles you can still have control over hw your titles are generated. Here you can choose which order you would like your post title and blog name to be displayed, or you can remove the blog name from the title completely.
sv: Om du inte använder anpassade inläggstitlar kan du ändå styra hur dina titlar genereras. Här kan du välja i vilken ordning du vill att din inläggstitel och bloggnamn ska visas, eller så kan du ta bort bloggnamnet helt från titeln.

en: If you don't want to display some banners - leave approptiate fields blank
sv: Om du inte vill visa vissa banners – lämna motsvarande fält tomma

en: If you have enabled custom titles you can add your custom title here. Whatever you type here will be placed between the < title >< /title > tags in header.php
sv: Om du har aktiverat anpassade titlar kan du lägga till din anpassade titel här. Det du skriver här placeras mellan taggarna < title >< /title > i header.php

en: If you have enabled meta descriptions you can add your custom description here.
sv: Om du har aktiverat metabeskrivningar kan du lägga till din anpassade beskrivning här.

en: If you have enabled meta keywords you can add your custom keywords here. Keywords should be separated by comas. For example: wordpress,themes,templates,elegant
sv: Om du har aktiverat metanyckelord kan du lägga till dina anpassade nyckelord här. Nyckelord ska separeras med kommatecken. Till exempel: wordpress,themes,templates,elegant

en: If you would like categories to be displayed in your navigationbar that don't have any posts in them then disable this option. By default empty categories are hidden
sv: Om du vill att kategorier utan inlägg ska visas i ditt navigeringsfält inaktiverar du det här alternativet. Som standard döljs tomma kategorier

en: If you would like to add a meta description to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for descriptions to be displayed on post pages. You can add your meta description using custom fields based off the custom field name you define below.
sv: Om du vill lägga till en metabeskrivning till ditt inlägg kan du göra det med anpassade fält. Det här alternativet måste vara aktiverat för att beskrivningar ska visas på inläggssidor. Du kan lägga till din metabeskrivning med anpassade fält baserat på namnet på det anpassade fältet som du anger nedan.

en: If you would like to add meta keywords to your post you can do so using custom fields. This option must be enabled for keywords to be displayed on post pages. You can add your meta keywords using custom fields based off the custom field name you define below.
sv: Om du vill lägga till metanyckelord till ditt inlägg kan du göra det med anpassade fält. Det här alternativet måste vara aktiverat för att nyckelord ska visas på inläggssidor. Du kan lägga till dina metanyckelord med anpassade fält baserat på namnet på det anpassade fältet som du anger nedan.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the categories navigation bar disable this feature.
sv: Om du vill ta bort rullgardinsmenyerna från kategoriernas navigeringsfält inaktiverar du den här funktionen.

en: If you would like to remove the dropdown menus from the pages navigation bar disable this feature.
sv: Om du vill ta bort rullgardinsmenyerna från sidornas navigeringsfält inaktiverar du den här funktionen.

en: If you would like to use your own custom logo image click the Upload Image button.
sv: Om du vill använda din egen anpassade logotypbild klickar du på knappen Ladda Upp Bild.

en: Image
sv: Bild

en: Image Description
sv: Bildbeskrivning

en: Image Dimensions
sv: Bilddimensioner

en: Image Fill Description
sv: Beskrivning För Bildfyllning

en: Image Height
sv: Bildhöjd

en: Image Scale
sv: Bildskala

en: Image Selection
sv: Bildmarkering

en: Image Size
sv: Bildstorlek

en: Image Sketch
sv: Bildskiss

en: Image Style
sv: Bildstil

en: Image Type
sv: Bildtyp

en: Image URL or base64 string is required.
sv: Bildens URL eller base64-sträng krävs.

en: Image Url
sv: Bildens URL

en: Image Width
sv: Bildbredd

en: Image doesn't exist
sv: Bilden finns inte

en: Images
sv: Bilder

en: Images stored on a different website cannot be used as reference. The issue can be resolved by uploading the image to the WordPress media library.
sv: Bilder som lagras på en annan webbplats kan inte användas som referens. Problemet kan lösas genom att ladda upp bilden till WordPress-mediebiblioteket.

en: Import
sv: Importera

en: Import %s
sv: Importera %s

en: Import & Export Customizer
sv: Importera och Exportera Anpassaren

en: Import & Export Theme Options
sv: Importera och Exportera Temaalternativ

en: Import Theme Options
sv: Importera Temaalternativ

en: Import These Templates
sv: Importera Dessa Mallar

en: Import To Cloud
sv: Importera Till Molnet

en: Importing %1$s Page
sv: Importerar %1$s-sida

en: Importing Customizer Settings
sv: Importerar Inställningar I Anpassaren

en: Importing Pages
sv: Importerar Sidor

en: Importing Presets
sv: Importerar Förinställningar

en: Importing Theme Builder
sv: Importerar Theme Builder

en: Improve Google Fonts Loading
sv: Förbättra Inläsning Av Google Fonts

en: Improve your web design workflow and collaborate together in the cloud.
sv: Förbättra ditt webbdesignflöde och samarbeta tillsammans i molnet.

en: In Progress
sv: Pågår

en: In some cases users will want to create parent categories or links as placeholders to hold a list of child links or categories. In this case it is not desirable to have the parent links lead anywhere, but instead merely serve an organizational function. Enabling this options will remove the links from all parent pages/categories so that they don't lead anywhere when clicked.
sv: I vissa fall vill användare skapa föräldrakategorier eller länkar som platshållare för att hålla en lista med underordnade länkar eller kategorier. I det här fallet är det inte önskvärt att föräldralänkarna leder någonstans, utan att de istället bara har en organiserande funktion. Om du aktiverar detta alternativ tas länkarna bort från alla föräldrasidor/-kategorier så att de inte leder någonstans när de klickas.

en: Inactive (%s)
sv: Inaktiv (%s)

en: Inactive Widgets
sv: Inaktiva Widgets

en: Increase Contrast
sv: Öka Kontrast

en: Increase Detail
sv: Öka Detaljrikedom

en: Increase Saturation
sv: Öka Mättnad

en: Index Page SEO
sv: SEO För Indexsida

en: Informative
sv: Informativ

en: Initializing Process
sv: Initierar processen

en: Input 468x60 adsense code
sv: Ange 468x60-adsense-kod

en: Input 468x60 advertisement banner image
sv: Ange 468x60-annonsbannerbild

en: Input 468x60 advertisement destination url
sv: Ange 468x60-annonsens mål-URL

en: Input your website information and select which pages you want to have on your website.
sv: Ange information om din webbplats och välj vilka sidor du vill ha på din webbplats.

en: Input your website information and tell Divi AI about your website or business. The information you provide will be used to generate content, images and make design decisions.
sv: Ange information om din webbplats och berätta för Divi AI om din webbplats eller ditt företag. Informationen du anger kommer att användas för att generera innehåll och bilder samt för att fatta designbeslut.

[ctx: Insert CSS Snippet from library]
en: Use This CSS Snippet
sv: Använd den här CSS-kodsnutten

en: Insert Code at Cursor
sv: Infoga Kod Vid Markören

[ctx: Insert HTML/JS Snippet from library]
en: Use This HTML/JS Snippet
sv: Använd den här HTML/JS-kodsnutten

[ctx: Insert Module from library]
en: Use This Module
sv: Använd den här modulen

[ctx: Insert Page from library]
en: Use This Page
sv: Använd den här sidan

[ctx: Insert Row from library]
en: Use This Row
sv: Använd den här raden

[ctx: Insert Section from library]
en: Use This Section
sv: Använd den här sektionen

en: Inset
sv: Infälld

en: Instagram Profile Url
sv: Instagram-profilens URL

en: Install WooCommerce Plugin
sv: Installera WooCommerce-Tillägg

en: Install and Configure WooCommerce
sv: Installera Och Konfigurera WooCommerce

en: Installing WooCommerce
sv: Installerar WooCommerce

en: Interior Design Company
sv: Inredningsföretag

en: Interior Design Company About Page
sv: Om-Sida För Inredningsföretag

en: Interior Design Company Blog Page
sv: Bloggsida För Inredningsföretag

en: Interior Design Company Contact Page
sv: Kontaktsida För Inredningsföretag

en: Interior Design Company Home Page
sv: Startsida För Inredningsföretag

en: Interior Design Company Landing Page
sv: Landningssida För Inredningsföretag

en: Interior Design Company Portfolio Page
sv: Portföljsida För Inredningsföretag

en: Interior Design Company Services Page
sv: Tjänstesida För Inredningsföretag

en: Interior Design Company Shop Page
sv: Butikssida För Inredningsföretag

en: Invalid API Key or Username
sv: Ogiltig API-nyckel eller användarnamn

en: Invalid post IDs format.
sv: Ogiltigt format för inläggs-ID:n.

en: Invalid shortcode string.
sv: Ogiltig shortcode-sträng.

en: Invite your team members and clients and give them full access to your entire suite of Divi services.
sv: Bjud in dina teammedlemmar och kunder och ge dem full åtkomst till hela din svit av Divi-tjänster.

en: Italic
sv: Kursiv

en: Join Now
sv: Gå Med Nu

en: Just another %s site
sv: Bara en annan %s-webbplats

en: Just another WordPress site
sv: Bara en annan WordPress-webbplats

en: LMS About Page
sv: Om-Sida För LMS

en: LMS Blog Page
sv: Bloggsida För LMS

en: LMS Contact Page
sv: Kontaktsida För LMS

en: LMS Course Page
sv: Kurssida För LMS

en: LMS Courses Page
sv: LMS Kurssida

en: LMS Home Page
sv: LMS Startsida

en: LMS Landing Page
sv: LMS Landningssida

en: LMS Marketing Page
sv: LMS Marknadsföringssida

[ctx: LMS Page]
en: Course
sv: Kurs

[ctx: LMS Page]
en: Courses
sv: Kurser

en: LMS Pricing Page
sv: LMS Prissida

en: Landscape (8:5)
sv: Liggande (8:5)

en: Language
sv: Språk

en: Language of Prompt
sv: Språk För Prompt

en: Language of Website
sv: Webbplatsens Språk

[ctx: Layout]
en: Add New
sv: Lägg till ny

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Categories
sv: Hantera kategorier

[ctx: Layout Categories]
en: Manage Tags
sv: Hantera taggar

[ctx: Layout Category]
en: Art & Design
sv: Konst & Design

[ctx: Layout Category]
en: Business
sv: Företag

[ctx: Layout Category]
en: Community & Non-Profit
sv: Community & Ideellt

[ctx: Layout Category]
en: Education
sv: Utbildning

[ctx: Layout Category]
en: Events
sv: Evenemang

[ctx: Layout Category]
en: Fashion & Beauty
sv: Mode & Skönhet

[ctx: Layout Category]
en: Food & Drink
sv: Mat & Dryck

[ctx: Layout Category]
en: Health & Fitness
sv: Hälsa & Träning

[ctx: Layout Category]
en: Online Store
sv: Webbutik

[ctx: Layout Category]
en: Services
sv: Tjänster

[ctx: Layout Category]
en: Technology
sv: Teknik

en: Layout Name
sv: Layoutnamn

en: Layout Pack
sv: Layoutpaket

[ctx: Layout Pack]
en: Fashion
sv: Mode

[ctx: Layout Pack]
en: Layouts In This Pack
sv: Layouter I Det Här Paketet

[ctx: Layout Packs]
en: Manage Packs
sv: Hantera paket

en: Layout Settings
sv: Layoutinställningar

en: Learn About Divi AI
sv: Läs Mer Om Divi AI

en: Learn About Divi Cloud
sv: Läs Mer Om Divi Cloud

en: Learn About Divi Teams
sv: Läs Mer Om Divi Teams

en: Learn About Divi VIP
sv: Läs Mer Om Divi VIP

en: Learn About VIP Support
sv: Läs Mer Om VIP-Support

en: Learn More
sv: Läs Mer

en: Learn More About Divi 5
sv: Läs mer om Divi 5

en: Leave a Reply to %s
sv: Lämna Ett Svar Till %s

en: Left
sv: Vänster

en: Left Sidebar
sv: Vänster Sidofält

en: Left to Right
sv: Vänster Till Höger

en: Lengthen
sv: Förläng

en: Let AI Choose
sv: Låt AI Välja

en: Let AI Choose For Me
sv: Låt AI Välja Åt Mig

en: Letter Spacing
sv: Teckenavstånd

en: Let’s Build Your Divi Website!
sv: Låt Oss Bygga Din Divi-Webbplats!

en: Level Up Your Divi Toolkit
sv: Uppgradera Din Divi-Verktygslåda

en: Level up your efficiency with limitless AI content and image requests.
sv: Maxa din effektivitet med obegränsade AI-förfrågningar för innehåll och bilder.

en: Library
sv: Bibliotek

en: Light
sv: Ljus

en: Limit Google Fonts Support For Legacy Browsers
sv: Begränsa Google Fonts-Stöd För Äldre Webbläsare

en: Link
sv: Länk

en: Link Color
sv: Länkfärg

en: Link text
sv: Länktext

en: List Items
sv: Listpunkter

en: Live Preview
sv: Liveförhandsvisning

en: Load From Library
sv: Ladda Från Biblioteket

en: Load more
sv: Läs in fler

en: Loading...
sv: Läser in...

en: Locations
sv: Platser

en: Log In
sv: Logga In

en: Log In To Divi Cloud
sv: Logga In I Divi Cloud

en: Log In to Activate Your License
sv: Logga In För Att Aktivera Din Licens

en: Login
sv: Logga in

en: Logo
sv: Logotyp

en: Logo Max Height
sv: Maxhöjd För Logotyp

en: Low
sv: Låg

en: Make Full Width
sv: Gör I Full Bredd

en: Manage Layouts
sv: Hantera Layouter

en: Manage Pages
sv: Hantera Sidor

en: Manage Posts
sv: Hantera Inlägg

en: Manage Templates
sv: Hantera Mallar

en: Manage Theme Templates
sv: Hantera Temamallar

en: Manage Un-widgetized Advertisements
sv: Hantera Annonser Utan Widgetområde

en: Manage Website Pages
sv: Hantera Webbplatssidor

en: Manage Your Elegant Themes Account
sv: Hantera Ditt Elegant Themes-Konto

en: Managing Website Styles
sv: Hantera Webbplatsstilar

en: March 28, 2024
sv: 28 Mars 2024

[ctx: Marketplace Page]
en: Seller
sv: Säljare

en: Maximum
sv: Maximalt

en: Maximum canvas size is 8192px
sv: Maximal storlek på arbetsytan är 8192px

en: Medium
sv: Medel

en: Member Login
sv: Medlemsinloggning

en: Memory Limit Increase
sv: Höjning Av Minnesgräns

en: Menu Height
sv: Menyhöjd

en: Menu Link Color
sv: Meny Länkfärg

en: Menu Text Size
sv: Menytextstorlek

en: Menu Top Margin
sv: Övre Marginal För Meny

en: Menu Width
sv: Menybredd

en: Meta Font Style
sv: Metatextstil

en: Meta Letter Spacing
sv: Mellanslag Mellan Metatecken

en: Meta Line Height
sv: Metaradavstånd

en: Meta Text Size
sv: Metatextstorlek

en: Migrate This Site to %s
sv: Migrera den här webbplatsen till %s

en: Migrate This Website
sv: Migrera Den Här Webbplatsen

en: Migrate To Divi 5
sv: Migrera Till Divi 5

en: Migrating Your %s
sv: Migrerar Din %s

en: Migrating Your Modules
sv: Migrerar dina moduler

en: Migrating Your Pages
sv: Migrerar dina sidor

en: Migrating Your Posts
sv: Migrerar Dina Inlägg

en: Migrating Your Settings
sv: Migrerar dina inställningar

en: Migrating Your Templates
sv: Migrerar dina mallar

en: Migrating Your Widget Areas
sv: Migrerar Dina Widgetområden

en: Migrating your website will convert all Divi 4 modules to the Divi 5 format. Sweeping changes will be made to all Divi content throughout your website. It's important that you back up your website before migrating or test the migration on a staging site.
sv: Att migrera din webbplats konverterar alla Divi 4-moduler till Divi 5-formatet. Omfattande ändringar görs i allt Divi-innehåll på hela webbplatsen. Det är viktigt att du säkerhetskopierar webbplatsen innan du migrerar eller testar migreringen på en stagingwebbplats.

en: Mobile Menu
sv: Mobilmeny

en: Mobile Styles
sv: Mobilstilar

en: Modification Strength
sv: Modifieringsstyrka

en: Modification Type
sv: Modifieringstyp

en: Modify
sv: Modifiera

en: Modify Element
sv: Modifiera Element

en: Modify Selected Image
sv: Ändra Vald Bild

en: Modify With AI
sv: Ändra Med AI

en: Modify the reference image with a loose sketch
sv: Ändra referensbilden med en grov skiss

en: Module Name
sv: Modulnamn

en: Module Name Prefix
sv: Prefix För Modulnamn

en: Module Use
sv: Modulanvändning

en: Modules That Will Not Be Converted (%s)
sv: Moduler Som Inte Kommer Att Konverteras (%s)

en: Modules That Will be Converted (%s)
sv: Moduler Som Kommer Att Konverteras (%s)

en: Mood & Lighting
sv: Stämning Och Ljus

en: More Options
sv: Fler Alternativ

en: Most Used
sv: Mest Använda

en: Move
sv: Flytta

en: Move To
sv: Flytta Till

en: Move To Divi Cloud
sv: Flytta Till Divi Cloud

en: Must Use Keywords
sv: Obligatoriska Nyckelord

en: My Cloud
sv: Mitt Moln

en: My Divi Cloud
sv: Min Divi Cloud

en: My Library
sv: Mitt Bibliotek

en: Name
sv: Namn

en: Need help getting started with Divi? Our support team is available around the clock to help you with anything and everything Divi related.
sv: Behöver du hjälp att komma igång med Divi? Vårt supportteam finns tillgängligt dygnet runt för att hjälpa dig med allt som rör Divi.

en: New Description
sv: Ny Beskrivning

en: New Theme Options
sv: Nya Temaalternativ

en: New To Old
sv: Nytt Till Gammalt

en: New items are stored into %s library.
sv: Nya objekt sparas i biblioteket %s.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sv: Nyare Kommentarer <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
sv: Nästa

en: Next Entries &raquo;
sv: Nyare Inlägg &raquo;

en: No
sv: Nej

en: No %s found
sv: Ingen %s hittades

en: No Animation
sv: Ingen Animering

en: No Context
sv: Ingen Kontext

en: No File Selected
sv: Ingen Fil Vald

en: No Repeat
sv: Ingen Upprepning

en: No Results
sv: Inga Resultat

en: No Results Found
sv: Inga Resultat Hittades

en: No Screenshot
sv: Ingen Skärmbild

en: No Sidebar
sv: Inget Sidofält

en: No available options.
sv: Inga tillgängliga alternativ.

en: None
sv: Ingen

en: Note: Color settings set above should be applied to the Default color scheme.
sv: Obs: Färginställningarna ovan ska tillämpas på standardfärgschemat.

en: Nothing found
sv: Inget hittades

en: Nothing found in Trash
sv: Inget hittades i papperskorgen

en: Number of Posts displayed on Archive pages
sv: Antal Inlägg Som Visas På Arkivsidor

en: Number of Posts displayed on Category page
sv: Antal Inlägg Som Visas På Kategorisidan

en: Number of Posts displayed on Search pages
sv: Antal Inlägg Som Visas På Söksidor

en: Number of Posts displayed on Tag pages
sv: Antal Inlägg Som Visas På Etikettsidor

en: Number of Products displayed on WooCommerce archive pages
sv: Antal Produkter Som Visas På WooCommerce-arkivsidor

en: Number of dropdown tiers shown
sv: Antal visade nivåer i rullgardinsmeny

en: Off
sv: Av

en: Old To New
sv: Gammalt Till Nytt

en: On
sv: På

en: On Divi Cloud
sv: I Divi Cloud

en: Onboarding Primary Menu
sv: Primär Meny För Onboarding

en: Only Show
sv: Visa Endast

en: Only Show Icon on Hover
sv: Visa Endast Ikon Vid Hover

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
sv: på

en: Open in a new window
sv: Öppna i ett nytt fönster

en: Open link in new window
sv: Öppna länken i nytt fönster

en: Options
sv: Alternativ

en: Order Category Links by Ascending/Descending
sv: Sortera Kategorilänkar i Stigande/Fallande Ordning

en: Order Pages Links by Ascending/Descending
sv: Sortera Sidlänkar i Stigande/Fallande Ordning

en: Outset
sv: Upphöjd

[ctx: Page]
en: About
sv: Om

[ctx: Page]
en: Blog
sv: Blogg

[ctx: Page]
en: Careers
sv: Karriär

[ctx: Page]
en: Case Study
sv: Fallstudie

[ctx: Page]
en: Categories
sv: Kategorier

[ctx: Page]
en: Contact
sv: Kontakt

[ctx: Page]
en: Donate
sv: Donera

[ctx: Page]
en: Events
sv: Evenemang

[ctx: Page]
en: FAQ
sv: Vanliga Frågor

[ctx: Page]
en: Features
sv: Funktioner

[ctx: Page]
en: Gallery
sv: Galleri

[ctx: Page]
en: Gallery 1
sv: Galleri 1

[ctx: Page]
en: Gallery 2
sv: Galleri 2

[ctx: Page]
en: Gallery 3
sv: Galleri 3

[ctx: Page]
en: Home
sv: Hem

[ctx: Page]
en: Landing
sv: Landningssida

[ctx: Page]
en: Market
sv: Marknad

[ctx: Page]
en: Marketing
sv: Marknadsföring

[ctx: Page]
en: Pricing
sv: Priser

[ctx: Page]
en: Project 1
sv: Projekt 1

[ctx: Page]
en: Project 2
sv: Projekt 2

[ctx: Page]
en: Services
sv: Tjänster

[ctx: Page]
en: Shop
sv: Butik

en: Page Generated Successfully
sv: Sidan Genererades

en: Page Layout
sv: Sidlayout

en: Page Name
sv: Sidnamn

en: Page Title
sv: Sidtitel

[ctx: Page layout]
en: View Live Demo
sv: Visa live-demo

en: Pages
sv: Sidor

en: Pages Built With Divi
sv: Sidor Byggda Med Divi

en: Pages:
sv: Sidor:

en: Paint Color
sv: Färg

en: Paint over the area of the image that you would like to modify
sv: Måla över området i bilden som du vill ändra

en: Paintbrush Size
sv: Penselstorlek

en: Painting
sv: Målning

en: Paragraph
sv: Stycke

en: Paragraphs
sv: Stycken

en: Password
sv: Lösenord

en: Password Protected
sv: Lösenordsskyddad

en: Password:
sv: Lösenord:

en: Paste image url here, if you chose "images" slider type
sv: Klistra in bildens URL här om du valde bildspelstypen "bilder"

en: Performance
sv: Prestanda

en: Phone
sv: Telefon

en: Phone Number
sv: Telefonnummer

en: Photo
sv: Foto

en: Photo Marketplace
sv: Fotomarknadsplats

en: Photo Marketplace About Page
sv: Fotomarknadsplats Om-sida

en: Photo Marketplace Categories Page
sv: Fotomarknadsplats Kategorisida

en: Photo Marketplace Contact Page
sv: Fotomarknadsplats Kontaktsida

en: Photo Marketplace Home Page
sv: Fotomarknadsplats Startsida

en: Photo Marketplace Landing Page
sv: Fotomarknadsplats Landningssida

en: Photo Marketplace Pricing Page
sv: Fotomarknadsplats Prissida

en: Photo Marketplace Seller Page
sv: Fotomarknadsplats Säljarsida

en: Photographer
sv: Fotograf

en: Pick a color for your headings, or let Divi AI choose one for you.
sv: Välj en färg för dina rubriker, eller låt Divi AI välja en åt dig.

en: Pick a color to use for things like paragraphs, or let Divi AI choose one for you.
sv: Välj en färg att använda för exempelvis stycken, eller låt Divi AI välja en åt dig.

en: Pick a handcrafted Starter Site created by our team. Then, jump into your finished website and customize the content.
sv: Välj en handgjord startwebbplats skapad av vårt team. Hoppa sedan in i din färdiga webbplats och anpassa innehållet.

en: Pick the starter site that best suits your website. Every Starter Site can be used for any type of website. Once your website is generated, you can easily customize the content and styles using the Divi Builder.
sv: Välj den startwebbplats som passar din webbplats bäst. Varje startwebbplats kan användas för alla typer av webbplatser. När din webbplats har genererats kan du enkelt anpassa innehåll och stilar med Divi Builder.

en: Pink
sv: Rosa

en: Place Thumbs on Pages
sv: Visa miniatyrer på sidor

en: Place Thumbs on Posts
sv: Visa miniatyrer på inlägg

en: Place your adsense code here.
sv: Placera din adsense-kod här.

en: Please Log In Again
sv: Logga In Igen

en: Plugins below use Divi hooks and may not yet be compatible with %s.
sv: Tilläggen nedan använder Divi-hooks och kanske ännu inte är kompatibla med %s.

en: Plugins may be Incompatible with %s
sv: Tillägg kan vara inkompatibla med %s

en: Portability
sv: Portabilitet

en: Portrait (3:4)
sv: Stående (3:4)

en: Post
sv: Inlägg

en: Post Title
sv: Inläggsrubrik

en: Post content has been rolled back to Divi 4 format.
sv: Inläggsinnehållet har återställts till Divi 4-format.

en: Post info section
sv: Inläggsinfoavsnitt

en: Posted on
sv: Publicerad den

en: Posts Built With Divi
sv: Inlägg Byggda Med Divi

en: Premade Layouts
sv: Färdiga Layouter

en: Presets
sv: Förinställningar

en: Preview %1$s
sv: Förhandsgranska %1$s

en: Previous
sv: Föregående

en: Primary Color
sv: Primär Färg

en: Primary Menu
sv: Primär Meny

en: Primary Menu Background Color
sv: Bakgrundsfärg För Primär Meny

en: Primary Menu Bar
sv: Primär Menyrad

en: Primary Menu Link Color
sv: Länkfärg För Primär Meny

en: Processing Imagery
sv: Bearbetar Bildmaterial

en: Product Content
sv: Produktinnehåll

en: Progress Update: Front-End Speed Improvements (And Much More)
sv: Statusuppdatering: Förbättringar Av Frontend-hastighet (Och Mycket Mer)

en: Project Navigation
sv: Projektnavigering

en: Published
sv: Publicerad

en: Published (%s)
sv: Publicerad (%s)

en: Purchase A Divi AI Membership
sv: Köp Ett Divi AI-Medlemskap

en: Quick Actions
sv: Snabbåtgärder

en: RSS Icon Url
sv: RSS-ikonens URL

en: Ratings
sv: Betyg

en: Re-Run Compatibility Check
sv: Kör kompatibilitetskontrollen igen

en: Re-Run Divi 5 Compatibility Check
sv: Kör Divi 5-kompatibilitetskontrollen Igen

en: Read Divi Documentation
sv: Läs Divi-dokumentationen

en: Red
sv: Röd

en: Reference Content
sv: Referensinnehåll

en: Reference Image (Optional)
sv: Referensbild (Valfritt)

en: Reference Image Influence
sv: Referensbildens Påverkan

en: Refine Result
sv: Förfina Resultat

en: Refine your prompt
sv: Förfina din prompt

en: Regenerate
sv: Generera Igen

en: Remove
sv: Ta Bort

en: Remove From Cloud
sv: Ta Bort Från Molnet

en: Remove From Favorites
sv: Ta Bort Från Favoriter

en: Rename
sv: Byt Namn

en: Renew Subscription
sv: Förnya Prenumeration

en: Replace Existing Code
sv: Ersätt Befintlig Kod

en: Replace Existing Content
sv: Ersätt Befintligt Innehåll

en: Reset
sv: Återställ

en: Reset to Defaults
sv: Återställ till standard

en: Respectful
sv: Respektfull

en: Restaurant
sv: Restaurang

en: Restaurant About Page
sv: Restaurang Om-sida

en: Restaurant Blog Page
sv: Restaurang Bloggsida

en: Restaurant Contact Page
sv: Restaurang Kontaktsida

en: Restaurant Gallery Page
sv: Restaurang Gallerisida

en: Restaurant Home Page
sv: Restaurang Startsida

en: Restaurant Landing Page
sv: Restaurang Landningssida

[ctx: Restaurant Page]
en: Menu
sv: Meny

en: Restaurant Shop Page
sv: Restaurang Butikssida

en: Restaurant Team Page
sv: Restaurang Teamsida

en: Restore
sv: Återställ

en: Restore Divi 4 Content
sv: Återställ Divi 4-innehåll

en: Restoring Content...
sv: Återställer Innehåll...

en: Results
sv: Resultat

en: Retry
sv: Försök Igen

en: Retry Migration
sv: Försök Migrera Igen

en: Rewrite With AI
sv: Skriv Om Med AI

en: Rewrite to be more engaging
sv: Skriv om för att bli mer engagerande

en: Ridge
sv: Ås

en: Right
sv: Höger

en: Right Sidebar
sv: Höger Sidofält

en: Right to Left
sv: Höger Till Vänster

en: Role Editor
sv: Rollredigerare

en: Roll Back to %s
sv: Återställ till %s

en: Row Height
sv: Radhöjd

en: Row Name
sv: Radnamn

en: Row Name Prefix
sv: Prefix För Radnamn

en: SaaS Company
sv: SaaS-Företag

en: SaaS Company About Page
sv: SaaS-Företag Om-sida

en: SaaS Company Careers Page
sv: SaaS-Företag Karriärsida

en: SaaS Company Contact Page
sv: SaaS-Företag Kontaktsida

en: SaaS Company Documentation Page
sv: SaaS-Företag Dokumentationssida

en: SaaS Company Features Page
sv: SaaS-Företag Funktionssida

en: SaaS Company Landing Page
sv: SaaS-Företag Landningssida

en: SaaS Company Pricing Page
sv: SaaS-Företag Prissida

en: Save
sv: Spara

en: Save %s
sv: Spara %s

en: Save Changes
sv: Spara Ändringar

en: Save Items To Divi Cloud
sv: Spara Objekt I Divi Cloud

en: Save Selection Only
sv: Spara Endast Markering

en: Save Theme Options
sv: Spara Temaalternativ

en: Save To Divi Cloud
sv: Spara I Divi Cloud

en: Save To Library
sv: Spara I Bibliotek

en: Save as Global
sv: Spara Som Global

en: Save items to the Divi Cloud for later use.
sv: Spara objekt i Divi Cloud för senare användning.

en: Save this %s to the Divi Library for later use.
sv: Spara denna %s i Divi-biblioteket för senare användning.

en: Save unlimited layouts, theme builder templates, code snippets and more to Divi Cloud.
sv: Spara obegränsat med layouter, Theme Builder-mallar, kodsnuttar och mer i Divi Cloud.

en: Save your Divi assets to the cloud and access them from any website. Collaborate with your team in the cloud.
sv: Spara dina Divi-resurser i molnet och få åtkomst till dem från vilken webbplats som helst. Samarbeta med ditt team i molnet.

en: Saving Theme Builder
sv: Sparar Theme Builder

en: Scroll
sv: Rulla

en: Search
sv: Sök

en: Search &hellip;
sv: Sök &hellip;

en: Search Bar Background Color
sv: Sökfältets Bakgrundsfärg

en: Search Bar Text Color
sv: Sökfältets Textfärg

en: Search Fonts
sv: Sök Typsnitt

en: Search For Categories
sv: Sök Efter Kategorier

en: Search For Layouts
sv: Sök Efter Layouter

en: Search For Packs
sv: Sök Efter Paket

en: Search Results for: %s
sv: Sökresultat för: %s

en: Search Theme Options
sv: Sök Temaalternativ

en: Search for:
sv: Sök efter:

en: Search results for "%s"
sv: Sökresultat för "%s"

en: Secondary Color
sv: Sekundär Färg

en: Secondary Menu
sv: Sekundär Meny

en: Secondary Menu Background Color
sv: Bakgrundsfärg För Sekundär Meny

en: Secondary Menu Bar
sv: Sekundär Menyrad

en: Secondary Menu Link Color
sv: Länkfärg För Sekundär Meny

en: Section Height
sv: Sektionshöjd

en: Section Name
sv: Avsnittsnamn

en: Section Name Prefix
sv: Prefix För Sektionsnamn

en: Select
sv: Välj

en: Select All
sv: Markera Alla

en: Select Animation Effect
sv: Välj animeringseffekt

en: Select Font
sv: Välj Typsnitt

en: Select Icon
sv: Välj Ikon

en: Select Mood
sv: Välj Stämning

en: Select Page
sv: Välj Sida

en: Select Slider Type here
sv: Välj bildspelstyp här

en: Select a Website Template
sv: Välj En Webbplatsmall

en: Select a primary color, or let Divi AI choose a great color for you. The primary color is used through the layout, such as background colors, button colors, etc.
sv: Välj en primär färg, eller låt Divi AI välja en bra färg åt dig. Den primära färgen används i hela layouten, till exempel för bakgrundsfärger, knappfärger osv.

en: Select a secondary color, or let Divi AI choose a great color for you. The secondary color is used through the layout as a secondary accent color, such as for icon colors, text highlights, etc.
sv: Välj en sekundär färg, eller låt Divi AI välja en bra färg åt dig. Den sekundära färgen används i hela layouten som en sekundär accentfärg, till exempel för ikonfärger, textmarkeringar osv.

en: Select between expanded and closed state
sv: Välj mellan expanderat och stängt läge

en: Select the pages that you want to add to your website. You can select from pre-build pages with custom layouts, and add your own pages that will be built using a simple template.
sv: Välj de sidor som du vill lägga till på din webbplats. Du kan välja bland förbyggda sidor med anpassade layouter och lägga till egna sidor som byggs med en enkel mall.

en: Select this option if you plan to sell products on your website. We will install WooCommerce and configure your cart and checkout pages.
sv: Välj det här alternativet om du planerar att sälja produkter på din webbplats. Vi installerar WooCommerce och konfigurerar dina varukorgs- och kassasidor.

en: Select yes if the link should be opened in a new window
sv: Välj ja om länken ska öppnas i ett nytt fönster

en: Select your desired enhancements. Your image will be sent back through Divi AI and re-imagined to achieve the desired result.
sv: Välj önskade förbättringar. Din bild skickas tillbaka genom Divi AI och omformas för att uppnå önskat resultat.

en: Sentences
sv: Meningar

[ctx: Services/Plans Page]
en: Packages
sv: Paket

en: Set As Logo
sv: Ange Som Logotyp

en: Set the height of image in pixels.
sv: Ange bildens höjd i pixlar.

en: Set the width of image in pixels.
sv: Ange bildens bredd i pixlar.

en: Share With Team
sv: Dela Med Teamet

en: Share Your Divi Cloud With Your Team
sv: Dela Din Divi Cloud Med Ditt Team

en: Shared With Me
sv: Delat Med Mig

en: Shop (selecting this will install WooCommerce)
sv: Butik (om du väljer detta installeras WooCommerce)

en: Shop Page & Category Page Layout for WooCommerce
sv: Layout För Butikssida & Kategorisida För WooCommerce

en: Shortcode Framework Constant
sv: Konstant För Kortkodsramverk

en: Shortcode Framework Constant Value
sv: Konstantvärde För Kortkodsramverk

en: Shortcode Framework Hook
sv: Hook För Kortkodsramverk

en: Shortcode Framework Option
sv: Alternativ För Kortkodsramverk

en: Shortcodes
sv: Kortkoder

en: Shortcodes In Widget Area Use
sv: Användning Av Kortkoder I Widgetområde

en: Shortcodes Used
sv: Använda Kortkoder

en: Shorten
sv: Förkorta

en: Show
sv: Visa

en: Show Facebook Icon
sv: Visa Facebook-ikon

en: Show Instagram Icon
sv: Visa Instagram-ikon

en: Show RSS Icon
sv: Visa RSS-ikon

en: Show Search Icon
sv: Visa Sökikon

en: Show Social Icons
sv: Visa Sociala Ikoner

en: Show Thumbs on Index pages
sv: Visa miniatyrer på indexsidor

en: Show Top Bar
sv: Visa Topprad

en: Show X Icon
sv: Visa X-ikon

en: Show comments on pages
sv: Visa kommentarer på sidor

en: Show comments on posts
sv: Visa kommentarer på inlägg

en: Show dropdown menus
sv: Visa rullgardinsmenyer

en: Sidebar
sv: Sidofält

en: Sidebar Layout
sv: Sidofältlayout

en: Sidebar Width
sv: Sidofältsbredd

en: Sidebar: %1$s contains third party module(s): %2$s
sv: Sidofält: %1$s innehåller tredjepartsmodul(er): %2$s

en: Sidebar: %1$s, contains the following Divi WooCommerce module(s): %2$s
sv: Sidofält: %1$s, innehåller följande Divi WooCommerce-modul(er): %2$s

en: Sign In To Divi Cloud
sv: Logga In I Divi Cloud

en: Sign Out Of Divi Cloud
sv: Logga Ut Från Divi Cloud

en: Sign in to your Elegant Themes account using the pop-up to activate Divi Cloud.
sv: Logga in på ditt Elegant Themes-konto via popup-fönstret för att aktivera Divi Cloud.

en: Simplify
sv: Förenkla

en: Simply describe your website, sit back, relax, and let Divi AI create your entire website for you in less than 2 minutes.
sv: Beskriv bara din webbplats, luta dig tillbaka, slappna av och låt Divi AI skapa hela din webbplats åt dig på mindre än 2 minuter.

en: Single Page Layout
sv: Layout För Enskild Sida

en: Single Post Layout
sv: Layout För Enskilt Inlägg

en: Single Post Page SEO
sv: SEO För Enskild Inläggssida

en: Site Identity
sv: Webbplatsidentitet

en: Site Name
sv: Webbplatsnamn

en: Site Slogan
sv: Webbplatsslogan

en: Size
sv: Storlek

en: Skills
sv: Färdigheter

en: Skip This Step & Build Manually
sv: Hoppa Över Det Här Steget Och Bygg Manuellt

en: Slide
sv: Skjut

en: Slide In
sv: Skjut In

en: Slide In & Fullscreen Header Settings
sv: Inställningar För Inskjutande- Och Helskärmssidhuvud

en: Slider Type
sv: Bildspelstyp

en: Smooth Scrolling
sv: Mjuk Rullning

en: Social Icon Color
sv: Färg På Social Ikon

en: Social Icon Size
sv: Storlek På Social Ikon

en: Social Media Post
sv: Inlägg På Sociala Medier

en: Solid
sv: Heldragen

en: Some Theme Builder Templates are Incompatible with %s
sv: Vissa Theme Builder-mallar är inkompatibla med %s

en: Some third party scripts may be incorrectly enqueued without declaring jQuery as dependency. If jQuery is deferred, these scripts could break. If you are experiencing console errors after enabling the "Defer jQuery And jQuery Migrate" option, you can enable this option, which will load an additional compatibility script that will attempt to solve the issue. You can turn this feature off if everything is working fine without it.
sv: Vissa tredjepartsskript kan felaktigt köas utan att ange jQuery som beroende. Om jQuery skjuts upp kan dessa skript sluta fungera. Om du får konsolfel efter att du har aktiverat alternativet "Skjut Upp Inläsning Av jQuery Och jQuery Migrate" kan du aktivera detta alternativ, som laddar ett extra kompatibilitetsskript som försöker lösa problemet. Du kan stänga av funktionen om allt fungerar bra utan den.

en: Something Went Wrong While Migrating to Divi 5
sv: Något Gick Fel Under Migreringen Till Divi 5

en: Something went wrong
sv: Något gick fel

en: Something went wrong. Please try again later or try different request.
sv: Något gick fel. Försök igen senare eller prova en annan begäran.

en: Sort
sv: Sortera

en: Sort Categories Links by Name/ID/Slug/Count/Term Group
sv: Sortera Kategorilänkar Efter Namn/ID/Slug/Antal/Termgrupp

en: Sort Pages Links
sv: Sortera Sidlänkar

en: Split Into Modules
sv: Dela Upp I Moduler

en: Split Into Rows
sv: Dela Upp I Rader

en: Split Into Sections
sv: Dela Upp I Sektioner

en: Split Layout Into Sections
sv: Dela Upp Layout I Sektioner

en: Split Row Into Modules
sv: Dela Upp Rad I Moduler

en: Split Section Into Rows
sv: Dela Upp Sektion I Rader

en: Split Test Usage
sv: Användning av Splittest

en: Split Test usage found
sv: Splittest-användning hittades

en: Square (1:1)
sv: Kvadrat (1:1)

en: Start Collaborating!
sv: Börja Samarbeta!

en: Start Over
sv: Börja Om

en: Start With %1$s
sv: Starta Med %1$s

en: State
sv: Läge

en: Step %1$s: %2$s Compatibility Check
sv: Steg %1$s: %2$s-kompatibilitetskontroll

en: Step %1$s: Migrate to %2$s
sv: Steg %1$s: Migrera till %2$s

en: Stretch Background Image
sv: Sträck Bakgrundsbild

en: Submit
sv: Skicka

en: Submit Comment
sv: Skicka Kommentar

en: Submit a Comment
sv: Skicka En Kommentar

en: Subscribe to Stay Up to Date
sv: Prenumerera för att hålla dig uppdaterad

en: Supply Divi AI with a reference image. This image will be combined with your image description to create the final image. Reference images are a great way to inform Divi AI about a desired composition or style while altering the subject matter of the reference image using your image description.
sv: Ge Divi AI en referensbild. Den här bilden kommer att kombineras med din bildbeskrivning för att skapa den slutliga bilden. Referensbilder är ett utmärkt sätt att visa Divi AI önskad komposition eller stil, samtidigt som motivet i referensbilden ändras med hjälp av din bildbeskrivning.

en: Supply Divi AI with additional context. The chosen context will alter the results and help Divi AI create relevant content.
sv: Ge Divi AI ytterligare kontext. Den valda kontexten påverkar resultaten och hjälper Divi AI att skapa relevant innehåll.

en: Tab Content
sv: Flikinnehåll

en: Tab Text
sv: Fliktext

en: Tablet
sv: Surfplatta

en: Tag
sv: Tagg

en: Tags
sv: Taggar

en: Team Sidebar
sv: Team-Sidofält

en: Tell Divi AI About Your Website
sv: Berätta För Divi AI Om Din Webbplats

en: Tell Divi AI About Your Website (Optional)
sv: Berätta För Divi AI Om Din Webbplats (Valfritt)

en: Tell Divi AI about the content you would like it to write.
sv: Berätta för Divi AI om innehållet du vill att den ska skriva.

en: Tell Divi AI about the image you would like it to create.
sv: Berätta för Divi AI om bilden du vill att den ska skapa.

en: Tell Divi AI how long you want the content it generates to be. The output will be close to, but not exactly equal to, the length you define.
sv: Berätta för Divi AI hur långt du vill att innehållet den genererar ska vara. Resultatet kommer att ligga nära, men inte exakt motsvara, den längd du anger.

en: Tell Divi AI how you would like it to fill in the blank area of your expanded image.
sv: Berätta för Divi AI hur du vill att den ska fylla i det tomma området i din utökade bild.

en: Tell Divi AI how you would like to change the image. Your changes will be applied to the area you select using the Image Selection or Image Sketch interface.
sv: Berätta för Divi AI hur du vill ändra bilden. Dina ändringar tillämpas på området du väljer med gränssnitten Bildmarkering eller Bildskiss.

en: Tell Divi AI what kind of image you want it to create. Be as descriptive as you like!
sv: Berätta för Divi AI vilken typ av bild du vill att den ska skapa. Var så beskrivande du vill!

en: Tell Divi AI what you want it to write about. Talk to it like you would a person.
sv: Berätta för Divi AI vad du vill att den ska skriva om. Prata med den som du skulle prata med en person.

en: Tell Divi AI what you want to achieve using custom code. Divi AI will respond appropriately based on the element and code field you are editing.
sv: Berätta för Divi AI vad du vill uppnå med hjälp av anpassad kod. Divi AI svarar på lämpligt sätt baserat på elementet och kodfältet du redigerar.

en: Tell Us About Your Website
sv: Berätta Om Din Webbplats

en: Text Color
sv: Textfärg

en: Text Size
sv: Textstorlek

en: The %s below contain modules that are not yet compatible with Divi 5. These modules will not be converted, and will continue to rely on the Divi 4 framework.
sv: %s nedan innehåller moduler som ännu inte är kompatibla med Divi 5. Dessa moduler konverteras inte och kommer att fortsätta att förlita sig på ramverket för Divi 4.

en: The Divi 5 Migrator will parse all your website content and look for Divi 4 shortcodes. It will convert those shortcodes to the new Divi 5 format and update each post. Modules that do not yet support Divi 5, such as modules from the Divi Marketplace, will not be converted and will continue to function using the legacy Divi 4 framework. Pages that use such modules will not benefit from Divi 5's performance improvements.
sv: Divi 5-migreraren analyserar allt innehåll på din webbplats och letar efter Divi 4-shortcodes. Den konverterar dessa shortcodes till det nya Divi 5-formatet och uppdaterar varje inlägg. Moduler som ännu inte har stöd för Divi 5, till exempel moduler från Divi Marketplace, konverteras inte och fortsätter att fungera med det äldre Divi 4-ramverket. Sidor som använder sådana moduler får ingen nytta av Divi 5:s prestandaförbättringar.

en: The Divi 5 migration process failed. You can try rerunning the migrator; it will pick up where it left off. If the process continues to fail, please get in touch with our support team for assistance or roll back to Divi 4.
sv: Migreringsprocessen för Divi 5 misslyckades. Du kan försöka köra migreringen igen; den fortsätter där den slutade. Om processen fortsätter att misslyckas kan du kontakta vårt supportteam för hjälp eller återgå till Divi 4.

en: The Divi Marketplace is full of thousands of additional layouts!
sv: Divi Marketplace är full av tusentals extra layouter!

en: The Divi icon font is broken up into various subsets. These subsets are loaded only when needed based on the modules and features used on each page. If you need access to the entire icon font on all pages (for example, if you are using our icon font in your child theme), then you can disable this option and load the entire icon font library on all pages.
sv: Divi-ikonteckensnittet är uppdelat i olika delmängder. Dessa delmängder laddas endast vid behov baserat på modulerna och funktionerna som används på varje sida. Om du behöver åtkomst till hela ikonteckensnittet på alla sidor (till exempel om du använder vårt ikonteckensnitt i ditt barntema) kan du inaktivera det här alternativet och ladda hela ikonteckensnittsbiblioteket på alla sidor.

en: The Elegant Themes API key you entered is invalid. Please make sure that your API has been entered correctly and that it is enabled in your account.
sv: Elegant Themes API-nyckeln som du angav är ogiltig. Kontrollera att din API-nyckel har angetts korrekt och att den är aktiverad i ditt konto.

en: The Elegant Themes username you entered is invalid. Please enter a valid username to receive product updates. If you forgot your username you can
sv: Användarnamnet för Elegant Themes som du angav är ogiltigt. Ange ett giltigt användarnamn för att ta emot produktuppdateringar. Om du har glömt ditt användarnamn kan du

en: The Item couldn't be downloaded. Please try after a while.
sv: Objektet kunde inte laddas ned. Försök igen om en stund.

en: The Maps module uses the Google Maps API and requires a valid Google API Key to function. Before using the map module, please make sure you have added your API key here. Learn more about how to create your Google API Key <a target="_blank" href="%1$s">here</a>.
sv: Kartmodulen använder Google Maps API och kräver en giltig Google API-nyckel för att fungera. Innan du använder kartmodulen, se till att du har lagt till din API-nyckel här. Läs mer om hur du skapar din Google API-nyckel <a target="_blank" href="%1$s">här</a>.

en: The WooCommerce plugin failed to install during the website generation process. You must install and activate the plugin manually.
sv: Inställningen av tillägget WooCommerce misslyckades under processen för att generera webbplatsen. Du måste installera och aktivera tillägget manuellt.

en: The WooCommerce plugin was installed but failed to activate during the website generation process. Visit the Plugins page to activate WooCommerce manually.
sv: Tillägget WooCommerce installerades men kunde inte aktiveras under processen för att generera webbplatsen. Gå till sidan Tillägg för att aktivera WooCommerce manuellt.

en: The action failed in the following clouds.
sv: Åtgärden misslyckades i följande moln.

en: The body font will be used for all text blocks throughout the layout. Let AI pick a great font for you, or choose one yourself.
sv: Brödtexttypsnittet kommer att användas för alla textblock i hela layouten. Låt AI välja ett bra typsnitt åt dig, eller välj ett själv.

en: The creators of these plugins have chosen to opt out of the Divi 5 Public Alpha while they focus on creating new versions of their modules in preparation for the final release of Divi 5. 🎉
sv: Utvecklarna av dessa plugin har valt att avstå från Divi 5 Public Alpha medan de fokuserar på att skapa nya versioner av sina moduler inför den slutliga lanseringen av Divi 5. 🎉

en: The following items are used on your website and are ready to be converted to the Divi 5 format.
sv: Följande objekt används på din webbplats och är redo att konverteras till formatet Divi 5.

en: The heading font will be used for all headings throughout the layout. Let AI pick a great font for you, or choose one yourself.
sv: Rubriktypsnittet kommer att användas för alla rubriker i hela layouten. Låt AI välja ett bra typsnitt åt dig, eller välj ett själv.

en: The higher the enhancement strength, the more power is given to Divi AI to re-imagine the original image. A higher strength will increase the enhancement effect, but it will also result in greater changes to the original subject matter.
sv: Ju högre förbättringsstyrka, desto mer ges Divi AI möjlighet att återskapa originalbilden. Högre styrka ökar förbättringseffekten, men innebär också större förändringar av originalmotivets innehåll.

en: The higher the modification strength, the more power your prompt has to modify the original image. Reducing the strength will result in more minimal changes.
sv: Ju högre modifieringsstyrka, desto mer påverkar din prompt originalbilden. Lägre styrka ger mer minimala ändringar.

en: The page you requested could not be found. Try refining your search, or use the navigation above to locate the post.
sv: Sidan du begärde kunde inte hittas. Försök att förfina din sökning eller använd navigeringen ovan för att hitta inlägget.

en: The pages below utilize features that are not yet compatible with %s
sv: Sidorna nedan använder funktioner som ännu inte är kompatibla med %s

en: The plugins listed below are using the Divi 4 framework and are not fully compatible with Divi 5. These plugins will continue to function, however, since they use the Divi 4 framework, the parts of your website that use these plugins will not benefit from Divi 5's performance improvements.
sv: Tilläggen nedan använder Divi 4-ramverket och är inte helt kompatibla med Divi 5. Dessa tillägg kommer fortsatt att fungera, men eftersom de använder Divi 4-ramverket kommer de delar av din webbplats som använder dessa tillägg inte att dra nytta av prestandaförbättringarna i Divi 5.

en: The sidebars and widget areas below contain modules that are not yet compatible with Divi 5. These modules will not be converted, and will continue to rely on the Divi 4 framework.
sv: Sidofälten och widgetområdena nedan innehåller moduler som ännu inte är kompatibla med Divi 5. Dessa moduler konverteras inte och kommer att fortsätta att förlita sig på ramverket för Divi 4.

en: The size of the image must be less than 10MB.
sv: Bildens storlek måste vara mindre än 10 MB.

en: Theme Customizer
sv: Temaanpassaren

en: Theme Option
sv: Temaalternativ

en: Theme Options
sv: Temainställningar

en: Theme Options Library
sv: Bibliotek För Temaalternativ

en: Theme Templates
sv: Temamallar

en: There are no posts to convert!
sv: Det finns inga inlägg att konvertera!

en: There are no posts to rollback!
sv: Det finns inga inlägg att återställa!

en: These words will be forced to appear in the content. This is useful for SEO when optimizing for specific keywords, for example.
sv: De här orden kommer att tvingas med i innehållet. Det är användbart för SEO, till exempel när du optimerar för specifika sökord.

en: Third party modules aren't expected to be ready for Divi 5 during the alpha and beta phases.
sv: Tredjepartsmoduler förväntas inte vara redo för Divi 5 under alfa- och betafaserna.

en: This Module Content
sv: Innehåll I Den Här Modulen

en: This Page Content
sv: Innehåll På Den Här Sidan

en: This Plugin Can't Be Activated While Using Divi 5
sv: Detta Plugin Kan Inte Aktiveras När Du Använder Divi 5

en: This Section Content
sv: Innehåll I Det Här Avsnittet

en: This Website
sv: Denna Webbplats

en: This block will eventually be removed, so please check back again in the future. Thanks for testing Divi 5!
sv: Detta block kommer så småningom att tas bort, så titta gärna in igen längre fram. Tack för att du testar Divi 5!

en: This is the username that you use to access the Members Area on elegantthemes.com.
sv: Detta är användarnamnet som du använder för att få åtkomst till medlemsområdet på elegantthemes.com.

en: This may take several minutes. Do not exit or refresh this page or your progress will be lost.
sv: Detta kan ta flera minuter. Lämna eller uppdatera inte den här sidan, annars går dina framsteg förlorade.

en: This option allows you to change how your dates are displayed. For more information please refer to the WordPress codex here:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>
sv: Det här alternativet låter dig ändra hur dina datum visas. Mer information finns i WordPress-codex här:<a href='http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time' target='_blank'>Formatting Date and Time</a>

en: This options allows you to control how many teirs your pages dropdown menu has. Increasing the number allows for additional menu items to be shown.
sv: Det här alternativet låter dig styra hur många nivåer din rullgardinsmeny för sidor har. Om du ökar antalet kan fler menyalternativ visas.

en: This page is running in backwards compatibility mode because it contains legacy Divi 4 modules. They will continue to function, however, this page won't benefit from all of Divi 5's performance improvements. This page may still need to be converted, or you may be using modules that aren't ready for Divi 5. This notice is for information purposes and is not an error.
sv: Den här sidan körs i bakåtkompatibilitetsläge eftersom den innehåller äldre Divi 4-moduler. De kommer fortsätta att fungera, men sidan får inte del av alla prestandaförbättringar i Divi 5. Sidan kan fortfarande behöva konverteras, eller så använder du moduler som inte är redo för Divi 5. Den här aviseringen är endast för information och är inte ett fel.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
sv: Det här inlägget är lösenordsskyddat. Ange lösenordet för att visa kommentarer.

en: This website doesn't contain any Divi 4 modules requiring conversion. Your website runs on the Divi 5 framework; you can hit the ground running! You can revisit this migration page anytime to check your website for Divi 4 content. If you import content using the WordPress importer or if you import layouts that contain unsupported modules, you can use the migrator to assess the compatibility of that content and migrate it at your convenience.
sv: Den här webbplatsen innehåller inga Divi 4-moduler som kräver konvertering. Din webbplats körs på Divi 5-ramverket; du kan komma igång direkt! Du kan återvända till den här migreringssidan när som helst för att kontrollera webbplatsen efter Divi 4-innehåll. Om du importerar innehåll med WordPress-importören eller om du importerar layouter som innehåller moduler som inte stöds, kan du använda migreringsverktyget för att bedöma kompatibiliteten för innehållet och migrera det när det passar dig.

en: This website is linked to your Divi subscriptions and ready to receive the latest Divi updates.
sv: Den här webbplatsen är länkad till dina Divi-prenumerationer och redo att ta emot de senaste Divi-uppdateringarna.

en: This will enable Google Fonts for Non-English languages.
sv: Detta aktiverar Google Fonts för icke-engelska språk.

en: This will enable the use of excerpts in posts or pages.
sv: Detta aktiverar användning av utdrag i inlägg eller sidor.

en: This will return all of the settings throughout the options page to their default values. <strong>Are you sure you want to do this?</strong>
sv: Detta återställer alla inställningar på alternativsidan till deras standardvärden. <strong>Är du säker på att du vill göra detta?</strong>

en: Tile
sv: Sida Vid Sida

en: Tile Horizontally
sv: Sida Vid Sida Horisontellt

en: Tile Vertically
sv: Sida Vid Sida Vertikalt

en: Title
sv: Rubrik

en: To enable Divi Cloud on this website, log in to your Elegant Themes account
sv: För att aktivera Divi Cloud på den här webbplatsen loggar du in på ditt Elegant Themes-konto

en: To modify or add to an element that already exists in the image, choose Modify Element. To add something brand new and unrelated to the original image, choose Add Element.
sv: För att ändra eller lägga till något i ett element som redan finns i bilden, välj Modifiera Element. För att lägga till något helt nytt och orelaterat till originalbilden, välj Lägg Till Element.

en: To view this protected post, enter the password below
sv: För att visa detta skyddade inlägg, ange lösenordet nedan

en: Tone of Voice
sv: Tonalitet

en: Top
sv: Överst

en: Top Bar Text Color
sv: Toppradens Textfärg

en: Top Bar Text Size
sv: Toppradens Textstorlek

en: Top to Bottom
sv: Topp Till Botten

en: Translate
sv: Översätt

en: Trash
sv: Papperskorg

en: Trash storage for Divi Cloud is limited to 50 items for free accounts. Once your trash exceeds 50 items, the oldest items in your trashed will be permanently deleted to make room for new items. Purchase a <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud Membership</a> for unlimited storage.
sv: Papperskorgslagringen för Divi Cloud är begränsad till 50 objekt för gratiskonton. När din papperskorg överstiger 50 objekt raderas de äldsta objekten i papperskorgen permanent för att ge plats åt nya objekt. Köp ett <a href="%s" target="_blank">Divi Cloud-medlemskap</a> för obegränsad lagring.

en: Travel Agency
sv: Resebyrå

en: Travel Agency About Page
sv: Resebyrå Om-sida

en: Travel Agency Blog Page
sv: Resebyrå Bloggsida

en: Travel Agency Contact Page
sv: Resebyrå Kontaktsida

en: Travel Agency Home Page
sv: Resebyrå Startsida

en: Travel Agency Landing Page
sv: Resebyrå Landningssida

en: Travel Agency Packages Page
sv: Resebyrå Paketsida

en: Travel Agency Shop Page
sv: Resebyrå Butikssida

en: Travel Agency Team Page
sv: Resebyrå Teamsida

en: Tutorials & Documentation
sv: Guider & Dokumentation

en: Tweet
sv: Tweeta

en: Type
sv: Typ

en: Type of the box
sv: Ruttyp

en: Typography
sv: Typografi

en: Uh Oh!
sv: Hoppsan!

en: Uh Oh! Something Went Wrong
sv: Hoppsan! Något Gick Fel

en: Uh Oh! You have reached your Divi Cloud quota.
sv: Hoppsan! Du har nått din Divi Cloud-kvot.

en: Unable to generate shortcode. Please try again later.
sv: Det går inte att generera shortcode. Försök igen senare.

en: Underline
sv: Understruken

en: Unlock Unlimited Divi Cloud Storage
sv: Lås upp obegränsad Divi Cloud-lagring

en: Unsupported Plugins Detected
sv: Plugin som inte stöds har upptäckts

en: Untagged
sv: Utan Tagg

en: Update
sv: Uppdatera

en: Updating Website Information
sv: Uppdaterar Webbplatsinformation

en: Upgrade
sv: Uppgradera

en: Upgrade Your Divi Cloud
sv: Uppgradera Din Divi Cloud

en: Upgrade to Divi AI Unlimited
sv: Uppgradera Till Divi AI Unlimited

en: Upgrade to Unlimited Cloud Storage!
sv: Uppgradera Till Obegränsad Molnlagring!

en: Upgrade to Unlimited Divi Cloud Storage!
sv: Uppgradera Till Obegränsad Divi Cloud-Lagring!

en: Upgrade your Divi membership to Lifetime and use Divi on unlimited websites forever.
sv: Uppgradera ditt Divi-medlemskap till Lifetime och använd Divi på obegränsat antal webbplatser för alltid.

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Upload a Reference Image
sv: Ladda Upp En Referensbild

en: Upload a logo image to be used in your website header and footer.
sv: Ladda upp en logotypbild som ska användas i webbplatsens sidhuvud och sidfot.

en: Upload your logo (optional)
sv: Ladda upp din logotyp (valfritt)

en: Uppercase
sv: Versaler

en: Upscale
sv: Skala Upp

en: Upscale Image
sv: Skala Upp Bild

en: Upscaling Images
sv: Skalar Upp Bilder

en: Url
sv: URL

en: Use Background Color
sv: Använd Bakgrundsfärg

en: Use Custom Sidebar Width
sv: Använd Anpassad Sidofältsbredd

en: Use Divi Quick Sites to generate a new website using Divi AI or premade Divi Starter Sites. Quick Sites will set up your entire site including custom pages, menu items, Theme Builder templates and more.
sv: Använd Divi Quick Sites för att skapa en ny webbplats med Divi AI eller förgjorda Divi Starter Sites. Quick Sites ställer in hela din webbplats, inklusive anpassade sidor, menyalternativ, Theme Builder-mallar och mycket mer.

en: Use Divi Quick Sites to set up your site in less than 2 minutes. We will generate pages and content, set up your website info, and configure your menu, templates, styles and presets automatically. You can build your website using AI, or pick from handcrafted Starter Sites.
sv: Använd Divi Quick Sites för att konfigurera din webbplats på mindre än 2 minuter. Vi genererar sidor och innehåll, ställer in din webbplatsinformation och konfigurerar din meny, mallar, stilar och förinställningar automatiskt. Du kan bygga din webbplats med AI eller välja bland handgjorda startwebbplatser.

en: Use Google Fonts
sv: Använd Google Fonts

en: Use Placeholder Images
sv: Använd Platshållarbilder

en: Use Pre-Made Starter Site
sv: Använd Förgjord Startwebbplats

en: Use Relative Image Paths
sv: Använd Relativa Bildsökvägar

en: Use Stock Images (Faster)
sv: Använd Stockbilder (Snabbare)

en: Use This Code
sv: Använd Den Här Koden

en: Use This Image
sv: Använd Den Här Bilden

en: Use This Text
sv: Använd Den Här Texten

en: Use excerpts when defined
sv: Använd utdrag när de är definierade

en: Use resizing
sv: Använd storleksändring

en: Use selection as reference
sv: Använd markeringen som referens

en: Use your original image as reference in the selected area. Changes will be more seamlessly integrated into the modified image.
sv: Använd din originalbild som referens i det markerade området. Ändringar integreras mer sömlöst i den modifierade bilden.

en: Used for icon button type
sv: Används för knapptypen ikon

en: Username
sv: Användarnamn

en: Username:
sv: Användarnamn:

en: Using Divi AI
sv: Använda Divi AI

en: Using Divi Cloud
sv: Använda Divi Cloud

en: Using the Divi Builder
sv: Använda Divi Builder

en: Using the Divi Library
sv: Använda Divi-Biblioteket

en: Using the Divi Theme Builder
sv: Använda Divi Theme Builder

en: Vector Graphic
sv: Vektorgrafik

en: Vertical Menu Orientation
sv: Orientering För Vertikal Meny

en: Vertically Centered
sv: Vertikalt Centrerad

en: View Details
sv: Visa detaljer

en: View Full Development Roadmap
sv: Visa hela utvecklingsplanen

en: View My Site
sv: Visa Min Webbplats

en: View Theme Options
sv: Visa Temaalternativ

en: View in Divi Marketplace
sv: Visa i Divi Marketplace

en: Visit The Migrator
sv: Besök Migreringsverktyget

en: Warning: This can cause JavaScript errors in some cases and should be used with care. When enabled, scripts registered by plugins and themes will be deferred to improve performance and jQuery will always be loaded in the body.
sv: Varning: Detta kan i vissa fall orsaka JavaScript-fel och bör användas med försiktighet. När det är aktiverat skjuts skript som registreras av tillägg och teman upp för att förbättra prestandan, och jQuery laddas alltid i body.

en: Watch video tutorials
sv: Titta på videohandledningar

en: Watercolor
sv: Akvarell

en: We are scanning your website to assess its compatibility with Divi 5. If your website is using modules that are not yet supported, we'll let you know which parts of your website will be affected so that you can decide whether or not to proceed with the migration. Unsupported modules will continue to function but won't benefit from Divi 5's performance improvements.
sv: Vi skannar din webbplats för att bedöma dess kompatibilitet med Divi 5. Om din webbplats använder moduler som ännu inte stöds talar vi om vilka delar av webbplatsen som påverkas, så att du kan avgöra om du vill fortsätta med migreringen. Moduler som inte stöds fortsätter att fungera, men får inte ta del av prestandaförbättringarna i Divi 5.

en: We want to provide the community with as much information as possible about the current state of Divi 5. We give monthly updates on our progress and cover various topics related to Divi 5.
sv: Vi vill ge communityn så mycket information som möjligt om den aktuella statusen för Divi 5. Vi ger månatliga uppdateringar om våra framsteg och tar upp olika ämnen relaterade till Divi 5.

en: Web Agency
sv: Webbyrå

en: Web Agency Careers Page
sv: Webbyrå Karriärsida

en: Web Agency Contact Page
sv: Webbyrå Kontaktsida

en: Web Agency Home Page
sv: Webbyrå Startsida

en: Web Agency Landing Page
sv: Webbyrå Landningssida

en: Web Agency Portfolio Page
sv: Webbyrå Portföljsida

en: Web Agency Pricing Page
sv: Webbyrå Prissida

en: Web Agency Services Page
sv: Webbyrå Tjänstesida

en: Website Build Complete!
sv: Webbplatsbygget Är Klart!

en: Website Content Width
sv: Bredd För Webbplatsinnehåll

en: Website Default
sv: Webbplatsstandard

en: Website Description (Optional)
sv: Webbplatsbeskrivning (Valfritt)

en: Website Gutter Width
sv: Kolumnmellanrum För Webbplats

en: Website Pages
sv: Webbplatssidor

en: Wedding
sv: Bröllop

en: Wedding About Page
sv: Bröllop Om-sida

en: Wedding Blog Page
sv: Bröllop Bloggsida

en: Wedding Contact Page
sv: Bröllop Kontaktsida

en: Wedding Details Page
sv: Bröllop Detaljsida

en: Wedding Gallery Page
sv: Bröllop Gallerisida

en: Wedding Home Page
sv: Bröllop Startsida

en: Welcome to %s
sv: Välkommen till %s

en: Welcome to Divi!
sv: Välkommen Till Divi!

en: Welcome to Divi! Before diving in to your new theme, please visit the <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> page for access to dozens of in-depth tutorials.
sv: Välkommen till Divi! Innan du dyker in i ditt nya tema, besök sidan <a style="color: #fff; font-weight: bold;" href="%1$s" target="_blank">Divi Documentation</a> för att få tillgång till dussintals djupgående guider.

en: We’re Migrating Your Site to the %s Framework!
sv: Vi Migrerar Din Webbplats till Ramverket för %s!

en: What are you writing about?
sv: Vad skriver du om?

en: What happens when I run the Divi 5 migrator?
sv: Vad händer när jag kör Divi 5-migreraren?

en: What if something breaks after I run the migrator?
sv: Vad händer om något går sönder efter att jag kör migreraren?

en: What language should Divi AI write in? Divi AI can write in over 26 languages!
sv: Vilket språk ska Divi AI skriva på? Divi AI kan skriva på över 26 språk!

en: What type of content are you writing? This will help Divi AI tailor the output to your desired format.
sv: Vilken typ av innehåll skriver du? Det hjälper Divi AI att anpassa resultatet efter ditt önskade format.

en: What would you like to create using custom code?
sv: Vad vill du skapa med anpassad kod?

en: When Critical CSS is enabled, Divi determines an "above the fold threshold" and defers all styles for elements below the fold. However, this threshold is just a estimate and can vary on different devices. Increasing threshold height will deffer fewer styles, resulting in slightly slower load times but less of a chance for Cumulative Layout Shifts to occur. If you are experiencing CLS issues you can increase the threshold height.
sv: När Kritisk CSS är aktiverad fastställer Divi en "above the fold"-tröskel och skjuter upp alla stilar för element under den synliga delen. Den här tröskeln är dock bara en uppskattning och kan variera mellan olika enheter. Om du ökar tröskelhöjden skjuts färre stilar upp, vilket ger något långsammare laddningstider men minskar risken för att Cumulative Layout Shifts ska uppstå. Om du upplever CLS-problem kan du öka tröskelhöjden.

en: When possible, jQuery and jQuery Migrate will be moved to the body to speed up load times. If a third party plugin registers jQuery as a dependency, it will be moved back to the head.
sv: När det är möjligt flyttas jQuery och jQuery Migrate till body för att snabba upp laddningstider. Om ett tredjepartstillägg registrerar jQuery som ett beroende flyttas det tillbaka till head.

en: When you define your keywords using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the meta keywords you would like to use, separated by comas.
sv: När du anger dina nyckelord med anpassade fält ska du använda det här värdet som namn på det anpassade fältet. Värdet för ditt anpassade fält ska vara de metanyckelord du vill använda, separerade med kommatecken.

en: When you define your meta description using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom description you would like to use.
sv: När du anger din metabeskrivning med anpassade fält ska du använda det här värdet som namn på det anpassade fältet. Värdet för ditt anpassade fält ska vara den anpassade beskrivningen du vill använda.

en: When you define your title using custom fields you should use this value for the custom field Name. The Value of your custom field should be the custom title you would like to use.
sv: När du anger din titel med anpassade fält ska du använda det här värdet som namn på det anpassade fältet. Värdet för ditt anpassade fält ska vara den anpassade titeln du vill använda.

en: When you save layouts to Divi Cloud, they become available on every website you build.
sv: När du sparar layouter i Divi Cloud blir de tillgängliga på varje webbplats du bygger.

en: When you sync %s to Divi Cloud, they become available on every website you build.
sv: När du synkroniserar %s till Divi Cloud blir de tillgängliga på varje webbplats du bygger.

en: While Divi 5 was built to be backward compatible, the backward compatibility system is in its alpha stage. Some creators don't want to participate in the testing phase.
sv: Även om Divi 5 byggdes för att vara bakåtkompatibelt är bakåtkompatibilitetssystemet i alfastadiet. Vissa utvecklare vill inte delta i testfasen.

en: While creating your site, something got hung up. Click Retry to resume where things left off, or Cancel to restore your site to its previous state.
sv: När vi skapade din webbplats fastnade något. Klicka på Försök Igen för att fortsätta där du slutade, eller Avbryt för att återställa webbplatsen till sitt tidigare läge.

en: Why am I getting an orange warning in the admin bar?
sv: Varför får jag en orange varning i adminfältet?

en: Widget Bullet Color
sv: Widgetpunktfärg

en: Widget Header Color
sv: Widgetrubrikfärg

en: Widget Link Color
sv: Widgetlänkfärg

en: Widget Text Color
sv: Widgettextfärg

en: Widgets
sv: Widgetar

en: Widgets are Incompatible with %s
sv: Widgetar är inkompatibla med %s

en: Width
sv: Bredd

en: Will Divi 5 work with modules from the Divi Marketplace?
sv: Fungerar Divi 5 med moduler från Divi Marketplace?

en: WooCommerce Plugin Status
sv: Status För WooCommerce-Tillägg

[ctx: WooCommerce items number]
en: %1$s Item | %1$s Items
sv[0]: %1$s-objekt
sv[1]: %1$s-objekt

en: WordPress loads it's own WordPress emojis. Modern browsers support native emojis, making WordPress's emojis unnecessary in most cases. Removing WordPress emojis removes unneeded assets and improves performance.
sv: WordPress laddar sina egna WordPress-emojis. Moderna webbläsare stöder inbyggda emojis, vilket gör WordPress:s emojis onödiga i de flesta fall. Att ta bort WordPress-emojis tar bort onödiga resurser och förbättrar prestandan.

en: Words
sv: Ord

en: Write %s With AI
sv: Skriv %s Med AI

en: Writing Content
sv: Skriver Innehåll

en: Writing Text Content
sv: Skriver Textinnehåll

en: X Profile Url
sv: X-profilens URL

en: Yes
sv: Ja

en: Yoga Studio
sv: Yogastudio

en: Yoga Studio About Page
sv: Yogastudio Om-sida

en: Yoga Studio Blog Page
sv: Yogastudio Bloggsida

en: Yoga Studio Classes Page
sv: Yogastudio Klassida

en: Yoga Studio Contact Page
sv: Yogastudio Kontaktsida

en: Yoga Studio Home Page
sv: Yogastudio Startsida

en: Yoga Studio Landing Page
sv: Yogastudio Landningssida

en: Yoga Studio Team Page
sv: Yogastudio Teamsida

en: You are using outdated version of Divi. New version is
sv: Du använder en inaktuell version av Divi. Den nya versionen är

en: You are using the latest version of Divi.
sv: Du använder den senaste versionen av Divi.

en: You can continue to alter and improve the content that was generated by giving AI further instructions.
sv: Du kan fortsätta att ändra och förbättra innehållet som genererades genom att ge AI ytterligare instruktioner.

en: You can disable this option if you want to remove the comments and comment form from single post pages.
sv: Du kan inaktivera det här alternativet om du vill ta bort kommentarer och kommentarsformuläret från enskilda inläggssidor.

en: You can find your API Key <a href="%s" target="_blank">here</a>.
sv: Du hittar din API-nyckel <a href="%s" target="_blank">här</a>.

en: You can generate 10 layouts
sv: Du kan generera 10 layouter

en: You can try out Divi AI 100 times
sv: Du kan testa Divi AI 100 gånger

en: You can visit Elegant Themes and contact our support team using the pink chat icon. Give them details about the bug, and we'll handle it from there!
sv: Du kan besöka Elegant Themes och kontakta vårt supportteam via den rosa chattikonen. Ge dem detaljer om buggen, så tar vi det därifrån!

en: You don't have pages
sv: Du har inga sidor

en: You have hit your 500MB Limit. To continue to save items to your Divi Cloud, you must delete some of your existing items to free up space or upgrade your Divi Cloud storage.
sv: Du har nått din gräns på 500 MB. För att fortsätta spara objekt i din Divi Cloud måste du ta bort några av dina befintliga objekt för att frigöra utrymme eller uppgradera din Divi Cloud-lagring.

en: You have to update Divi in order to use AI.
sv: Du måste uppdatera Divi för att använda AI.

en: You will see this warning if a page contains an un-converted Divi 4 module, of if one of your plugins uses the legacy Divi 4 framework. We built Divi 5 to be backwards compatible with Divi 4 plugins, such as modules from the Divi Marketplace. Until creators update their plugins for Divi 5, legacy plugins will continue to function using the legacy Divi 4 framework. However, loading the Divi 4 framework comes at a performance cost. The orange warning informs you that a plugin you are using is tapping into the legacy framework, and the page is not benefiting from Divi 5's performance improvements.
sv: Du ser denna varning om en sida innehåller en ej konverterad Divi 4-modul, eller om något av dina tillägg använder det äldre Divi 4-ramverket. Vi byggde Divi 5 för att vara bakåtkompatibelt med Divi 4-tillägg, till exempel moduler från Divi Marketplace. Tills skapare uppdaterar sina tillägg för Divi 5 kommer äldre tillägg att fortsätta fungera med det äldre Divi 4-ramverket. Att ladda Divi 4-ramverket innebär dock en prestandakostnad. Den orange varningen informerar dig om att ett tillägg du använder utnyttjar det äldre ramverket, och att sidan inte får någon nytta av Divi 5:s prestandaförbättringar.

en: Your %1$s subscription has expired. In order to download Premade Layouts from the %2$s Library you must <a href="%3$s" target="_blank">renew your subscription</a>.
sv: Din %1$s-prenumeration har upphört. För att ladda ner förgjorda layouter från %2$s-biblioteket måste du <a href="%3$s" target="_blank">förnya din prenumeration</a>.

en: Your Divi AI usage limit has been exceeded. Upgrade Divi AI membership to use Divi AI without any limits!
sv: Din användningsgräns för Divi AI har överskridits. Uppgradera Divi AI-medlemskapet för att använda Divi AI utan några begränsningar!

en: Your Divi Cloud Session Has Ended
sv: Din Divi Cloud-session Har Avslutats

en: Your Divi Cloud membership has expired
sv: Ditt Divi Cloud-medlemskap har upphört

en: Your Divi Cloud membership has expired. To access items stored on your cloud, please <a href="%s" target="_blank">renew your Divi Cloud membership</a>.
sv: Din Divi Cloud-medlemskap har löpt ut. För att få åtkomst till objekt som lagras i ditt moln, <a href="%s" target="_blank">förnya ditt Divi Cloud-medlemskap</a>.

en: Your Divi Cloud session has ended. Please try logging in again. If you continue to experience authorization failures, try closing Library modal and opening it again so that your authorization token can be regenerated.
sv: Din Divi Cloud-session har avslutats. Försök att logga in igen. Om du fortsätter att få auktoriseringsfel kan du prova att stänga bibliotekets modalfönster och öppna det igen så att din auktoriseringstoken kan återskapas.

en: Your Divi is outdated
sv: Ditt Divi Är Inaktuellt

en: Your Divi license key has expired
sv: Din Divi-Licensnyckel Har Upphört Att Gälla

en: Your Divi license key is active
sv: Din Divi-Licensnyckel Är Aktiv

en: Your Divi license key is invalid
sv: Din Divi-Licensnyckel Är Ogiltig

en: Your Elegant Themes username is invalid
sv: Ditt Elegant Themes-Användarnamn Är Ogiltigt

en: Your Existing Pages
sv: Dina Befintliga Sidor

en: Your Saved Layouts
sv: Dina Sparade Layouter

en: Your Site Is Ready!
sv: Din Webbplats Är Klar!

en: Your Site Is Using Modules Not Fully Supported By %s
sv: Din Webbplats Använder Moduler Som Inte Stöds Fullt Av %s

en: Your Website Doesn't require Migration. You're Ready To Go!
sv: Din Webbplats Kräver Ingen Migrering. Du Är Redo Att Köra!

en: Your free Divi AI usage limit has been exceeded. Purchase a Divi AI membership to use Divi AI without any limits!
sv: Din kostnadsfria användningsgräns för Divi AI har överskridits. Köp ett Divi AI-medlemskap för att använda Divi AI utan några begränsningar!

en: Your image will be upscaled to the size defined here.
sv: Din bild kommer att skalas upp till storleken som anges här.

en: Your license key has expired.
sv: Din licensnyckel har upphört att gälla.

en: Your site uses third party modules that are not currently supported by %s. That's ok; you can still migrate. However, these modules won't be converted and will run in backward compatibility mode. The parts of your website that use these modules will not benefit from Divi 5's performance improvements, and unconverted modules can't use Divi 5's new features. If your website relies heavily on incompatible modules, you may consider sticking with Divi 4 until the developers update the modules for Divi 5.
sv: Din webbplats använder tredjepartsmoduler som för närvarande inte stöds av %s. Det är okej; du kan fortfarande migrera. Dessa moduler kommer dock inte att konverteras och kommer att köras i bakåtkompatibilitetsläge. De delar av din webbplats som använder dessa moduler kommer inte att dra nytta av Divi 5:s prestandaförbättringar, och okonverterade moduler kan inte använda Divi 5:s nya funktioner. Om din webbplats är starkt beroende av inkompatibla moduler kan du överväga att stanna kvar på Divi 4 tills utvecklarna uppdaterar modulerna för Divi 5.

en: Your website is being created! Sit back and relax while Divi Quick Sites generates content and configures your menu, templates, styles and presets.
sv: Din webbplats skapas! Luta dig tillbaka och koppla av medan Divi Quick Sites genererar innehåll och konfigurerar din meny, dina mallar, stilar och förinställningar.

en: Your website is ready to go. Below is a list of pages and templates that were created. Next, visit your website and jump into the Divi Builder to edit your content.
sv: Din webbplats är redo. Nedan finns en lista över sidor och mallar som skapades. Besök sedan din webbplats och öppna Divi Builder för att redigera ditt innehåll.

en: Your website's existing content will be returned to the state that it was in before converting to Divi 5. You will lose any changes you made while using Divi 5. Only posts and pages that existed before conversion will be affected.
sv: Din webbplats befintliga innehåll återställs till det läge det var i innan konverteringen till Divi 5. Du förlorar alla ändringar du gjorde medan du använde Divi 5. Endast inlägg och sidor som fanns före konverteringen påverkas.

en: You’re Almost There!
sv: Du Är Nästan Klar!

en: comments
sv: kommentarer

en: for free. Upgrade to enjoy
sv: gratis. Uppgradera för att få

[ctx: general options]
en: General
sv: Allmänt

en: hide error message
sv: dölj felmeddelande

[ctx: navigation menu]
en: Navigation
sv: Navigering

en: request it here
sv: begär det här

en: settings reset.
sv: inställningar återställda.

en: settings saved.
sv: inställningar sparade.

en: show error message
sv: visa felmeddelande

[ctx: site ads placement areas]
en: Ads
sv: Annonser

[ctx: site color scheme]
en: Colorization
sv: Färgsättning

[ctx: theme updates]
en: Updates
sv: Uppdateringar

en: unlimited usage.
sv: obegränsad användning.

en: uploaded logo
sv: uppladdad logotyp

en: you don't have sufficient permissions to access this page
sv: du har inte tillräckliga behörigheter för att komma åt den här sidan

en: « Go Back
sv: « Gå Tillbaka
